Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
Odpowiedz

Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅

Oceń ten wątek:
  • Imazolka Autorytet
    Postów: 549 525

    Wysłany: 30 maja, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej biedna! Wiadomo dlaczego tak się stało?
    Odpoczywaj kochana 💕

    PA lubi tę wiadomość

    Starania od 09/23
    Z pomocą medyczną od 01/25

    AMH: 5,5 - PCOS ❌
    MUCh✅
    Drożność z lipiodolem ✅
    Pasożyty ✅
    Białka C i S ✅
    KIR 2DS2, 2DS4 obecne
    Endometrioza, adenomioza ❌
    Podwyższone komórki NK ❌
    Kariotypy ✅

    ⏳ stymulacja
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 30 maja, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    może to głupie, ale w przypadku tych topowych 2 immuno jakoś mnie też trochę spina to całe zamieszanie, wydzwanianie, bitka o terminy 😅 możliwe, że całkiem niepotrzebnie. Na pewno nie skreślam go zupełnie, jak będę miała wątpliwości to do niego trafię 😊
    Doskonale to rozumiem- i piszę to jako pacjentka doktora S. Wariactwo o terminy a potem 80% dziewczyn dostaje zalecenie cykl Accofil i cykl Accofil i Encorton, na tych samych dawkach jak leci.

    Dziś jeszcze lekarz który robił mi podgląd do IUI powiedział że nie brałby tych leków na moim miejscu bo Kiry to nie choroba. No i niby tak, mnóstwo kobiet zachodzi w ciążę przy kirze AA i nawet o tym nie wie. Ja mam Bx ale podobno bardzo nietypowa konfiguracja. Z drugiej strony na forum jest też mnóstwo przypadków gdzie dopiero zastosowanie leków modulujących odpowiedź immunologiczną udaje się tą ciążę faktycznie osiągnąć.
    Jak w takim razie wytłumaczyć ten fenomen?

    Ps: to jego zakwestionowanie immunologii totalnie mi rozwaliło dzień. Mój lekarz prowadzący i moja endokrynolozka mnie do immunologa wysyłali a teraz w ramach tej samej kliniki muszę słuchać czegoś kompletnie odwrotnego.

    cysterka95 lubi tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Agaa049 Autorytet
    Postów: 562 292

    Wysłany: 30 maja, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Doskonale to rozumiem- i piszę to jako pacjentka doktora S. Wariactwo o terminy a potem 80% dziewczyn dostaje zalecenie cykl Accofil i cykl Accofil i Encorton, na tych samych dawkach jak leci.

    Dziś jeszcze lekarz który robił mi podgląd do IUI powiedział że nie brałby tych leków na moim miejscu bo Kiry to nie choroba. No i niby tak, mnóstwo kobiet zachodzi w ciążę przy kirze AA i nawet o tym nie wie. Ja mam Bx ale podobno bardzo nietypowa konfiguracja. Z drugiej strony na forum jest też mnóstwo przypadków gdzie dopiero zastosowanie leków modulujących odpowiedź immunologiczną udaje się tą ciążę faktycznie osiągnąć.
    Jak w takim razie wytłumaczyć ten fenomen?

    Ps: to jego zakwestionowanie immunologii totalnie mi rozwaliło dzień. Mój lekarz prowadzący i moja endokrynolozka mnie do immunologa wysyłali a teraz w ramach tej samej kliniki muszę słuchać czegoś kompletnie odwrotnego.

    Dużo lekarzy ma różne podejścia do immunologii i tak owszem z KIR AA zachodzi się w ciążę, tylko jak w moim przypadku szkoda, że się je traci… dopiero leki pomogły utrzymać :) trzymam dziewczyny cały czas za Was kciuki!

