X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Trzeba wierzyć,że się uda bo to wiara czyni cuda. MARCOWE TESTOWANIE 🍀
Odpowiedz

Trzeba wierzyć,że się uda bo to wiara czyni cuda. MARCOWE TESTOWANIE 🍀

Oceń ten wątek:
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Swinke miał jako dziecko.. Do androloga zapisać się można dopiero po 18 lutego bo teraz ma urlop chyba a nie maha jeszcze terminów żeby można było zapisać... Dziewczyny ja już o naturalnym poczęciu to nie myślę... On mówił że jeśli już to jedynie biopsja i też nie daje nadziei zbyt dużych.. Tak on powiedział.. Ale nie poddajemy się.. Dziś było ciężko to przetrawić... Ale myślę że za kilka dni się podniesiemy... A jeśli chodzi o in vitro.... Mąż mówił o tym... Bo mówi że przynajmniej połowa mnie będzie.... Ale ja się boję takiej sytuacji że tak tylko mówi teraz.. A potem nie będzie mógł patrzeć na to dziecko... Ze to nie jego... ☹️

    Justynko, przed Wami naprawdę trudny czas i decyzje 😘 jeżeli boisz się, że mąż chce się zdecydować na dawce przy 8n vitro to z nim porozmawiaj, że pragniesz dzieciątka najbardziej na świecie, ale tylko wtedy kiedy on go będzie pragnął równie mocno, że nie chcesz żeby decydował się tylko ze względu na Ciebie, bo dzieciątko będzie potrzebować oboje rodziców w takim samym stopniu 😘

    Chociaż ja myślę, że przed Wami jeszcze szansa na wspólnego bobaska i to po inseminacji, a nie po in vitro nawet ✊😘

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 7 lutego 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Swinke miał jako dziecko.. Do androloga zapisać się można dopiero po 18 lutego bo teraz ma urlop chyba a nie maha jeszcze terminów żeby można było zapisać... Dziewczyny ja już o naturalnym poczęciu to nie myślę... On mówił że jeśli już to jedynie biopsja i też nie daje nadziei zbyt dużych.. Tak on powiedział.. Ale nie poddajemy się.. Dziś było ciężko to przetrawić... Ale myślę że za kilka dni się podniesiemy... A jeśli chodzi o in vitro.... Mąż mówił o tym... Bo mówi że przynajmniej połowa mnie będzie.... Ale ja się boję takiej sytuacji że tak tylko mówi teraz.. A potem nie będzie mógł patrzeć na to dziecko... Ze to nie jego... ☹️


    Cześc Słońce. Wchodziłam codziennie patrzeć jak u Was. Pamietalam ze 7go macie wizyte.
    Przykro mi z powodu tej sytuacji ale nie kończyłabym na wizycie u jednego lekarza tak jak piszą dziewczyny. Nawet znaleźć świetnego androloga jest ciężko. Na Twoim miejscu postarałabym się dostać do dr Wolskiego który w pl jest największym autorytetem. Może jednak poprawa hormonów albo mtese zrobią robotę i będziecie mieli swojego bobasa. Koszty są horendalne ale my wiemy że macierzynstwo jest dla nas tak ważne ze kasa się znajdzie.

