X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Trzeba wierzyć,że się uda bo to wiara czyni cuda. MARCOWE TESTOWANIE 🍀
Odpowiedz

Trzeba wierzyć,że się uda bo to wiara czyni cuda. MARCOWE TESTOWANIE 🍀

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, spadasz Justynce jak gwiazdka z nieba 🤩

    Ania_84, justyna1719 lubią tę wiadomość

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 8 lutego 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Cześć :)

    Wywołana przez Morwę :) stawiam się zarówno pod względem starań ...bo jeśli dobrze pójdzie to wystartujemy z IUI w tym miesiącu .. jak się nie uda to pewnie z pół roku przerwy bo szykuje się do wycięcia woreczka :/


    Justyna1719 co do wyników męża sama jestem żona bezplemnikowca :) więc doskonale wiem co czujesz.... początki są mega trudne, ale nie zrażajcie się.. nie wiem ile rozbiliście badań nasienia ...jeśli jedno i po tym lekarz określił że nie macie szans to równie dobrze możecie go kopnąć w zadka ;)
    do potwierdzenia Azoospermi / krypto są potrzebne co najmniej dwa a nawet trzy badania nasienia, plus szereg badań.
    widzę ze hormony już robiliście, FSH jest dość wysokie ale wskazuje ono albo na uszkodzenie jąder albo na jakieś powikłania- choroba, uraz sterydy ...może jakieś leki ?? a testosteron macie piękny wiec ja bym najpierw trochę powalczyła i podiagnozowała się :)
    Czy robiliście USG jąder ?? bo dobrze by było określić czy są jakieś mikrozwapnienia i czy nie ma żylaków.
    pewnie szanowny dr nie zlecił posiewu nasienia i wymazów z cewki , jesli nie to warto je zrobić bo nawet przy biospsji będzie on potrzebny ...na bank nie dajcie się namówić na biopsje bez posiewu i wymazów.
    No i ostatnia badanie a nawet nie wiem czy nie pierwsze które warto zrobić - to genetka , kariotyp i mutacje AZF i CFTR, no i chciał nie chciał nawet do leczenia musicie posprawdzać również markery nowotworowe

    Temat dawcy przetrawiajcie nie oszukujmy się może to być jedyna opcja ale nie musi :) na wątku bezplemnikowców który kiedyś założyłam jest mnóstwo dowodów na to ze bezplemnkowcy mają dzieci ..drugim forum gdzie możesz dostać naprawdę super wsparcie i wiedzę jest nasz bocian :)
    ja osobiście polecam w Warszawie dr Wolskiego dla mnie to jeden z lepszych jest tam tez dr Kapuściński z tego co pamiętam ale gdyby jedyna opcją było mTESE to jednak Wolski jest w tym najlepszy.
    W Krk jest bardzo dobry dr Bergier w klinice Macierzyńśtwo - on jako pierwszy po samych badaniach wskazał nam przyczynę . mam też namiar na śląsku na dobrego urologa ale musiałabym odnależć namiary :)
    Leczenie niestety jest długie dlatego warto odrazu uderzyć do specjalistów w tym temacie

    czy w nasieniu był choć pojedyncze plemniki albo komórki spermatogenezy ??

    Co do dawstwa ... chyba zawsze pojawia się myśl czy to jest fair, czy mąż zaakceptuje dziecko, czy ja zaakceptuje.. do tego potrzebna jest rozmowa omówienie pewnych kwestii i określenie tego czego się boicie .. są fajne warsztaty w Novum odnośnie dawstwa które serdecznie polecam ..w moim pamiętniku są linki do literatury - są one również dostępne na portalu nasz bocian

    Ja jako mama naszego cudu mogę powiedzieć, że odkąd weszliśmy na IUI mój mąż zawsze mówił, że jeśli sie uda to będzie jego największe szczęście i tak jest :) mąż jest w młodym zakochany :) nie raz nawet zazdroszczę im tej więzi :)

