X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.
Odpowiedz

Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.

Oceń ten wątek:
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10920 14760

    Wysłany: 6 października, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Lola jutro ma wizytę ✊✊
    To jak masz z nią kontakt to powiedz jej, że czekamy na wieści i że mocno trzymamy kciuki 😍🥰

    Frutellka , Lola93 lubią tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    🔹07.10 20+5 prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹 🔹15.10 21+6 574 g 🥥
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10920 14760

    Wysłany: 6 października, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka06 wrote:
    Angi, na szczęście tylko miesiąc 😊 Dłużej bym chyba nie pociągnęła 🥵

    Mam w głowie mętlik, czy to na pewno była dobra decyzja. Jeśli patrzeć na aspekt finansowy czy rozwój osobisty to na pewno. Ale jednak zmiana pracy blokuje mnie przed podjęciem dalszych kroków w klinice. Zawsze byłam ambitna i jak coś z siebie daję to na 100%, a jeśli zaczęlibyśmy procedurę to moje myśli krążyłyby gdzie indziej. A potem się pojawiają głupie myśli typu: ktoś we mnie inwestuje swój czas, przyuczając mnie, mam wesprzeć zespół, a ja mam w planach uciec na macierzyński. Bardzo bym chciała, żeby ciąża nas zaskoczyła i pojawiła się naturalnie.

    KarolinaAnastazja, w ten weekend odpoczywam po ciężkim tygodniu. Dawno się tak nie cieszyłam na weekend 😅 Na budowie praca wre. Pogoda nam trochę przeszkadza, ale mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu już zaczną kłaść dachówkę 🤩

    Zosiu, przytulam Cię w tym trudniejszym czasie. Pamiętaj, że masz prawo czuć się zmęczona i nie bój się prosić o pomoc. Ja się niestety spóźniłam na zdjęcie Basieńki 😏

    Paula, który to już tydzień? 😊 Brakuje mi u Ciebie stopki i suwaczka 😅
    Emeczko, zawsze są dylematy względem pracy. Rozumiem ambicję ale w tym momencie właśnie realizujesz własne ambicje, zmieniłaś pracę, rozwijasz się i spełniasz w pracy. Ale jak poczujesz, że to jest ten moment to nie patrz na to co w pracy, nie jest powiedziane że pójdziesz na L4 (to będzie zależało tylko od Ciebie i od Twojego samopoczucia), będziesz mogła wspierać zespół do momentu kiedy będziesz czuła się na siłach, a później macierzyński, no cóż jestem pewna że poradzą sobie bez Ciebie a Ty będziesz mogła się realizować w nowej roli - roli mamy ♥️

    Emka06 lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    🔹07.10 20+5 prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹 🔹15.10 21+6 574 g 🥥
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 5051 6401

    Wysłany: 6 października, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    To jak masz z nią kontakt to powiedz jej, że czekamy na wieści i że mocno trzymamy kciuki 😍🥰

    Pewnie 😘

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05; Progesteron 85,9 nh/ml

    2.10 - wizyta, 2 pęcherzyki ciążowe, jedno ❤️
    16.10 - wizyta, mamy ❤️, CRL 1,9 cm; 143 uderzeń/min 😻

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)

    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5941 11446

    Wysłany: 6 października, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emeczko, na razie taki obralas kierunek i tak chcesz się realizować. Klinika poczeka i dobrze o tym wiesz. Musisz zadbać o siebie psychicznie a jeśli realizowanie się w pracy przynosi ci szczęście to wybór był dobry. Nie zapomniałaś o sobie i dalej jesteś dla samej siebie najważniejsza. Oczywiście z całego serca życzę Ci ciąży naturalnej z zaskoczenia. :)

    KarolinaAnastazja na to będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. 😅 Pierogów tylko 8, bo jak to główny fan popcornu, musiałam wmusic w siebie na seansie mega popcorn, ale dzisiaj zjem pewnie jeszcze trochę. 🤤

    Ktoś się pytał o to co myślę o filmie... Tzn liczyłam sie z tym że to musical. Ale kurde ja mam wrażenie że te piosenki były o niczym, tylko wrzucone tak o żeby sobie pośpiewać. Nie pchały w żaden sposób fabuły a w pewnym momencie to się zgubiłam w filmie, jak (UWAGA SPOILER) Harley powiedziała Jokerowi że jest w ciazy. Nikt jej nie wpuścił do karceru i seks to przecież zapewne była tylko wyobraźnia jokera, więc skąd ta ciaza tam potem na odwiedzinach? To mnie najbardziej zblazowalo w mózgu. 🙈 I nie wiem co chciano przekazać końcówką tego filmu. Jedynce niestety nie dorasta do pięt, jedynka to był majstersztyk i uwielbiam, a ja mało superbohaterowa jestem. Ogólnie Joker 2 to tak 5,5/10 bym dała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października, 13:59

    Emka06 lubi tę wiadomość

    ♀️29
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje (teraz: letrozol, NAC, ACC, estrofem, 2x eutrig HP, luteina)

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Lola93 Autorytet
    Postów: 1443 2119

    Wysłany: 6 października, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    To jak masz z nią kontakt to powiedz jej, że czekamy na wieści i że mocno trzymamy kciuki 😍🥰
    Bardzo dziękuję 💚 intensywny bardzo tydzień w pracy miałam co mnie martwi bo też sporo chodzenia itp ale no, jutro się już coś pewnie okaże :) dziękuję za kciuki!

