X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 🌞 Testujemy w czerwcu 🌞
Odpowiedz

🌞 Testujemy w czerwcu 🌞

Oceń ten wątek:
  • AnetaOl Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 25 maja 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    A jeszcze mam pytanie. Jesli by mi dzisiaj wyszedl test pozywtynu to znaczy ze juz jest owulacja czy ze dopiero bedzie za 24h?
    To zależy. Jeśli wczoraj był negatywny, a dzisiaj pozytywny to 24-36h bodajże (powinno pisać na opakowaniu, nie chce wprowadzić w błąd) powinna pojawić się owulacja. Ja robiłam zawsze po godzinie 17, bo naczytalam się na wielu wątkach, że najlepiej robić w wieczornych porach. Jak mi wychodził pozytywny to krecha testowa była grubsza od kontrolnej :) a przy negatywnym zawsze wyraźnie jaśniejsza.

    mala_osska lubi tę wiadomość

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 25 maja 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robie o 22 bo w ciagu dnia duzo pije wody i dopiero na wieczor ja odstawiam. No to jesli bedzie gruba krecha to znaczy ze juz jest owu i mozna dzialac czy ze dopiero jutro bedzie?

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • mala_osska Autorytet
    Postów: 453 279

    Wysłany: 25 maja 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    Ja robie o 22 bo w ciagu dnia duzo pije wody i dopiero na wieczor ja odstawiam. No to jesli bedzie gruba krecha to znaczy ze juz jest owu i mozna dzialac czy ze dopiero jutro bedzie?

    Na niektórych ulotkach jest napisane 24-48, gdzieś czytałam że 12-24, gdzieś że 24-36. Więc ja biorę poprawkę na to wszystko i patrzę na czas 12-36 ;)

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 25 maja 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala_osska wrote:
    Na niektórych ulotkach jest napisane 24-48, gdzieś czytałam że 12-24, gdzieś że 24-36. Więc ja biorę poprawkę na to wszystko i patrzę na czas 12-36 ;)

    No tak, bedę obserwować swoje ciało zobaczymy. Aczkolwiek jest to dla mnie zabawne bo jeszcze 2 miesiace temu wogole o tym nie myslalam a potrafilo mi przejsc przez glowe - oho chyba dzisiaj owu bo libido wystrzelilo w kosmos, sluz jak galaretka wrecz. Wogole nie sprawdzalam daty, ktory to dzien cyklu itp bo nie czulam takiej potrzeby. Teraz kazdego dnia sprawdzam temperature, staram sie obserwowac jakies objawy, sluz ale zero :) cisza, nic sie nie dzieje :)

    mala_osska lubi tę wiadomość

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • AnetaOl Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 25 maja 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala_osska wrote:
    Na niektórych ulotkach jest napisane 24-48, gdzieś czytałam że 12-24, gdzieś że 24-36. Więc ja biorę poprawkę na to wszystko i patrzę na czas 12-36 ;)
    Dokładnie trzeba to obserwować "po swojemu" jakkolwiek to brzmi :)

    mala_osska lubi tę wiadomość

  • AnetaOl Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 25 maja 2022, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    Ja robie o 22 bo w ciagu dnia duzo pije wody i dopiero na wieczor ja odstawiam. No to jesli bedzie gruba krecha to znaczy ze juz jest owu i mozna dzialac czy ze dopiero jutro bedzie?
    To znaczy że pojawi się w ciągu dnia, dwóch lub trzech :) w zależnościod tego co pisze na opakowaniu. Najlepiej sobie sprawdzać od wtedy każdego dnia i po prostu działać ❤️😁