    Jak coś wal śmiało :)
    Dziękuję Aniu ,że zawitałaś do nas :) zaciskam kciuki aby udało wam się wystartować z IUI w tym miesiącu. A w Marcu wysikamy pozytywy :) tego nam wszystkim życzę:*

    Kitka_87, justyna1719, Lalia, boo123, dmg111, Minea lubią tę wiadomość

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Cześć :)

    Wywołana przez Morwę :) stawiam się zarówno pod względem starań ...bo jeśli dobrze pójdzie to wystartujemy z IUI w tym miesiącu .. jak się nie uda to pewnie z pół roku przerwy bo szykuje się do wycięcia woreczka :/


    Justyna1719 co do wyników męża sama jestem żona bezplemnikowca :) więc doskonale wiem co czujesz.... początki są mega trudne, ale nie zrażajcie się.. nie wiem ile rozbiliście badań nasienia ...jeśli jedno i po tym lekarz określił że nie macie szans to równie dobrze możecie go kopnąć w zadka ;)
    do potwierdzenia Azoospermi / krypto są potrzebne co najmniej dwa a nawet trzy badania nasienia, plus szereg badań.
    widzę ze hormony już robiliście, FSH jest dość wysokie ale wskazuje ono albo na uszkodzenie jąder albo na jakieś powikłania- choroba, uraz sterydy ...może jakieś leki ?? a testosteron macie piękny wiec ja bym najpierw trochę powalczyła i podiagnozowała się :)
    Czy robiliście USG jąder ?? bo dobrze by było określić czy są jakieś mikrozwapnienia i czy nie ma żylaków.
    pewnie szanowny dr nie zlecił posiewu nasienia i wymazów z cewki , jesli nie to warto je zrobić bo nawet przy biospsji będzie on potrzebny ...na bank nie dajcie się namówić na biopsje bez posiewu i wymazów.
    No i ostatnia badanie a nawet nie wiem czy nie pierwsze które warto zrobić - to genetka , kariotyp i mutacje AZF i CFTR, no i chciał nie chciał nawet do leczenia musicie posprawdzać również markery nowotworowe

    Temat dawcy przetrawiajcie nie oszukujmy się może to być jedyna opcja ale nie musi :) na wątku bezplemnikowców który kiedyś założyłam jest mnóstwo dowodów na to ze bezplemnkowcy mają dzieci ..drugim forum gdzie możesz dostać naprawdę super wsparcie i wiedzę jest nasz bocian :)
    ja osobiście polecam w Warszawie dr Wolskiego dla mnie to jeden z lepszych jest tam tez dr Kapuściński z tego co pamiętam ale gdyby jedyna opcją było mTESE to jednak Wolski jest w tym najlepszy.
    W Krk jest bardzo dobry dr Bergier w klinice Macierzyńśtwo - on jako pierwszy po samych badaniach wskazał nam przyczynę . mam też namiar na śląsku na dobrego urologa ale musiałabym odnależć namiary :)
    Leczenie niestety jest długie dlatego warto odrazu uderzyć do specjalistów w tym temacie

    czy w nasieniu był choć pojedyncze plemniki albo komórki spermatogenezy ??

    Co do dawstwa ... chyba zawsze pojawia się myśl czy to jest fair, czy mąż zaakceptuje dziecko, czy ja zaakceptuje.. do tego potrzebna jest rozmowa omówienie pewnych kwestii i określenie tego czego się boicie .. są fajne warsztaty w Novum odnośnie dawstwa które serdecznie polecam ..w moim pamiętniku są linki do literatury - są one również dostępne na portalu nasz bocian

    Ja jako mama naszego cudu mogę powiedzieć, że odkąd weszliśmy na IUI mój mąż zawsze mówił, że jeśli sie uda to będzie jego największe szczęście i tak jest :) mąż jest w młodym zakochany :) nie raz nawet zazdroszczę im tej więzi :)

