X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)
Odpowiedz

Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)

Oceń ten wątek:
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Niestety takie przerwy pogarszają nasienie. Dla najlepszej jakości powinno się współżyć co 2 dni. Takie mamy zalecenie od urologa i ginekologa.
    Dziękuję za odpowiedź. 😘Nie wiedziałam tego. 😔

    boo123 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    My też mamy sztuczną, a marzy mi się prawdziwa i chociaż nie mamy zwierzaków ani dziecka w domu to myśl o sprzątaniu igieł mnie przerażała... Boo daj znać jak choinka będzie się trzymać to może też się skusimy. :D

    Mam pytanie z innej beczki, czy przerwy we współżyciu sprzyjają pogorszeniu jakości nasienia? W sensie czy np. taka przerwa 10 dniowa jest zła dla jakości nasienia? Bo jak policzyć tak że już pod koniec fazy lutealnej to żadnych przytulanek u nas nie ma, później @ i zanim coś się zacznie między nami dziać do 10 dni lekko wyjdzie...


    Zawsze możecie inaczej wymieniać nasienie 🙈

    Anet.kaa, bebetka.b lubią tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia9212 wrote:
    Zawsze możecie inaczej wymieniać nasienie 🙈
    To wiadomo ;) ale nie wiedziałam, że to ma aż takie znaczenie...

    Dziewczyny dzisiaj mam SonoHsg, trzymajcie za mnie (a właściwie za wynik) kciuki! 😔😔😔

    Morwa, boo123, Turkusowa90, motylek1909, Kitka_87, Ignissa lubią tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    To wiadomo ;) ale nie wiedziałam, że to ma aż takie znaczenie...

    Dziewczyny dzisiaj mam SonoHsg, trzymajcie za mnie (a właściwie za wynik) kciuki! 😔😔😔
    Trzymam kciuki od rana :* daj znać jak będziesz po :)

    Annia lubi tę wiadomość

  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Trzymam kciuki od rana :* daj znać jak będziesz po :)
    Dziękuję Morwa 😘 jeszcze kilka godzin czekania, wolałabym już jechać i mieć to z głowy i wiedzieć. 😔

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    To wiadomo ;) ale nie wiedziałam, że to ma aż takie znaczenie...

    Dziewczyny dzisiaj mam SonoHsg, trzymajcie za mnie (a właściwie za wynik) kciuki! 😔😔😔
    Trzymam kciuki :) 🤞

    Annia lubi tę wiadomość

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    To wiadomo ;) ale nie wiedziałam, że to ma aż takie znaczenie...

    Dziewczyny dzisiaj mam SonoHsg, trzymajcie za mnie (a właściwie za wynik) kciuki! 😔😔😔
    Też trzymam kciuki ☺️

    Annia lubi tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jeszcze dlugo przed @@, ale ten cykl zaliczam do straconych. Więc grzeje sobie miejscoweczke tu.
    Wstępnie po proszę 26 na testowanie, jeden dzień po planowanej @....Jeśli ten cykl sie nie rozjedzie..

    motylek1909 lubi tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka89 wrote:
    Tradycyjna lista testowania . Powodzenia :)

    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    Obiecałam, że będę pomagać . Masz tu więc kochana aktualną listę (kilka osób brakowało, kilka się dopisało, jedna się przeniosła na inny dzień z testowaniem, a pod 14.01 miałaś błąd w nicku- poprawiłam)
    Buzuaki :*

    01.01
    02.01 *KasiaS*
    03.01 Edyciak
    04.01 Morwa, Kitka_87, Marti29
    05.01 Annia, Mysz91
    06.01 zakochanaaw
    07.01 boo123
    08.01 Klaudia9212
    09.01
    10.01 Feel
    11.01 Turkusowa90
    12.01
    13.01 Twinsowa, Anet.kaa
    14.01 Maniaaa.
    15.01 motylek1909
    16.01
    17.01
    18.01
    19.01
    20.01
    21.01 Zośka
    22.01
    23.01
    24.01
    25.01
    26.01 Nynka
    27.01
    28.01
    29.01
    30.01
    31.01

    boo123, motylek1909, Klaudia9212 lubią tę wiadomość

  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, bardzo wam dziękuję za wsparcie! :*

    Oba jajowody są drożne! Jest też pęcherzyk 14 mm na prawym jajniku (cp była po lewej) i mamy działać! :D W czwartek rano mam się zgłosić na monitoring owulki.

