X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH i prolaktyna
Odpowiedz

TSH i prolaktyna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 21 marca 2015, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog powiedział mi że jak mam okres regularnie to nie trzeba ich badać... czy uważacie, że jednak warto zbadać na własną rękę????

    Chcę mieć nadzieję...
  • Sarenka2015 Autorytet
    Postów: 962 253

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście. To żaden koszt tak naprawdę a będziesz wiedziała.

    Moja gwiazdka z nieba <3 :*
    img-2014062101101130.png
  • karola387 Koleżanka
    Postów: 145 15

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy masz problemy jakieś?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa wrote:
    Ginekolog powiedział mi że jak mam okres regularnie to nie trzeba ich badać... czy uważacie, że jednak warto zbadać na własną rękę????
    Hahahaha to ma poczucie humoru :D
    Ja miałam wysoka prolaktyne i cykle regularne jak w zegarku. Poważnie chorowałam na tarczyce (tsh miałam ponad 10) i tez cykle jak w zegarku. Obecnie biorę bromergon i euthyrox oba te leki wyregulowały te te hormony i cykle niczym sie nie różnia od cykli sprzed brania leków kiedy hormony były za wysokie. Tak samo cykle mam rególarne jak były przed leczeniem nawet ilość dni sie nie zmieniła.
    Oczywiście wysoka prl i tsh moga rozregulować cykl ale nie zawsze tak.
    Moim zdaniem jak lekarz stawia diagnozę bez badań to nie jest wart czasu ani pieniędzy.
    Mnie kiedys "lekarka" poweidziała ze jeżeli ma cykle regularne to mam owulacje na 100% a po zmianie lekarza i po monitoringu zleconego przez niego wyszło że mi że często mam cykle bezowulacyjne. Takich przykładów można by było wiele przetoczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2015, 11:00

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 21 marca 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam regularny okres. Poszłam zrobić badania na własną rękę. PRL i TSH ok, ale z FT3 i FT4 jest coś nie tak. Dopiero będę się umawiać do endo.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • alka89 Autorytet
    Postów: 2499 1128

    Wysłany: 21 marca 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA rowniez mialam okres jak w zegarku,a prl mialam az 12 razy podwyzszona i tsh 4,2.

    Dostalam leki i sie udało.Powodzenia.

    Tobiaszek- nasz cud ur.27.10.2014 r . Cc
    Zośka /28.06.2015 **Aniołek **10 tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nigdy nie mialam regularnych cykli zawsze co miesiac co dwa czasem sie zdarzalo co 3mies..nie zwracalam na to uwagi bo zawsze mialam bole w brzuchu i obfite 3dni...w 2011 hin stwierdzil u mnie pcos.pozniej znow byly co mies co dwa i w tym roku inny endo gin stwierdzil mi pcos i tarczyce

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed braniem lekow mialam 4z hakiem tsh teraz po braniu zmniejszylo sie bo widzialam juz luki.w maju ide znow zbadac tsh i ft4 zobaczymy jak wyjda

  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 21 marca 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bardzo za odpowiedzi. Byłam u lekarza na NFZ i pierwszy raz u niej bo mój lekarz tego dnia nie dojechał do przychodni... własnie coś mi nie pasowało, że regularne miesiączki mówią o tym, że wszystko jest z moimi hormonami dobrze. Staramy się już dłuższy czas o bobasa i to bezskutecznie.
    Te hormony bada się na czczo????
    W weekend jadę od razu robić koszt tak jak mówicie znikomy a trzeba działać jak najszybciej jeżeli coś będzie nie tak.