  • Emka06 Autorytet
    Postów: 2981 5586

    Wysłany: 6 października, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy, ja też słyszałam, że dupy nie urywa ten film, ale sama nie oglądałam, żeby móc ocenić. Po kolejnej takiej recenzji już chyba się nie zdecyduję 😅

    Początek starań o dziecko: 04/2022

    3 x IUI ❌️

    ➡️ IVF✨️🙏🏻

    „Możliwe, że będziesz musiała stoczyć więcej niż jedną bitwę, by odnieść zwycięstwo.”
  • migotka_ Autorytet
    Postów: 1060 2806

    Wysłany: 6 października, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie nie wiedziałam, że to musical 😅 chociaż bardzo lubię, ale Joker musical brzmi źle, no takie meeeh 🤷‍♀️

    Moje leśne dary 🍄
    Screenshot-20241006-143835-Messenger.jpg
    20241006-112643.jpg

    Lola93, Zosis, BuBu90, Kasiak89, SandraH.97, Missi, Beezi, Paula29, Emka06, Dara, siesiepy, Angi90 , Kil lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 26 🧔‍♂️ 34 🐈
    01.2023 starania 🍀
    04.2023 amh 0.56 ➡️ 0.91/ teratozoospermia 🪱 zalecenie ivf 🔬

    1 IVF 09.23-brak zarodka

    2 IVF 10.23 1❄️
    12.10 ET 1.2.2 10dpt <0.2❤️‍🩹
    💉prp jajników

    3 IVF 01.24 | 4 IVF 02.24
    5 ❄️

    15.04 FET 4.1.1 9dpt <0.2 ❤️‍🩹

    Immunologia🚨
    cross match 39.1% (maj)➡️ 35.7% (październik)
    allo mlr 0.0% (maj)➡️ 48.3% (październik)
    kir aa
    CD138 ✅️ CD56✅️ receptywność endometrium ✅️ histeroskopia ✅️

    29.07 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig,accofil)
    30.08 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig, accofil, encorton)

    Teraz w moim sercu, niedługo w moich ramionach 🍀
    Czekają ❄️❄️

    ⏳️25.10 konsultacja immuno z wynikami badań i plan leczenia
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 1248 2220

    Wysłany: 6 października, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Cześć Dinusie w ten sobotni wieczór 🦕😊

    🧚‍♀️Kill bardzo mi przykro na ten wynik, mam nadzieję, że plan zastosowany leczenia przez lekarza będzie z sukcesem.
    Ucałuj Ignasia, masz dla kogo walczyć 😘

    🧚‍♀️Aśś, cieszę się, że się odezwalalas i że wkoncu ruszyło Ci się w zmianie pracy. Jak idzie budowa bliźniaka? Czy masz już wizję na urządzenie? Z zawieszonymi staraniami powiem tylko tyle, że mam nadzieję, że czas zostanie dobrze wypełniony na wykończeniówce, a może i zaowocuje jakimś dinobonusikiem 🦕 Z całego Serducha trzymam kciuki za pozytywny ciąg wydarzeń 🍀
    Czas leci za szybko u mnie, zdecydowanie. Czasami nad ranem łapie się za brzuch i zastanawiam się czy jestem w ciąży. Wszystko czeka, zostało walizkę spakować. Nadal nie mogę uwierzyć, jak sen. Czerpie z tego stanu ile mogę i doceniam, że jest dla mnie w miarę łaskawy 😊

    🧚‍♀️Siesiepy jakoś mi cholernie przykro na serduszku jak widzę taka siesiepkę bez żyćka..chciałabym Cię jakoś pocieszyć, ale nie mam kompletnie pomysłu jak naprawić Twoje serduszko. Mam nadzieję, że wyszywanki i grzybki łagodzą trochę twoje smutki. Ja nadal trzymam kciuki za Ciebie😘🍀
    P.S. ile pierogów zjedzone🥟?

