X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.
Odpowiedz

Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.

Oceń ten wątek:
  • migotka_ Autorytet
    Postów: 516 1324

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amunicja, no cóż, nasz plan trzeba zmodyfikować 😅 Ty zachodzisz pierwsza, potem ja 🫡

    Eee tam bohaterka, wojowniczka, miękka pipka bardziej, co się napłakałam to moje 😅

    Zosis, czerwiec za szybko, obstawiam bardziej lipiec/ sierpień, zależy co za kwiatki wyjdą w tej biopsji, bo wtedy dziadostwo przeleczyć trzeba i biopsje kontrolną zrobić. Cierpliwość ćwiczyć będę, przyda się przy maluszku 🫣

    Amunicja lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 26
    ❌️AMH 0.56,IO,kir genotyp AA, HLA-C c1,c2, PAI -1 układ heterozygotyczny
    🧔‍♂️ 33
    ❌️morfologia 2%- 3%,wolny ruch plemników,podwyższona fragmentacja, HLA- C c1,c2
    🐈
    01.2023 starania 🍀

    1 IVF 09.23-brak zarodka ❤️‍🩹

    2 IVF 10.23
    12.10 ET 1.2.2 10dpt <0.2❤️‍🩹
    brak ❄️
    💉 prp jajników, glucophage

    3 IVF 01.24 | 4 IVF 02.24 🥹
    4 ❄️4.1.1 i ❄️4.2.2 ( szósta doba)

    15.04 II FET 4.1.1 🧚‍♀️
    5dpt 0.4, 9dpt <0.2 ❤️‍🩹
    Zostały 4 ❄️

    🗓maj- receptywność i biopsja endometrium
    ⏳️czekanie na wyniki i dalszy plan działania
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 510 1206

    Wysłany: 23 kwietnia, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko dziewczyny dobrze piszą, jesteś silną kobietą 🫶 a kolejne maluchy czekają na Was ❄️ najważniejsze że masz plan działania.

    Dziewczyny co za zmowa 🐒 Na wątku? Dobrze ze łaskawie poprzychodziły 🙄
    Jak z monitoringami? Wyrobicie się dziewczyny?

    Lipcowa niezmiennie o Was myślę. Do spotkania z Lili coraz bliżej 🥰

    Angi ten cewnik jest konieczny? On działa na takiej samej zasadzie jak ten zwykły? I co wtedy ze staraniami? 🤔 Tak dużo pytań a tak mało odpowiedzi.. jeśli chodzi o cystoskopie to ja miałam ją wykonywaną. Jak będziesz miała pytania to pisz 😊

    Beezi kiedy wypada to konsylium? Jak Ignaś? Mam nadzieję że chrzciny udane ☺️

    Cukruś kciuki za Twojego męża 🤞🍀

    Zosis to już ten czas żeby zwolnić. Współczuję tej przeprowadzki na końcówce ciąży 😔 mam nadzieję że znajdziesz dużo ochotników do pomocy 🤞

    Niaha pomyśl o Libre bo to faktycznie w Twoim przypadku będzie duże ułatwienie. Chociaż dziewczyny skarżyły się na pomiary z Libre w nocy I na czczo, że niekoniecznie są miarodajne. Musisz to przedyskutować z diabetologiem. Super że insulina odrazu przyniosła efekt 🥰

    U mnie hormony wjechały na pełnej 🙄 dwa dni przepłakane z niewiadomego powodu 🙈 dzisiaj słońce świeci to już jest lepiej ☀️

    Niaha, Angi90 lubią tę wiadomość

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11.2023- ⏸️🍀

    preg.png
  • Angi90 Autorytet
    Postów: 2561 5373

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Migotko, mów co chcesz - dla mnie też jesteś Bohaterką, Wojowniczką z krwi i kości. Wygrasz tę walkę ✊🏼❤️

    Zosis, dobrze, że odpoczęłaś🫂i masz rację! Szukaj już pomału kogoś do pomocy, bo najgorszy wysiłek jeszcze przed Wami.