    Jupiter, Pelasia30 lubią tę wiadomość

    • Dwa poronienia: 2023 r. 2024 r.
    • Problemy immunologiczne: KIR AA, allo MlR 0%
    • Ponowne starania 01.2025 r.
    • 06.2025 r. Histeroskopia -> stan zapalny: antybiotyk metronidazol i tarivid
    • 10-11.2025 podczas starań Encorton, accofil

    11.2025 ⏸️
    Leki: Encorton, accofil do 12 tygodnia, acard, po 23 tygodniu ciąży heparyna Fraxiparine


    Czekamy na lipcowego synka 🤭❤️
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 30 maja, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaa049 wrote:
    Dużo lekarzy ma różne podejścia do immunologii i tak owszem z KIR AA zachodzi się w ciążę, tylko jak w moim przypadku szkoda, że się je traci… dopiero leki pomogły utrzymać :) trzymam dziewczyny cały czas za Was kciuki!
    I właśnie Twoja historia jest jedną z tych, które mnie inspirują do tego żeby spróbować wielu dróg oczywiście w granicach rozsądku.

    Agaa049 lubi tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1822 2131

    Wysłany: 30 maja, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczerze mówiąc nie byłam zadowolona z wizyty u Sydora. Był niedokładny, nie spojrzał na wszystkie wyniki badań przez co źle zinterpretował. Nie przeprowadził w pełni wywiadu, tylko sam z siebie napisał, że nie mam w rodzinie przypadków z zakrzepicą a to zupełnie nieprawda.. Dużo bardziej jestem zadowolona ze swojej immunolog do której chodzę na NFZ. Chociaz u mnie prawdopodobnie nie ma większych problemów z immunologią poza twardziną i zaburzeniami odporności (nie badałam Kirow i innych drogich rzeczy). Nie wiem nawet jak moja immunolog zapatruje się na takiego badania, ale też nie mogłaby mi ich zlecić na NFZ, bo w szpitalu do którego chodzę nie wykonują ich.

    Jupiter, Morgo lubią tę wiadomość

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • Pelasia30 Autorytet
    Postów: 1291 894

    Wysłany: 30 maja, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter, czyli wyszło na to, że nie tylko mój lekarz kwestionuje badania immunologiczne 🙈 jak powiedziałam, że zbadałam Kiry to w sumie powiedział, że to bez sensu xd teraz nie żałuję, że to zrobiłam bo raczej bez żadnego kiru implantacyjnego i haplotypem AA w tą ciążę nie zajdę i nawet kolejne IVF może okazać się porażką.
    Zresztą sam nawet powiedział, że ginekologia z immunologia się nie potrafią dogadać. Każdy ma swoje zdanie.
    Ja myślę, że po prostu będę słuchać się zaleceń immunologa bo po ponad 3 latach intensywnych starań tej ciąży nie ma więc no jednak coś jest na rzeczy.
    Rozumiem, że namieszał Ci w głowie, ale ja myślę, że jednak nie bez powodu masz te zalecenia od immuno i warto spróbować ☺️

    Jupiter lubi tę wiadomość

    🔸Starania od 03.2023r.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    🔸Hashimoto + hipoglikemia reaktywna (letrox + glucophage)
    🔸AMH 7,17 (04.25r.)
    🔸PCO (metaboliczny)
    🔸Późne owulacje
    🔸Badanie nasienia + posiew✅

    ▪️07.25 histeroskopia + kolposkopia (usunięte mikropolipy) + leczenie stanu zapalnego
    ▪️09.25 drożność jajowodów ✅
    ▪️10.25-12.25 stymulacja aromek ❌

    𝟎𝟏.𝟐𝟎𝟐𝟔 𝐈𝐕𝐅 💉
    02.26 -> 4❄️❄️❄️❄️
    03.26 FET🍍-> 💔
    04.26 FET 🍍-> 💔

    KIR AA - brak kirów implantacyjnych ❌
    Trombofilia ✅
  • Morgo Autorytet
    Postów: 826 1577

    Wysłany: 31 maja, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA - jak się czujesz? Też miałam bóle barku, ale nie były mocno nasilone. I nie mogłam się śmiać :Do. One są właśnie z podrażnienia otrzewnej przez płyn. Niektóre kobiety mają silniejsze krwawienie bo okolica nakłuć jest bardziej ukrwiona u nich i ta krew zostaje w otrzewnej i drażni. Druga przyczyna to duża liczba pęcherzyków i płyn z nich. Trzymaj się PA 😘