    🧚‍♀️Marti...zakochałam się w tym kawalerze...w jego uśmiechu...jaki on już duży Dinuś!🦕 Bardzo mi miło, że się wyłoniłaś😊 a Tulkaj Frania ile wlezie...im starszy tym może być gorzej z tym gestem 🙈

    🧚‍♀️Paula jak tam u Ciebie? Jak się czujesz?😊

    🧚‍♀️Lipcowa a jak tam u Was? 😊

    🧚‍♀️Emeczko jak leci weekend? Jak budowa?🏠

    🧚‍♀️Kokosku, zawsze możesz też się odezwać na priv. Wiem, że Ciebie mało, a widziałam, że pisałaś na fioletowej stronie, dlatego się odezwałam, bo liczyłam, że zauważysz. Jest mi bardzo przykro Kochana, że w ciąży przechodzisz takie rzeczy. Mam nadzieję, że mama będzie z Tobą w najważniejszym momencie jak Frania będzie z Wami i podzielicie się wspólnie tymi cudownymi emocjami a chemioterapia będzie tym kluczem do walki z rakiem 🍀


    🧚‍♀️Sandra, kiedy wyniki Kariotypów ? 😊

    🧚‍♀️Rozalla myślę o Tobie..😉

    🧚‍♀️RinTinTin ale psinka cudowna🥹 cieszę się, że tak korzystanie z życka i Zwiedzacie. A nazwy psinek mega ciekawe 😁

    🧚‍♀️ Bezzi i RinTinTin te spotkanie musi się Wam udać! Ale czad dinki na meetingu przed lotem😊😄😄

    🧚‍♀️Mart, nie słyszałam o tym kciuku, ale wiedzę muszę zwiększyć 🙈 Czy domownicy lepiej się czują? Oliwcia jiz dużą Pannica jak 7 kg waży 😊 Fajnie, że jesteś 🤗

    🧚‍♀️Kasiak spotkanie w ośrodku to bardzo duży krok w życiu, a skoro się na Niego zdecydowaliście to jesteście bardzo mocno przygotowani na taki krok. Dla mnie Wielki szacunek za tak ciężką decyzję. Ale! Ale! Trzymam kciuki za najbliższy transfer Kochana!🍀

    🧚‍♀️Frutellka udanego weselicha♡ poinformowaliście kogoś z najbliższych o ciąży? 😊

    🧚‍♀️Cukruś, przykro mi za biel na teście..jednak macie plan i trzymam kciuki, żeby był owocny 🍀

    🧚‍♀️Migotka czy wafelki smakowały?🤭 oby ta Frania szybko przyszła a jeszcze szybciej poszła sobie..czy od następnego cyklu zaczynacie działania od nowego lekarza? Pogubiłam się już w informacjami ☹️
    Co do spotkania się z dinusiami, to jak nasz dinobusik dojedzie do celu, to zoorganizujemy spotkanie 😄😄

    🧚‍♀️Zosiu, pokazałam mężowi Basiulinke, mówi że dużą dziewczynka z niej i w życiu nie ma 3 miesięcy 🤭 Czy dodajesz Drożdże do mleka?🙈🫢
    Kontroluj swój stan, bo z tego co mówiła nam psychoterapeutka to baby blues nie występuje opóźniony (max do 2tygodni po porodzie),może to być początek depresji poporodowej. Nie mówię, że na 100% ale kontroluj to Kochana 🤗 Czekam na wieści jak będziesz po wizytach u lekarzy jak z Twoim zdrowiem😊

    🧚‍♀️Angi jak się czujesz? Relaksuj się ile wlezie. A co do klinki..pięknie napisałaś ADIEU

    🧚‍♀️🔍Pfry? Jesteś? Co tam słychać?

    Nadrobiłam Was..Stary pytał 3x co ja tak długo robię na telefonie 🙈

    Dobrego weekendu Dinuśki 🦕💐

    Czekam dopiero 2 tygodnie także jeszcze chyba sobie poczekam troszkę 😅

    Ona👱‍♀️ 26
    AMH 2.0
    -Witamina D
    -Kwas foliowy
    -Inozytol
    -Euthyrox 75
    -NAC
    -KoenzymQ10
    -Resveratrol
    -Probiotyk OmniBiotic10
    On🧔 27
    -Witamina D, C,E
    -Kwas foliowy
    -L-karnityna
    -Resveratrol
    -Koenzym Q10
    Starania o pierwszego 👶 od 12.2021
    05.05.2022-->II niestety CP w jajowodzie, poronienie trąbkowe...💔
    maj-->lipiec przerwa w staraniach, czekanie na HSG
    29.07.2022-->HSG, oba jajowody drożne, wszystko okej, lekarz daje zielone światło
    03.2023-->kolejna CP💔, metotreksat, teoretycznie podziałał beta spadała ale jajowód nie wytrzymał, kilka dni po wyjściu ze szpitala krwotok wewnetrzny i usunięcie lewego jajowodu...
    19. 04. 2024--> pierwsza wizyta u M.P.
    Czerwiec 2024--> histeroskopia, wycięcie zrostów (adenomioza)
    23.08.2024--> początek stymulacji 😍
    1 procedura IVF--> 0 blastocysty 💔
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3148 7859

    Wysłany: 6 października, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka, nie wierzę, że klinika każe Ci płacić za jakieś badania 😳🤯 Co za chamstwo

    Kil, jak się czujesz?