    Rozalaa, BuBu, Anka cieszę się, że przyszły! Możecie działać dalej ✊🏼 każda w swoim kierunku😊

    Lili, czekamy na Ciebie!✊🏼🍀❤️⭐

    Beezi, mam nadzieję, że Uroczystość Wam się udała 😊i super, że Ignaś i sobie i Wam pozwolił się wyspać ❤️ Ciągle trzymam kciuki ✊🏼 za decyzje lekarskie🍀

    Niaha, jeżu złoty jaki obowiązek 🙈Mam nadzieję, że dadzą Ci Libre 🤞🏼🤞🏼

    Sandra, Ty IO, ale Stary... To jest już Hiperinsulinemia i z jej powodu hipoglikemia reaktywna, jakaś nadprodukcja insuliny przez trzustkę. Ciebie Pani Dr ogarnie, ale dla męża diabetolog niezbędny.

    Dziękuję za troskę ❤️ Cewnik/sonda DJ to taka rurka z dziurkami, zakłada się to do środka jedną stroną do nerki, drugą do pęcherza i to pomaga rozładować zastój moczu. Wszystko jest w środku, nic nie wystaje. Nie przeszkadza w ciąży, ciężarne też mają to zakładane. Naczytałam się, że to kilkumiesięczny dyskomfort, że nie zawsze organizm przyjmuje dobrze to "ciało obce", że krwiomocz i ból to normalka. Zryczałam się. Nie chcę tego i się boję. Ale nie chcę też mieć zapalenia nerek czy urosepty. Będę się konsultować z ordynatorem prywatnie czy nie będzie innego rozwiązania. Oddziału nie ma co się bać, bo Urologię mamy akurat bardzo dobrą. Zobaczę co powiedzą w Klinice na to. Wiem, że z jednej strony, jeśli mi to teraz założą to będę się z tym bujać może do połogu z kilkoma wymianami po drodze, a z drugiej jeśli nie zrobią teraz to będę miała problem przez rosnący brzuch i albo założą w trakcie ciąży albo zrobi się coś gorzej. Poza tym, jeżeli nie wyjdzie ciąża, przecież wiecie, że nie musi - ból, stylumacje, jazda na wizyty to chyba dla mnie za dużo na raz. Zastanawiam się czy nie odłożyć tematu IVF. Chcieliśmy teraz i z różnych powodów ten czas teraz jest taki ostateczny, raczej nie zakładaliśmy opcji marginesu, a to musi akurat teraz się pierdolić. Jedyny plus to jałowy posiew moczu, brak bakterii, nefrolog trochę pospieszyła się odnośnie nosicielstwa E.Coli.
    Przepraszam, musiałam się wygadać 😔

    SandraH.97, Niaha lubią tę wiadomość

    👩🏼34 🧔🏻39 👧🏼9
    od 09/22 po 15 cs :
    09/23 Laparoskopia - całkowita niedrożność
    IVF '24🟢
    24/04 Klinika▶️ badania 💉
    03/06 Kwalifikacja⏳
    "Nowy początek to podróż, która wymaga planu."
  • Niaha Autorytet
    Postów: 2819 3602

    Wysłany: 23 kwietnia, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Niaha, ale tak codziennie musisz wstawać o tej 3:00?! I tak już do końca ciąży? Oj nie zazdroszczę. No, ale najważniejsze, żeby te cukry unormować.

    Nie jestem pewna, czy do końca ciąży czekają mnie te pobudki. Ma to na celu, żeby utwierdzić się, że cukier nie jest zbyt niski, gdyby spadł poniżej 70 to natychmiast musiałabym coś zjeść, najlepiej słodkiego.

    Tyle przetrwałam, przetrwam i to 👍

    Jestem po badaniach prenatalnych, wszystko jest super ❤️
    A i jeszcze foteczka https://ibb.co/sqqQvK8

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 12:41

    KarolinaAnastazja, Amunicja, siesiepy, Anka96, Marti27, Emka06, Claire, Pfry, Beezi, Mart768, Zosis lubią tę wiadomość

    ▪️ponad dekadę działamy bez zabezpieczenia
    ▪️kilka cb (ostatnia 02.23)

    👩 33 lat
    niedoczynność tarczycy (letrox 100), cukrzyca ciążowa (dieta, insulina), pueria duo, wysokie ryzyko preeklampsji (acard 150mg)
    🧔31 lat
    słaba jakość nasienia (suple), ZZSK (leki)

