X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?
Odpowiedz

TSH-z jakim wynikiem udało się wam zajść w ciążę?

Oceń ten wątek:
  • Lisa_ Autorytet
    Postów: 704 1715

    Wysłany: 3 listopada 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana wrote:
    Hej. To na pewno kwestia indywidualna, jak na kogo tabletki podziałają.
    U mnie biorąc euthyrox 25 z 2,65 spadło do 1,75 w niecałe 4 tygodnie. :)
    No to ładnie Ci spadło.. Ja muszę z 3, 8 na ci najmniej 2, 5 spaść..
    Ogólnie dziwnie się czuje po euthyrox, więcej śpię, czuję się bardziej zmęczona, zaczęłam więcej jeść...
    Masz jakieś objawy spożywania tego leku??

    Oliwier Aleksander
    23 sierpnia 2021
    16:10 | 3600g | 56 cm
    dqprj44jxtqvvgrf.png
  • Nunakala Autorytet
    Postów: 631 506

    Wysłany: 3 listopada 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dołączam do wątku. Przy staraniach o drugą ciąże ( już 4cs) wyszło podwyższone tsh. Najpierw 5,3 po 5 dniach 3,15 a po miesiącu 4,13.
    Usg tarczycy w normie, wszystkie inne badania tarczycy tez.
    Przy 3 badaniu ubłagałam endo o leki. Dawka E25.
    W pierwszej ciąży miałam tsh na poziomie 1,7 zaszłam wtedy w 1cs.
    Liczę na ten cykl ale pewnie nie uda mi się zbić :(

    8.2019 👦
    10 cs o rodzeństwo🛑 i 3 mc-ch
    Niespodziewanie ⏸ 17.06
    ❤️7.07

    11.08 będzie 👧 test panorama 👌

    34bw43r8hka2lxc7.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 3 listopada 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny wpadłam tylko powiedzieć że staraliśmy się 8lat przeszliśmy dużo od początku miałam zdiagnozowane za wysokie TSH na początku miałam ponad 7 biorąc leki zeszłam nawet poniżej 2 z tego co pamiętam wtedy miałam robione inseminacji i podchodziliśmy dwa razy do in vitro...po nieudanych próbach zrezygnowaliśmy że starań zajęliśmy się adopcja ..ja zapominałam pilnować tarczycy-jaks nie podchodziłam do tego że to ważne skoro skończyliśmy się starac
    Zapomnieliśmy że zapisaliśmy się do kolejki o adopcje zarodka zaszłam w ciążę a potem zbadałam TSH i zaszłam przy wyniki 6.78 !!!
    Teraz.juz mam zbite i pilnuje tego bardzo :)

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 3 listopada 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa_ wrote:
    No to ładnie Ci spadło.. Ja muszę z 3, 8 na ci najmniej 2, 5 spaść..
    Ogólnie dziwnie się czuje po euthyrox, więcej śpię, czuję się bardziej zmęczona, zaczęłam więcej jeść...
    Masz jakieś objawy spożywania tego leku??

    Nie zauważyłam u siebie żadnych objawów. Czuję się dokładnie tak samo. Ale z tego co słyszałam powinno być właśnie odwrotnie. Przy spadku TSH powinno się mieć więcej energii, być mniej sennym.

    33l. ♀ ➥PCOS
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 3 listopada 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim, ja zaszłam w udaną ( zdrową, donoszoną) ciążę przy TSH około 1. Całą ciążę byłam pod opieką endokrynologa, i brałam Euthyrox 50. Pół roku przed zajściem w ciążę miałam puste jajo płodowe, i przy tamtej ciąży miałam TSH około 3,5. To podobno przy pustym jaju nie ma znaczenia, ale do dziś zadaje sobie pytanie"a gdybym zadbała o to TSH,może byłoby inaczej?"
    Każdy ogarnięty ginekolog, wie że do zajścia i utrzymania ciąży TSH powinno być w okolicach 1. Dbajcie o tarczycę, bo ona naprawdę w wielu przypadkach problemów w zajściu w ciążę okazuje się strzałem w dziesiątkę. Powodzenia wszystkim staraczkom!