    Co do immuno to dla mnie ostatni bastion diagnostyki i leczenia. Ale cieszę się że ten obszar istnieje i skorzystam z niego jeśli wyczerpię inne mozliwosci. Nie mniej nie chciałabym za wcześnie brać tych leków, bo jest to wciąż medycyna eksperymentalna. Co prawda one są stosowane w leczeniu innych schorzeń także znamy ogólny profil bezpieczeństwa. Brakuje badań więc niestety nie da się powiedzieć czy dana osoba zaszła w ciążę bo po prostu ten x raz, n-ty transfer losowo zaskoczył i tak byłoby niezależnie od leków, czy faktycznie leki pomogły. Na grupach IVF dziewczyny często już od 2 transferu są obstawione lekami immuno, dla mnie to byłoby za wcześnie.

    PA lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • PA Autorytet
    Postów: 536 469

    Wysłany: 1 czerwca, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imazolko najprawdopodobniej przez duża ilość pęcherzyków w jajnikach. Płyn już zaczął mi się w środę zbierać, do tego 23 pęcherzyki pobrane więc z każdego nakłucia też wyleciał płyn.

    Morgo ja mogłam leżeć skulona tylko na jednym boku, nawet na plecach nie byłam w stanie wyleżeć przez ten bark. Dopiero po 2 przeciwbólowych mogłam zmienić pozycję.
    Już się dużo lepiej czuje, tylko mnie boli przy zmianie pozycji. Wczoraj mnie wypuścili, dzisiaj mam podjechać po wypis i muszę napisać do kliniki jak zarodki


    Edit.
    W 3 dobie mamy 13 zarodków 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 14:42

    Morgo, cysterka95, Pelasia30 lubią tę wiadomość

    👩 PCOS, hiperprolaktynemia (makro), przeciwciała przeciwplemnikowe,
    MTHFR hetero, Pai1 4G/4G
    Jajowody ✅️
    Cd138 ✅️
    Kariotypy✅️
    🧔‍♂️✅️

    01/24 rozpoczęcie starań
    04/2025 klinika
    4 cyke stymulowane
    3 IUI
    Acard, clexane
    05/26 IVF I 23🥚-> 15 MII ->0
    IVF II 08-09.26
  • Morgo Autorytet
    Postów: 826 1577

    Wysłany: 1 czerwca, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PA - myślę że przy takiej liczbie można odetchnąć z ulgą :).

    Ja dziś byłam na wizycie w Klinice. Znów wyszło jakieś nieporozumienie - okazało się że miałam umówione samo pobranie krwi na hormony, a nie wizytę. Traf był taki że mój lekarz akurat podszedł do rejestracji więc go zapytałam kiedy w takim razie mam przyjść na USG. Przyjął mnie jeszcze przed wyjściem, na szybko. Wyznaczył transfer na poniedziałek. Przypomniałam mu, że to będzie mój 3-ci i zapytałam, co planujemy jeśli ten się nie powiedzie. Powiedział, że kolejną stymulację. A diagnostyka? "Jeszcze nie teraz". "Dopiero co 6 zarodek jest na tyle dobry, by dać udaną ciążę". Czas na odpoczynek - jak najbardziej jest za, ale diagnostyki nie widzi potrzeby podejmować na tym etapie.

    Jeszcze bardziej myślę o zmianie kliniki... w zasadzie już podjęłam decyzję, jeśli gdzieś indziej nas przyjmą. Czuję się rozczarowana... i zła. I na częste zamieszania na linii ja - rejestracja - lekarz, i na poczucie że jestem totalnie niewidziana jako osoba w tym procesie, że nie dostaję nic poza taśmowym podejściem. No i ja już chcę podjąć diagnostykę. I wiem że to wcale nie będzie na wyrost.

    Póki co nastawiam się na transfer. Na ile mogę na tyle staram się zadbać o siebie. Mysle że tym razem skorzystam ze zwolnienia żeby dać sobie więcej spokoju, niezależnie od wyniku. A potem tak czy siak robię wakacje od kliniki ;).