    Nasz dinuś 🦕❤️
    4.03 - pęcherzyk 6mm
    11.03 - 2mm naszego cudu ☀️
    14.03 - 4.9mm + ❤️
    18.03 - 9,9mm 🦕
    28.03 - 1.95cm 👶 (8+5)
    05.04 - 2.67cm 🐣 (9+6)
    10.04 -15.04 - NIFTY - niskie ryzyka, Chłopczyk 💙
    15.04 - 4.39cm ⭐ (11+2)
    23.04 - 6.26cm 👶 (12+3)
    25.04 - wysokie ryzyko preeklampsji 😔
    14.05 - 11.3 cm 120g (15+3)
    21.05 - ginekolog prywatnie
    24.05 - stomatolog
    03.06 - diabetolog
    13.06 - ginekolog NFZ
    21.06 - połówkowe
    02.11 - termin wg OM
    31.10 - termin wg prenatalnych

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2274 3592

    Wysłany: 23 kwietnia, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🍀Jeju Angi jak ja czytam co chcą Ci wstawić, to aż mnie tam boli i skreca. Ale tutaj też przemawia kwestia medyczna i lepiej faktycznie nie wyłapać zapalenia nerek. Nigdy nie słyszałam o takich praktykach medycznych, czy jest jeszcze jakaś inna opcja? Może mniej problematyczna?
    Cokolwiek by nie było, życzę Ci jak namniejszych komplikacji z tym związanych i sprawnego dostosowania się do tych medycznych zawirowań.

    🍀Bezzi powiedz, że chociaż wyspałaś się tej nocy? 🤭😊 Ignas coraz większy może będzie dawał się mamie wysypiać😊

    🍀Zosiu oby przeprowadzka poszła z górki, tak niewiele Wam potrzeba, będzie Cudnie zobaczysz 🥰

    🍀Emka ja już zaciskam kciuki za podejście do IUI 🍀
    Oby twoje obciążenie psychiczne zeszło z Ciebie szybko

    🍀Migotka moje serduszko cieszy się z twojego dtanu, bardzo 😊 będzie jeszcze słońce nad tobą Kochana♡

    🍀Cukruś, jak tam mężowi poszło?

    🍀Bubu 🐵 nadal Kujawiaka tańczy, czy łaskawie przyszła?

    🍀Lipcowa czekamy, czekamy 🥰🤭

    🍀Niaha ale cukier piękny po insulinie! Oby z górki dla tego maluszka 😊

    Tez u Was tak przymroziło? Owocowe drzewka skręciło, magnolię, okrywalismy wczoraj borówki u tesciów, aż się płakać chce...😔 dziś było -4*C

    Na weekend mieliśmy się spotkać na urodzinkach ale wyszło jak wyszło, że wpadł u najmłodszych z rodziny rumień i zrezygnowaliśmy z wizyty urodzinowej, dorośli niby nie mają zagrożenia ale ja w swoim stanie wolę nie ryzykować.

    Dobrego dnia 😊


    Niaha, Angi90 lubią tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7659 10031

    Wysłany: 23 kwietnia, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    🍀Jeju Angi jak ja czytam co chcą Ci wstawić, to aż mnie tam boli i skreca. Ale tutaj też przemawia kwestia medyczna i lepiej faktycznie nie wyłapać zapalenia nerek. Nigdy nie słyszałam o takich praktykach medycznych, czy jest jeszcze jakaś inna opcja? Może mniej problematyczna?
    Cokolwiek by nie było, życzę Ci jak namniejszych komplikacji z tym związanych i sprawnego dostosowania się do tych medycznych zawirowań.

    🍀Bezzi powiedz, że chociaż wyspałaś się tej nocy? 🤭😊 Ignas coraz większy może będzie dawał się mamie wysypiać😊

    🍀Zosiu oby przeprowadzka poszła z górki, tak niewiele Wam potrzeba, będzie Cudnie zobaczysz 🥰

    🍀Emka ja już zaciskam kciuki za podejście do IUI 🍀
    Oby twoje obciążenie psychiczne zeszło z Ciebie szybko

    🍀Migotka moje serduszko cieszy się z twojego dtanu, bardzo 😊 będzie jeszcze słońce nad tobą Kochana♡

    🍀Cukruś, jak tam mężowi poszło?

    🍀Bubu 🐵 nadal Kujawiaka tańczy, czy łaskawie przyszła?

