X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 🌞 Testujemy w czerwcu 🌞
Odpowiedz

🌞 Testujemy w czerwcu 🌞

Oceń ten wątek:
  • lisia.kita Ekspertka
    Postów: 149 57

    Wysłany: 16 maja 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    No i mamy... CZERWCOWY wątek staraczek. Zapraszam wszystkie babeczki te z poprzednich wątków jak i nowe. Dajmy sobie masę wsparcia i podzielmy się swoją historią .

    TRZYMAM MOCNO ✊ ZA NOWY MIESIĄC.

    Zachęcam do zapisania się na naszą listę testowania:

    🔹Czaczaraz 02.06. - ✊

    🔹StaraniowaOna 03.06. - ✊

    🔹Basia 1990 03.06. - ✊

    🔹Asia28000 05.06. - ✊

    🔹Księżna 08.06. - ✊

    🔹-mała-mi- 09.06. - ✊

    🔹Westie 09.06. - ✊

    🔹natkurka 10.06. - ✊

    🔹Natt 13.06. - ✊

    🔹lisia.kita 14.06. - ✊

    🔹Karpan45 19.06. - ✊

    🔹eRKow 19.06. - ✊

    🔹Agn1000 21.06. - ✊



    ______________________________________

    ✊ - trzymamy kciuki
    🐒 - wstrętna miesiączka
    ⏸ - pozytywny test
    ❓ - brak wieści
    🤰 - potwierdzona ciąża
    ⚪ - brak ovu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2022, 12:54

    Natt, natkurka, Księżna, kawoholiczka, eRKow., Andelulla lubią tę wiadomość

    🔸 Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

    🔸14 cykl starań o pierwszego maluszka 👶
  • -mała-mi- Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 16 maja 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dopiszę się do Was i mam nadzieję, ze juz tutaj zostanę. ;) poprzednio byłam na watku kwietniowym i majowym, ale moje przeczucia "tym razm inne" szlag trafil.. podczas ostatniego cyklu przestałam sie nawet udzielac, bo wydawalo mi sie, ze za bardzo sie nakrecam na wszystko... ehh :(
    Także powiem cos o sobie, dla nowych dziewczyn :) nazywam sie Klaudia, mam 27 lat, mam 4letniego synka z 1 cs, a o rodzeństwo staramy sie obecnie 9 cykl. Kwas foliowy lykam juz ponad rok, 3 cykl biore castagnus, teraz zamowilam sobie jeszcze zel conceive. Mam nadzieje, ze w koncu sie uda ❤
    Obecnie mam 5dc, planuje testowac 9 czerwca :)

    9 cs (3 cykl z castagnus, 1 cykl z conceive), nie poddaję się <3
  • Asia28000 Przyjaciółka
    Postów: 107 120

    Wysłany: 16 maja 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Proszę o wpisanie mnie na 5.06 :)

    -mała-mi- lubi tę wiadomość

  • -mała-mi- Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 16 maja 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia28000 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Proszę o wpisanie mnie na 5.06 :)
    Który to u Ciebie cykl? ;)

    9 cs (3 cykl z castagnus, 1 cykl z conceive), nie poddaję się <3
  • Natt Koleżanka
    Postów: 35 10

    Wysłany: 16 maja 2022, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem Natalia mam 24l, staramy się od stycznia 2022 o pierwsze dziecko, to już mój piąty cykl.

    Proszę o zapisanie 13.06

    -mała-mi-, Kil lubią tę wiadomość

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;35;30/st/20230304/dt/6/n/L/k/cf34/age.png
  • -mała-mi- Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 16 maja 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natt wrote:
    Hej, jestem Natalia mam 24l, staramy się od stycznia 2022 o pierwsze dziecko, to już mój piąty cykl.

    Proszę o zapisanie 13.06
    Hej, Staracie się naturalnie, czy jakoś się wspomagacie? ;)

    9 cs (3 cykl z castagnus, 1 cykl z conceive), nie poddaję się <3
  • Natt Koleżanka
    Postów: 35 10

    Wysłany: 16 maja 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -mała-mi- wrote:
    Hej, Staracie się naturalnie, czy jakoś się wspomagacie? ;)

    Wspomagam się drugi cykl olejem z wiesiołka(od razu była różnica w śluzie), po owulacji będę zajadać się ananasem.
    W tamtym cyklu miałam książkowe plamienie implantacyjne(być może nie było to to, ale nigdy nie miałam takiego krwawienia) byłam pewna na 100%, że się udało i niestety 🙄