    Rozalka, myślę o Tobie ❤️‍🩹

    Emeczka, żadnych wyrzutów, jak w pracy Cię chcieli to poczekają.

    Bambi, gdzie jesteś?

    RinTinTin, leciałaś W czy R? Okazało się, że były rano dwa loty do Barcelony 🙈 Jak W to może mnie widziałaś w samolocie 😉 A Bąbel niestety nie pozwolił na kawkę, tym bardziej o 5 rano 🤡 Wracamy w piątek dopiero

    Angi, nie ma co zazdrościć, za jakiś czas będziesz zwiedzać ze swoim Bąblem 🍀❤️

    Paula, na kiedy masz termin i jakie plany z tym związane?

    Zosia, wysyłam tulaska i dużo dobrych myśli ❤️ Mam nadzieję, że sobie poradzisz, a jakbyś czuła, że całkiem nie to szukaj pomocy. Ja nie szukałam i żałuję, ale na szczęście wszystko minęło, oby u Ciebie też niedługo wyszło słońce ❤️

    Bubu, ale jak to połowa skoro niedawno wrzucałaś embarazadę? 🙈😍

    Amunicja, Sri Lanka to podobno świetny kierunek z dzieckiem, może to będzie pierwsza podróż Hecy na inny kontynent? 🤔😁

    Zosis, Emka06, Angi90 lubią tę wiadomość

    30 & 30
    12cs

    21.04 delikatne ⏸️, beta <0,6
    24.04 całkiem tłuste ⏸️ 🥹
    17.05 🦐 z ❤️
    26.06 chłopiec 🩵
    10.12 👶🤱


    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10920 14760

    Wysłany: 6 października, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Migotka, nie wierzę, że klinika każe Ci płacić za jakieś badania 😳🤯 Co za chamstwo

    Kil, jak się czujesz?

    Rozalka, myślę o Tobie ❤️‍🩹

    Emeczka, żadnych wyrzutów, jak w pracy Cię chcieli to poczekają.

    Bambi, gdzie jesteś?

    RinTinTin, leciałaś W czy R? Okazało się, że były rano dwa loty do Barcelony 🙈 Jak W to może mnie widziałaś w samolocie 😉 A Bąbel niestety nie pozwolił na kawkę, tym bardziej o 5 rano 🤡 Wracamy w piątek dopiero

    Angi, nie ma co zazdrościć, za jakiś czas będziesz zwiedzać ze swoim Bąblem 🍀❤️

    Paula, na kiedy masz termin i jakie plany z tym związane?

    Zosia, wysyłam tulaska i dużo dobrych myśli ❤️ Mam nadzieję, że sobie poradzisz, a jakbyś czuła, że całkiem nie to szukaj pomocy. Ja nie szukałam i żałuję, ale na szczęście wszystko minęło, oby u Ciebie też niedługo wyszło słońce ❤️

    Bubu, ale jak to połowa skoro niedawno wrzucałaś embarazadę? 🙈😍

    Amunicja, Sri Lanka to podobno świetny kierunek z dzieckiem, może to będzie pierwsza podróż Hecy na inny kontynent? 🤔😁
    No i moja embarazada przekroczyła już połowę 🙈

    Paula29, siesiepy lubią tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    🔹07.10 20+5 prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹 🔹15.10 21+6 574 g 🥥
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Paula29 Autorytet
    Postów: 569 1182

    Wysłany: 6 października, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka, zaczynam 37 (36+0). Także już blisko 🙂 termin niby na 6 listopada, ale bliźniaki rodzą się wcześniej. Odnośnie pracy - myślę że szefostwu nie umknęło, że zatrudniają młodą mężatkę budującą dom... Na pewno głupi nie są i dopuszczają taką myśl. Na Twoim miejscu bym się tym nie przejmowała - tym bardziej jeśli nie słyszałaś dziwnych pytań o plany macierzyńskie ani żadnych uwag że nie powinnaś zachodzić w ciążę. Chyba że słyszałaś? Mnie to spotkało w poprzedniej pracy, nie polecam. Spojrzalabym na to z innej strony. Dla mnie praca z mamami, na które trafiałam, zawsze była bardziej satysfakcjonująca 😅 szybciej szła, była lepiej zorganizowana. Myślę że matki po pewnym czasie muszą wejść na wyższy level ogarniania czy tego chcą, czy nie. Także może jeszcze dodatkowo rola mamy Cię rozwinie i zaoferujesz im jeszcze więcej? 😊 I jeszcze jedną historię przytoczę. Kiedy moja koleżanka zaszła w ciążę, było to świeżo po podpisaniu umowy na stałe, zespół dopiero się tworzył, szef pokładał w niej nadzieję. Szła do niego z duszą na ramieniu i ze łzami w oczach. A on ją wyściskał, ucieszył się i powiedział, że zatrudniając młodą kobietę był tego świadomy, ma dbać o siebie i wracać jak odchowie dzieciątko 😊 wróciła, pracuje tam już długo, jest zadowolona. Także kochana, bez czarnych scenariuszy. Wszystko się ułoży!

