X

Pobierz aplikacj臋 OvuFriend

Zwi臋ksz szanse na ci膮偶臋!
pobierz mam ju偶 apk臋 [X]
Forum Staraj膮c si臋 - og贸lne 馃尀 Testujemy w czerwcu 馃尀
Odpowiedz

馃尀 Testujemy w czerwcu 馃尀

Oce艅 ten w膮tek:
  • lisia.kita Ekspertka
    Post贸w: 149 57

Wys艂any: 16 maja, 11:09

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dzie艅 dobry!

No i mamy... CZERWCOWY w膮tek staraczek. Zapraszam wszystkie babeczki te z poprzednich w膮tk贸w jak i nowe. Dajmy sobie mas臋 wsparcia i podzielmy si臋 swoj膮 histori膮 .

TRZYMAM MOCNO 鉁 ZA NOWY MIESI膭C.

Zach臋cam do zapisania si臋 na nasz膮 list臋 testowania:

馃敼Czaczaraz 02.06. - 鉁

馃敼StaraniowaOna 03.06. - 鉁

馃敼Basia 1990 03.06. - 鉁

馃敼Asia28000 05.06. - 鉁

馃敼Ksi臋偶na 08.06. - 鉁

馃敼-ma艂a-mi- 09.06. - 鉁

馃敼Westie 09.06. - 鉁

馃敼natkurka 10.06. - 鉁

馃敼Natt 13.06. - 鉁

馃敼lisia.kita 14.06. - 鉁

馃敼Karpan45 19.06. - 鉁

馃敼eRKow 19.06. - 鉁

馃敼Agn1000 21.06. - 鉁

鉁 - trzymamy kciuki
    馃悞 - wstr臋tna miesi膮czka
    鈴 - pozytywny test
    鉂 - brak wie艣ci
    馃ぐ - potwierdzona ci膮偶a
    鈿 - brak ovu

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 24 maja, 12:54

Natt, natkurka, Ksi臋偶na, kawoholiczka, eRKow., Andelulla lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

馃敻 Niedoczynno艣膰 tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

馃敻14 cykl stara艅 o pierwszego maluszka 馃懚
  • -ma艂a-mi- Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 90 72

Wys艂any: 16 maja, 17:16

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Hej, dopisz臋 si臋 do Was i mam nadziej臋, ze juz tutaj zostan臋. ;) poprzednio by艂am na watku kwietniowym i majowym, ale moje przeczucia "tym razm inne" szlag trafil.. podczas ostatniego cyklu przesta艂am sie nawet udzielac, bo wydawalo mi sie, ze za bardzo sie nakrecam na wszystko... ehh :(
    Tak偶e powiem cos o sobie, dla nowych dziewczyn :) nazywam sie Klaudia, mam 27 lat, mam 4letniego synka z 1 cs, a o rodze艅stwo staramy sie obecnie 9 cykl. Kwas foliowy lykam juz ponad rok, 3 cykl biore castagnus, teraz zamowilam sobie jeszcze zel conceive. Mam nadzieje, ze w koncu sie uda 鉂
    Obecnie mam 5dc, planuje testowac 9 czerwca :)

9 cs (3 cykl z castagnus, 1 cykl z conceive), nie poddaj臋 si臋 <3
  • Asia28000 Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 107 120

Wys艂any: 16 maja, 18:51

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Hej dziewczyny :)
    Prosz臋 o wpisanie mnie na 5.06 :)

-ma艂a-mi- lubi t臋 wiadomo艣膰

• -ma艂a-mi- Przyjaci贸艂ka

Wys艂any: 16 maja, 19:10

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Asia28000 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Prosz臋 o wpisanie mnie na 5.06 :)
    Kt贸ry to u Ciebie cykl? ;)

• Natt Kole偶anka
    Post贸w: 35 10

Wys艂any: 16 maja, 19:34

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Hej, jestem Natalia mam 24l, staramy si臋 od stycznia 2022 o pierwsze dziecko, to ju偶 m贸j pi膮ty cykl.