    Chcę mieć nadzieję...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 21 marca 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa wrote:
    Te hormony bada się na czczo????
    TSH nie musi byc na czczo ale prolaktyne chyba lepiej zrobic na czczo i WAŻNE bez współżycia dzień wczesniej (a nawet nie wiem czy nie 2 dni wcześniej ale nie jestem pewna) i nawet niech Ci mąż piersi nie dotyka :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 21 marca 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    TSH nie musi byc na czczo ale prolaktyne chyba lepiej zrobic na czczo i WAŻNE bez współżycia dzień wczesniej (a nawet nie wiem czy nie 2 dni wcześniej ale nie jestem pewna) i nawet niech Ci mąż piersi nie dotyka :)

    hmmmm..... dzięki za cenne informacje:) a powiedz mi jeszcze jak już mam okazję zapytać osobę wiedzącą coś na ten temat:) jak wyszło Ci, że masz za wysokie hormony to leki ginekolog Ci pisał na obniżenie czy musiałaś iść do endokrynologa???

    Chcę mieć nadzieję...
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 21 marca 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz isc do endo. Ja tez miałam regularnie cykle przy wysokiej prolaktynie i tsh ponad 4

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 21 marca 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Musisz isc do endo. Ja tez miałam regularnie cykle przy wysokiej prolaktynie i tsh ponad 4

    dzięki za odpowiedź.

    Chcę mieć nadzieję...
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 marca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa wrote:
    hmmmm..... dzięki za cenne informacje:) a powiedz mi jeszcze jak już mam okazję zapytać osobę wiedzącą coś na ten temat:) jak wyszło Ci, że masz za wysokie hormony to leki ginekolog Ci pisał na obniżenie czy musiałaś iść do endokrynologa???
    Euthyrox na zbicie TSH przepisał mi endokrynolog bo miałam problemy z tarczycą i trafiłam tam bo mnie rodzinny skierował a zbadanie prolaktyny zlecił mi ginekolog i jak zobaczył wynik to przepisał bromergon. Tak to było u mnie :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • malenaaa Koleżanka
    Postów: 34 8

    Wysłany: 23 marca 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Euthyrox na zbicie TSH przepisał mi endokrynolog bo miałam problemy z tarczycą i trafiłam tam bo mnie rodzinny skierował a zbadanie prolaktyny zlecił mi ginekolog i jak zobaczył wynik to przepisał bromergon. Tak to było u mnie :)
    No właśnie też myślałam że ginekolog mnie skieruje na hormony. No ale się myliłam. Więc bede je robić na własną rękę powiedzcie czy jeszcze cos warto zbadać oprócz tych dwóch hormonów?

    Chcę mieć nadzieję...
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 23 marca 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore bromergon już 3 miesiąc i nadal nie mogę zajść w ciążę;(

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 23 marca 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś pobrać krew a robiłam TSH i FT4 wynik po południu , ciekawe co wyjdzie :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 marca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malenaaa wrote:
    No właśnie też myślałam że ginekolog mnie skieruje na hormony. No ale się myliłam. Więc bede je robić na własną rękę powiedzcie czy jeszcze cos warto zbadać oprócz tych dwóch hormonów?
    Mnie lekarz mnóstwo badan zlecił więc nie wiem co badałaś. Ja z hormonów miałam zbadać LH, FSH, estradiol 2x w cyklu, prolaktyne, prolaktyne po MTC, testosteron, SHBG. Miałam wcześniej zbadany androstendion, DHAES, 17OHprogesteron, testosteron wolny więc nie wiem czy by mi to też zlecił bo już miałam. Prócz tych hormonów miałam jeszcze inne badania zlecone.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2015, 10:47

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 marca 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena1991 wrote:
    Ja biore bromergon już 3 miesiąc i nadal nie mogę zajść w ciążę;(
    Bo to nie tylko prolaktyna powoduje niepłodność. Ja biorę bromergon prawie rok ale robiłam też różne inne badania i wyszło że mam też inne poważniejsze problemy powodujące brak ciązy i samo zbicie prl nic nie da i trzeba wyeliminować wszystkie przyczyny.
    Byc może u Ciebie jest tez inny problem a po za tym 3 miesiące to za mało żeby stwierdzać ze nie pomogło.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 23 marca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik TSH-1,421 µIU/ml norma 0,350 4,940
    Wynik FT4 1,09 ng/dl 0,70 1,48

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2015, 14:25

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