    Beezi plan jest taki, że w przyszłym tyg kładę się do szpitala żeby być pod kontrolą i czekam 😅 liczę na litość, jeśli się nie samo nie zadzieje to może wywołają. Oby 😅

    Beezi, Emka06, siesiepy, Angi90 , Kasiak89 lubią tę wiadomość

  • Beezi Autorytet
    Postów: 3148 7859

    Wysłany: 6 października, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, to już zaraz 🤯😍 pewnie urodzisz szybciej niż Niaha 🙈 Planujesz SN? Tydzień do ciąży donoszonej, mam nadzieję, że się uda, a potem niech się dzieje 🤞🍀 No i wyśpij się jeszcze 🙈

    Bubu, ale leci 🤯

    Paula29 lubi tę wiadomość

    30 & 30
    12cs

    21.04 delikatne ⏸️, beta <0,6
    24.04 całkiem tłuste ⏸️ 🥹
    17.05 🦐 z ❤️
    26.06 chłopiec 🩵
    10.12 👶🤱


    age.png
  • RinTinTin Autorytet
    Postów: 723 1503

    Wysłany: 6 października, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Migotka, nie wierzę, że klinika każe Ci płacić za jakieś badania 😳🤯 Co za chamstwo

    Kil, jak się czujesz?

    Rozalka, myślę o Tobie ❤️‍🩹

    Emeczka, żadnych wyrzutów, jak w pracy Cię chcieli to poczekają.

    Bambi, gdzie jesteś?

    RinTinTin, leciałaś W czy R? Okazało się, że były rano dwa loty do Barcelony 🙈 Jak W to może mnie widziałaś w samolocie 😉 A Bąbel niestety nie pozwolił na kawkę, tym bardziej o 5 rano 🤡 Wracamy w piątek dopiero

    Angi, nie ma co zazdrościć, za jakiś czas będziesz zwiedzać ze swoim Bąblem 🍀❤️

    Paula, na kiedy masz termin i jakie plany z tym związane?

    Zosia, wysyłam tulaska i dużo dobrych myśli ❤️ Mam nadzieję, że sobie poradzisz, a jakbyś czuła, że całkiem nie to szukaj pomocy. Ja nie szukałam i żałuję, ale na szczęście wszystko minęło, oby u Ciebie też niedługo wyszło słońce ❤️

    Bubu, ale jak to połowa skoro niedawno wrzucałaś embarazadę? 🙈😍

    Amunicja, Sri Lanka to podobno świetny kierunek z dzieckiem, może to będzie pierwsza podróż Hecy na inny kontynent? 🤔😁


    Leciałam R ☹️ właśnie żadna kobieta wsiadająca nie pasowała mi na Ciebie 🥺

    26 cykli starań naturalnych ❌
    05.23 💔

    EF IVF
    05.2024 ➡️ I mini ➡️🥚🥚➡️ ❌
    06.2024 ➡️II mini ➡️ 🥚➡️❌

    09.2024 ➡️ PRP jajników ⏳
    📋AMH - 0.09 📋FSH - 6.65
    23.09.24 zabieg

    🙋🏻‍♀️35l🙋🏼27l

    📈POF
    AMH 0.227➡️ 0.369➡️ 0.041➡️0.09
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 2981 5586

    Wysłany: 6 października, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, pomogłyście mi spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy 😘

    Paula, na szczęście żadne takie pytanie u mnie nie padło, co więcej - firma ma program prorodzinny, więc mam nadzieję, że naprawdę cenią sobie takie wartości jak rodzina 😊 A poza tym: wow! Jak ta Twoja ciąża szybko leci 😯 Super, że udało Ci się tak daleko zajść z bliźniakami, bo wiem, że to nie lada wyczyn. Jeszcze troszkę niech dziewczyny posiedzą, żeby ciąża była donoszona, a potem niech wychodzą i dają odpocząć żebrom 😁