    Jak coś wal śmiało :)
    Dziękuję Ci bardzo za takie wsparcie, Tobie i Morwie ze Cie tu do nas zaprosiła 😘😘😘😘
    Usg zrobił i stwierdził że biopsja ale w jego przypadku (ma mąle jądra, czytałam że mize to być po przebytej w dzieciństwie śwince...) że biopsja w 99,9 % nic nie znajdzie... I że najlepsza opcja będzie in vitro z nasienia dawcy... Żadnych badań kolejnych nie zlecil... Kompletnie nic.... Mam nadzieję że jeśli to tylko urolog (nie androlog) to nie zna sue jeszcze tak w 100 %.. Tylko się dziwił ze inne hormony takie ogromne a Testosteron w normie... Ale nic nie kazał powtarzać.. Nie dał nam żadnych złudzeń... Jeszcze powiedział do męża potem (bo wyszlam z gabinetu na czas badania) że nie będzie mu tu mydlił oczu że coś się da.. Bo tylko niepotrzebnie możemy kasę wydać a i tak w 99,9 % jest przekonany że nic z tego.. Ze ma małe jądra które według niego nie produkują plemników..

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 8 lutego 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za takie wsparcie, Tobie i Morwie ze Cie tu do nas zaprosiła 😘😘😘😘
    Usg zrobił i stwierdził że biopsja ale w jego przypadku (ma mąle jądra, czytałam że mize to być po przebytej w dzieciństwie śwince...) że biopsja w 99,9 % nic nie znajdzie... I że najlepsza opcja będzie in vitro z nasienia dawcy... Żadnych badań kolejnych nie zlecil... Kompletnie nic.... Mam nadzieję że jeśli to tylko urolog (nie androlog) to nie zna sue jeszcze tak w 100 %.. Tylko się dziwił ze inne hormony takie ogromne a Testosteron w normie... Ale nic nie kazał powtarzać.. Nie dał nam żadnych złudzeń... Jeszcze powiedział do męża potem (bo wyszlam z gabinetu na czas badania) że nie będzie mu tu mydlił oczu że coś się da.. Bo tylko niepotrzebnie możemy kasę wydać a i tak w 99,9 % jest przekonany że nic z tego.. Ze ma małe jądra które według niego nie produkują plemników..


    Justynko, ja popieram Anie, Anioła zesłanego przez Morwe, aby kopnąć tego konowała w zad i skonsultować się z innym!! Dacie radę, jestem pewna 😘

    A ten buc niech spada, jak można takie rzeczy po jednej wizycie mówić....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 13:41

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Justynko, ja Anie, Anioła zesłanego przez Morwe, aby kopnąć tego konowała w zad i skonsultować się z innym!! Dacie radę, jestem pewna 😘

    A ten buc niech spada, jak można takie rzeczy po jednej wizycie mówić....
    No pytał się najpierw czy już gdzieś byliśmy z tym.. No i jeszcze robił najpierw takie dziwne miny, że tam plemników w badaniu nie ma...

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 8 lutego 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    No pytał się najpierw czy już gdzieś byliśmy z tym.. No i jeszcze robił najpierw takie dziwne miny, że tam plemników w badaniu nie ma...

    Justyś, ja się na tym kompletnie nie znam, ale myślę tak na logikę 🤷‍♀️

    Podam Ci przyklad: zrobiłam badanie prolaktyny i wyszło niewiele ponad normę, gin powiedział że to nie wymaga leczenia ale żeby badanie powtórzyć, badanie wyszło TRZY RAZY ponad normę i zgłosiłam się do endo. Endo wypisała skierowanie na leki, skierowanie na rezonans, ale powiedziała że najpierw mam trzeci raz powtórzyć badanie w innym labo i wykonać drugie rozszerzone. I po tym wszystkim się okazało, że prolaktyna w normie, a dwa pierwsze złe wyniki to błąd labo!