Prosz臋 o zapisanie 13.06

-ma艂a-mi-, Kil lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

• -ma艂a-mi- Przyjaci贸艂ka

Wys艂any: 16 maja, 20:22

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Natt wrote:
    Hej, jestem Natalia mam 24l, staramy si臋 od stycznia 2022 o pierwsze dziecko, to ju偶 m贸j pi膮ty cykl.

Prosz臋 o zapisanie 13.06
    Hej, Staracie si臋 naturalnie, czy jako艣 si臋 wspomagacie? ;)

• Natt Kole偶anka
    Post贸w: 35 10

Wys艂any: 16 maja, 21:04

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    -ma艂a-mi- wrote:
    Hej, Staracie si臋 naturalnie, czy jako艣 si臋 wspomagacie? ;)

Wspomagam si臋 drugi cykl olejem z wiesio艂ka(od razu by艂a r贸偶nica w 艣luzie), po owulacji b臋d臋 zajada膰 si臋 ananasem.
    W tamtym cyklu mia艂am ksi膮偶kowe plamienie implantacyjne(by膰 mo偶e nie by艂o to to, ale nigdy nie mia艂am takiego krwawienia) by艂am pewna na 100%, 偶e si臋 uda艂o i niestety 馃檮

• -ma艂a-mi- Przyjaci贸艂ka

Wys艂any: 16 maja, 21:24

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Natt wrote:
    Wspomagam si臋 drugi cykl olejem z wiesio艂ka(od razu by艂a r贸偶nica w 艣luzie), po owulacji b臋d臋 zajada膰 si臋 ananasem.
    W tamtym cyklu mia艂am ksi膮偶kowe plamienie implantacyjne(by膰 mo偶e nie by艂o to to, ale nigdy nie mia艂am takiego krwawienia) by艂am pewna na 100%, 偶e si臋 uda艂o i niestety 馃檮
    Tez wczesniej bralam olejek, ale jakos roznicy nie zauwazylam, dlatego teraz postanowi艂am skusic sie na zel conceive... ale skoro u Ciebie pojawi艂o sie plamienie implantacyjne, to przypuszczam, ze do zaplodnienia doszlo. Moze trzeba to skonsultowac z ginekologiem, zeby np. luteine przepisal?

Natt lubi t臋 wiadomo艣膰

• natkurka Autorytet
    Post贸w: 1041 736

Wys艂any: 16 maja, 22:44

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Cze艣膰

Za nami pierwszy cykl stara艅 ale pierwszy taki na oslep. Mam 32lata m膮偶 39. Staramy si臋 o pierwsze dziecko. Pierwszy cykl by艂 taki do艣膰 spontaniczny. Mia艂am dni p艂odne ale pojecia nie mam kiedy by艂a owulacja bo najzwyczajniej w swiecie tego nie sprawdza艂am. Teraz podchodz臋 do tego 艣wiadomie, bardziej te偶 pod k膮tem poznania swojego cia艂a ni偶 ci膮zy. Do tej pory nigdy nie monitorowalam owulacji ani tez jej objawow wiec w tym cyklu chce to zrobi膰. Obecnie mam @ i jest to drugi dzie艅 cyklu. Kupi艂am testy owulacyjne z Facelle oraz olej z Wiesio艂ka. Kupi艂am te偶 w aptece Gemini suplement Miovelia Nac bo byl w kategorii 鈥 wspomaganie plodnosci鈥 i myslalam ze to suplelemt jak kazdy inny ale wyczytalam ze nalezy go brac w konkretne dni i w sumie zastanawiam sie czy osoba u ktorej wystepuje owulacja ( potwierdzona pare cykli temu na usg) moze go brac czy sobie napyka biedy.

Dziewczyny gdzie kupujecie te testy Clear Blue Dual? Podobno one same wskazuja pik owulacyjny ale w sieci sa strasznie drogie. Wolalabym jednak tego typu testy ktore troche za mnie wykryja owulacje.