  • AnetaOl Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 25 maja 2022, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    No tak, bedę obserwować swoje ciało zobaczymy. Aczkolwiek jest to dla mnie zabawne bo jeszcze 2 miesiace temu wogole o tym nie myslalam a potrafilo mi przejsc przez glowe - oho chyba dzisiaj owu bo libido wystrzelilo w kosmos, sluz jak galaretka wrecz. Wogole nie sprawdzalam daty, ktory to dzien cyklu itp bo nie czulam takiej potrzeby. Teraz kazdego dnia sprawdzam temperature, staram sie obserwowac jakies objawy, sluz ale zero :) cisza, nic sie nie dzieje :)
    Ja mam bardzo podobnie ! Kiedyś nie wiedziałam nawet dokładnie co to jest ta owulacja, ale pamiętaj wzrosty libido i różne konsystencję śluzu itp .. a teraz jak zaczęłam się tym bardziej interesować to tak samo - nic. Śluz ledwo co odnotowuje 😅 I nagle nic mi nie dolega.

    mala_osska lubi tę wiadomość

  • mala_osska Autorytet
    Postów: 453 279

    Wysłany: 25 maja 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobnie dziewczyny. Z tym, że śluzu płodnego zawsze miałam bardzo mało, teraz w ogóle nie widzę 😁
    W styczniu miałam zabieg konizacji szyjki macicy że względu na złą cytologię i 2 miesiące po zabiegu miałam normalnie ładnie widoczny płodny śluz, ale kwiecień i maj już znowu po staremu 😂

    O 18 zrobiłam kolejny test owu i kreska taka sama jak z tego południowego. Także muszę dokupić więcej testów, bo zostały mi tylko 2 🙄

    A jak długo wy się staracie ?

  • -mała-mi- Przyjaciółka
    Postów: 90 72

    Wysłany: 25 maja 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, z tymi testami to różnie bywa, wiem po sobie 🙈 one pokazuja pik hormonu LH, ktory wzrasta tuz przed owulacja, wedlug testow i instrukcji do nich dołączonych, po pozytywnym tescie owulacja powinna nastapic w ciagu 24-36h. Powinno sie je robic codziennie o tej samej porze... ALE! Czasami jest tak, ze organizm przygotowuje sie do owulacji, test pokaze pik (czyli wyjdzie pozytywny - dwie takie same kreski, badz kontrolna mocniejsza od testowej), ale finalnie do tej owulacji nie dojdzie za te 24-36h, bo np. choroba, stres... czasami mocz jest bardziej rozcienczony, to tego hormonu tez jest mniej, a co za tym idzie kreska tez wyjdzie bledsza.. niektore kobiety maja tez bardzo krotki "pik". Wedlug instrukcji testy powinno sie robic raz dziennie, ale na forum czytalam, ze sa dziewczyny, ktore robia je dwa razy dziennie. Rano wychwycą pik, a wieczorem juz jest negatyw i gdyby testowaly raz dziennie, to najzwyczajniej w swiecie nie doczekalyby sie pozytywnego testu. Ja uzywalam owulaków przez 8 cykli, nic mi to nie pomoglo, a tylko bardziej sie stresowalam, bo moze przegapiłam pik, a moze owu sie przesunela... w tym cyklu odpuscilam je sobie. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2022, 20:05

    bajkaa, AnetaOl lubią tę wiadomość

    9 cs (3 cykl z castagnus, 1 cykl z conceive), nie poddaję się <3
  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 25 maja 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie kolejny miesiąc starań , ale jak patrzę na swój wykres to jakoś nawet nadziei nie mam. Spojrzałaby któraś z Was i go oceniła?🥺

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 25 maja 2022, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie wiec chyba kazda z Nas ma to samo. Ja wyczekuje owulacji a tu zero, nic a nic. Ale serio czesto mialam juz wysokie libido pare dni po okresie a teraz w zasadzie spodziewam sie owu bo jutro 12 dzien i zero. Null. Libido mniej niz zero. Strasznie to dziwne. Chyba ze sie jeszcze rozchusta. Patrze do aplikacji flo w ktorym dniu cyklu mialam wysokie libido w ubieglym miesiacu i bylo to okolo 9-11 dzien

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2022, 23:20

    mala_osska lubi tę wiadomość

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • mala_osska Autorytet
    Postów: 453 279

    Wysłany: 25 maja 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH wrote:
    Hej dziewczyny, u mnie kolejny miesiąc starań , ale jak patrzę na swój wykres to jakoś nawet nadziei nie mam. Spojrzałaby któraś z Was i go oceniła?🥺

    Jak długie masz cykle?

