X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Kessa Autorytet

Wysłany: 17 sierpnia, 10:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) muszę mieć więc dalej pod kontrolą ☺️☺️

Mammisima88 lubi tę wiadomość

Początek starań: 03.2021
    12.2021 💔

Badanka:
    ona: ok 👍
    on: słabi pływacy, ale pracujemy nad tym 🤔

Cykle 26-28 dni.
  • Putka2022 Przyjaciółka

Wysłany: 17 sierpnia, 16:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Na niedoczynność choruję od 12lat.
    W pierwszą ciążę zaszłam przy TSH ponad 5, biorąc euthyrox 75. W ciąży miałam zwiększaną dawkę aż do 125, TSH w ciąży miałam w okolicach 2-2,5. Zgodnie z zaleceniami po porodzie miałam wrócić do dawki 75. Po 7 miesiącach od porodu zrobiłam badania krwi i tsh 0,32. A ft3 i ft4 to ok 60% normy. Czuję się dobrze. Może któraś z Was dziewczyny miała podobnie?

Od nowego roku (jeśli dostaniemy zielone światło, bo jestem po cesarskim cięciu) chcemy zacząć starania o rodzeństwo dla córeczki.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia, 16:49

⏸️ 04.2021
    ♥️ 01.2022 cc 👶 3500g, 57cm

🌷 11.2022 starania o drugie maleństwo
  • Mammisima88 Koleżanka

Wysłany: 17 sierpnia, 23:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Ja robiłam niedawno powtórkę badań i TSH 0,74
    jak myślicie, nie za mało? Niby w widłach się mieści..ale wiadomo jak jest. Pozostałe parametry w normie..

Moim zdaniem jest oki, ale trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć, trzeba mieć rękę na pulsie, bo u mnie się zrobiła nadczynność przy długim leczeniu dużymi dawkami.

Kessa lubi tę wiadomość

• Mammisima88 Koleżanka

Wysłany: 17 sierpnia, 23:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Putka2022 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Na niedoczynność choruję od 12lat.
    W pierwszą ciążę zaszłam przy TSH ponad 5, biorąc euthyrox 75. W ciąży miałam zwiększaną dawkę aż do 125, TSH w ciąży miałam w okolicach 2-2,5. Zgodnie z zaleceniami po porodzie miałam wrócić do dawki 75. Po 7 miesiącach od porodu zrobiłam badania krwi i tsh 0,32. A ft3 i ft4 to ok 60% normy. Czuję się dobrze. Może któraś z Was dziewczyny miała podobnie?

Od nowego roku (jeśli dostaniemy zielone światło, bo jestem po cesarskim cięciu) chcemy zacząć starania o rodzeństwo dla córeczki.

Ja mam teraz podobną sytuację, z tym, że u mnie 3 m-ce po porodzie TSH skoczyło do 60 😱 nie wiedząc z jakiego powodu, nigdy takiego nie miałam, od razu zrobiłam usg... i było ok. A teraz 11 m-cy po porodzie i podobnie, mam 0,35 i muszę stopniowo zmniejszać dawkę ze 150 mam teraz na 125 przejść i też czuję się dobrze.

Powodzenia! Trzymam kciuki za rodzeństwo! 😁

• Putka2022 Przyjaciółka

Wysłany: 18 sierpnia, 13:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammisima88 wrote:
    Ja mam teraz podobną sytuację, z tym, że u mnie 3 m-ce po porodzie TSH skoczyło do 60 😱 nie wiedząc z jakiego powodu, nigdy takiego nie miałam, od razu zrobiłam usg... i było ok. A teraz 11 m-cy po porodzie i podobnie, mam 0,35 i muszę stopniowo zmniejszać dawkę ze 150 mam teraz na 125 przejść i też czuję się dobrze.

