X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torbiel na jajniku
Odpowiedz

Torbiel na jajniku

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra z tymi torbielami..ja miałam torbiel zaszła w ciążę, miałam bóle torbiel pękła bo jej nie było w 9 tyg na usg ale zaczęłam krwawić szpital,potem krwiak na macicy i po 6 tyg leżenia poroniłam w 13 tyg...ciekawa jestem czy to przez torbiel? Teraz już się nie dowiem,...

  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 22 lutego 2022, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam torbiel na jajniku 32mm lekarz kieruję mnie na operacje co sądzicie o tych parametrach to może być coś groźnego
    CA 125(I41) 84.55 U/ml
    CA 19-9(I45) 4.22
    CEA 188,22
    Progesteron 7.46 norma 27
    Prolaktyna (N59) 4.71 ng/ml
    HE4 (I52) 61.2 pmol/l
    Test Roma przed menopałzom 12.66%
    Test Roma po menopauzie 36,27 %

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2022, 18:11

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 23 maja 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika1994r wrote:
    Witam mam torbiel na jajniku 32mm lekarz kieruję mnie na operacje co sądzicie o tych parametrach to może być coś groźnego
    CA 125(I41) 84.55 U/ml
    CA 19-9(I45) 4.22
    CEA 188,22
    Progesteron 7.46 norma 27
    Prolaktyna (N59) 4.71 ng/ml
    HE4 (I52) 61.2 pmol/l
    Test Roma przed menopałzom 12.66%
    Test Roma po menopauzie 36,27 %

    Nie najlepsze te wyniki i pewnie dlatego zostałaś skierowana na zabieg. Bo świadczą o wysokim ryzyku nowotworu. Czyli dobra decyzja lekarza.
    Ja po poronieniu mam w każdym jajniku torbiele po 3cm. Ale test ROMA wyszedł mi ok.
    CA125 17,3
    HE4 40,8 mimo wieku niskie
    ROMA przed M 4,7%
    ROMA po M 10,47%
    Na razie obserwuje czy się wchłaniają, powodem często są zaburzenia w poziomie hormonów.
    Liczę, ze szybko się to wyrówna. Bo podbrzusze codziennie boli strasznie przy tak dużych torbielach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2022, 20:53

  • izka123 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama miałam problem z torbielą na jajniku, ale na szczęście znajoma poleciła mi bardzo dobre Centrum Medyczne Olmedical. Tutaj doktor Sławomir Olek bardzo profesjonalnie przeprowadził zabieg, a ja nareszcie czuję się lepiej :)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