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Imazolka Autorytet
    Postów: 549 525

    Wysłany: 1 czerwca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo może akurat nie będzie potrzeby zmiany kliniki, trzymam mocno kciuki, do trzech razy sztuka 💕🤞

    Aczkolwiek… trochę słabe podejście. Lekarze też zapominają, że za każda procedurą jesteśmy my i są nasze emocje. Podejście takie 1:0 żeby jeszcze nie diagnozować jest kiepskie, bo też przede wszystkim czas leci, który można wykorzystać

    Morgo, Gnom lubią tę wiadomość

    Starania od 09/23
    Z pomocą medyczną od 01/25

    AMH: 5,5 - PCOS ❌
    MUCh✅
    Drożność z lipiodolem ✅
    Pasożyty ✅
    Białka C i S ✅
    KIR 2DS2, 2DS4 obecne
    Endometrioza, adenomioza ❌
    Podwyższone komórki NK ❌
    Kariotypy ✅

    ⏳ stymulacja
  • aszin Autorytet
    Postów: 7435 16453

    Wysłany: 1 czerwca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, popieram zmianę kliniki, podejście lekarza niepoważne. Ale tak jak Imazolka, mam nadzieję, że to po prostu nie będzie konieczne 🥰

    Morgo, Gnom lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Morgo Autorytet
    Postów: 826 1577

    Wysłany: 1 czerwca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imazolka - wg mojego doktora to do 6x sztuka! Wiecie, ja cenię sobie jego zdanie. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu IVF. I wierzę że ma rację z tą statystyką. Ale jeśli po 6 transferach wyszłoby że mam endometritis to bym była wściekła że tyle przeżyłam by się dowiedzieć że przyczyna niepowodzeń może być odwracalna i nie-losowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 20:15

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 1 czerwca, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo znasz moje zdanie - ja jestem team diagnostyka. Jeśli czujesz że to już czas na kolejne kroki i to w inne klinice, to znaczy ze tego potrzebujesz i zostanie tam będzie Cię jeszcze bardziej stresowało bo będziesz musiała wszystkiego doglądać sama. Podejście tego lekarza to dla mnie masakra. Ponosisz ogromny koszt emocjonalny tego wszystkiego i to też jest ważne. Trzymam kciuki za Twoje kroki, jakie by nie były 🍀

    U mnie załamka : kilka dni do IUI, 3 pęcherzyki w obserwacji i zaczęło mnie piec u wejścia pochwy. Zrobiłam domowy test na infekcję ale ph mam ok. Zaczęło się od depilacji która mnie chyba podrażniła a potem już poszło… nie wiem co teraz. Mam jutro podgląd ale boję się że insemka zostanie odwołana…. Starania wstrzymane. Bardzo to przeżywam.

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Morgo Autorytet
    Postów: 826 1577

    Wysłany: 1 czerwca, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter - dziękuję ♥️ Co do Twoich objawów możliwe że to po prostu podrażnienie śluzówki - ja bym zaaplikowała np. Hexatiab żel. Mi się zdarzało korzystać z punktu pobrań Diagnostyka, gdzie położna pobiera wymazy, biocenozę itd. także jest jeszcze taka opcja jak jest problem w dostaniu się do gina. Tylko że ja wtedy awaryjnie sama mogę sobie wypisać RP. Nie mniej pacjentkom na podstawie takiego wyniku jako lekarz rodzinny też bym wypisała leki.
    3 pęcherzyków nigdy, nawet na stymulacji nie wyhodowałam, rok temu miałam wyjątkowo 2, teraz zawsze po 1. Rozumiem frustrację, takie sytuacje są jak chlust w twarz. Mnie to całe leczenie niepłodności uczy tego że no to jest pole, gdzie nasz wpływ jest cholernie ograniczony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 20:47

    Jupiter lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 1 czerwca, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo wrote:
    Co do Twoich objawów możliwe że to po prostu podrażnienie śluzówki - ja bym zaaplikowała np. Hexatiab żel.
    Rozumiem frustrację, takie sytuacje są jak chlust w twarz. Mnie to całe leczenie niepłodności uczy tego że no to jest pole, gdzie nasz wpływ jest cholernie ograniczony.
    Stosuje mix Clotrimazolum i Alantan zewnętrznie - nie wiem czy nie przeginam?
    Jutro mam podgląd to pogadam z doktorem. Niestety nie ma mojego, jest doktor który nie jest zbyt miły, przynajmniej dla mnie.

