X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)
Odpowiedz

Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia to chyba jutro jak się właśnie rozkręci @ i będzie lecieć konkretnie to uruchomię nowy cykl na OF.

  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Klaudia - a może się udało w grudniu i w styczniu nie będzie potrzeby testować? :D

    Mysz, KasiaAsia - witajcie! :)

    KasiaAsia - długo się staracie, że chcesz sobie odpuscić jeśli się nie uda? :(

    Ja obkupiłam się wczoraj w testy owu, jeden test ciążowy więc jestem już gotowa na ten cykl. :D Do boju! ;)

    Niestety w grudniu się nie udało 🤪 dostałam po południu @ 😖 także będę testować ok 8.01 🤭

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Ja zastanawiam się czy te stymulowane owulacje nie są 'lepsze' jakościowo niż naturalne, bo dużo na forum dziewczyn po stymulacji zachodzi. 🤔 Z kolei gin mi powiedział, że jeśli była cp to nie ma problemu z płodnościa tylko ewentualnie z drożnościa jajowodów i jeśli badanie na drozność będzie ok, to nic dalej nie robimy tylko mamy się starać. Sama już nie wiem, trochę po omacku szukam, wiem że staram się stosunkowo niedługo, ale już momentami głowa mi wysiada, bo chciałabym JUŻ być w ciąży... Cierpliwość nigdy nie była moja mocną stroną. 🙄
    Nie chcę Cię martwić ale ja miałam aż dwie ciąże pozamaciczne w jednym i w drugim jajowodzie. Jajowody były drożne. Przyczyną ciąż pozamacicznych była ureaplasma, która wewnątrz robiła mi stany zapalne.. Także drożne jajowody nie muszą oznaczać tego ,że do ciąży pozamacicznej w nich nie dojdzie. Miałaś robione wymazy ?

  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Nie chcę Cię martwić ale ja miałam aż dwie ciąże pozamaciczne w jednym i w drugim jajowodzie. Jajowody były drożne. Przyczyną ciąż pozamacicznych była ureaplasma, która wewnątrz robiła mi stany zapalne.. Także drożne jajowody nie muszą oznaczać tego ,że do ciąży pozamacicznej w nich nie dojdzie. Miałaś robione wymazy ?
    Tak, miałam pobierane miesiąc temu, wymaz w kierunku Chlamydii, Ureaplasmy itp, gdyby był zły mieli dzwonić bo to trzeba przelczyć przed badaniem, nie dzwonili i zapisali od razu bez problemu na SonoHSG, więc zakładam że wszystko jest dobrze.
    Wiem, że to nie daje żadnej gwarancji że cp się nie powtórzy, ale jeśli są niedrożne to wiem że nie ma co się starać naturalnie i trzeba przejść do następnego etapu, głównie dlatego robię to badanie, żeby wiedzieć co robić dalej.

    Morwa lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczniówki! 😁 czy któraś z Was łykała olej z siemienia lnianego? Chyba sobie kupię, bo to parę groszy, a siemię na śluz też podobno działa.

    Moja plan na grudzień to wydobycie ze mnie śluzu płodnego. Myślę, że go nie mam po antykoncepcji, którą odstawiłam w maju, bo hormonalnie wydaje mi się, że jest całkiem dobrze biorąc pod uwagę wyniki:

    I faza cyklu:
    -od @ olej z wiesiołka w kapsułkach do owulacji (jak do tej pory)
    -po @ do owulacji dong quai (nowość)
    -w dniach płodnych siemię lniane w kapsułkach

    II faza cyklu:
    -3 dni po owulacji wild yam

    Może zadziała 😁

    Annia, Morwa, motylek1909 lubią tę wiadomość

  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka powodzenia ! ☺️ Ja nie umiem być systematyczna 😉 zobaczę jak ten miesiąc będzie z mierzeniem temp czy będzie skok.

