Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
Odpowiedz

Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅

Oceń ten wątek:
  • Siasi Autorytet
    Postów: 769 3222

    Wysłany: 15 lutego, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka 🥹❤️❤️❤️
    White 🥹❤️❤️❤️

    Trzymam kciuki z całego serca i wysyłam wiruski 🦠 🦠
    Go girls!!!

    snieżka, White1 lubią tę wiadomość

    🧩 starania od 7.2024
    ⏸️ 04.2025
    💔 05.2025 9tc 👼

    ⏸️ 08.2025
    🦋 15.09 pierwsze USG- CRL 5,3mm i 🫀
    🦋 17.10 (11t2d) SANCO Nipt- zdrowa DZIEWCZYNKA 🙏🏻
    🦋 22.10 (12t1d) USG prenatalne- 5.6cm zdrowej córeczki
    🦋 17.12 (20tc)- USG połówkowe, 340g zdrowej Księżniczki
    🦋 19.02 (29t2d)- USG 3 trymestru- 1313 gram zdrowej córeczki
    27.04 Planowe CC 🩷
    preg.png
  • stokroteczka25 Autorytet
    Postów: 485 423

    Wysłany: 15 lutego, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam na okres, ale jeszcze z tydzien. Po miesiaczce mam brac aromek i planowana jest IUI. W przyszlym tygodniu ide na badania potrzebne przed IUI. Znow trzeba było wyskoczyć z kasy i sporo wyszlo :/ dobijaja mnie czasem te finanse. Chciałam iść do fryzjera, zamowic sobie nowe buty, a pozniej sobie przypominam ze badania, suple i jeszcze koszt IUI i wtedy rezygnuje z rzeczy dla siebie.

    Lekarz powiedział, ze jak nam sie nie uda IUI to mamy zastanowić sie nad IVF. My jesteśmy jak najbardziej na tak i ciesze sie ze mamy plan działania

    Morgo, cysterka95 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 34&35
    🍀 poważne starania od 04.2025, wcześniej ponad rok bez zabezpieczenia

    👦 Walka o popraww nasienia
    Koncentacja 6,8 mln/ml ➡️ 28,7 mln/ml ➡️ 34mln/ml
    Liczba plemnikow: 20,5 mln ➡️ 66 mln ➡️ 48mln
    Ruch postepowy: 7,0% ➡️ 15,5% ➡️ 17%
    Morfologia 0% ➡️ 2%

    Fragmentacja 10%, test hba - 68%

    03.2026 IUI ❌️

    Maj 2026 - kwalifikacja IVF
    Czerwiec 2026 - start stymulacji

    Suple 💊
    prenacaps multi, DHA, inozytol, ubichinol, witamina D
  • White1 Autorytet
    Postów: 2031 4676

    Wysłany: 15 lutego, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokroteczka25 trzymam mocno mocno kciuki 🤞

    Morgo, stokroteczka25 lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10074 12420

    Wysłany: 15 lutego, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White! Trzymam kciuki i gratuluję 🥰🍀

    White1 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • PA Autorytet
    Postów: 536 469

    Wysłany: 15 lutego, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    To która jutro testuje? xd
    Ja dopiero w przyszły poniedziałek, ale pod koniec tygodnia będę sprawdzać jak się zastrzyk wypłukuje.

    Dudu ja po cyclogeście dostawałam @ po 2 dniach, teraz mam duphaston i utrogestan I zastanawiam się czy będzie podobnie.

    👩 PCOS, hiperprolaktynemia (makro), przeciwciała przeciwplemnikowe,
    MTHFR hetero, Pai1 4G/4G
    Jajowody ✅️
    Cd138 ✅️
    Kariotypy✅️
    🧔‍♂️✅️

    01/24 rozpoczęcie starań
    04/2025 klinika
    4 cyke stymulowane
    3 IUI
    Acard, clexane
    05/26 IVF I 23🥚-> 15 MII ->0
    IVF II 08-09.26
  • Marty.Na Autorytet
    Postów: 560 647

    Wysłany: 15 lutego, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka, White, gratulacje ❤️

    snieżka lubi tę wiadomość

    31🙆🏻‍♀️ 33🧔🏼

    Starania od 10.24'

    ♂️:
    Łuszczyca (Daivobet)