Powodzenia! Trzymam kciuki za rodzeństwo! 😁
    O widzisz. Może u mnie podobna sytuacja.
    Dziękuję za kciuki :)

⏸️ 04.2021
    ♥️ 01.2022 cc 👶 3500g, 57cm

🌷 11.2022 starania o drugie maleństwo
  • Mammisima88 Koleżanka

Wysłany: 20 sierpnia, 11:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Putka2022 wrote:
    O widzisz. Może u mnie podobna sytuacja.
    Dziękuję za kciuki :)

Na pewno się uda, TSH można wyrównać odpowiednimi dawkami, dietą, zdrowym trybem życia, na pewno z tego będzie dzidzia 👶😁 Daj znać koniecznie tu na forum 😊

• Mermaid Debiutantka

Wysłany: 23 sierpnia, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Dziś odebrałam wyniki
    TSH 4.22 - norma do 4.2
    FT3 3.81
    FT4 1.27
    ANTY tpo 19
    Anty tg 21.16
    A prolaktyne 30.23 w 3 dniu cyklu a norma jest 23

Jak myślicie czy to wyniki są przyczyna starań o ciążę bez rezultatu? Jaka jest norma tsh dla kobiet starających się o ciążę? Czy któraś z Was miała podwyższona prolaktyne i co to oznaczało?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🤗🙈

• Mammisima88 Koleżanka

Wysłany: 23 sierpnia, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mermaid wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Dziś odebrałam wyniki
    TSH 4.22 - norma do 4.2
    FT3 3.81
    FT4 1.27
    ANTY tpo 19
    Anty tg 21.16
    A prolaktyne 30.23 w 3 dniu cyklu a norma jest 23

Jak myślicie czy to wyniki są przyczyna starań o ciążę bez rezultatu? Jaka jest norma tsh dla kobiet starających się o ciążę? Czy któraś z Was miała podwyższona prolaktyne i co to oznaczało?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🤗🙈

Hej, powyżej któraś z dziewczyn napisała, że jej lekarz powiedziała, że TSH powinno być poniżej 2 przy staraniu o ciążę, ważne żebyś często się kontrolowała i brała odpowiednie dawki przepisane przez endo. Szybka reakcja- szybciej zbijesz, zajmie to trochę czasu, bo ja zbijałam TSH ponad 5 pół roku, ale było warto 😊 Jeśli chodzi o prolaktynę, tuż przed zajściem w ciążę miałam podwyższoną i moja endo zaleciła mi test obciążenia metroklopramidem, żeby sprawdzić czy duże wydzielanie prolaktyny nie jest spowodowane problemami ze strony przysadki mózgowej, u mnie prolaktyna wynosiła wówczas 504 😱 Po teście po prostu lekarz mi powiedziała, że mam tzw. prolaktynemię czynnościową i nie należy się tym martwić, nic nie należy z tym robić. Jeśli już to u Ciebie wzięłabym się za zbijanie TSH, na pewno Ci się uda Kochana :) Trzymam mocno kciuki!!!

Mermaid lubi tę wiadomość

• Gusia_ Autorytet

Wysłany: 23 sierpnia, 21:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mermaid na pewno dostaniesz coś na zbicie TSH i prolaktyny. A jeśli to jedyne problemy, to po tym powinno szybko się udać zajść w ciąże ;) ja zbijałam TSH z ponad 6 w trzy miesiące, a prolaktyna spadła mi w miesiąc na lekach i w tym samym miesiacu zaszłam w ciąże, z której mam zdrowa córeczkę :) Mysle, ze Twoje wyniki kogą utrudniać zajście w ciąże, możesz mieć słabe owulacje lub ich brak. Ale dobry lekarz szybko Ci to ogarnie :)

Mermaid lubi tę wiadomość

🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Mermaid Debiutantka

Wysłany: 24 sierpnia, 10:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście wspaniałe dziękuję! Nie wiedziałam czy pisać ten post ale się odważyłam i nie żałuję dziękuję!! 🤗❤️
    Umówiłam się dziś do endokrynologa na 8 września 100 km od domu, bo w mojej okolicy najwcześniej wizyty mają na listopad grudzien, po tym zrobię w 21 dniu cyklu progesteron bo tak ginekolog mi zalecila i z tym wszystkim pójdę już że wszystkimi badaniami do niej 🙈 dziękuję dziewczyny jest nadzieja 🙈 fakt okres co jakiś czas miałam nieregularny dlatego zdecydowałam się na badania, dziękuję Kobietki ❤️

Mam 31 lat i staram się o 1 dziecko, czasem nadzieja już odchodzi w dal, mnóstwo testów negatywnych.. W tantum roku tsh na poziomie około 2.. Może wkoncu znajdę przyczynę dlaczego nie wychodzi 🙈

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia, 10:57

‹‹ 215 216 217 218 219
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