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitko super plan! Ja nie jadłam oleju z siemienia, wczoraj nawet zastanawiałam się nad tym, ale w końcu nie zamówiłam, bo śluz płody mam.
    W tym cyklu jem znowu wiesiołka do owulacji, a po owulacji zamówiłam sobie bromelainę, może coś to da... 🤔 Kupiłam też mężowi witaminki i Mace, ale to chyba efekt dałoby dopiero za jakiś czas.
    Kitko ja też się zastanawiałam nad Dongiem ale w końcu nie zamówiłam... Wiesz na jakiej zasadzie on ma działać?

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • KasiaAsia Przyjaciółka
    Postów: 67 22

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a olej z wiesiołka i siemię lniane nie wydłużają cyklu? Czytałam, że tak się zdarza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 09:46

  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaAsia wrote:
    Dziewczyny a olej z wiesiołka i siemię lniane nie wydłużają cyklu? Czytałam, że tak się zdarza
    Ja miałam takie wrażenie bo kilka cykli miałam 26 dni, jak brałam olej z wiesiołka nagle miałam 29 dni (a dawno tyle nie miałam), ale w tym ostatnim cyklu też miałam 29 dni a wiesiołka nie brałam już, więc nie wydaje mi się żeby to było przez wiesiołek. 🤔

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Styczniówki! 😁 czy któraś z Was łykała olej z siemienia lnianego? Chyba sobie kupię, bo to parę groszy, a siemię na śluz też podobno działa.

    Moja plan na grudzień to wydobycie ze mnie śluzu płodnego. Myślę, że go nie mam po antykoncepcji, którą odstawiłam w maju, bo hormonalnie wydaje mi się, że jest całkiem dobrze biorąc pod uwagę wyniki:

    I faza cyklu:
    -od @ olej z wiesiołka w kapsułkach do owulacji (jak do tej pory)
    -po @ do owulacji dong quai (nowość)
    -w dniach płodnych siemię lniane w kapsułkach

    II faza cyklu:
    -3 dni po owulacji wild yam

    Może zadziała 😁


    Ja dorzucalam sobie siemię lniane do płatków z jogurtem, które jem na śniadanie przy staraniach o 1e dziecko i poszło szybko, myślę żeby i w nowym cyklu też je wprowadzić

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Tak, miałam pobierane miesiąc temu, wymaz w kierunku Chlamydii, Ureaplasmy itp, gdyby był zły mieli dzwonić bo to trzeba przelczyć przed badaniem, nie dzwonili i zapisali od razu bez problemu na SonoHSG, więc zakładam że wszystko jest dobrze.
    Wiem, że to nie daje żadnej gwarancji że cp się nie powtórzy, ale jeśli są niedrożne to wiem że nie ma co się starać naturalnie i trzeba przejść do następnego etapu, głównie dlatego robię to badanie, żeby wiedzieć co robić dalej.
    To super ,że nic nie wyszło:) teraz tak sobie myślę, że już o tym poszłyśmy na wątku Grudniowym:) Plan z hsg to bardzo dobry plan. Gdyby u mnie okazał się niedrożny jedyny jajowod jaki mi pozostał to poszlabym ponownie do kliniki ;)

  • zakochanaaw Autorytet
    Postów: 443 326

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;)
    Narazie proszę o wpisanie mnie z testowaniem na 6.01 a 21.12 napiszę czy będę w ogóle testować bo idę do gin to będzie mój 16dc więc dowiem się czy coś tam się w ogóle szykuje bo niestety z tym u mnie problem. Jeśli będzie owu to będzie niemal identycznie jak w cyklu mojej mamy sprzed 24 lat kiedy to zaszła ze mną w ciążę :) Może i u mnie będzie szczęśliwy w końcu...
    Tego życzę nam wszystkim ❤️
    Będę się odzywać raz na jakiś czas zapewne ale będę Was podczytywać regularnie 😁