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;35;30/st/20230304/dt/6/n/L/k/cf34/age.png
  • -mała-mi- Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 16 maja 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natt wrote:
    Wspomagam się drugi cykl olejem z wiesiołka(od razu była różnica w śluzie), po owulacji będę zajadać się ananasem.
    W tamtym cyklu miałam książkowe plamienie implantacyjne(być może nie było to to, ale nigdy nie miałam takiego krwawienia) byłam pewna na 100%, że się udało i niestety 🙄
    Tez wczesniej bralam olejek, ale jakos roznicy nie zauwazylam, dlatego teraz postanowiłam skusic sie na zel conceive... ale skoro u Ciebie pojawiło sie plamienie implantacyjne, to przypuszczam, ze do zaplodnienia doszlo. Moze trzeba to skonsultowac z ginekologiem, zeby np. luteine przepisal?

    Natt lubi tę wiadomość

    9 cs (3 cykl z castagnus, 1 cykl z conceive), nie poddaję się <3
  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 16 maja 2022, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Za nami pierwszy cykl starań ale pierwszy taki na oslep. Mam 32lata mąż 39. Staramy się o pierwsze dziecko. Pierwszy cykl był taki dość spontaniczny. Miałam dni płodne ale pojecia nie mam kiedy była owulacja bo najzwyczajniej w swiecie tego nie sprawdzałam. Teraz podchodzę do tego świadomie, bardziej też pod kątem poznania swojego ciała niż ciązy. Do tej pory nigdy nie monitorowalam owulacji ani tez jej objawow wiec w tym cyklu chce to zrobić. Obecnie mam @ i jest to drugi dzień cyklu. Kupiłam testy owulacyjne z Facelle oraz olej z Wiesiołka. Kupiłam też w aptece Gemini suplement Miovelia Nac bo byl w kategorii „ wspomaganie plodnosci” i myslalam ze to suplelemt jak kazdy inny ale wyczytalam ze nalezy go brac w konkretne dni i w sumie zastanawiam sie czy osoba u ktorej wystepuje owulacja ( potwierdzona pare cykli temu na usg) moze go brac czy sobie napyka biedy.

    Dziewczyny gdzie kupujecie te testy Clear Blue Dual? Podobno one same wskazuja pik owulacyjny ale w sieci sa strasznie drogie. Wolalabym jednak tego typu testy ktore troche za mnie wykryja owulacje.

    Najprawdopodobniej bede sie testowac 10 czerwca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2022, 22:48

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Slowmotion Koleżanka
    Postów: 45 52

    Wysłany: 17 maja 2022, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    Cześć

    Za nami pierwszy cykl starań ale pierwszy taki na oslep. Mam 32lata mąż 39. Staramy się o pierwsze dziecko. Pierwszy cykl był taki dość spontaniczny. Miałam dni płodne ale pojecia nie mam kiedy była owulacja bo najzwyczajniej w swiecie tego nie sprawdzałam. Teraz podchodzę do tego świadomie, bardziej też pod kątem poznania swojego ciała niż ciązy. Do tej pory nigdy nie monitorowalam owulacji ani tez jej objawow wiec w tym cyklu chce to zrobić. Obecnie mam @ i jest to drugi dzień cyklu. Kupiłam testy owulacyjne z Facelle oraz olej z Wiesiołka. Kupiłam też w aptece Gemini suplement Miovelia Nac bo byl w kategorii „ wspomaganie plodnosci” i myslalam ze to suplelemt jak kazdy inny ale wyczytalam ze nalezy go brac w konkretne dni i w sumie zastanawiam sie czy osoba u ktorej wystepuje owulacja ( potwierdzona pare cykli temu na usg) moze go brac czy sobie napyka biedy.

    Dziewczyny gdzie kupujecie te testy Clear Blue Dual? Podobno one same wskazuja pik owulacyjny ale w sieci sa strasznie drogie. Wolalabym jednak tego typu testy ktore troche za mnie wykryja owulacje.