    💊
    Omega3, Witamina D, Magnez, Ten Fertil ON, Witaminy ADEK, Ubiquinol 200, Witamina B12

    🔬
    Rozszerzone badanie nasienia + fragmentacja DNA plemników + test HBA ⏳

    ♀️
    Przewlekłe nieaktywne zapalenie żołądka, subkliniczna niedoczynność tarczycy (Euthyrox 50), PCOS (w trakcie diagnozy)

    💊
    Witamina D, Omega 3, Magnez, Witamina B6 i B12, Aktywny kwas foliowy Neofolic, NAC 600, Ubiquinol 200, Prena Caps Ovi, Zioła Ojca Grzegorza

    🔬
    Trombofilia wrodzona (m. cz. V Leiden, m. MTHFR, m. PAI-1), KIR ⏳

    Beta HCG:
    08.03.25- 68.60
    10.03.25- 104.60
    12.03.25- 147.50
    14.03.25- 216.60
    19.03.25- 1036.60
    20.03.25- 1313.30
    02.04.25 - zabieg abrazji, 8tc 💔

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2031 4676

    Wysłany: 16 lutego, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😊
    Dzisiaj zrobiłam drugi test, druga kreska jednak mi się nie przyśniła i nadal tam jest. Tym razem na czułości 10, chociaż wybarwiła się dość kiepsko, to nadal tam jest 🥹 czekam na wynik bety, będzie po południu
    https://ibb.co/S4mXjv81

    snieżka, aszin, ferrytynka25, Imazolka, Księgowa, Sawka8, Jupiter, PA, Morgo, cysterka95, Dudu13, stokroteczka25, Malineczka, Aga_92, Olalexa, Lisik, Gnom, Siasi lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Iskiereczka00 Autorytet
    Postów: 426 746

    Wysłany: 16 lutego, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wbijam żeby uściskać Śnieżkę i White! ❤️❤️❤️🎉 Gratulacje Dziewczyny 😍 Niech Fasolki zdrowo rosną ❤️❤️❤️

    White1, snieżka lubią tę wiadomość

    Starania od 10.2022

    👩🏼 35
    ❌️IO, hipoglikemia reaktywna, niedrożny prawy jajowód, przewlekłe zapalenie endometrium, endometrioza I stopnia + adenomioza
    ❌️Kir AA, brak implantacyjnych
    ❌️Brak przeciwciał blokujących (allo mlr)
    ✅️Kariotypy prawidłowe
    ✅️Przeciwciała przeciwplemnikowe ujemne
    ✅️ANA ujemne, TRAB ujemne
    ✅️HB wyleczone

    🧔🏻‍♂️ 36
    ❓️06.2025: 23,75 mln, ruch postępowy 14%, procent prawidłowych 3%
    ❓️fragmentacja z 2023 roku: prawidłowych 73%.
    ✅️Hla C1C1


    IVF
    I procedura, krótki protokół 07.2025 - 7 pobranych ➡️5🥚➡️ 0❄️
    II procedura, długi protokół 09.2025 - 10 pobranych ➡️8🥚➡️❄️❄️❄️➡️ przetrwał 1❄️➡️ PGT⏳️➡️nieprawidłowy😭

    17.04.26 pierwsze ⏸️🥹 5tc 💔✨️
  • ferrytynka25 Ekspertka
    Postów: 236 411

    Wysłany: 16 lutego, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka!!! White!!!🎉😭❤️ Co za wieści w ten poniedziałkowy, mroźny poranek 😍
    Ściskam Was i trzymam kciuki za przyrosty!

    Śnieżko - Widzę, że Twój partner miał również niższe HBA, jak mój mąż. Czy te zastrzyki, o których pisałaś przepisał androlog?
    White - Ja też nigdy przez 2 lata (z przerwami) nie zobaczyłam dwóch kresek, więc wierzę, że to musi być dosłownie odjechane uczucie zobaczyć po długim okresie starań ⏸️ P.S. Fajne pazy!
    Ja sobie wczoraj zatestowałam (dzień przed planowaną miesiączką), bo miałam jeden test z ważnością do końca lutego, więc nie chciałam aby się zmarnował, ale biel uderzyła mnie niczym weekendowy opad śniegu. Walczymy dalej - w przyszłym tygodniu pierwsza wizyta z programu.