    🍀Lipcowa czekamy, czekamy 🥰🤭

    🍀Niaha ale cukier piękny po insulinie! Oby z górki dla tego maluszka 😊

    Tez u Was tak przymroziło? Owocowe drzewka skręciło, magnolię, okrywalismy wczoraj borówki u tesciów, aż się płakać chce...😔 dziś było -4*C

    Na weekend mieliśmy się spotkać na urodzinkach ale wyszło jak wyszło, że wpadł u najmłodszych z rodziny rumień i zrezygnowaliśmy z wizyty urodzinowej, dorośli niby nie mają zagrożenia ale ja w swoim stanie wolę nie ryzykować.

    Dobrego dnia 😊
    Przyszła, przyszła 🤪

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4717 9069

    Wysłany: 23 kwietnia, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti nie mam pojęcia czy się wyrobie. Serio. :( lekarze już są w rozjazdach tam w szpitalu, więc kompletnie nic nie mam ustalone, na dobrą sprawę stymuluje się na własną rękę (no nie do końca bo z jednej z rozmów wynikało że planujemy 6 stymulacji więc po prostu to robię na sprawdzonym planie...) i nie mam planu działania jak ta stymulacja nie wypali: tu będę się umawiać na pierwszy możliwy termin do mojej lekarki, pewnie już po majówce i owu. Albo uda się coś znaleźć we Wrocławiu w szpitalu na monit, albo nie wiem co zrobię. Będę się ratować dwoma lekarzami u mnie o ile nie będą w rozjazdach. Plus nawet nie mam zastrzyku i nawet nie wiem czy mi przepiszą skoro nie będą mnie kontrolować. 🙈 Będę walczyć o receptę bo w czwartek chciałabym go wykupić.

    Angi kurde nie brzmi to za fajnie... Tzn dobrze że to jest "w środku" ale te powikłania i to że nie każde ciało przyjmuje to ok są straszne. Oni wtedy podejmują jakieś działania jak tak jest? Czy masz se cierpieć jeszcze x miesięcy? Nie mam nic mądrego do powiedzenia w sprawie IVF w tej całej sytuacji. 🥺 Nie wiem jak to zniesiesz i czemu nie zakładaliście marginesów. Musicie usiąść na spokojnie i przegadać plusy i minusy obu opcji. Wtedy będzie Wam łatwiej podjąć decyzję. Kochana tulę i pamiętaj że zawsze możesz się wygadać. ❤️

    Niaha cudownie! ❤️

    Karolina ja dzisiaj swoje odkrywam i dosadzam resztę, bo dzisiejsza noc ma być już na plusie. 🙈 Sama nie wiem co przetrwało.

    Snily mi się jakieś szpitale, w dodatku słabe. 🥴 No i jakieś koszmary. Tyle z wypoczynku urlopowego.

    Niaha lubi tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 x🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕛 ❌

    🔜 Najbliższe plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG + cytologia + wymazy
    ◾️ ANA1 i KIR

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 510 1206

    Wysłany: 23 kwietnia, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy kurcze czyli ta stymulacja wychodzi ze będzie robiona na własną rękę 🤔 plan jest ale dobrze jakby ktoś podejrzał i wystawił tą receptę. Mam nadzieję że uda się znaleźć termin do gina "na miejscu".

    Angi No nieciekawie to brzmi 🤨 czekam na Twoją rozmowę z ordynatorem. Może jest jakieś lepsze rozwiązanie 🤔 z IVF też chyba nic mądrego nie doradzę. Musicie z mężem przegadać tą sprawę na spokojnie 🫂

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11.2023- ⏸️🍀

    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4717 9069

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti27 wrote:
    Siesiepy kurcze czyli ta stymulacja wychodzi ze będzie robiona na własną rękę 🤔 plan jest ale dobrze jakby ktoś podejrzał i wystawił tą receptę. Mam nadzieję że uda się znaleźć termin do gina "na miejscu".