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 7 listopada 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie mam TSH 3,88, rok temu w listopadzie 2019 miałam poniżej 1,5 (nawet nie zwróciłam uwagi wtedy na ten wynik). W lutym 2020 zaszłam w ciąże pierwszy raz od kilkunastu cykli staran - ale poroniłam od razu w 5 tyg (podejrzewam ze TSH mogło już rosnąć...). Od tamtego momentu pogorszyły się tez wyniki nasienia z 6% na 0% morfologia. Pozostałe wyniki tarczycy (ft3,ft4, anty TPO i antyTG sa ok). Jestem zapisana już do endokrynologa. Ten wątek daje mi nadzieje ze jeśli unormuje TSH i poprawimy wyniki nasienia to uda mi się zajść i utrzymać. Pozostałe hormony wzorowo, cykl regularny co do dnia, odczuwam owu ale teraz będę dla pewności dodatkowo monitorować (testy i temperatura). Oby właśnie TSH było kluczem...

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Dołączam do wątku.
    U mnie zdiagnozowano lekkie hashimoto. Tsh wynosi 2.17, prolaktyna w normie. Endokrynolog powiedziała mi, że to dobry wynik, ale ze względu na starania o dziecko przepisała mi euthyrox 25 mg celem obniżenia tsh do 1.
    Jeżeli do kolejnej wizyty czyli do stycznia TSH się nie obniży to będę miała zwiększoną dawkę leku.
    Mam jednak przeczucie, że to nie w tsh leży problem skoro są kobiety które bez problemu zachodziły w ciążę przy dużo wyższym tsh.

    P. S. W jaki sposób wpisujecie informacje w stopce?

  • Blanka1988 Autorytet
    Postów: 460 692

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj robiłam TSH wynik 2,400.
    Ginekolog powiedział, żebym 2 miesiące jeszcze próbowała bez leczenia, tylko naturalnie.

    Co o tym sądzicie? Rozszerzać diagnostykę dalej? Pójść do endokrynologa? Czy czekać? Są jakieś naturalne sposoby na obniżenie TSH?

    Pozostałe wyniki mam w normie, owulacje mam, profilaktyna lekko podwyższona, ale nocą jeszcze karmię.

    🙋33🤵31
    💚19dpo HCG 1309,92
    thgfs65gxmx9kgs4.png

    qdkke6ydl3jfmmh3.png
    Rodzę 16 października
  • Karina 027 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 grudnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Tsh rośnie mimo brania Euthryrox N25, obecnie mam 3, 77
    😔

  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam w listopadzie ze moje Tsh 3,88. Endokrynolog zapisał mi letrox 1/2 tabletki 75 czyli 37,5 i po 6 tygodniach mam 1,35 :) czekamy na wyniki partnera oby jego morfologia była już ok :)

  • Domistr Autorytet
    Postów: 430 421

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolaczam do wątku dziewczyny 🙂 u mnie TSH z 30 grudnia 4,710 a prolaktyna 132,70 ng/ml od prawie tygodnia bore 1 tabletke euthyrox 25 i bromergon pol rano i pół wieczorem- na szczęście nie odczuwam żadnych skutków tych lekow, a przyznam szczerze ze naczytałam się sporo i balam się wziąć bromergon... pod koniec stycznia powtórka badan i wizyta u endo ginekologa 😊 mam nadzieje, ze wszystko ładnie się normuje i juz niedługo się uda 🤰, ja jestem przekonana ze to właśnie wysokie TSH odpowiada u mnie za tyle nieudanych cykli. Rok temu w styczniu TSH wynosilo 2,0 ale juz w sierpniu bylo 3,3 i ginekolog to olał - wyslal mnie na sprawdzenie droznosci a później skierował do kliniki niepłodności... cieszę się że zmieniłam lekarza i czuje ze jestem w dobrych rękach, w końcu mam spokojna głowę i wiem ze teraz to juz tylko kwestia czasu 😃

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od 10 lat TSH mieszczące się w normie. Ostatni wynik to 1,6 - staramy się z mężem mniej więcej dwa lata, ciazy brak 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2021, 01:15

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina 027 wrote:
    Moje Tsh rośnie mimo brania Euthryrox N25, obecnie mam 3, 77
    😔