    Ja odpuściłam totalnie styczeń i luty. Odpuszczam do lata. Skomplikowała nam się totalnie sytuacja życiowa i nie ma tu miejsca na lekarzy. Rzuciłam się w wir pracy i w sumie tylko to mi pomaga nie myśleć. Chociaż na forum jestem codziennie.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 7 lutego 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Swinke miał jako dziecko.. Do androloga zapisać się można dopiero po 18 lutego bo teraz ma urlop chyba a nie maha jeszcze terminów żeby można było zapisać... Dziewczyny ja już o naturalnym poczęciu to nie myślę... On mówił że jeśli już to jedynie biopsja i też nie daje nadziei zbyt dużych.. Tak on powiedział.. Ale nie poddajemy się.. Dziś było ciężko to przetrawić... Ale myślę że za kilka dni się podniesiemy... A jeśli chodzi o in vitro.... Mąż mówił o tym... Bo mówi że przynajmniej połowa mnie będzie.... Ale ja się boję takiej sytuacji że tak tylko mówi teraz.. A potem nie będzie mógł patrzeć na to dziecko... Ze to nie jego... ☹️
    Pewnie że nie można podejmować takich decyzji jak in vitro pod wpływem chwili i ciężkich przeżyć. Ale to nie tak że to nie będzie jego dziecko bo będzie on będzie je kochał i wychowywał. Więc będzie jego czy jej tatusiem a to jest ważne a nie biologia. Oczywiście musi to być wasza dojrzała i przemyślana decyzja. Ale poradzicie sobie. Musicie być w tym razem a podołacie. Prawdziwa miłość da radę. Jeszcze będziecie rodzicami nie ważne jak pocznie się wasze dziecko bo jedno jest pewne że będzie WASZE.

    Lalia lubi tę wiadomość

    mhsvej28dzyxqzel.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 7 lutego 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla, myślałam o Tobie ostatnio 🙂 miło, że się odzywasz i jesteś z nami 😘

    Camarilla lubi tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 7 lutego 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 napisałam do bardzo fajne osoby, która ma ogromną wiedzę jeżeli chodzi o badania nasienia i nie tylko. Obiecała , że wejdzie tu i jak będziesz miała ochotę to zadawaj jak najwięcej pytań , które Cię nurtują i przedstaw jej wszystko jak jest u was :*
    Jutro tu będzie, więc jakbyś mogła to znajdź jutro chwilę :) plisss!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 22:13

    Camarilla, Lalia, Kitka_87, dmg111, boo123, nikii, Koteczka82, Minea lubią tę wiadomość

  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 7 lutego 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym chciała przycupnąć 😁 nie wiem kiedy będę testować albo czy w ogóle będę, ale z chęcią z Wami zostanę 😁 U nas dużo zależy kiedy owu będzie i czy Pokryje się to z wizyta męża 😂 Owu miała być na walentynki Tak samo jak mąż a pewnie 🐒 będzie a nie 🐝😭😭😭 na szczęście mąż będzie na kolejny weekend tez wiec oby w tedy owu była 😁

    Justyna tez myśle ze powinniście skonsultować wynik z innym lekarzem. Być może hormony wpłynęły na wielkość jąder. Na pewni trzeba je unormować a pobudzone wrócą do pracy 😘 trzymaj się 😘 będzie dobrze 😘

    dmg111 lubi tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 7 lutego 2020, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Camarilla, myślałam o Tobie ostatnio 🙂 miło, że się odzywasz i jesteś z nami 😘

    Dziękuję ♥️
    Ciężko mi pisać kiedy się nie staram i nie mam nadzieji. Żyje w niedoczasie, staram się odciąć od myśli że czeka mnie jednak staranie z pomocą medyczna. Jestem na takim etapie że jestem na 99% przekonana że będziemy musieli poddac się biopsji żeby w ogóle zdobyć plemniki. Odkładam kasę żeby być finansowo przygotowana na wszystko. Wytrysku nie było u nas od listopada. Jest luty. Kibicuje Wam w każdym cyklu, oglądam wasze bety i cienie na testach ale niestety nie mogę sobie pozwolić na pisanie na forum bo wróci mi obsesja. Mam nadzieję że jak wrócę za kilka miesięcy że staraniami to wszystkie będziecie na fioleyowej stronie mocy 💪

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 8 lutego 2020, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Justyna1719 napisałam do bardzo fajne osoby, która ma ogromną wiedzę jeżeli chodzi o badania nasienia i nie tylko. Obiecała , że wejdzie tu i jak będziesz miała ochotę to zadawaj jak najwięcej pytań , które Cię nurtują i przedstaw jej wszystko jak jest u was :*
    Jutro tu będzie, więc jakbyś mogła to znajdź jutro chwilę :) plisss!!!