    Ja wiem, że prolaktyna a nasienie to nie ma co porównywać, ale chodzi mi o podejsvie: ani gin ani endo nie powiedzieli że będę mieć trudności, nie kazali brać leków, tylko kazali się jeszcze raz, dwa razy przebadać! I to w takiej błahostce jak prolaktyna a nie nasienie!

    Dlatego dalej uważam, że ten Wasz lekarz to buc bez kultury i profesjonalizmu!! Żeby taki "wyrok" wygłaszać po jednym badaniu to trzeba być pacanem...

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia.. No wczoraj się załamaliśmy oboje... Ale dziś tak gadaliśmy i tak sobie przemyślałam ta wizytę.. No masz rację... Dziwne to że nie jazal powtórzyć żadnych badań, zrobić następnych innych, z hormonami też nic nie powiedział żeby się do endokrynologa udać, żeby to zobaczył... No nic... Zupełnie nic ☹️ skasował tylko 200 za nic... Dosłownie za takie "a odwal sie, bo nie masz plemników i masz male jądra to cudów nie zrobię"... No litości.... Do androloga dopiero po 18 możemy się zapisać... Ten czas mnie dobija..... Wszędzie tylko czekać czekac i czekać.. A my mamy tego czasu coraz mniej... Ja 31 lat, mąż 36.... ☹️☹️☹️

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 8 lutego 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Lalia.. No wczoraj się załamaliśmy oboje... Ale dziś tak gadaliśmy i tak sobie przemyślałam ta wizytę.. No masz rację... Dziwne to że nie jazal powtórzyć żadnych badań, zrobić następnych innych, z hormonami też nic nie powiedział żeby się do endokrynologa udać, żeby to zobaczył... No nic... Zupełnie nic ☹️ skasował tylko 200 za nic... Dosłownie za takie "a odwal sie, bo nie masz plemników i masz male jądra to cudów nie zrobię"... No litości.... Do androloga dopiero po 18 możemy się zapisać... Ten czas mnie dobija..... Wszędzie tylko czekać czekac i czekać.. A my mamy tego czasu coraz mniej... Ja 31 lat, mąż 36.... ☹️☹️☹️


    Super, że o tym pogadaliscie. Bo moim zdaniem gość Was strasznie zbył... Nie wyobrażam sobie żadnego lekarza, który w ten sposób traktuje parę starającą się o pierwsze dziecko!! I to jak potraktował Twojego męża, bez żadnego zrozunienia.. A nie myślisz żeby spróbować jeszcze raz odwiedzić urologa przed wizytą u androloga?? Może w innej klinice, w innym mieście??

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama nie wiem czy nie id razu do androloga.. Bo żeby znowu tak nie było ze nie będzie się znał na niczym a mąż zupełnie się zalamnie i już nigdzie nie będzie chciał iść... Poczekam do tego 18.. Zapisze go.. A w między czasie może nasienie powtórzymy... Tylko nie wiem czy nie za krótki okres czasu od ostatniego badania.. No i posiew zrobimy..

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • Marti29 Autorytet
    Postów: 289 269

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko, tak teraz czytam o Waszej wczorajszej wizycie i powiem Ci, że na Waszym miejscu nie sugerowałabym się opinią tego człowieka. Jak on może po jednym badaniu wydawać takie wyroki? Przecież w takiej sytuacji trzeba pogłębić diagnostykę, a ten człowiek ewidentnie chciał się Was pozbyć, bo pewnie nie radzi sobie z trudniejszymi przypadkami. Koniecznie idźcie do jakiegoś dobrego androloga. Poczytajcie opinie w internecie i idźcie do dobrego specjalisty. Moim zdaniem warto nawet pojechać do innego miasta. Będzie dobrze, musi być! Trzymam za Was kciuki

    justyna1719 lubi tę wiadomość

    11.2016 syn (2cs)