    snieżka, Morgo, cysterka95 lubią tę wiadomość

    👩 29 👨 30 🐶9
    Walczymy od drugiej połowy 2024✨
    Hormony w normie ✅
    AMH 2,07 ng/ml
    Niska Ferrytyna ⚠️
    Owulacje na bieżąco ✅
    Sono HSG✅
    Lipiec 2025 - Torbiel ⚠️
    Cytologia i HPV – w normie 💪 ✅
    🔬 MUCHA - grudzień 2024✅ maj 2026✅
    USG piersi ✅

    👨
    Morfologia 2%---> 3,8%-- 6%⚠️
    Brak żylaków powrózka nasiennego✅
    Hormony w normie ✅
    HBA 55,9%⚠️
    DFI 6%✅
    Posiew nasienia ---> maj 2026
    TenFertil ON💊
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1817 2123

    Wysłany: 16 lutego, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ferrytynka25 wrote:
    Śnieżka!!! White!!!🎉😭❤️ Co za wieści w ten poniedziałkowy, mroźny poranek 😍
    Ściskam Was i trzymam kciuki za przyrosty!

    Śnieżko - Widzę, że Twój partner miał również niższe HBA, jak mój mąż. Czy te zastrzyki, o których pisałaś przepisał androlog?
    White - Ja też nigdy przez 2 lata (z przerwami) nie zobaczyłam dwóch kresek, więc wierzę, że to musi być dosłownie odjechane uczucie zobaczyć po długim okresie starań ⏸️ P.S. Fajne pazy!
    Ja sobie wczoraj zatestowałam (dzień przed planowaną miesiączką), bo miałam jeden test z ważnością do końca lutego, więc nie chciałam aby się zmarnował, ale biel uderzyła mnie niczym weekendowy opad śniegu. Walczymy dalej - w przyszłym tygodniu pierwsza wizyta z programu.

    Dziękuję 💜
    Tak, przepisał androlog. Chociaż bardziej w celu zwiększenia liczby plemników i ruchliwości. O HBA mówił, że nie jest źle i nie kazał nawet badać tego parametru ponownie. Jedynie podstawowy seminogram.

    Ja też już byłam dzisiaj na becie i czekam na wynik przyrostu ☺️

    ferrytynka25 lubi tę wiadomość

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2031 4676

    Wysłany: 16 lutego, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam 😭🩷

    Ferrytynka masz jakieś oczekiwania co do wizyty?

    Śnieżka trzymam kciuki za przyrost 🤞 ja swój zbadam dopiero w czwartek

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • ferrytynka25 Ekspertka
    Postów: 236 411

    Wysłany: 16 lutego, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Dziękuję wam 😭🩷

    Ferrytynka masz jakieś oczekiwania co do wizyty?

    Oczekiwań zbyt dużych nie mam (wolę się pozytywnie zaskoczyć), bo co województwo, to inne zasady tego programu. Natomiast chciałabym, aby ktoś podpowiedział nam i skierował, w jakim kierunku pójść dalej, ponieważ mamy już sporo badań za sobą i stwierdzony czynnik męski. Jeśli będzie taka możliwość, to kwietniu/maju chcielibyśmy spróbować IUI.

    W takim razie dla Śnieżynki afirmuję dzisiaj prawidłowe przyrosty, a dla Ciebie White w czwartek. Powodzenia dziewczyny 🤞🤞 Będzie dobrze, musi być!🍀

    snieżka lubi tę wiadomość

    👩 29 👨 30 🐶9
    Walczymy od drugiej połowy 2024✨
    Hormony w normie ✅
    AMH 2,07 ng/ml
    Niska Ferrytyna ⚠️
    Owulacje na bieżąco ✅
    Sono HSG✅
    Lipiec 2025 - Torbiel ⚠️
    Cytologia i HPV – w normie 💪 ✅
    🔬 MUCHA - grudzień 2024✅ maj 2026✅
    USG piersi ✅

    👨
    Morfologia 2%---> 3,8%-- 6%⚠️
    Brak żylaków powrózka nasiennego✅
    Hormony w normie ✅
    HBA 55,9%⚠️
    DFI 6%✅
    Posiew nasienia ---> maj 2026
    TenFertil ON💊
  • kropka_aga Autorytet
    Postów: 3946 5411