Najprawdopodobniej bede sie testowac 10 czerwca.

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 16 maja, 22:48

Oboje po 30stce ( m膮偶 bli偶ej 40)
    鉂tarania od: Maj 2022

鈽Lipiec 22:
    馃毄zbyt wysoka Oksytocyna
    馃毄niedobory witaminy B12
    馃毄ferrytyny
    鈽Sierpie艅 22:
    馃毄polip endometrialny 9,3mm

Suplementacja:
    馃憛PueriaUno
    馃憛Kwasy Omega (HelthyLabs)
    馃憛FeMeComplex ( HealthyLabs) - wstrzymane na czas ci膮zy
    馃憛 Lactoferin ( HealthyLabs) - wstrzymane na czas ci膮zy
    馃憛 MetyloB12

05.08.2022 - 鈴
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml
    24.08.2022 - mamy serduszko <3
    11.10.2022 - badania prenatalne

ci11p2.png
  • Slowmotion Kole偶anka
    Post贸w: 41 39

Wys艂any: 17 maja, 06:21

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    natkurka wrote:
    Cze艣膰

Za nami pierwszy cykl stara艅 ale pierwszy taki na oslep. Mam 32lata m膮偶 39. Staramy si臋 o pierwsze dziecko. Pierwszy cykl by艂 taki do艣膰 spontaniczny. Mia艂am dni p艂odne ale pojecia nie mam kiedy by艂a owulacja bo najzwyczajniej w swiecie tego nie sprawdza艂am. Teraz podchodz臋 do tego 艣wiadomie, bardziej te偶 pod k膮tem poznania swojego cia艂a ni偶 ci膮zy. Do tej pory nigdy nie monitorowalam owulacji ani tez jej objawow wiec w tym cyklu chce to zrobi膰. Obecnie mam @ i jest to drugi dzie艅 cyklu. Kupi艂am testy owulacyjne z Facelle oraz olej z Wiesio艂ka. Kupi艂am te偶 w aptece Gemini suplement Miovelia Nac bo byl w kategorii 鈥 wspomaganie plodnosci鈥 i myslalam ze to suplelemt jak kazdy inny ale wyczytalam ze nalezy go brac w konkretne dni i w sumie zastanawiam sie czy osoba u ktorej wystepuje owulacja ( potwierdzona pare cykli temu na usg) moze go brac czy sobie napyka biedy.

Dziewczyny gdzie kupujecie te testy Clear Blue Dual? Podobno one same wskazuja pik owulacyjny ale w sieci sa strasznie drogie. Wolalabym jednak tego typu testy ktore troche za mnie wykryja owulacje.

Najprawdopodobniej bede sie testowac 10 czerwca.
    Ja akurat kupilam te czerwone clearblue i zap艂aci艂am 120 z艂 na allegro. Drogo ale mialam do艣膰 por贸wnywania tych kresek. Juz 2 cykle za szybko wystartowali艣my, a owulka byla p贸藕niej. Dlatego te偶 zdecydowa艂am si臋 na nie i zobaczymy jak ten cykl b臋dzie wygl膮da艂

18.01.2021 cudowna 馃懚 18cs
    Luty 2022- Projekt rodze艅stwo
    馃懇鈥嶐煢 33
    馃懇鈥嶐煢41
    Lipiec: ovitrelle + duphaston, progesteron 22,6 鉂
    Sierpie艅: badanie nasienia morfologia 2%鉂 pr臋dko艣膰 鉂 ruch post臋powy 鉂 偶ywotno艣膰 鉁
    19.08.22
    10dpo 鈴
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek 鉂
  • StaraniowaOna Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 136 47

Wys艂any: 17 maja, 07:28

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Hej Dziewczyny ,mnie prosz臋 zapiszcie na 3 czerwca .Jestem po 30tce,mam PCOS ,torbiel i cykle stymulowane.Raz si臋 uda艂o ale niestety na kr贸tko:(Walczymy wi臋c dalej.Co prawda w tym cyklu mniej lek贸w ,偶eby cia艂o odpocz臋艂o, ale za to postawi艂am na suple.Powtarzamy te偶 badania m臋skie:)zobaczymy co z tego wyjdzie.Trzymam mocno za Was kciuki !

