X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • renka53 Przyjaciółka
    Postów: 70 68

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuduarineczka wrote:
    Gratulacje!!! Jak cudnie czytać takie wiadomości. W którym dniu bete zrobiłaś?
    w 11 zrobiłam betę a 10 test

    Grudzień 2015 poronienie
    Styczeń 2016ciąża biochemiczna
    Kwiecień 2016 ciąża biochemiczna
    Październik 2016 ciąża biochemiczna
    Listopad cud
    27 lipca2017 Synek jest z nami
    Listopad 2018 ciąża biochemicZna
  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renka gratulacje :-) pięknie zaczynasz nowy rok:-)

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra no właśnie też liczyłam na wpadkę. Ale wreszcie znalazłam lekarza, który wie co robi. Od razu zapisał mnie na laparoskopie i po zabiegu(wrzesien 2018) okazało się że mam prawą stronę niedrożną (nie do zrobienia) a lewą mi udrożnili. I od razu po zabiegu zaszłam, ale się nie utrzymała.
    Ogólnie to jeżeli kilka cykli nic się nie dzieje to polecam zrobić drożność bo to podstawa. A przede wszystkim lekarz, bo ja miałam przez te 4 lata kilku i jeden nawet postawił taką diagnozę, że "czasami z mężem się nie udaje, ale już z np. sąsiadem może się udać" i to była moja ostatnia wyzyta...
    Mój mąż 3 razy badał nasienie, powiedział że 3 i ostatni...
    Dużo różnych badań przeszłam. Były miesiące że chodziłam po 2 razy w tyg.
    Po tak długim czasie mogę podsumować moja historie, że nie warto marnować czasu, nie czekać na wpadkę tylko jak już się decydujecie to monitorować cykl. I od razu się badać...
    Ale mnie dziś wzięło na pisanie :-)
    Jak ktoś dotrwal do końca to podsumowanie jest takie, że u mnie rozkręciła się @ więc zaczynam od nowa...

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_Angie wrote:
    Sandra no właśnie też liczyłam na wpadkę. Ale wreszcie znalazłam lekarza, który wie co robi. Od razu zapisał mnie na laparoskopie i po zabiegu(wrzesien 2018) okazało się że mam prawą stronę niedrożną (nie do zrobienia) a lewą mi udrożnili. I od razu po zabiegu zaszłam, ale się nie utrzymała.
    Ogólnie to jeżeli kilka cykli nic się nie dzieje to polecam zrobić drożność bo to podstawa. A przede wszystkim lekarz, bo ja miałam przez te 4 lata kilku i jeden nawet postawił taką diagnozę, że "czasami z mężem się nie udaje, ale już z np. sąsiadem może się udać" i to była moja ostatnia wyzyta...
    Mój mąż 3 razy badał nasienie, powiedział że 3 i ostatni...
    Dużo różnych badań przeszłam. Były miesiące że chodziłam po 2 razy w tyg.
    Po tak długim czasie mogę podsumować moja historie, że nie warto marnować czasu, nie czekać na wpadkę tylko jak już się decydujecie to monitorować cykl. I od razu się badać...
    Ale mnie dziś wzięło na pisanie :-)
    Jak ktoś dotrwal do końca to podsumowanie jest takie, że u mnie rozkręciła się @ więc zaczynam od nowa...

    Przykro mi to słyszeć, jednak cieszę się, że w końcu trafiłaś w dobre ręce. Ja w Polsce mam dobrego ginekologa, ale czuję, że gdybym miała problemy z zajściem, to on by mi nie pomogł. A o tym przekonam się w najbliższym czasie, jeśli do naszych wakacji w czerwcu się nie uda to polecimy i porobimy różne badania, Misiek nasienie a ja hormony, USG i co tam jeszcze wyczytam. Już zaczęłam się rozglądać za dobrymi ginekologami.

    Jeśli u nas będzie problem, to raczej po stronie mojego partnera, który kiedyś uszkodził sobie jądro i miał szyte (co prawda rodzice zapewniają, że lekarze im powiedzieli, że nie będzie miał problemów z płodnością, jednak nic nie wiadomo na pewno).