    Najprawdopodobniej bede sie testowac 10 czerwca.
    Ja akurat kupilam te czerwone clearblue i zapłaciłam 120 zł na allegro. Drogo ale mialam dość porównywania tych kresek. Juz 2 cykle za szybko wystartowaliśmy, a owulka byla później. Dlatego też zdecydowałam się na nie i zobaczymy jak ten cykl będzie wyglądał

    18.01.2021 cudowna 👶 18cs
    Luty 2022- Projekt rodzeństwo
    👩‍🦰 33
    👩‍🦲41
    Lipiec: ovitrelle + duphaston, progesteron 22,6 ❌
    Sierpień: badanie nasienia morfologia 2%❌ prędkość ❌ ruch postępowy ❌ żywotność ✅
    19.08.22
    10dpo ⏸
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek ❤
  • StaraniowaOna Ekspertka
    Postów: 224 177

    Wysłany: 17 maja 2022, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny ,mnie proszę zapiszcie na 3 czerwca .Jestem po 30tce,mam PCOS ,torbiel i cykle stymulowane.Raz się udało ale niestety na krótko:(Walczymy więc dalej.Co prawda w tym cyklu mniej leków ,żeby ciało odpoczęło, ale za to postawiłam na suple.Powtarzamy też badania męskie:)zobaczymy co z tego wyjdzie.Trzymam mocno za Was kciuki !

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 17 maja 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slowmotion wrote:
    Ja akurat kupilam te czerwone clearblue i zapłaciłam 120 zł na allegro. Drogo ale mialam dość porównywania tych kresek. Juz 2 cykle za szybko wystartowaliśmy, a owulka byla później. Dlatego też zdecydowałam się na nie i zobaczymy jak ten cykl będzie wyglądał

    Jak one sie nazywaja? Też chyba jednak kupię. Niby to dopiero drugi cykl starań będzie no ale ja naprawde mam blade pojecie jeszcze o swoim ciele. Jesli sa jakies testy ktore dobrze pokazuja ten moment to jestem za.

    Dziewczyny czy sie jakos suplementujecie. Myslicie ze moge stosowac te Miovele NAC? Widze ze ja glownie braly dziewczyny przy stymulacji i sie zastanawiam :( kupilam bo myslalam ze to zwykly suplement. I jeszcze dalam kupe kasy

    Brak niku lubi tę wiadomość

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Slowmotion Koleżanka
    Postów: 45 52

    Wysłany: 17 maja 2022, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natkurka nie mają pełnej nazwy na aukcji. Wyglądają tak. Są jeszcze fioletowe które dodatkowo migają w dni plodne. Ja poprostu wolałam te
    Screenshot-20220517-084711-Allegro.jpg

    18.01.2021 cudowna 👶 18cs
    Luty 2022- Projekt rodzeństwo
    👩‍🦰 33
    👩‍🦲41
    Lipiec: ovitrelle + duphaston, progesteron 22,6 ❌
    Sierpień: badanie nasienia morfologia 2%❌ prędkość ❌ ruch postępowy ❌ żywotność ✅
    19.08.22
    10dpo ⏸
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek ❤
  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 17 maja 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slowmotion wrote:
    Natkurka nie mają pełnej nazwy na aukcji. Wyglądają tak. Są jeszcze fioletowe które dodatkowo migają w dni plodne. Ja poprostu wolałam te
    Screenshot-20220517-084711-Allegro.jpg

    Ok bardzo dziękuje! A te w jaki sposob wskazują dni plodne? Normalnie przez kreski?

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Slowmotion Koleżanka
    Postów: 45 52

    Wysłany: 17 maja 2022, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natkurka tak. Wkłada się do urządzenia pasek i poprostu analizuje wynik. Przynajmniej nie trzeba się doszukiwać i porównywać. Ma dobre opinie wiec zaufam mu

    18.01.2021 cudowna 👶 18cs
    Luty 2022- Projekt rodzeństwo
    👩‍🦰 33
    👩‍🦲41
    Lipiec: ovitrelle + duphaston, progesteron 22,6 ❌
    Sierpień: badanie nasienia morfologia 2%❌ prędkość ❌ ruch postępowy ❌ żywotność ✅
    19.08.22
    10dpo ⏸
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek ❤
  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 17 maja 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slowmotion wrote:
    Natkurka tak. Wkłada się do urządzenia pasek i poprostu analizuje wynik. Przynajmniej nie trzeba się doszukiwać i porównywać. Ma dobre opinie wiec zaufam mu

    I na tym urządzeniu wyswietla sie wynik tak? Dodatkowo ile takich testow zuuzywasz w ciagu jednego cyklu? Od ktorego dnia zaczynasz testowac? Jak jakie objawy rozpoznasz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 09:25

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Slowmotion Koleżanka
    Postów: 45 52