• natkurka Autorytet

Wys艂any: 17 maja, 08:26

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    slowmotion wrote:
    Ja akurat kupilam te czerwone clearblue i zap艂aci艂am 120 z艂 na allegro. Drogo ale mialam do艣膰 por贸wnywania tych kresek. Juz 2 cykle za szybko wystartowali艣my, a owulka byla p贸藕niej. Dlatego te偶 zdecydowa艂am si臋 na nie i zobaczymy jak ten cykl b臋dzie wygl膮da艂

Jak one sie nazywaja? Te偶 chyba jednak kupi臋. Niby to dopiero drugi cykl stara艅 b臋dzie no ale ja naprawde mam blade pojecie jeszcze o swoim ciele. Jesli sa jakies testy ktore dobrze pokazuja ten moment to jestem za.

Dziewczyny czy sie jakos suplementujecie. Myslicie ze moge stosowac te Miovele NAC? Widze ze ja glownie braly dziewczyny przy stymulacji i sie zastanawiam :( kupilam bo myslalam ze to zwykly suplement. I jeszcze dalam kupe kasy

Brak niku lubi t臋 wiadomo艣膰

鈽Lipiec 22:
    馃毄zbyt wysoka Oksytocyna
    馃毄niedobory witaminy B12
    馃毄ferrytyny
    鈽Sierpie艅 22:

Suplementacja:
    馃憛PueriaUno
    馃憛 MetyloB12

05.08.2022 - 鈴

ci11p2.png
  • Slowmotion Kole偶anka

Wys艂any: 17 maja, 08:49

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Natkurka nie maj膮 pe艂nej nazwy na aukcji. Wygl膮daj膮 tak. S膮 jeszcze fioletowe kt贸re dodatkowo migaj膮 w dni plodne. Ja poprostu wola艂am te
    Screenshot-20220517-084711-Allegro.jpg

馃懇鈥嶐煢 33
    馃懇鈥嶐煢41
    Sierpie艅: badanie nasienia morfologia 2%鉂 pr臋dko艣膰 鉂 ruch post臋powy 鉂 偶ywotno艣膰 鉁
    19.08.22
    10dpo 鈴
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek 鉂
  • natkurka Autorytet

Wys艂any: 17 maja, 08:51

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    slowmotion wrote:
    Natkurka nie maj膮 pe艂nej nazwy na aukcji. Wygl膮daj膮 tak. S膮 jeszcze fioletowe kt贸re dodatkowo migaj膮 w dni plodne. Ja poprostu wola艂am te
    Screenshot-20220517-084711-Allegro.jpg

Ok bardzo dzi臋kuje! A te w jaki sposob wskazuj膮 dni plodne? Normalnie przez kreski?

鈽Lipiec 22:
    馃毄zbyt wysoka Oksytocyna
    馃毄niedobory witaminy B12
    馃毄ferrytyny
    鈽Sierpie艅 22:

Suplementacja:
    馃憛PueriaUno
    馃憛 MetyloB12

05.08.2022 - 鈴

ci11p2.png
  • Slowmotion Kole偶anka

Wys艂any: 17 maja, 09:02

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Natkurka tak. Wk艂ada si臋 do urz膮dzenia pasek i poprostu analizuje wynik. Przynajmniej nie trzeba si臋 doszukiwa膰 i por贸wnywa膰. Ma dobre opinie wiec zaufam mu

馃懇鈥嶐煢 33
    馃懇鈥嶐煢41
    19.08.22
    10dpo 鈴
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek 鉂
  • natkurka Autorytet

Wys艂any: 17 maja, 09:08

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    slowmotion wrote:
    Natkurka tak. Wk艂ada si臋 do urz膮dzenia pasek i poprostu analizuje wynik. Przynajmniej nie trzeba si臋 doszukiwa膰 i por贸wnywa膰. Ma dobre opinie wiec zaufam mu

I na tym urz膮dzeniu wyswietla sie wynik tak? Dodatkowo ile takich testow zuuzywasz w ciagu jednego cyklu? Od ktorego dnia zaczynasz testowac? Jak jakie objawy rozpoznasz?