    Ja mam 24 lata, ale moj K już 30, więc nie ma na co czekać, bo nie chcę spocząć na jednym dziecku :D

  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to musicie działać, jesteście w dobrym wieku:-) z mężczyznami jest o tyle dobrze ze najważniejsze jest nasienie i tyle. Później się szuka u kobiety...a tu już się zaczynają schody. Bo jest kilka możliwości.
    A w Pl jakie miasto zamieszkujesz? Ja okolice Radomia, może mogę mojego lekarza polecić:-)?? On też w Warszawie przyjmuje i ma super terminy i kieruje na zabiegi na NFZ do szpitala w Warszawie.
    Ale mam nadzieję że do czerwca nie będzie potrzebny. Tego Ci życzę z całego serca.

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_Angie wrote:
    No to musicie działać, jesteście w dobrym wieku:-) z mężczyznami jest o tyle dobrze ze najważniejsze jest nasienie i tyle. Później się szuka u kobiety...a tu już się zaczynają schody. Bo jest kilka możliwości.
    A w Pl jakie miasto zamieszkujesz? Ja okolice Radomia, może mogę mojego lekarza polecić:-)?? On też w Warszawie przyjmuje i ma super terminy i kieruje na zabiegi na NFZ do szpitala w Warszawie.
    Ale mam nadzieję że do czerwca nie będzie potrzebny. Tego Ci życzę z całego serca.

    Ja Katowice, więc praktycznie cały Śląsk chodzi w grę, ale myślę, że w Kato ktoś się znajdzie.

    A jak to jest z tym NFZ? Jeśli ja nie jestem ubezpieczona w Polsce (nie odprowadzam składek), to mogę się leczyć w publicznej przychodni?

  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem zorientowana w temacie ubezpieczenia. Raczej wszystko płatne jest w takiej sytuacji.

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć przyszłe mamusie, u mnie dziś 7 dpo coraz bardziej się ekscytuje, testowanie zaplanowane na 13 dpo, ale nie obiecuje, ze wytrzymam, zwlaszcza, ze testy leżą na wyciągnięcie ręki.

    Obejrzałam wykresy innych staraczek, moj jest podobny zarówno do tych zakonczpnyvh ciąża jak i następnym cyklem starań, więc ciężko wróżyć. Pocieszające jest to, ze zdecydowanie miałam owulacje, ktorej sie wczesniej nie spodziewalam (przeczytałam w jakimś artykule, ze pierwszy cykl po odstawieniu jest zwykle bezowulacyjny), dopiero później dotarłam na forum, gdzie znalazlam posty dziewczyn, ktore zafasolkowały w pierwszym cyklu. Na dodatek kolezanka koleżanki tez tak miała.

    Zuduarineczka, co z Twoim testowaniem?

  • Mysza1990 Autorytet
    Postów: 2071 1377

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra trzymam kciuki żeby udało się w tym cyklu ja słyszałam że dziewczyny często po odstawieniu tabletek od razu zachodzą w ciążę :) życzę cierpliwości żeby wytrwać do dnia testowania :)

    SandraB lubi tę wiadomość

    1usaj44jiie83zb2.png
    Nasz aniołek 05.2019 6tc

    * kariotypy prawidlowe
    *AMH 6,28
    *fDNA plemnika 25%
    03.2019 HSG jajowody drożne
    12.2019 histeroskopia wszystko ok
    01.2020 początek ivf
    17.02 pick up 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    22.02 1ET 🍀😭😭😭


    20.04 beta 686,9 progesteron 40
    22.04 beta 1509 progesteron 35
    28.04 beta 23563 37 progesteron
    05.05 mamy ❤
    16.06 badanie prenatalne maleństwo ma 6,3 cm
    18.08 polowkowe. 80% chlopiec, 460g


    Cudzie trwaj .💚💛🧡❤💙💜
  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Czytam Was od kilku dni
    Takze zaczelam od nowego roku z mezem starac sie o dziecko. Jestem juz po owulacji.
    I chyba jestem tu jedyna ktora stara sie o trzecie dziecko:)
    Trzymam za Was wszystkie kciuki:)

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 144 22

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wytrzymałam niestety i zrobiłam test. Nie jestem w ciąży i tak właśnie coś podejrzewałam. Szkoda, wielka szkoda, ale trzeba żyć dalej.