    Wysłany: 17 maja 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    I na tym urządzeniu wyswietla sie wynik tak? Dodatkowo ile takich testow zuuzywasz w ciagu jednego cyklu? Od ktorego dnia zaczynasz testowac? Jak jakie objawy rozpoznasz?
    To będzie dopiero mój pierwszy cykl z tymi testami.
    Najlepiej jak poczytasz sobie trochę o nich. Wszystko jest szczegółowo napisane

    https://pl.clearblue.com/testy-owulacyjne/cyfrowy-test-owulacyjny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2022, 09:30

    18.01.2021 cudowna 👶 18cs
    Luty 2022- Projekt rodzeństwo
    👩‍🦰 33
    👩‍🦲41
    Lipiec: ovitrelle + duphaston, progesteron 22,6 ❌
    Sierpień: badanie nasienia morfologia 2%❌ prędkość ❌ ruch postępowy ❌ żywotność ✅
    19.08.22
    10dpo ⏸
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek ❤
  • lisia.kita Ekspertka
    Postów: 149 57

    Wysłany: 17 maja 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż dzisiaj robi badanie nasienia, za 5 dni mają być wyniki. Ja po 🐒 też muszę iść zrobić dalszą część badań :

    p/c p.kardiolipinie IgG i IgM

    - antykoagulant toczniowy

    - wymaz z kan. szyjki macicy - mycoplasma hom. ureaplasma spp

    - wymaz z kan. szyjki macicy - Chlamydia trachomatis

    Staramy się już 14 cykl, ostatni był z zastrzykiem Ovitrelle, Luteiną i Duphasonem niestety znowu się nie udało. Staramy się o pierwszego maluszka.

    🔸 Niedoczynność tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

    🔸14 cykl starań o pierwszego maluszka 👶
  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 17 maja 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lisia.kita wrote:
    Mąż dzisiaj robi badanie nasienia, za 5 dni mają być wyniki. Ja po 🐒 też muszę iść zrobić dalszą część badań :

    p/c p.kardiolipinie IgG i IgM

    - antykoagulant toczniowy

    - wymaz z kan. szyjki macicy - mycoplasma hom. ureaplasma spp

    - wymaz z kan. szyjki macicy - Chlamydia trachomatis

    Staramy się już 14 cykl, ostatni był z zastrzykiem Ovitrelle, Luteiną i Duphasonem niestety znowu się nie udało. Staramy się o pierwszego maluszka.

    Napewno w koncu sie uda! Trzymam mocno kciuki! Po jakim czasie staran zaczelas robic badania?

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • Ewelina9 Przyjaciółka
    Postów: 82 29

    Wysłany: 17 maja 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się do was dołączam!

    Staramy się już 8 miesięcy, początkowo unormowałam wyniki tarczycy (niedoczynnosc i hashimoto), przebadalam się cała, suplementacja, ograniczenie alkoholu).
    Gdy po 5 cyklu starań się nie udało poszłam na monitoring owulacji- brak. Ginekolog jak usłyszała, ze kiedyś chorowałam na nowotwór stwierdziła, ze mamy rozszerzać diagnostykę w klinice niepłodności.
    Mam 27lat, amh w porządku, problem u mnie z cyklami bezowolulacyjnymi, poza tym wszysykie wyniki idealnie. teraz miałam pierwszy cykl na clostilbegyt i ovitrelle. Póki co nie miałam sono hsg (myśle czy nie zasugerować lekarzowi?)
    Mój partner bardzo słabe nasienie, morfologia 0%, brak ruchliwości. Usg jąder w porządku, zmieniliśmy dietę, sport, zero używek, skupiliśmy się na tym żeby poprawić nasienie a ja mu towarzysze w diecie i zachęcam do ruchu, dodatkowo wspomaga się fertilmann, olej z czarnuszki i omega. Pod koniec czerwca mina 3msc od badania nasienia i będzie powatarzac, dodatkowo hormony.
    Kupiliśmy tez żel conceive. Współzyjemy regularnie co 2-3 dni.
    Teraz czekam na miesiączkę, powinno być jutro, testy z moczu negatywne.
    Potem kolejny cykl stymulowany i pod koniec czerwca (gdy znowu się nie uda) powtórzenie badania nasienia.
    Macie pomysły co jeszcze możemy zrobic?
    Lekarz powiedział, ze nasz wiek daje nam czas na poszerzanie diagnostyki, aby się udało naturalnie, ewentualnie opcja in vitro (inseminacja przy takich wynikach nasienia nie wchodzi w grę).

    marrrtini, Koja07 lubią tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