    RinTinTin i Beezi, udanego wyjazdu 💛☀️

    RinTinTin, Paula29 lubią tę wiadomość

    Początek starań o dziecko: 04/2022

    3 x IUI ❌️

    ➡️ IVF✨️🙏🏻

    „Możliwe, że będziesz musiała stoczyć więcej niż jedną bitwę, by odnieść zwycięstwo.”
  • Bambi92 Autorytet
    Postów: 788 1585

    Wysłany: 7 października, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Roznoszę dzisiaj kawkę ☕, herbatkę, sok pomarańczowy 🍊 i z buraka 😉

    Nie było mnie chwilę, musiałam się wyłączyć. Trochę byłam przeziębiona, a z naturalnymi metodami to nie mija tak latwo. Czuję się tak samo 🤢, na szczęście 🤮 sporadycznie. Za to katalog akceptowanych pokarmów i płynów jest coraz mniejszy 🥺 w zeszłym tygodniu robiłam badania genetyczne, więc niedługo dowiemy się czy 💙, czy 💗.

    Kil, mam nadzieję że to jedna z tych sytuacji, gdzie okaże się, że było to szczęście w nieszczęściu i wyzdrowiejesz zanim Mały postawi pierwsze kroki.

    Zosia, martwię się 🥺 Nie chcemy, żebyś tak się czuła. Wsparcie specjalisty to dobry pomysł. Albo może pamiętnik, jak nie tutaj? Cokolwiek byś nie myślała sobie, jesteśmy z Tobą 💖

    Emka ładnie Cię Dziewczyny wyprostowały 😉 Zatrudnienie to plan długoterminowy. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, jaką masz umowę . Ale do fajnej pracy będzie Ci się lepiej wracać. To będzie lepsze niż konieczność szukania nowej pod koniec macierzyńskiego. U mnie tak będzie 😅

    Cukruś ja też jestem za przerwa w staraniach. Przez 3-4 tygodnie po zabiegu żylaków i tak 🍆 musi się regenerować. Z tego co czytałam na wątku o żpn, te pierwsze 3 miesiące wyniki nasienia wychodza słabe. U nas zaskoczyło w punkt 3 miesiące po zabiegu. Myślę że jak Wy startujecie z lepszym nasieniem to może być potem jeszcze większą poprawa. Wiem, że to ciężko wytrzymać ten czas, ale spróbuj skupić się na tym, żeby zadbać o siebie, dieta, aktywność, suple itp. I jeszcze zdążycie na #rodzew2025

    Beezi wakacje mieliście jak z bajki, czy z prawie roczniakiem to już nie to? 😅 ale numer, że jednak z RinTinTin byłyście w różnych samolotach.

    Paula trzymamy zatem kciuki za szczęśliwe rozwiązanie 🙂 i krótki pobyt w szpitalu.

    Angi jak Ty się czujesz mentalnie po tym krwiaczku? Z tą torba do szpitala to miałaś wyczucie.

    BuBu gratuluję połóweczki 🙂

    Migotka zbieraj te fakturki i wyślij je zbiorczo na koniec przygody z IVF. Ministerstwo już wyprostowało, że program ma pomagać zajść w ciążę nie tyko w tych sytuacjach, gdzie jest łatwo. Myślę że pomogą Ci to rozliczyć a 💸 na wyprawkę też się przyda. Czekam z niecierpliwością na wizyty październikowe 🙂

    Siesiepy Twoja wiedza na temat grzybków jest imponująca. Ja nie chodzę, bo się boje trujaków, ale z Tobą to bym poszła 😉

    SandraH kciuki za kariotypy ✊

    Rozalaa 💝

    siesiepy, SandraH.97, Angi90 , RinTinTin, Kil, Paula29 lubią tę wiadomość

    Ona: 31 lat, On: 32 lat, Starania od 1.2022

    💃
    ✅ 11.2023 Histeroskopia i usunięcie polipa, stan zapalny endometrium
    ❌ Endometrioza, zajęty lewy jajnik, zrosty na jelicie cienkim i w jamie otrzewnowej

    🕺
    ❌ morfo 2%, za mała ruchliwość, leukocyty, żylaki I/II st.