    W ogóle od tej Lametty mam jakąś dziwną suchość. Wiem że to obniża poziom estrogenów i to może być to, ale no nie sprzyja to współżyciu …

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Morgo Autorytet
    Postów: 826 1577

    Wysłany: 1 czerwca, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter wrote:
    Stosuje mix Clotrimazolum i Alantan zewnętrznie - nie wiem czy nie przeginam?
    Jutro mam podgląd to pogadam z doktorem. Niestety nie ma mojego, jest doktor który nie jest zbyt miły, przynajmniej dla mnie.

    W ogóle od tej Lametty mam jakąś dziwną suchość. Wiem że to obniża poziom estrogenów i to może być to, ale no nie sprzyja to współżyciu …

    Czasem maści też działają paradoksalnie drażniąco także obserwuj reakcje. Ja wielbię Mucovagin jako żel na suche dni ;).

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 1 czerwca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo wrote:
    Czasem maści też działają paradoksalnie drażniąco także obserwuj reakcje. Ja wielbię Mucovagin jako żel na suche dni ;).
    Omg! Myślałam że występuje tylko w formie globulek. Stosujecie jako żel intymny?

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • Morgo Autorytet
    Postów: 826 1577

    Wysłany: 1 czerwca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jupiter - tak, to tip koleżanek lekarek jeśli jest problem z nawracającymi infekcjami po współżyciu.

    Jupiter lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Claudii Autorytet
    Postów: 893 1894

    Wysłany: 1 czerwca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo z takimi statystykami lekarza to nie wiem czy ja kiedykolwiek zajdę w ciążę, bo nie wiem czy doczekam się 6 zarodków xd Koszmar, nie powinno tak być. Popieram zmianę kliniki. Jednak mieć komfort w postaci, że lekarz jakoś Cię wciśnie na usg kiedy trzeba itp. Dla mnie już ciut dziwne wydawało się, że masz robić owulaki i dopiero wtedy się zgłosić. A co jakby nie działały? Mój lekarz jak kiedyś mu powiedziałam, że robię to stwierdził, że one są często niewiarygodne. Powinien być jakiś monitoring do transferu. U mnie lekarz nie wdroży mi nawet lametty bez USG pod koniec cyklu, chociaż widział mnie po owulacji. Ale oby ten transfer był udany i żebyś nie musiała już się zastanawiać 🤞🏼

    Jupiter najlepiej chyba to jednak skonsultować z lekarzem i zobaczyć co on powie. Jeśli to jakaś bakteria to trochę szkoda by było ją przenieść dalej i narobić sobie jeszcze większych problemów 😔

    Gnom, Jupiter lubią tę wiadomość

    30l. starania od: styczeń 25’

    ❗️AMH 0.71 / MTHFR hetero, PAI1 homo / 21’ resekcja raka tarczycy + radioterapia I-131
    ✔️ MUCHa / Sono-HSG / kariotyp / FMR1 / histeroskopia / wyleczone zapalenie endometrium 3/10

    01.2026 IVF - 3MII - 2 zapłodnione - 0 ❄️
    04.2026 IVF - 2MII - 2 zapłodnione - 2 ❄️
    ET 4BC 07.04 - beta 0
    FET 5CB - ⏳
  • Morgo Autorytet
    Postów: 826 1577

    Wysłany: 1 czerwca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudii - przed wprowadzeniem stymulacji u mnie akurat zawsze było obowiązkowe USG. Natomiast czy mój pęcherzyk pękł (dotąd na szczęście pękały) dowiem się dopiero w dniu transferu. Ale ja już jestem przeciążona odpowiedzialnoscią więc nie będę już sama nic sprawdzać, mam dość. Mój plan na przerwanie najbliższych 2 tyg. to Love is blind.

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
‹‹ 332 333 334 335 336 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