    Angi No nieciekawie to brzmi 🤨 czekam na Twoją rozmowę z ordynatorem. Może jest jakieś lepsze rozwiązanie 🤔 z IVF też chyba nic mądrego nie doradzę. Musicie z mężem przegadać tą sprawę na spokojnie 🫂

    Uratował mnie jeden ginekolog. Przyjmuje 30.04 i 2.05.
    Mój gin z okolic niestety tylko 30.04 i dopiero 6.05 mógłby mnie przyjąć, no ale na szczęście udało mi się coś znaleźć. :)

    Jutro będę dzwonić rano do koordynatorki pytać się czy znalazła jakieś terminy tam we Wrocławiu u nich, jeśli nie to powiem że mam możliwość taką i taką u siebie, umowie się od razu do doktor Sieradzkiej na wizytę po majówce o ile będą już wiadome terminy, poproszę o receptę na eutrig chyba bezpośrednio, nie na zivafert.

    Marti27, Pfry, Angi90 , Niaha lubią tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 x🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕛 ❌

    🔜 Najbliższe plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG + cytologia + wymazy
    ◾️ ANA1 i KIR

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4717 9069

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha oczywiście kolejny monitoring w kolejnym cyklu wypadać będzie zgadnijcie kiedy!

    NA BOŻE CIAŁO! wyliczyłam...

    rozalaa, Mart768, Angi90 lubią tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 x🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕛 ❌

    🔜 Najbliższe plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG + cytologia + wymazy
    ◾️ ANA1 i KIR

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Pfry Autorytet
    Postów: 820 1658

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Aha oczywiście kolejny monitoring w kolejnym cyklu wypadać będzie zgadnijcie kiedy!

    NA BOŻE CIAŁO! wyliczyłam...
    😅🫣 Siesiepy weźże już nie patrz lepiej dalej w kalendarz 😁

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👩 32 | 🧑 33 - starania od 11.2020
    ______________________________
    09.2019 - polip w jamie macicy
    21.09.2021 - histeroskopia ✂️ polipa
    Od 10.2021 - starania bez polipa
    31.07.2022 - ⏸️😳 - 19.08.2022 - ❤
    11.09.2022 - brak akcji 💔 poronienie samoistne 9t+4d
    ______________________________
    Powrót do starań od 12.2022
    02.03.2023 HyCoSy ✅
    14.08.2023 histeroskopia z biopsją endometrium ❌ przewlekły stan zapalny endometrium
    27.12.2023 - kontrolna biopsja ✅
    03.01.2024 HOMA ✅ BMI zawsze w normie(ok. 22), cytologia ✅ profil cytokin lekko rozjechany, KIR Bx, allo-MLR 33,1% - do starań zaproponowany Accofil
    16.02.2024 - AMH 1,28, Endometrioza II STOPIEŃ i adenomioza 😵‍💫

    Mąż: seminogram ✅ fragmentacja ✅ HBA ✅

    Plany:
    04.2024 - 1 x 1 Clostilbegyt 3-7 dc -> inseminacja odwołana, zbyt mocna odpowiedź jajników
    05.2024 - 1 x 1/2 Clostilbegyt 3-7 dc 06.05 - monit 10dc🤞🤞
    Plan na włączenie Accofilu po owulacji
    Lecę na oparach... 🫠
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4717 9069

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pfry wrote:
    😅🫣 Siesiepy weźże już nie patrz lepiej dalej w kalendarz 😁

    A w przyszłym cyklu się zapiszę na histero-laparo i kij tym terminom w nos! 🤪🤣

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 x🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕛 ❌

    🔜 Najbliższe plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG + cytologia + wymazy
    ◾️ ANA1 i KIR

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 1967 2040

    Wysłany: 23 kwietnia, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za kciuki, mąż obronił się na 4,5! ❤️ Jestem z niego mega dumna, ale stres był straszny, od rana do teraz nie moglam nic przełknac. Odezwę się jutro bo teraz idziemy świętować ❤️

    Oczywiście 🦧 nadal nie ma, ale czuje się jak 💩 więc już za rogiem. Siknelam nawet przed chwilą, ale wiedziałam co test pokaże, no cóż, teraz to na pewno #nierodzew2024, ale na pewno! #rodzew2025 ❤️

    siesiepy, Anka96, Marti27, Mart768, SandraH.97, KarolinaAnastazja, Angi90 , Niaha, Beezi lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 24L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO
    ✅️ badania hormonalne
    2023 - 2 cykle z CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✖️02/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️04/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    05/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1 pęcherzyk pękł bez ovi