    ⏸️ 16.08, Beta 58, prog 17,64 19.08 beta 278, prog 34, 22.08 beta 1278 prog. 30

    29.08. 2mm Cudu 😍
    19.09 - następna wizyta
  • Biedronka@ Autorytet
    Postów: 418 661

    Wysłany: 7 października, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że u mnie beta z niedzieli 4243 a prog 46.9⬆️
    to się chyba dzieje naprawdę , ciągle mam wrażenie że mi się to śni 🥹🥹🥹
    Czekam grzecznie na wizytę w sobotę, mam nadzieję że będzie coś widać. Trzymajcie proszę kciuki🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października, 09:16

    Frutellka , KarolinaAnastazja, Incognitka, Zosis, Bambi92, siesiepy, Jadzia19, Lola93, pupuś, Angi90 , migotka_, Beezi, Cukruś, Niaha, Dara, RinTinTin, Kasiak89, Kil, Paula29 lubią tę wiadomość

    👸 &🤴 & 🧒

    25 cykli starań

    10.2022 CB 🖤
    05.2023 CB 🖤
    03.2024 CB 🖤
    10.2023 histeroskopia👍usunięto 3 polipy😳
    06.2024 powtórna histeroskopia, brak polipa✅️
    biopsja endometrium ✅️

    08.24 - I cykl stymulowany (prog 30,1 ng/ml)❌️
    09.24 - II cykl stymulowany (prog 22,2 ng/ml)
    29.09 beta 235.8, prog 45.40
    06.10 beta 4243, prog. 46.90



    Kwas foliowy✅️
    Homocysteina ✅️
    AMH 2.73 ng/ml
    Wit. B12 ✅️
    Wit. D 43✅️
    DHEAS ✅️
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10920 14760

    Wysłany: 7 października, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka@ wrote:
    Melduję, że u mnie beta z niedzieli 4243 a prog 46.9⬆️
    to się chyba dzieje naprawdę , ciągle mam wrażenie że mi się to śni 🥹🥹🥹
    Czekam grzecznie na wizytę w sobotę, mam nadzieję że będzie coś widać. Trzymajcie proszę kciuki🤞
    Będzie widać dużo w sobotę 🥰 jest już szansa na serduszko 🥰 cudownie ♥️

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    🔹07.10 20+5 prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹 🔹15.10 21+6 574 g 🥥
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5941 11446

    Wysłany: 7 października, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emka poszłabym na coś innego jeśli masz wybór. Zwłaszcza że teraz kilka ciekawych filmów chyba wpadnie, przynajmniej tak widziałam na zwiastunach. Ewentualnie zawsze można iść na Króla Lwa, Gladiatora albo Listy do M. 😆 Czyli wszystko na co planuję. Podejrzewam, że będziesz się dużo lepiej bawić niz na Jokerze, którego kiedyś sobie obejrzysz może w tv czy na innym Netflix.

    Migotka to miało prawo być dobre jakby było zrealizowane na takim samym poziomie jak jedynka. Musical mógł tylko podbić szaleństwo głównego bohatera. Ale no... Nie wyszło. A pierwsza część była genialna przez przypadek a nie kunszt reżysera najwidoczniej. 🙈 Dary przepiękne i przesmaczne! Przyznaj się co z nich zrobiłaś. 😁

    Sandra gdzie robiłaś? Ja czekałam równo miesiąc. 20.08 badałam, 20.09 wynik. 🤪

    Beezi, RinTinTin no nie, a tak liczyłam na Waszą kawkę. 🙈 Jak to tak, co to za niedogadanie. 😆

    Paula historia twojej koleżanki jest piękna i mialam mały wzrusz czytając to. 🥹 Chciałabym żeby każdy pracodawca postępował w ten sposób, ale żeby to też działało w dwie strony (bo wiemy jak niektóre polują na etat żeby zaraz zajść w ciążę i niestety akurat im się udaje 🙈). Czekamy razem z tobą, a na razie jeszcze korzystaj póki możesz ze snu. O ile możesz. 🧐

    Sandra z chęcią bym ci pokazała trochę grzybków. 😁 Jestem ciekawa co tam nosisz pod ❤️.

    Biedronka trzymam 🍀

    Emka06, RinTinTin, Paula29 lubią tę wiadomość

    ♀️29
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje (teraz: letrozol, NAC, ACC, estrofem, 2x eutrig HP, luteina)

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1999 5168

    Wysłany: 7 października, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, Dziewczyny! 🥰 Dziękuję i uspakajam. Nie musicie się martwić. Dźwignę to! 😉 Bo "to" to raczej przesilenie jesienne i może trochę przemęczenie (niemowlak, wykończenie, no dużo się dzieje), a nie początki depresji. No i to czekanie... No, ale nic... Trzeba, to trzeba.

    KarolinaAnastazja, jesteś już chyba trzecią osobą, która mówi mi, że Basik nie wygląda na swoje 3 miesiące. 😁 Ja tam daję Basi samo mleczko, ale... Może Stary jak z Nią zostaje to dokarmia drożdżówkami. 🤣

    Angi, mam nadzieję, że ten krwiaczek już Ci odpuścił i jutro usłyszysz (a my razem z Tobą) same dobre wiadomości. 😘 Jak Ty w ogóle dajesz radę z koniecznością takiego raptownego zwolnienia tempa?

    Beezi, RinTinTin, udanej wycieczki! 😊 Może się gdzieś tam właśnie mijacie na ulicach Barcelony.