    Morwa, motylek1909, Kitka_87, Ignissa lubią tę wiadomość

    Starania od 01.2017 o pierwsze maleństwo...
    Ona 24l. - Brak owulacji, io, tsh, mutacje MTHFR_677C>T i MTHFR_1298A>C i PAI-1 4G układy heterozygotyczne...
    On 35l. - 04.19 teratozoospermia - 0%/10.19 - 3-4%/7.04 - 3%/10.06 - 0%, usg jąder i badania krwi - ok.
    15.06. - laparoskopia, histeroskopia i hsg.
    niedrożne obydwa jajowody - UDROŻNIONE <3
    03.11 - hematolog
    16.11 - klinika leczenia niepłodności
    cykle stymulowane... bez efektów :(
    04.01.21-decyzja o próbie inseminacji a później in vitro
    21.01.21- beta 12,5
    01.02- mamy pęcherzyk!
    09.02 - mamy zarodek!
    15.02- mamy serduszko!!
    Nasz naturalny cud 🥰
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mamy wyniki.


    Fragmentacja DNA 17%

    Sperm Mar IgA 13%(norma 0-10%)
    Główka 0%, wstawka8%, witka5%

    Sperm Mar IgG 5% (norma 0-10%)
    Główka 0%, wstawka 0%, witka 5%


    Mogą być? Sperm mar IgA trochę ponad normę.

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Styczniówki! 😁 czy któraś z Was łykała olej z siemienia lnianego? Chyba sobie kupię, bo to parę groszy, a siemię na śluz też podobno działa.

    Moja plan na grudzień to wydobycie ze mnie śluzu płodnego. Myślę, że go nie mam po antykoncepcji, którą odstawiłam w maju, bo hormonalnie wydaje mi się, że jest całkiem dobrze biorąc pod uwagę wyniki:

    I faza cyklu:
    -od @ olej z wiesiołka w kapsułkach do owulacji (jak do tej pory)
    -po @ do owulacji dong quai (nowość)
    -w dniach płodnych siemię lniane w kapsułkach

    II faza cyklu:
    -3 dni po owulacji wild yam

    Może zadziała 😁
    Plan konkret :D podoba mi się!

    P. S. Też w maju odstawilam anty :)

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

  • Maniaaa. Autorytet
    Postów: 752 1561

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do was i ja ten cykl pewnie i tak stracony, więc proszę o wpisanie na 14.01. Trzymam kciuki dziewczynki za nas wszystkie

    motylek1909, Annia lubią tę wiadomość

    10 CS o rodzeństwo

    Poronienie 5t6d 06.19 💔👼
    27.11.20 Mamy Córeczke 👨‍👩‍👧
    Strata w 11tc 12.01.23 💔👼

    👩🏼27l
    👨🏼33l
  • Marti29 Autorytet
    Postów: 289 269

    Wysłany: 12 grudnia 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zaczelam kolejny, czwarty cykl starań. Mogę się dopisać na testowanie 4.01?

    motylek1909 lubi tę wiadomość

    11.2016 syn (2cs)

    12cs - II

    26.08: beta - 47,8, progesteron 19,8

    12.09 - jest ❤

    oar843r8yr0skbx0.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9633

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć nowym dziewczynom, oby dla nas wszystkich styczeń był dobrym miesiącem. :)

    Maniaaa. lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny 😉

    Maniaaa., motylek1909 lubią tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nadrobię później posty, u mnie właśnie przyszła @ więc oficjalnie witam się w styczniu. I proszę o przepisanie na 07.01. Mieliśmy odpuścić ten cykl ale szkoda.
    Postaramy się żeby jednak nie był stracony. Jakoś u rodzinki podczas świąt się pokombinuje żeby ♥️ w okolicach owu 😁

    Klaudia9212, motylek1909, kic83, Morwa lubią tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boo przykro mi ze się nie udało 😖 ale trzymam ✊🏼 Za następny 😉 oby był 🍀szczęśliwy 🍀

    boo123 lubi tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