    Może jeszcze temperatura pójdzie w górę? Trzymam kciuki żeby tak było

  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 25 maja 2022, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala_osska wrote:
    Jak długie masz cykle?

    Może jeszcze temperatura pójdzie w górę? Trzymam kciuki żeby tak było


    Krótkie 25-26 dni 🥺 niestety.

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 25 maja 2022, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze jedno pytanie z kategorii pewnie podstawowych ale naprawde nie wiem.

    Założmy że dzisiaj mam pik na tescie, owulacja faktycznie wystapi za 24h wiec pewnie jutro. To ile mamy czasu jeszcze zeby doszlo do zaplodnienia? Ile ta komorka jajowa przeżywa? Czy przy hipotetycznej owulacji w piatek wspolzycie w sobote ma jeszcze sens czy juz nie?

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 25 maja 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH wrote:
    Krótkie 25-26 dni 🥺 niestety.

    Ja też mam 26dniowe cykle okolo. Moze max 27 ale najczesniej 26. Mierze temperature od 4 dni i dzisiaj rano mialam najniższa, nic nie rosnie

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • MamaH Koleżanka
    Postów: 68 9

    Wysłany: 25 maja 2022, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    Ja też mam 26dniowe cykle okolo. Moze max 27 ale najczesniej 26. Mierze temperature od 4 dni i dzisiaj rano mialam najniższa, nic nie rosnie

    Rozumiem doskonale. Mam wrażenie ,że im bardziej się człowiek skupia tym gorzej idzie

  • AnetaOl Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 26 maja 2022, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaH wrote:
    Rozumiem doskonale. Mam wrażenie ,że im bardziej się człowiek skupia tym gorzej idzie
    Chyba coś w tym jest 😒

  • natkurka Autorytet
    Postów: 3085 1788

    Wysłany: 26 maja 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jednak zapisałam dzisiaj na monitoring owulacji. Znalazłam lekarza z dobrymi opiniamii i względnie tanio bo 90zł. Zobaczę czy wogóle jestem przed owulacją czy już po skoro nie mam żadnych przesłanek ku temu. W ubiegłym cyklu wszystko wyglądało zupelnie inaczej, teraz zupełnie inaczej. Wolę to sprawdzić niż się denerwować. Dzisiaj mam urlop więc mam czas.

    Dzisiaj wyjeżdżam do rodziców na wieś mąż dojedzie w sobotę, mam nadzieję że może uda się coś podziałać w tym cyklu chociaż przez to że wyjeżdżam może być ciężko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2022, 10:36

    ❤Starania od: Maj 2022:


    05.08.2022 - ⏸
    05.08.22 beta 49,99 mlU/ml
    08.08.2022 beta 237,7 mlU/ml

    27.04.2023🤱💙
  • AnetaOl Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 26 maja 2022, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natkurka wrote:
    Ja się jednak zapisałam dzisiaj na monitoring owulacji. Znalazłam lekarza z dobrymi opiniamii i względnie tanio bo 90zł. Zobaczę czy wogóle jestem przed owulacją czy już po skoro nie mam żadnych przesłanek ku temu. W ubiegłym cyklu wszystko wyglądało zupelnie inaczej, teraz zupełnie inaczej. Wolę to sprawdzić niż się denerwować. Dzisiaj mam urlop więc mam czas.

    Dzisiaj wyjeżdżam do rodziców na wieś mąż dojedzie w sobotę, mam nadzieję że może uda się coś podziałać w tym cyklu chociaż przez to że wyjeżdżam może być ciężko.
    Jasne kochana, jak masz możliwość te lepiej to sprawdź, a nie zastanawiaj się ciągle. Życzę wszystkiego dobrego i oby się udało:)

  • Małami7 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 26 maja 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dziś już 5 dzień spóźnia się @ test robiłam wczoraj wieczorem ale tylko jedna kreseczka. Więc czekamy...

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