    🧔 27L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    19/07/2023 - badanie nasienia - morfologia 2%
    24/11/2023- badanie nasienia - morfologia 0%
    16/11/2023- posiew nasienia - wszystkie bakterie ujemne
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ✅️badania hormonalne ➡️suple ➡️ 29/04/2024 kontrola nasienia - ilość baaaardzo wzrosła za to morfo nadal 0% ➡️17/05 - androlog

    07.2020-12.2020 - 5 cs - odpuściliśmy
    03.2023 - start ponownych starań

    obecnie 14cs
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3015 7495

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy, jak nie urok to 💩 🤦🏻‍♀️ Boże Ciało trochę krótsze, ale jak pech to pech 🥴

    KarolinaAnastazja, rumień akurat niebezpieczny dla ciężarnych, dobrze zrobiłaś 😉 u nas bez mrozu, ale to jednak środek miasta.

    Niaha, pytaj, bo to serio wybawienie. Nie jest idealnie, ja miałam zalecenie mierzyć na czczo glukometrem, bo jednak były dokładniejsze wyniki, ale do monitorowania tendencji dobowych super.

    Angi, mam nadzieję, że znajdziecie rozwiązania na wszystko 🥺✊ Faktycznie w ciąży większe ryzyko zastojów moczu...

    Marti, jak się czujesz?

    Migotka, bohaterka, nie ma co gadać. Każdy potrzebuje czasem popłakać, a potem poprawić koronę i do przodu, cały Dinoautobus zaciska kciuki ✊🍀 Odpocznij na razie, dojdź do siebie, praca nie zając.

    Chrzciny udane, z tym spaniem to bym nie szalała - jak Bąbel ostatnio prześpi 4h ciągiem to jest święto 🙈 Od 4 pobudki co godzinę, ale nie narzekam, bo jest takim słodkim bobasem 🥹 Konsylium w czwartek.

    Angi90 , Niaha lubią tę wiadomość

    30 & 30
    12cs

    21.04 delikatne ⏸️, beta <0,6
    24.04 całkiem tłuste ⏸️ 🥹
    17.05 🦐 z ❤️
    26.06 chłopiec 🩵
    10.12 👶🤱


    age.png
  • Anka96 Autorytet
    Postów: 1125 622

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach te 🐒 zawsze muszą cos komplikować 🤨
    Mnie to dzisiaj zmiotlo z planszy cały dzień dzisiaj się obijam 😁🫣 Dobrze ze wolne 🙃 oby jutro było lepiej.
    Ja w tym cyklu nie robię żadnych monitoringów bede się opierać na testach owulacyjnych 🙂 i próbować sposobów żeby pecherzyk pękł 🫠 a owu przewiduje na majowy weekend 🤗

    8 CS (wcześniej 3,5 roku)

    A.
    Brak owulacji ❌
    Krótka Faza Lutealna ❌
    Cykle Nieregularne ❌
    Insulinoopornośc ❌
    Hiperandrogenizm ❌
    Mthfr homo, Pai Hetero ❌
    ____________

    Od 12.2023 Naturalne owulacje 🍀
    Lipiec ----> histerolaparoskopia ? 🍀

    2024----> Imunologia---> iui/ivf ? 🍀
  • Marti27 Autorytet
    Postów: 510 1206

    Wysłany: 23 kwietnia, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi dziękuję, że pytasz 🥰 czuję się dobrze, Bubek robi jakieś dziwne akrobacje w brzuchu. Jedyny dyskomfort to ból pleców po dłuższym siedzeniu no i chyba spojenie daje się we znaki 😮‍💨

    Razem 11 lat ❣️
    Małżeństwo 2 lata💒
    Starania od lipca 2022r.

    Ona:27 lat
    ✅️AMH 1,78
    👉Prolaktyna powyżej normy- Bromocorn
    👉Niska Ferrytyna
    Owulacje potwierdzone monitoringiem

    On:26 lat
    ✅️ Badanie nasienia(ilość, morfologia, wymazy)
    👉 Ruch postępowy 1,07%

    30.10 pierwsza wizyta w ramach Rządowego programu prokreacyjnego

    12.11.2023- ⏸️🍀

    preg.png
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 989 1831

    Wysłany: 23 kwietnia, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj melduje, że Mąż oddal materiał na posiew a jak krew na KIR'y także teraz tylko czekać na wyniki 😊