    Morwa ja to mam podejrzenia że jesteś tu ekspertem z ramienia ovufriend aby nam pomagac i nakierowywac na dobrą drogę albo conajmniej jakims Aniołem 😇😇😇 ♥️

    Justynko tak jak ktoś tu polecał też pierwsze co mi przeszło przez myśl to żebyście się skonsultowali koniecznie z dr Wolskim z naszego bociana. Spróbuj najpierw napisać posta na forum nasz-bocian. On wam zaleci jakieś badania i z badaniami już umówić się do niego na wizytę.

    Jak może lekarz bez pogłębionej diagnozy, próby leczenia takie drastyczne diagnozy stawiać.

    Kitka_87, dmg111, Morwa, nikii lubią tę wiadomość

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 8 lutego 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i Morwa ja też chętnie skorzystam z wiedzy znajomej, bo u nas też problem z nasieniem, chociaż jakieś tam plemniki są, ale jak na razie nawet na inseminację się nie łapiemy.

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Pszczolka36l Autorytet
    Postów: 2148 1503

    Wysłany: 8 lutego 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chętnie poczytam.

    Justyna androlog to dobre wyjście. Nie poddawaj się.

    04.01.2020 💔
    14.03.20 1 IUI 😔
    06.05 IUI 😔
    29.03.21 usunięcie żylaków powrózka u M.
    Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas.Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.Świat dla nikogo się nie zatrzyma,Zdradzi Cię nie raz.Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr.
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Justyna1719 napisałam do bardzo fajne osoby, która ma ogromną wiedzę jeżeli chodzi o badania nasienia i nie tylko. Obiecała , że wejdzie tu i jak będziesz miała ochotę to zadawaj jak najwięcej pytań , które Cię nurtują i przedstaw jej wszystko jak jest u was :*
    Jutro tu będzie, więc jakbyś mogła to znajdź jutro chwilę :) plisss!!!
    Dzięki 😘😘😘

    Ania_84, Morwa lubią tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole dzięki wam wszystkim za wsparcie 😘😘😘 boję się tego wszystkiego... Mój mąż się zakaz mal że i tak nic lekarze nie pomogą, że jest do niczego, że mogłam lepszego męża poszukać, że od niego dziecka nie dostanę niestety.. Kurde.. Ja nie umiem znim rozmawiałac bo jak zaczynamy gadje to zaczynam plakac.. Wczoraj to aż tabletki na uspokojenie brałam.. Nawet nie wiem kiedy zasnęłam przez to.. No coraz gorzej jest... I tak myślę że jeśli tak będzie to nie wiem, przecież ja powinnam wspierać go jakoś, a nie jeszcze dołować bardziej, już mówil mi nawet żebym pogadała z któraś z moich sióstr, no ale ha nie potrafię o tym rozmawiać, a na pewno jeszcze nie teraz..

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko, skonsultujcie to jeszcze z innym lekarzem, posłuchajcie rad experta z ramienia Morwy, przyjmij od nas wsparcie i nie poddawajcie się 💚💚💚

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Justynko, skonsultujcie to jeszcze z innym lekarzem, posłuchajcie rad experta z ramienia Morwy, przyjmij od nas wsparcie i nie poddawajcie się 💚💚💚
    Mam tylko nadzieję że mąż się nie podda... Bo udaje że jest taki mocny psychicznie, ale widzę co się dzieje w głębi niego... Już wczoraj spisał wszystko na straty.. Ale jeszcze umowie go do androloga, zobaczymy co powie..

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 330 156

    Wysłany: 8 lutego 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka odgapiłam od ciebie stopkę 😁 mam nadzieje ze to pomoże w kolejnym nie rozpoczętym jeszcze cyklu 😁

    Kitka_87, dmg111 lubią tę wiadomość

    11.01.2022 8t3d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • agnieszka Koleżanka
    Postów: 33 18

    Wysłany: 8 lutego 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !🖐🖐
    I ja sie dołącze do Was ! Testowanie 5 marca, mam nadzieje że w koncu owocne 🤰
    DZIEWCZYNY MUSI NAM SIE UDAĆ ! Marzec piekby miesiac ! Nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia, więc myśle że u nas też coś się rozwinie !❤