    12cs - II

    26.08: beta - 47,8, progesteron 19,8

    12.09 - jest ❤

    oar843r8yr0skbx0.png
  • Marti29 Autorytet
    Postów: 289 269

    Wysłany: 8 lutego 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wpiszecie mnie na testowanie 6.03? Marzy mi się pozytywny test na dzień kobiet :)

    kkasia lubi tę wiadomość

    11.2016 syn (2cs)

    12cs - II

    26.08: beta - 47,8, progesteron 19,8

    12.09 - jest ❤

    oar843r8yr0skbx0.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 lutego 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :)

    Justyna prawda jest taka, że nie raz z najbardziej złych wyników udaje się znaleźć plemniki a nie raz z najbardziej obiecujących nic.. niestety jest to trochę loteria..
    Małe jadra mogą mieć podłoże genetyczne wiec to by należało sprawdzić chyba w pierwszej kolejności. U nas były małe jądra testosteron grubo poniżej normy zaczynała się od 280 a my mieliśmy jakoś 116 i pamiętam jak dziś na pierwszej wizycie u dr Bergiera jak powiedział Nam, że te wyniki oraz wielkość jąder mogą mieć dwa podłoża jeśli będzie to podłoże genetyczne to on by sugerował adopcja albo dawce ..ale ma nadzieję że sie myli i jednak będzie to ta druga opcja.
    my pomimo wady genetycznej próbowaliśmy podejść do mTESE, ale dr Wolski po kuracji powiedział nam wprost, że są mężczyźni z ZK którzy maja dzieci ale w naszym przypadku i po tym jak organizm reaguje na kuracje on nie widzi szans ale oczywiście jeśli chcemy to zrobi mTESE, dodatkowo dochodziło obciązenie genetyczne
    Mój maż juz po pierwszej wizycie u dr Bergiera podjął decyzje o dawcy ...ja potrzebowałam czasu i świadomości, że próbowaliśmy :)
    co do rozmów jeśli nie czujesz sie na siłach to chwilę odsapnijcie ..cieszcie się sobą do tego 18 lutego .. nie rozmawiaj na siłę .. ja po tym czasie widzę że usilnie próbowałam wmówić ze mój mąż ma z tym problem.. ze może popadnie w depresje.. a tak naprawdę powinnam mu zaufać już na początku on tak porostu czuł .. i powinnam to uszanować .. cieszę sie że dał mi czas na przetrawienie tego wszytskiego .. ale wiem że moje zachowanie i nakręcanie sie sporo zepsuło w naszych relacjach
    Ja miałam ambitny plan ze może lepiej adopcja.. ale po tym jak zobaczyłam procedury plus to, że musimy mieć staż małżeński więc tak naprawdę 5 lat stania w miejscu to stwierdziłam ze lepiej ten czas wykorzystać na leczenie lub na podejścia do IUI :) i mieć plan B :)

    co do lekarzy .. to niestety są lekarze i konowały... my spotkaliśmy się na swojej drodze z wieloma typami włącznie z naciągaczami .. i kłamcami :( ale też ze wspaniałymi ludźmi mających bardzo duże pokłady empatii
    Nie ważne czy ginekolog, urolog , endokrynolog ... jeśli czujecie że któryś z lekarzy nie daje Wam poczucia bezpieczeństwa to warto konsultować z innymi... jest naprawdę wielu lekarzy z powołania, a możliwości medycyny naprawdę są bardzo duże.
    ehhh rozpisałam się ;)

    jak któraś ma jakieś pytanka odnośnie nasienia to pytajcie jeśli będę umiała podpowiedzieć to służę pomocą :)

    mnie teraz czekają badania w 3 dniu cyklu i kontrola insuliny :/ blee

    Pszczolka36l, nikii, Morwa lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • tynka89 Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 8 lutego 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja dołączyłam tutaj niedawno i fajnie, ze jest miejsce, gdzie są osoby, które rozumieją problem i to co przechodzimy z mężem. Luty spisałam juz na straty, ale w kolejnym cyklu walczę z Wami!