    Mi po 2 miesiącach brania Euthyrox 25 tez TSH poszło w górę 😒 poszłam do innego lekarza i na dzień dobry powiedział mi, że ta dawka jest stanowczo za niska, zlecił dodatkowe badania - z usg wyszło podejrzenie hasimoto, niedługo idę na wizytę i zobaczymy co dalej 🙈

    A najlepsze jest to, że dwa lata temu byłam z wynikiem TSH w okolicach 5 u endokrynologa i pani doktor powiedziała, że wszystko jest okej... może gdyby wtedy zaleciła dalszą diagnostykę, to teraz nie miałabym tych problemów 😒

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2021, 23:21

  • Evelinche Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 16 maja 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero przy 1,9, a kolejne badanie jak się okazało już w ciąży musiałam być 2,5. Czyli pewnie coś ok 2

  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 183 13

    Wysłany: 19 maja 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)
    Niestety nie da się kliknąć tutaj w link, istnieje opcja jedynie kopiowania i wklejenia:)

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb1P-yoAMo-BWNFHIkZTgqAdC1Ih4wbEHIKnnoTQvfg7S3yA/viewform

  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 23 maja 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszłam w ciążę z TSH 8, 5 😯 teraz 4,07 więc najważniejsze że spada

    qb3c2n0aaonxly0p.png
  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odkopałam wątek. Trochę czytam i przynajmniej się podniosłam na duchu.
    Moje TSH to 2,9. Zrobiłam na początku stycznia i musiałam że to ok.a dopieo teraz przeczytałam że przy staraniu powinno być mniej. Z tego co wiem w moim mieście na wizytę u Endo nawet prywatnie trochę się czeka. Chciałabym też skonsultować inne hormony. Np progesteron mam trochę ponad normę.
    Mogę albo pójść do mojej ginekolog (powinna mnie przyjąć w tym tygodniu) albo zostaje konsultacja z Endo online, telefonicznie, Skype bo tak sa terminy od razu.
    Co o takiej formie kontaktu z lekarzem sądzicie?

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 04:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamala8 wrote:
    Odkopałam wątek. Trochę czytam i przynajmniej się podniosłam na duchu.
    Moje TSH to 2,9. Zrobiłam na początku stycznia i musiałam że to ok.a dopieo teraz przeczytałam że przy staraniu powinno być mniej. Z tego co wiem w moim mieście na wizytę u Endo nawet prywatnie trochę się czeka. Chciałabym też skonsultować inne hormony. Np progesteron mam trochę ponad normę.
    Mogę albo pójść do mojej ginekolog (powinna mnie przyjąć w tym tygodniu) albo zostaje konsultacja z Endo online, telefonicznie, Skype bo tak sa terminy od razu.
    Co o takiej formie kontaktu z lekarzem sądzicie?

    Dobrze by było zrobić też USG tarczycy, więc raczej wizyta u endo przydałaby się na miejscu. Przy TSH 2,6 mi endo powiedziała, że absolutnie trzeba zbić przy staraniach. Im szybciej pójdziesz, tym lepiej. Zrób sobie najlepiej pakiet badań- tsh, ft3, ft4, anty-tpo. Dobrze, jakbyś miała też morfologię i poziom wit. D3. Wtedy endo ma pełny obraz. Mi mój ginekolog zalecił konsultację z endokrynologiem, więc nawet sam nie zapisał nic konkretnego... Podsumowując, moim zdaniem warto iść do endokrynologa osobiście. Moja zrobiła mi USG, zmierzyła ciśnienie, osłuchała, przeprowadziła dokładny wywiad i wiem co i jak. Teraz mam poziom tsh 1,36 i zostałam przy obecnej dawce, będę zwiększać dopiero jak się uda zajść w ciążę.

  • Kamala8 Autorytet
    Postów: 403 143

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już wizytę ale zapisałam się do najszybciej dostępnego lekarza.

    👩‍💼36
    Badania etap I i II ok.
    Tsh -2,9 -> 1,9 ->2,6
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tsh właśnie 2,8 i umówiłam się na teleporade z endo. Od razu dała mi Euthyrox 25 i zleciła zbadać fT4 i znów tsh po miesiącu i umówić się na usg tarczycy. Po 3 tygodniach tsh mi spadło do 1 :) i zostałam na takiej dawce aż do zajścia w ciąże

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
‹‹ 215 216 217 218 219
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