    Od następnego tygodnia przechodzę na dietę i zaczynam ćwiczyć. Mam nadzieję, że jak schudnę to pomoże mi to zajść w ciążę, a jak nie to przynajmniej schudnę...

  • Mysza1990 Autorytet
    Postów: 2071 1377

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuduarineczka A który dziś masz dzień może za szybko na test ?

    1usaj44jiie83zb2.png
    Nasz aniołek 05.2019 6tc

    * kariotypy prawidlowe
    *AMH 6,28
    *fDNA plemnika 25%
    03.2019 HSG jajowody drożne
    12.2019 histeroskopia wszystko ok
    01.2020 początek ivf
    17.02 pick up 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    22.02 1ET 🍀😭😭😭


    20.04 beta 686,9 progesteron 40
    22.04 beta 1509 progesteron 35
    28.04 beta 23563 37 progesteron
    05.05 mamy ❤
    16.06 badanie prenatalne maleństwo ma 6,3 cm
    18.08 polowkowe. 80% chlopiec, 460g


    Cudzie trwaj .💚💛🧡❤💙💜
  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuduarineczka może jeszcze test nie pokazał ja jak zrobiłam w dniu miesiączki to też był negatywny a dopiero po tygodniu wyszła blada 2 kreska. Nie masz jeszcze @? To nadzieją jest.

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa88 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Czytam Was od kilku dni
    Takze zaczelam od nowego roku z mezem starac sie o dziecko. Jestem juz po owulacji.
    I chyba jestem tu jedyna ktora stara sie o trzecie dziecko:)
    Trzymam za Was wszystkie kciuki:)
    Witaj :-) trzymamy kciuki za 3 bobaska :-) oby udało się za pierwszym razem. Kiedy testujesz?

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    23.01 powinnam miec @. Od zawsze mam nieregularne i mysle czy nie przeczekac do wizyty u gin ostatniego stycznia. W taki sposob o ciazy sie jeszcze nie dowiadywalam

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaz pewnie i tak nie jestem;) byloby za latwo:)

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisa a jak było z poprzednimi ciażami?
    Moim zdaniem jeśli masz termin @ 23.01 to pod koniec stycznia na wizycie jeszcze ciąży raczej nie zobaczycie.

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 144 22

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 11 dpo. Okres mam dostać 15go, ale nie mam kompletnie żadnych dolegliwości ani śluzu, ani bólu piersi ani nic. Czuje się świetnie.

    Mój partner wróci za tydzień i pójdzie na badanie nasienia to wtedy będziemy myśleć co dalej.

  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuduarineczka wrote:
    Dzisiaj 11 dpo. Okres mam dostać 15go, ale nie mam kompletnie żadnych dolegliwości ani śluzu, ani bólu piersi ani nic. Czuje się świetnie.

    Mój partner wróci za tydzień i pójdzie na badanie nasienia to wtedy będziemy myśleć co dalej.

    Jeszcze mała nadzieja jest, trzymam kciuki żeby jednak nie było @

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • Monalisa88 Autorytet
    Postów: 471 286

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa_Angie wrote:
    Monalisa a jak było z poprzednimi ciażami?
    Moim zdaniem jeśli masz termin @ 23.01 to pod koniec stycznia na wizycie jeszcze ciąży raczej nie zobaczycie.


    To bede testowac 23.01
    1 ciaza starania prawie rok
    2 ciaza tez pol roku staran
    Logicznie skracajac o kolejne pol roku wypada ze sie uda od razu :D
    Ale to tylko marzenie o cudzie:)

    pomarańczka_33 lubi tę wiadomość

    Karolina 10.10.2019💞
    Lena 8.11.2012💞
    Samantha 27.10.2009💞

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