    Morwa, kkasia lubią tę wiadomość

    Tynka89
    07.2020 puste jajo
    4 IUI ☹
    Jajowody drożne;
    PAI-1 - polimorfizm 5g/5g stand. homozygota
    NK 14%
    Interleukina 10 - 1188.0
    Interleukina 2 - 5.0
    ASA dodatnie
    ANA dodatnie 1:160

    Morfologia 3%
  • Pszczolka36l Autorytet
    Postów: 2148 1503

    Wysłany: 8 lutego 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :)

    Justyna prawda jest taka, że nie raz z najbardziej złych wyników udaje się znaleźć plemniki a nie raz z najbardziej obiecujących nic.. niestety jest to trochę loteria..
    Małe jadra mogą mieć podłoże genetyczne wiec to by należało sprawdzić chyba w pierwszej kolejności. U nas były małe jądra testosteron grubo poniżej normy zaczynała się od 280 a my mieliśmy jakoś 116 i pamiętam jak dziś na pierwszej wizycie u dr Bergiera jak powiedział Nam, że te wyniki oraz wielkość jąder mogą mieć dwa podłoża jeśli będzie to podłoże genetyczne to on by sugerował adopcja albo dawce ..ale ma nadzieję że sie myli i jednak będzie to ta druga opcja.
    my pomimo wady genetycznej próbowaliśmy podejść do mTESE, ale dr Wolski po kuracji powiedział nam wprost, że są mężczyźni z ZK którzy maja dzieci ale w naszym przypadku i po tym jak organizm reaguje na kuracje on nie widzi szans ale oczywiście jeśli chcemy to zrobi mTESE, dodatkowo dochodziło obciązenie genetyczne
    Mój maż juz po pierwszej wizycie u dr Bergiera podjął decyzje o dawcy ...ja potrzebowałam czasu i świadomości, że próbowaliśmy :)
    co do rozmów jeśli nie czujesz sie na siłach to chwilę odsapnijcie ..cieszcie się sobą do tego 18 lutego .. nie rozmawiaj na siłę .. ja po tym czasie widzę że usilnie próbowałam wmówić ze mój mąż ma z tym problem.. ze może popadnie w depresje.. a tak naprawdę powinnam mu zaufać już na początku on tak porostu czuł .. i powinnam to uszanować .. cieszę sie że dał mi czas na przetrawienie tego wszytskiego .. ale wiem że moje zachowanie i nakręcanie sie sporo zepsuło w naszych relacjach
    Ja miałam ambitny plan ze może lepiej adopcja.. ale po tym jak zobaczyłam procedury plus to, że musimy mieć staż małżeński więc tak naprawdę 5 lat stania w miejscu to stwierdziłam ze lepiej ten czas wykorzystać na leczenie lub na podejścia do IUI :) i mieć plan B :)

    co do lekarzy .. to niestety są lekarze i konowały... my spotkaliśmy się na swojej drodze z wieloma typami włącznie z naciągaczami .. i kłamcami :( ale też ze wspaniałymi ludźmi mających bardzo duże pokłady empatii
    Nie ważne czy ginekolog, urolog , endokrynolog ... jeśli czujecie że któryś z lekarzy nie daje Wam poczucia bezpieczeństwa to warto konsultować z innymi... jest naprawdę wielu lekarzy z powołania, a możliwości medycyny naprawdę są bardzo duże.
    ehhh rozpisałam się ;)

    jak któraś ma jakieś pytanka odnośnie nasienia to pytajcie jeśli będę umiała podpowiedzieć to służę pomocą :)