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 17 maja, 09:25

鈽Lipiec 22:
    馃毄zbyt wysoka Oksytocyna
    馃毄niedobory witaminy B12
    馃毄ferrytyny
    鈽Sierpie艅 22:

Suplementacja:
    馃憛PueriaUno
    馃憛 MetyloB12

05.08.2022 - 鈴

ci11p2.png
  • Slowmotion Kole偶anka

Wys艂any: 17 maja, 09:29

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    natkurka wrote:
    I na tym urz膮dzeniu wyswietla sie wynik tak? Dodatkowo ile takich testow zuuzywasz w ciagu jednego cyklu? Od ktorego dnia zaczynasz testowac? Jak jakie objawy rozpoznasz?
    To b臋dzie dopiero m贸j pierwszy cykl z tymi testami.
    Najlepiej jak poczytasz sobie troch臋 o nich. Wszystko jest szczeg贸艂owo napisane

https://pl.clearblue.com/testy-owulacyjne/cyfrowy-test-owulacyjny

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 17 maja, 09:30

馃懇鈥嶐煢 33
    馃懇鈥嶐煢41
    19.08.22
    10dpo 鈴
    11dpo beta 21
    13dpo beta 93
    15 dpo beta 336
    Kropeczek 鉂
  • lisia.kita Ekspertka
    Post贸w: 149 57

Wys艂any: 17 maja, 10:08

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    M膮偶 dzisiaj robi badanie nasienia, za 5 dni maj膮 by膰 wyniki. Ja po 馃悞 te偶 musz臋 i艣膰 zrobi膰 dalsz膮 cz臋艣膰 bada艅 :

p/c p.kardiolipinie IgG i IgM

- antykoagulant toczniowy

- wymaz z kan. szyjki macicy - mycoplasma hom. ureaplasma spp

- wymaz z kan. szyjki macicy - Chlamydia trachomatis

Staramy si臋 ju偶 14 cykl, ostatni by艂 z zastrzykiem Ovitrelle, Lutein膮 i Duphasonem niestety znowu si臋 nie uda艂o. Staramy si臋 o pierwszego maluszka.

馃敻 Niedoczynno艣膰 tarczycy (Euthyrox 100 i 75)

馃敻14 cykl stara艅 o pierwszego maluszka 馃懚
  • natkurka Autorytet

Wys艂any: 17 maja, 10:12

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    lisia.kita wrote:
    M膮偶 dzisiaj robi badanie nasienia, za 5 dni maj膮 by膰 wyniki. Ja po 馃悞 te偶 musz臋 i艣膰 zrobi膰 dalsz膮 cz臋艣膰 bada艅 :

p/c p.kardiolipinie IgG i IgM

- antykoagulant toczniowy

- wymaz z kan. szyjki macicy - mycoplasma hom. ureaplasma spp

- wymaz z kan. szyjki macicy - Chlamydia trachomatis

Staramy si臋 ju偶 14 cykl, ostatni by艂 z zastrzykiem Ovitrelle, Lutein膮 i Duphasonem niestety znowu si臋 nie uda艂o. Staramy si臋 o pierwszego maluszka.

Napewno w koncu sie uda! Trzymam mocno kciuki! Po jakim czasie staran zaczelas robic badania?

鈽Lipiec 22:
    馃毄zbyt wysoka Oksytocyna
    馃毄niedobory witaminy B12
    馃毄ferrytyny
    鈽Sierpie艅 22:

Suplementacja:
    馃憛PueriaUno
    馃憛 MetyloB12

05.08.2022 - 鈴

ci11p2.png
  • Ewelina9 Kole偶anka
    Post贸w: 50 13

Wys艂any: 17 maja, 10:53

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Ja si臋 do was do艂膮czam!