    Pfry, Niaha, Beezi lubią tę wiadomość

    Ona👱‍♀️ 25
    -Witamina D
    -Witamina C
    -Tran
    -Kwas foliowy
    -Inozytol
    -Euthyrox 50
    -Bromercon 0,5 tabletki
    -Glucophage 500
    On🧔 26
    -Fertilman Plus

    Starania o pierwszego 👶 od 12.2021

    05.05.2022-->II niestety CP w jajowodzie, poronienie trąbkowe...💔
    maj-->lipiec przerwa w staraniach, czekanie na HSG
    29.07.2022-->HSG, oba jajowody drożne, wszystko okej, lekarz daje zielone światło
    03.2023-->kolejna CP💔, metotreksat, teoretycznie podziałał beta spadała ale jajowód nie wytrzymał, kilka dni po wyjściu ze szpitala krwotok wewnetrzny i usunięcie lewego jajowodu...
    26.06.2023-->wizyta w Angelius

    Ruszamy z przygotowaniami do IV ❤️
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 1967 2040

    Wysłany: 23 kwietnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Negatywny test ciążowy wywołał moja 🦧 także witamy się w 1dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 21:17

    👱‍♀️ 24L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO
    ✅️ badania hormonalne
    2023 - 2 cykle z CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✖️02/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️04/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    05/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1 pęcherzyk pękł bez ovi

    🧔 27L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    19/07/2023 - badanie nasienia - morfologia 2%
    24/11/2023- badanie nasienia - morfologia 0%
    16/11/2023- posiew nasienia - wszystkie bakterie ujemne
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ✅️badania hormonalne ➡️suple ➡️ 29/04/2024 kontrola nasienia - ilość baaaardzo wzrosła za to morfo nadal 0% ➡️17/05 - androlog

    07.2020-12.2020 - 5 cs - odpuściliśmy
    03.2023 - start ponownych starań

    obecnie 14cs
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 1967 2040

    Wysłany: 23 kwietnia, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jeżeli gorylica pojawiła się dzisiaj o godz 18 to czy dzisiejszy dzień mam liczyć jako 1dc?
    To nie plamienie tylko żywa krew

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 19:42

    👱‍♀️ 24L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO
    ✅️ badania hormonalne
    2023 - 2 cykle z CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✖️02/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️04/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    05/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1 pęcherzyk pękł bez ovi

    🧔 27L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    19/07/2023 - badanie nasienia - morfologia 2%
    24/11/2023- badanie nasienia - morfologia 0%
    16/11/2023- posiew nasienia - wszystkie bakterie ujemne
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ✅️badania hormonalne ➡️suple ➡️ 29/04/2024 kontrola nasienia - ilość baaaardzo wzrosła za to morfo nadal 0% ➡️17/05 - androlog

    07.2020-12.2020 - 5 cs - odpuściliśmy
    03.2023 - start ponownych starań

    obecnie 14cs
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 989 1831

    Wysłany: 23 kwietnia, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukruś wrote:
    Dziewczyny a jeżeli gorylica pojawiła się dzisiaj o godz 18 to czy dzisiejszy dzień mam liczyć jako 1dc?
    To nie plamienie tylko żywa krew
    Tak, jeżeli jest żywa krew to dzisiaj jest 1 dc 😊

    Cukruś lubi tę wiadomość

    Ona👱‍♀️ 25
    -Witamina D
    -Witamina C
    -Tran
    -Kwas foliowy
    -Inozytol
    -Euthyrox 50
    -Bromercon 0,5 tabletki
    -Glucophage 500
    On🧔 26
    -Fertilman Plus

    Starania o pierwszego 👶 od 12.2021

    05.05.2022-->II niestety CP w jajowodzie, poronienie trąbkowe...💔
    maj-->lipiec przerwa w staraniach, czekanie na HSG
    29.07.2022-->HSG, oba jajowody drożne, wszystko okej, lekarz daje zielone światło
    03.2023-->kolejna CP💔, metotreksat, teoretycznie podziałał beta spadała ale jajowód nie wytrzymał, kilka dni po wyjściu ze szpitala krwotok wewnetrzny i usunięcie lewego jajowodu...
    26.06.2023-->wizyta w Angelius

    Ruszamy z przygotowaniami do IV ❤️
‹‹ 867 868 869 870 871 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