    mnie teraz czekają badania w 3 dniu cyklu i kontrola insuliny :/ blee
    Ja nie koniecznie mam pytania bo temat przerobiony od roku. Ale dobrze, że jesteś
    U mojego męża ma ilość, mały ruch(teraz lepszy), i morfologia teraz 2%. Brał pregnyl 3 miesiące. Po tym pregnylu zaszłam w cb. Teraz jadę do mojego giną od niepłodności zdecydowani na iui. Tylko jeśli na koniec tego cyklu to czy w nowym już może być iui? Encorton już biorę w tym cyklu. Badania mam chyba, że coś każą dorobić. Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać tej wizyty i ustaleniu wszystkiego. Chciałabym już być po i wiedzieć wszystko a tu 3 tygodnie czekania.

    04.01.2020 💔
    14.03.20 1 IUI 😔
    06.05 IUI 😔
    29.03.21 usunięcie żylaków powrózka u M.
    Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas.Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.Świat dla nikogo się nie zatrzyma,Zdradzi Cię nie raz.Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr.
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 lutego 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczolka36l wrote:
    Ja nie koniecznie mam pytania bo temat przerobiony od roku. Ale dobrze, że jesteś
    U mojego męża ma ilość, mały ruch(teraz lepszy), i morfologia teraz 2%. Brał pregnyl 3 miesiące. Po tym pregnylu zaszłam w cb. Teraz jadę do mojego giną od niepłodności zdecydowani na iui. Tylko jeśli na koniec tego cyklu to czy w nowym już może być iui? Encorton już biorę w tym cyklu. Badania mam chyba, że coś każą dorobić. Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać tej wizyty i ustaleniu wszystkiego. Chciałabym już być po i wiedzieć wszystko a tu 3 tygodnie czekania.
    W zależności jakie standardy ma klinika ..u nas np był wymóg posiewu, czystości i wymazów, USG piersi plus hormony. zalecanym było HSG - my to w pierwszej IUI ominęliśmy przy drugiej zrobiliśmy HSG no i dodatkowo u mnie wyszły problemu z insulina i polipami więc wskazaniem przed IUI była histeroskopia tak też zrobiliśmy ponieważ polipy mogły utrudniać zajście.
    po cb generalnie mogłam od razu podejść ale odpuściłam na rzecz HSG.
    Ważne żeby wyniki męża sie utrzymały :) i jeśli lekarz nie bedzie widział przeciwwskazań to raczej nie powinno być problemu miedzy 2-5 dc jest stymulacja ( chyba że chcecie na naturalnym cyklu) później tylko monitoring podanie zastrzyku i IUI :)

    A nie ma możliwości telefonicznie się skontaktować z lekarzem albo wcześniej jakiejś wizyty ustalić tak żebyś wiedziała czy jeszcze jakieś badanie jest wymagane ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 19:23

    Pszczolka36l lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Pszczolka36l Autorytet
    Postów: 2148 1503

    Wysłany: 8 lutego 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    W zależności jakie standardy ma klinika ..u nas np był wymóg posiewu, czystości i wymazów, USG piersi plus hormony. zalecanym było HSG - my to w pierwszej IUI ominęliśmy przy drugiej zrobiliśmy HSG no i dodatkowo u mnie wyszły problemu z insulina i polipami więc wskazaniem przed IUI była histeroskopia tak też zrobiliśmy ponieważ polipy mogły utrudniać zajście.
    po cb generalnie mogłam od razu podejść ale odpuściłam na rzecz HSG.
    Ważne żeby wyniki męża sie utrzymały :) i jeśli lekarz nie bedzie widział przeciwwskazań to raczej nie powinno być problemu miedzy 2-5 dc jest stymulacja ( chyba że chcecie na naturalnym cyklu) później tylko monitoring podanie zastrzyku i IUI :)

    A nie ma możliwości telefonicznie się skontaktować z lekarzem albo wcześniej jakiejś wizyty ustalić tak żebyś wiedziała czy jeszcze jakieś badanie jest wymagane ??
    Właśnie nie mam bo ten lekarz wyjeżdża na 2 tygodnie. Dlatego tak długo czekam. No nic zobaczymy jak pójdę czy według nich mam wszystko. Dziękuję Ci, za odpowiedź 🤗 u mnie jak narazie wszystko ok. Tylko mąż ma słabe wyniki. 3 badania i co badanie mniej plemników.