    Emka, dziewczyny już wszystko Ci pięknie wyłożyły. Ja od siebie tylko dodam, że nie ma co patrzeć na pracę. Kiedyś na nagrobku nikt Ci nie napisze "była najlepszym pracownikiem". Rozwijaj się, ale patrz przede wszystkim na siebie i walc o swoje marzenia.

    Paula, to już za chwilę! 🤩 Już niedługo powitasz nasze wątkowe bliźniaki! 🤩 Trzymam za Was mocno kciuki! 🤞

    Migotka, piękne zbiory! Jednak, mimo integracji, udało się? A jak tam naleweczka od pacjenta? 😁

    Bambi, ja u Ciebie obstawiam dziewuszkę! 💗 Na 🤢 pewnie już dostałaś mnóstwo porad, ale podrzucam jeszcze od siebie: 1) banany, 2) bułka pszenna (taka najzwyklejsza!!) z jogurtem truskawkowym, 3) paluszki słone / krakersy, no i coca-cola. Mnie w kryzysowych sytuacjach takie zestawy ratowały, żeby zjeść cokolwiek.

    Biedronka, GRATULACJE! Jesteś w ciąży! Przy takiej becie pewnie w sobotę zobaczysz już serduszko! 💓

    Bubu, u Ciebie już połowa! 😯 Szok, jak to leci u kogoś. 😆 Jak Ty się w ogóle czujesz? Bo to mi chyba gdzieś umknęło.

    Miłego tygodnia, Dinusie!

    PS. Postaram się być z Wami w bardziej regularnym kontakcie, a nie tak tylko zza krzaka. 😉

    Angi90 , Emka06, RinTinTin, Biedronka@, Paula29 lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10920 14760

    Wysłany: 7 października, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Dziękuję, Dziewczyny! 🥰 Dziękuję i uspakajam. Nie musicie się martwić. Dźwignę to! 😉 Bo "to" to raczej przesilenie jesienne i może trochę przemęczenie (niemowlak, wykończenie, no dużo się dzieje), a nie początki depresji. No i to czekanie... No, ale nic... Trzeba, to trzeba.

    KarolinaAnastazja, jesteś już chyba trzecią osobą, która mówi mi, że Basik nie wygląda na swoje 3 miesiące. 😁 Ja tam daję Basi samo mleczko, ale... Może Stary jak z Nią zostaje to dokarmia drożdżówkami. 🤣

    Angi, mam nadzieję, że ten krwiaczek już Ci odpuścił i jutro usłyszysz (a my razem z Tobą) same dobre wiadomości. 😘 Jak Ty w ogóle dajesz radę z koniecznością takiego raptownego zwolnienia tempa?

    Beezi, RinTinTin, udanej wycieczki! 😊 Może się gdzieś tam właśnie mijacie na ulicach Barcelony.

    Emka, dziewczyny już wszystko Ci pięknie wyłożyły. Ja od siebie tylko dodam, że nie ma co patrzeć na pracę. Kiedyś na nagrobku nikt Ci nie napisze "była najlepszym pracownikiem". Rozwijaj się, ale patrz przede wszystkim na siebie i walc o swoje marzenia.

    Paula, to już za chwilę! 🤩 Już niedługo powitasz nasze wątkowe bliźniaki! 🤩 Trzymam za Was mocno kciuki! 🤞

    Migotka, piękne zbiory! Jednak, mimo integracji, udało się? A jak tam naleweczka od pacjenta? 😁

    Bambi, ja u Ciebie obstawiam dziewuszkę! 💗 Na 🤢 pewnie już dostałaś mnóstwo porad, ale podrzucam jeszcze od siebie: 1) banany, 2) bułka pszenna (taka najzwyklejsza!!) z jogurtem truskawkowym, 3) paluszki słone / krakersy, no i coca-cola. Mnie w kryzysowych sytuacjach takie zestawy ratowały, żeby zjeść cokolwiek.

    Biedronka, GRATULACJE! Jesteś w ciąży! Przy takiej becie pewnie w sobotę zobaczysz już serduszko! 💓

    Bubu, u Ciebie już połowa! 😯 Szok, jak to leci u kogoś. 😆 Jak Ty się w ogóle czujesz? Bo to mi chyba gdzieś umknęło.

    Miłego tygodnia, Dinusie!

    PS. Postaram się być z Wami w bardziej regularnym kontakcie, a nie tak tylko zza krzaka. 😉
    Czuję się nieźle, nie mogę jakoś strasznie narzekać. Chociaż mam zawalone zatoki, zaczyna mi się rwa kulszowa i mega zgaga, okrutna !

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    🔹07.10 20+5 prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹 🔹15.10 21+6 574 g 🥥
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
‹‹ 1256 1257 1258 1259 1260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