    Wysłany: 16 lutego, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White wielkie gratulacje <3 bardzo się cieszę, ze się udalo! Trzymam bardzo mocno kciuki za kropka <3
    Czekałam właśnie, az zatestujesz 😁

    White1, Iskiereczka00 lubią tę wiadomość

    1.05.2025 ⏸️
    22.12.2025 / 37+2 / 3100g, 54cm 🩵

    age.png
  • Imazolka Autorytet
    Postów: 543 518

    Wysłany: 16 lutego, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy na wyniki 😍
    Zasłużyłyście na maxa! 🥰

    Starania od 09/23
    Z pomocą medyczną od 01/25

    AMH: 5,5 - PCOS ❌
    MUCh✅
    Drożność z lipiodolem ✅
    Pasożyty ✅
    Białka C i S ✅
    KIR 2DS2, 2DS4 obecne
    Endometrioza, adenomioza ❌
    Podwyższone komórki NK ❌
    Kariotypy ✅

    ⏳ stymulacja
  • White1 Autorytet
    Postów: 2031 4676

    Wysłany: 16 lutego, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 7dpt
    37.7
    🥹

    aszin, karczoch321, kropka_aga, Imazolka, PA, ferrytynka25, stokroteczka25, Morgo, Malineczka, snieżka, Aga_92, Dudu13, NinaB, Choinka123, cysterka95, Belia, Pelasia30, kikix0o, Olalexa, Lisik, Pacynka, Gnom, Siasi lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1419 4110

    Wysłany: 16 lutego, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudnie 🥺🥺🥺 to się dzieje! 🩷

    Oficjalnie nie lubię pinków - przy takiej becie na teście o czułości 10 powinna być jebitna kreska 😏

    Morgo, cysterka95 lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • aszin Autorytet
    Postów: 7427 16442

    Wysłany: 16 lutego, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White, pięknie! 💞

    Karczoch, pinki tak się właśnie wybarwiają 😁 Osobiście najbardziej lubię facelle za intensywność kreski 😅

    Morgo lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1419 4110

    Wysłany: 16 lutego, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    White, pięknie! 💞

    Karczoch, pinki tak się właśnie wybarwiają 😁 Osobiście najbardziej lubię facelle za intensywność kreski 😅

    Taaak, przy jednej z moich CB miałam ładną kreskę dopiero przy becie ponad 100 🙃 co sadzisz o easy home, bo używałaś? Lepsze od facelle? Jak poznam datę transferu to chciałam zamówić już więcej hurtem i myślałam o nich 🫣

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
  • aszin Autorytet
    Postów: 7427 16442

    Wysłany: 16 lutego, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karczoch321 wrote:
    Taaak, przy jednej z moich CB miałam ładną kreskę dopiero przy becie ponad 100 🙃 co sadzisz o easy home, bo używałaś? Lepsze od facelle? Jak poznam datę transferu to chciałam zamówić już więcej hurtem i myślałam o nich 🫣
    Ogólnie są fajne, ale mniej czułe niż facelle, choć może zależy od partii. Tu dla porównania kreski z porannego moczu, gdzie beta wynosiła 189 🙈 Fajne jest w nich to, że rzeczywiście można kupić hurtowo. Zamówiłabym je jeszcze raz mimo wszystko 😁

    IMG-1812.jpg

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • karczoch321 Autorytet
    Postów: 1419 4110

    Wysłany: 16 lutego, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde, jest różnica!! Niedawno w niektórych rossmanach te paskowe były po 3,50 - jak znajdę znowu za tyle to kupię kilka pewnie 😅🤣

    🙎‍♀️🧔‍♂️ 35 / 35
    🍀 19 cs - 5x stymulacja

    💔 02.25 - CP
    💔 09.25 - CB

    💉trombofilia, immunologia, kariotypy, drożność, MUCH - ok

    📆 01.26 IVF -> 10x ❄️🥺 (5x4.1.1, 4x3.11 i 1x4.33)

    🍍02.26 FET -> 5dpt ⏸️ 🤞-> 7dpt 54,3 -> 10dpt 324 -> 12dpt 940 -> 19dpt 14720

    preg.png

    bądź dobrej myśli, bo po co być złej ✨🤞
‹‹ 265 266 267 268 269 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