Staramy si臋 ju偶 8 miesi臋cy, pocz膮tkowo unormowa艂am wyniki tarczycy (niedoczynnosc i hashimoto), przebadalam si臋 ca艂a, suplementacja, ograniczenie alkoholu).
    Gdy po 5 cyklu stara艅 si臋 nie uda艂o posz艂am na monitoring owulacji- brak. Ginekolog jak us艂ysza艂a, ze kiedy艣 chorowa艂am na nowotw贸r stwierdzi艂a, ze mamy rozszerza膰 diagnostyk臋 w klinice niep艂odno艣ci.
    Mam 27lat, amh w porz膮dku, problem u mnie z cyklami bezowolulacyjnymi, poza tym wszysykie wyniki idealnie. teraz mia艂am pierwszy cykl na clostilbegyt i ovitrelle. P贸ki co nie mia艂am sono hsg (my艣le czy nie zasugerowa膰 lekarzowi?)
    M贸j partner bardzo s艂abe nasienie, morfologia 0%, brak ruchliwo艣ci. Usg j膮der w porz膮dku, zmienili艣my diet臋, sport, zero u偶ywek, skupili艣my si臋 na tym 偶eby poprawi膰 nasienie a ja mu towarzysze w diecie i zach臋cam do ruchu, dodatkowo wspomaga si臋 fertilmann, olej z czarnuszki i omega. Pod koniec czerwca mina 3msc od badania nasienia i b臋dzie powatarzac, dodatkowo hormony.
    Kupili艣my tez 偶el conceive. Wsp贸艂zyjemy regularnie co 2-3 dni.
    Teraz czekam na miesi膮czk臋, powinno by膰 jutro, testy z moczu negatywne.
    Potem kolejny cykl stymulowany i pod koniec czerwca (gdy znowu si臋 nie uda) powt贸rzenie badania nasienia.
    Macie pomys艂y co jeszcze mo偶emy zrobic?
    Lekarz powiedzia艂, ze nasz wiek daje nam czas na poszerzanie diagnostyki, aby si臋 uda艂o naturalnie, ewentualnie opcja in vitro (inseminacja przy takich wynikach nasienia nie wchodzi w gr臋).

marrrtini, Koja07 lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

1 2 3 4 5 鈥衡
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna m臋skiej niep艂odno艣ci

Wiadomo, 偶e stres mo偶e mie膰 negatywny wp艂yw na funkcjonowanie ca艂ego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy mo偶e by膰 on przyczyn膮 m臋skiej niep艂odno艣ci? Dowiedz si臋, sk膮d bierze si臋 stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje si臋 jego obecno艣膰 w m臋skim nasieniu?

CZYTAJ WI臉CEJ

Dieta P艂odno艣ci w OvuFriend - jak otrzyma膰 spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle p艂odno艣ci?

Brak 艣luzu p艂odnego, endometrioza, nieregularne cykle, a mo偶e PCOS? Dieta P艂odno艣ci w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle p艂odno艣ci dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwo艣ci! Sprawd藕 instrukcj臋 krok po kroku, jak otrzyma膰 Diet臋 P艂odno艣ci i zwi臋kszy膰 szanse na zaj艣cie w ci膮偶臋. 

CZYTAJ WI臉CEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia si臋 u wi臋kszo艣ci kobiet. S膮 to cysty lub p臋cherzyki, które zazwyczaj wype艂nione s膮 p艂ynem i które najcz臋艣ciej samoistnie znikaj膮. Dowiedz si臋 jakie s膮 objawy torbieli i czy mog膮 by膰 przeszkod膮 w zaj艣ciu w ci膮偶臋? Kiedy nale偶y je leczy膰 i z jakimi chorobami mog膮 wspó艂wyst臋powa膰. 

CZYTAJ WI臉CEJ