    Morwa, dmg111, kkasia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynka, wierzę, że Twój mąż pomimo doła wewnątrz ma w sobie siłę by dać Wam upragnione dziecko 🍀✊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia9212 wrote:
    Kitka odgapiłam od ciebie stopkę 😁 mam nadzieje ze to pomoże w kolejnym nie rozpoczętym jeszcze cyklu 😁

    Stopki są teraz na czasie 😁 Taki mamy trend 😅 I bardzo dobrze, niech się plany w stopce realizują 😘

    Klaudia9212 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 lutego 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Wywołana przez Morwę :) stawiam się zarówno pod względem starań ...bo jeśli dobrze pójdzie to wystartujemy z IUI w tym miesiącu .. jak się nie uda to pewnie z pół roku przerwy bo szykuje się do wycięcia woreczka :/


    Justyna1719 co do wyników męża sama jestem żona bezplemnikowca :) więc doskonale wiem co czujesz.... początki są mega trudne, ale nie zrażajcie się.. nie wiem ile rozbiliście badań nasienia ...jeśli jedno i po tym lekarz określił że nie macie szans to równie dobrze możecie go kopnąć w zadka ;)
    do potwierdzenia Azoospermi / krypto są potrzebne co najmniej dwa a nawet trzy badania nasienia, plus szereg badań.
    widzę ze hormony już robiliście, FSH jest dość wysokie ale wskazuje ono albo na uszkodzenie jąder albo na jakieś powikłania- choroba, uraz sterydy ...może jakieś leki ?? a testosteron macie piękny wiec ja bym najpierw trochę powalczyła i podiagnozowała się :)
    Czy robiliście USG jąder ?? bo dobrze by było określić czy są jakieś mikrozwapnienia i czy nie ma żylaków.
    pewnie szanowny dr nie zlecił posiewu nasienia i wymazów z cewki , jesli nie to warto je zrobić bo nawet przy biospsji będzie on potrzebny ...na bank nie dajcie się namówić na biopsje bez posiewu i wymazów.
    No i ostatnia badanie a nawet nie wiem czy nie pierwsze które warto zrobić - to genetka , kariotyp i mutacje AZF i CFTR, no i chciał nie chciał nawet do leczenia musicie posprawdzać również markery nowotworowe

    Temat dawcy przetrawiajcie nie oszukujmy się może to być jedyna opcja ale nie musi :) na wątku bezplemnikowców który kiedyś założyłam jest mnóstwo dowodów na to ze bezplemnkowcy mają dzieci ..drugim forum gdzie możesz dostać naprawdę super wsparcie i wiedzę jest nasz bocian :)
    ja osobiście polecam w Warszawie dr Wolskiego dla mnie to jeden z lepszych jest tam tez dr Kapuściński z tego co pamiętam ale gdyby jedyna opcją było mTESE to jednak Wolski jest w tym najlepszy.
    W Krk jest bardzo dobry dr Bergier w klinice Macierzyńśtwo - on jako pierwszy po samych badaniach wskazał nam przyczynę . mam też namiar na śląsku na dobrego urologa ale musiałabym odnależć namiary :)
    Leczenie niestety jest długie dlatego warto odrazu uderzyć do specjalistów w tym temacie

    czy w nasieniu był choć pojedyncze plemniki albo komórki spermatogenezy ??

    Co do dawstwa ... chyba zawsze pojawia się myśl czy to jest fair, czy mąż zaakceptuje dziecko, czy ja zaakceptuje.. do tego potrzebna jest rozmowa omówienie pewnych kwestii i określenie tego czego się boicie .. są fajne warsztaty w Novum odnośnie dawstwa które serdecznie polecam ..w moim pamiętniku są linki do literatury - są one również dostępne na portalu nasz bocian

    Ja jako mama naszego cudu mogę powiedzieć, że odkąd weszliśmy na IUI mój mąż zawsze mówił, że jeśli sie uda to będzie jego największe szczęście i tak jest :) mąż jest w młodym zakochany :) nie raz nawet zazdroszczę im tej więzi :)