    04.01.2020 💔
    14.03.20 1 IUI 😔
    06.05 IUI 😔
    29.03.21 usunięcie żylaków powrózka u M.
    Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas.Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.Świat dla nikogo się nie zatrzyma,Zdradzi Cię nie raz.Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Wracam z nową siłą po grudniowym załamaniu.
    Przez ten czas działo się u mnie wiele. Immunolog, laparosokopia. Znam już przyczynę naszych niepowodzeń. Niestety, jest to genetyka.
    Brakuje mi kilku genów odpowiedzialnych za implantacje.

    Mimo to walczymy dalej.

    Proszę o wpisanie na 23.03.

    Ten cykl, ktory trwa muszę odpuścić ze względu na laparo i łyżeczkowanie, które ostatnio przeszłam.
    Ale już na marzec ma stymulację przepisaną.

    Już po podaniu zastrzyku na pęknięcie będę codziennie sikać, aby wiedzieć kiedy zanika zastrzyk a kiedy pojawia się prawdziwa krecha (o ile mój organizm na to pozwoli) i od razu do lekarza po odpowiedni zestaw leków, na utrzymanie. Czuję się póki co spokojna i wiem jak już podejść do tematu.

    Justynka! Koniecznie androlog, szkoda czasu na innych urologów. My początkowo przerabiając temat męża, straciliśmy kupę czasu na urologów i niestety odniosłam wrażenie, że oni na niepłodności się guzik znają. Znajdź kompetentnego androloga i uderzajcie do niego! Trzymam za Was kciuki! 😗

    dmg111, Morwa, kkasia, boo123, Minea lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, proszę o wpisanie mnie na 8.03. To będzie 12dpo, sprawdzę, czy odstawić duphaston. Prawdopodobnie jeszxze ta data się zmieni, bo cykl nadal trwa, ale to dam znać w międzyczasie. Buziaki i trzymam kciuki za marcowe 2 krechy :)

    Morwa, Inaa89 lubią tę wiadomość

  • Zulugula Autorytet
    Postów: 8998 15165

    Wysłany: 8 lutego 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Hej, proszę o wpisanie mnie na 8.03. To będzie 12dpo, sprawdzę, czy odstawić duphaston. Prawdopodobnie jeszxze ta data się zmieni, bo cykl nadal trwa, ale to dam znać w międzyczasie. Buziaki i trzymam kciuki za marcowe 2 krechy :)

    Motylson nie rozpędzaj się z tym marcem 😀

    motylek1909, Morwa lubią tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 8 lutego 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead trzymam kciuki za Ciebie 😘😘😘 oby wam się udało 😘 kurcze ja mimo tych wszystkich wieści... Zero plemników, małe jądra... Nadal wierzę w to że Bóg się nad nami zlituje... Zaczęłam nawet odmawiać nowennę pompejska i pomimo wczorajszego załamania nadal ja kontynuuje... Daje mi ona siłę.. Choć nieraz płaczę.. Ale te kolejne "Zdrowaś Maryjo..." daje mi moc .. I wierzę że cuda się zdarzają.. Może to głupie dla niektórych ale Bóg iaryja już nieraz mi pomogli.. Wierzę że i teraz też tak będzie... Ze znajdzie się osoba która nam w tym pomoże...
    Aniu bardzo Ci dziękuję za wsparcie, na Twoim przykładzie można się przekonać, że wszystko jest do pokonania 😘😘😘😘

    Lalia, Joan, Morwa, boo123, Sleepyhead, Julik, bebetka.b, Minea lubią tę wiadomość

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