    Powiem Wam szczerze, że kamień z serca... Jest sens starać się naturalnie.

    Morwa - widziałam swoje wyniki posiewu PCR na tą Chlamydie, Ureaplasmę i Mycoplasmę - wszystko na szczęście ujemne. :)

    boo123, Morwa, motylek1909, Kitka_87, Nynka, *KasiaS*, Ignissa, Klaudia9212, kkasia, dmg1, Nona lubią tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kobietki, bardzo wam dziękuję za wsparcie! :*

    Oba jajowody są drożne! Jest też pęcherzyk 14 mm na prawym jajniku (cp była po lewej) i mamy działać! :D W czwartek rano mam się zgłosić na monitoring owulki.

    Powiem Wam szczerze, że kamień z serca... Jest sens starać się naturalnie.

    Morwa - widziałam swoje wyniki posiewu PCR na tą Chlamydie, Ureaplasmę i Mycoplasmę - wszystko na szczęście ujemne. :)
    Wspaniałe wiadomości <3 ten cykl musi być dla Was szczęśliwy :) tego wam życzę z całego serca :*

    Annia lubi tę wiadomość

  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Wspaniałe wiadomości <3 ten cykl musi być dla Was szczęśliwy :) tego wam życzę z całego serca :*
    Dziękuję kochana! Oby dla nas obu ten styczeń rozpoczął się dobrymi wiadomościami. <3

    Morwa lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kobietki, bardzo wam dziękuję za wsparcie! :*

    Oba jajowody są drożne! Jest też pęcherzyk 14 mm na prawym jajniku (cp była po lewej) i mamy działać! :D W czwartek rano mam się zgłosić na monitoring owulki.

    Powiem Wam szczerze, że kamień z serca... Jest sens starać się naturalnie.

    Morwa - widziałam swoje wyniki posiewu PCR na tą Chlamydie, Ureaplasmę i Mycoplasmę - wszystko na szczęście ujemne. :)
    Moglabys powiedzieć coś na temat tego badania sono hsg? Ja szykuje się w styczniu. Podobno jest dwóch lekarzy i pielęgniarka? Dostałas jakiś lek przeciwbólowy? Byłas w klinice czy w szpitalu na NFZ?

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa90 wrote:
    Moglabys powiedzieć coś na temat tego badania sono hsg? Ja szykuje się w styczniu. Podobno jest dwóch lekarzy i pielęgniarka? Dostałas jakiś lek przeciwbólowy? Byłas w klinice czy w szpitalu na NFZ?
    Byłam prywatnie w klinice, płaciłam 600 zł. Przy badaniu był tylko lekarz ginekolog do którego chodzę i to on wykonywał badanie, nie było pielęgniarki i dwóch lekarzy - tak jest chyba przy "klasycznym" HSG w szpitalu z rentgenem - wtedy pewnie jest ginekolog i radiolog. Nie dostałam żadnego leku przeciwbólowego, też nic mi nie kazali brać, ale sama tak pół godziny przed badaniem zjadłam 2 tabl APAPu i 3 tabl No-Spy 40 mg. :D
    Co do samego badania - wg mnie absolutnie bezbolesne, jedynie lekko nieprzyjemny moment kiedy następuje wypełnienie takiego balonika w szyjce macicy, żeby ta pianka nie wypływała do pochwy - ból jest porównywalny do lekkiego bólu miesiączkowego i trwa chwilę, później jakby nie boli. Podawanie tej pianki, ani jej przechodzenie do jajowodów w ogóle mnie nie bolało. Po badaniu lekko pokrwawiłam, teraz plamię.
    Można, a wręcz należy współżyć w cyklu po SonoHSG. Całe badanie trwało może z 5 minut, więcej czasu zajmuje przygotowanie tego dreniku do macicy niż samo badanie. Naprawdę nie było źle, myślałam że będzie o wiele gorzej, to badanie jest niewiele gorsze niż zwykła kontrola u ginekologa - przynajmniej w moim odczuciu.

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Byłam prywatnie w klinice, płaciłam 600 zł. Przy badaniu był tylko lekarz ginekolog do którego chodzę i to on wykonywał badanie, nie było pielęgniarki i dwóch lekarzy - tak jest chyba przy "klasycznym" HSG w szpitalu z rentgenem - wtedy pewnie jest ginekolog i radiolog. Nie dostałam żadnego leku przeciwbólowego, też nic mi nie kazali brać, ale sama tak pół godziny przed badaniem zjadłam 2 tabl APAPu i 3 tabl No-Spy 40 mg. :D
    Co do samego badania - wg mnie absolutnie bezbolesne, jedynie lekko nieprzyjemny moment kiedy następuje wypełnienie takiego balonika w szyjce macicy, żeby ta pianka nie wypływała do pochwy - ból jest porównywalny do lekkiego bólu miesiączkowego i trwa chwilę, później jakby nie boli. Podawanie tej pianki, ani jej przechodzenie do jajowodów w ogóle mnie nie bolało. Po badaniu lekko pokrwawiłam, teraz plamię.
    Można, a wręcz należy współżyć w cyklu po SonoHSG. Całe badanie trwało może z 5 minut, więcej czasu zajmuje przygotowanie tego dreniku do macicy niż samo badanie. Naprawdę nie było źle, myślałam że będzie o wiele gorzej, to badanie jest niewiele gorsze niż zwykła kontrola u ginekologa - przynajmniej w moim odczuciu.
    Dziękuję Ci za obszerną odpowiedź😁 ja właśnie czytałam, że niektórych boli innych nie, ale to pewnie zależy, czy jajawody są drozne. Mój ostatnio był w klinice i przy okazji dowiedział się, że robią sono, ale jest właśnie dwóch lekarzy i trochę się tego będę krepowala. Ale badanie jest krótkie, więc mam nadzieję, że u mnie też szybko minie.

    Zazdroszcze Ci, że masz już to z głowy. No i trzymam kciuki, żeby się teraz udało😉✊✊

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    To wiadomo ;) ale nie wiedziałam, że to ma aż takie znaczenie...

    Dziewczyny dzisiaj mam SonoHsg, trzymajcie za mnie (a właściwie za wynik) kciuki! 😔😔😔
    Trzymamy mocno! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kobietki, bardzo wam dziękuję za wsparcie! :*

    Oba jajowody są drożne! Jest też pęcherzyk 14 mm na prawym jajniku (cp była po lewej) i mamy działać! :D W czwartek rano mam się zgłosić na monitoring owulki.

    Powiem Wam szczerze, że kamień z serca... Jest sens starać się naturalnie.

    Morwa - widziałam swoje wyniki posiewu PCR na tą Chlamydie, Ureaplasmę i Mycoplasmę - wszystko na szczęście ujemne. :)
    Suuuuper! To do dzieła :D

    Annia lubi tę wiadomość

  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa90 wrote:
    Dziękuję Ci za obszerną odpowiedź😁 ja właśnie czytałam, że niektórych boli innych nie, ale to pewnie zależy, czy jajawody są drozne. Mój ostatnio był w klinice i przy okazji dowiedział się, że robią sono, ale jest właśnie dwóch lekarzy i trochę się tego będę krepowala. Ale badanie jest krótkie, więc mam nadzieję, że u mnie też szybko minie.

    Zazdroszcze Ci, że masz już to z głowy. No i trzymam kciuki, żeby się teraz udało😉✊✊
    Kochana nawet jakby było 10 lekarzy, to nie ma się co krępować - to ich praca, codziennie oglądają tam na dole wiele kobiet. ;) Naprawdę nie ma się co bać u mnie było bardzo spoko, a zawsze jeden krok do przodu w diagnostyce. Będę trzymać kciuki za dobry wynik u Ciebie też. 😘

    Turkusowa90 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Kobietki, bardzo wam dziękuję za wsparcie! :*

    Oba jajowody są drożne! Jest też pęcherzyk 14 mm na prawym jajniku (cp była po lewej) i mamy działać! :D W czwartek rano mam się zgłosić na monitoring owulki.

    Powiem Wam szczerze, że kamień z serca... Jest sens starać się naturalnie.

    Morwa - widziałam swoje wyniki posiewu PCR na tą Chlamydie, Ureaplasmę i Mycoplasmę - wszystko na szczęście ujemne. :)


    Super! Bardzo się cieszę kochana, bo same dobre wieści! Trzymam kciuki mocno za ten cykl! 💚💚💚

    Annia lubi tę wiadomość

  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Super! Bardzo się cieszę kochana, bo same dobre wieści! Trzymam kciuki mocno za ten cykl! 💚💚💚
    Dziękuję. :) Kitko testujemy w styczniu jedna po drugiej więc trzymam kciuki za nasze cykle! 💚💜

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