    Jak coś wal śmiało :)

    Kitka_87, Julik, Morwa, justyna1719, Lalia, boo123, Klaudia9212, nikii, dmg111, Minea lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Angie1985 Autorytet
    Postów: 2615 3117

    Wysłany: 8 lutego 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Cześć :)

    Wywołana przez Morwę :) stawiam się zarówno pod względem starań ...bo jeśli dobrze pójdzie to wystartujemy z IUI w tym miesiącu .. jak się nie uda to pewnie z pół roku przerwy bo szykuje się do wycięcia woreczka :/


    Justyna1719 co do wyników męża sama jestem żona bezplemnikowca :) więc doskonale wiem co czujesz.... początki są mega trudne, ale nie zrażajcie się.. nie wiem ile rozbiliście badań nasienia ...jeśli jedno i po tym lekarz określił że nie macie szans to równie dobrze możecie go kopnąć w zadka ;)
    do potwierdzenia Azoospermi / krypto są potrzebne co najmniej dwa a nawet trzy badania nasienia, plus szereg badań.
    widzę ze hormony już robiliście, FSH jest dość wysokie ale wskazuje ono albo na uszkodzenie jąder albo na jakieś powikłania- choroba, uraz sterydy ...może jakieś leki ?? a testosteron macie piękny wiec ja bym najpierw trochę powalczyła i podiagnozowała się :)
    Czy robiliście USG jąder ?? bo dobrze by było określić czy są jakieś mikrozwapnienia i czy nie ma żylaków.
    pewnie szanowny dr nie zlecił posiewu nasienia i wymazów z cewki , jesli nie to warto je zrobić bo nawet przy biospsji będzie on potrzebny ...na bank nie dajcie się namówić na biopsje bez posiewu i wymazów.
    No i ostatnia badanie a nawet nie wiem czy nie pierwsze które warto zrobić - to genetka , kariotyp i mutacje AZF i CFTR, no i chciał nie chciał nawet do leczenia musicie posprawdzać również markery nowotworowe

    Temat dawcy przetrawiajcie nie oszukujmy się może to być jedyna opcja ale nie musi :) na wątku bezplemnikowców który kiedyś założyłam jest mnóstwo dowodów na to ze bezplemnkowcy mają dzieci ..drugim forum gdzie możesz dostać naprawdę super wsparcie i wiedzę jest nasz bocian :)
    ja osobiście polecam w Warszawie dr Wolskiego dla mnie to jeden z lepszych jest tam tez dr Kapuściński z tego co pamiętam ale gdyby jedyna opcją było mTESE to jednak Wolski jest w tym najlepszy.
    W Krk jest bardzo dobry dr Bergier w klinice Macierzyńśtwo - on jako pierwszy po samych badaniach wskazał nam przyczynę . mam też namiar na śląsku na dobrego urologa ale musiałabym odnależć namiary :)
    Leczenie niestety jest długie dlatego warto odrazu uderzyć do specjalistów w tym temacie

    czy w nasieniu był choć pojedyncze plemniki albo komórki spermatogenezy ??

    Co do dawstwa ... chyba zawsze pojawia się myśl czy to jest fair, czy mąż zaakceptuje dziecko, czy ja zaakceptuje.. do tego potrzebna jest rozmowa omówienie pewnych kwestii i określenie tego czego się boicie .. są fajne warsztaty w Novum odnośnie dawstwa które serdecznie polecam ..w moim pamiętniku są linki do literatury - są one również dostępne na portalu nasz bocian

    Ja jako mama naszego cudu mogę powiedzieć, że odkąd weszliśmy na IUI mój mąż zawsze mówił, że jeśli sie uda to będzie jego największe szczęście i tak jest :) mąż jest w młodym zakochany :) nie raz nawet zazdroszczę im tej więzi :)

    Jak coś wal śmiało :)
    Pięknie napisane. Podpisuje się rękami i nogami. Dobrze że tutaj można znaleźć takie wsparcie. Wspaniale. 😘

    mhsvej28dzyxqzel.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