X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne tyłozgęcie macicy a ciąża
Odpowiedz

tyłozgęcie macicy a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jednej nie donosiłam najprawdopodobniej przez przezięcienie i stres - z tego co mówił lekarz. Teraz dostałam duphaston jestem troche bardziej przeziębiona niż wtedy ale jakoś czuję się bezpieczniej, jednak świadomość brania leków działa cuda :) I oby do rozwiązania <3

  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety swoją też straciłam i to zaraz na początku więc długo się nie nacieszyłam, kilka badań robiłam i było ok, lekarz powiedział że może spotkały się za słabe komóreczki i w takim przypadku nie da się uratować, ale kazał się nie poddawać i próbować dalej, tak więc czekam na swój trzeci cykl po zabiegu i zabieramy się do roboty, może teraz się uda. Wam również życzę powodzenia, abyśmy mogły wreszcie zostać szczęśliwymi mamusiami.

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewwczyny zastanawia mnie jeden fakt ale nie chce wyjsc na glupia
    mianowicie chodzi mi o to tylozgiecie i badanie (ocena polozenia) szyjki macicy; jak zaczelam sie badac przez dluzszy czas tego nie zauwazalam ale w momencie jak moja szyjka powedrowala sobie wysoko w gore, tak ze jej siegnac nie moglam wyczulam, ze jej "czubek" nie jest centralnie nad wejsciem do pochwy jest przesuniety na prawa strona. dlatego tez na poczatku nie moglam znalezc czy jest otwarta czy zamknieta...
    czy wy tez macie takie odczucie???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lusia przed chwilą odpisywałam na to w pamiętniku.
    Ja miałam zabieg 26.03 - od tego dnia miałam liczyć 1 cykl.
    02.05 rozpoczęłam drugi cykl - po 37 dniach (cykle miałam zawsze ok. 27 dni)
    Ale chyba Cię uprzedzili, że następna może być od 4-6tygodni.
    I w tym następnym cyklu zaszłam i jak narazie wszystko jest OK.
    Wszystko się zagoiło do tego czasu.
    A osobiście znam dziewczyny, które zachodziły od razu po zabiegu, ale to wiadomo nie wiadomo kiedy owulacja - oraz to, że ten cykl może przejść całkowicie bezowulacyjnie :)

  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też chciałam zacząć starania w tym cyklu tylko że poszłam zbadać sobie hormony i Androstendion wyszedł mi 5,36 przy normie 0,75-3,89, a chce jeszcze sprawdzić progesteron i prolaktynę i tarczyce, mam już wyznaczoną wizytę na 10 lipca tak więc jak będzie dobrze to zaczynam.

    migotka u mnie jest tak samo, ale się nie znam więc nie wiem czy tak mają wszystkie dziewczyny czy tylko te z tyłozgięciem.

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak poszłam na usg kontrolne po zabiegu - to okazało się, że wszystko się szybko zagoiło i jescze przed pierwszą @ była super owulacja. Z resztą czułam ją po ilości śluzu. Nie staraliśmy się wtedy, bo chcieliśmy odczekać 3 cykle. Lekarz stwierdził, że gdybyśmy od razu się starali, to byłby zdziwiony, gdyby nie pojawiła się fasolka. Ale ja jeszcze nie byłasm gotowa psychicznie wtedy.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie u mnie było tak samo, że po zabiegu miałam naprawdę dużo śluzu jak nigdy, a teraz jakoś ciężko go zobaczyć, niby po pierwszym cyklu miałam bardzo ładny pęcherzyk dominujący i podczas badania było widać śluz a później w domu już nie bardzo, nie wiem do końca czy na pewno mam ovu, czy po prostu ten mój śluz jest tylko w środku.

    Matylda36 lubi tę wiadomość

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam tyłozgięcie macicy. Czy to prawda, że przy tyłozgięciu macicy preferowany poród to cesarskie cięcie? dlaczego? czy naturalny poród jest niebezpieczny w tym przypadku?

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszka- ja nic takiego wcześniej nie słyszałam, ale znawcą nie jestem, może któraś z dziewczyn wypowie się na ten temat.

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam coś takiego:

    ,,Problemy z zajściem w ciążę

    Wiele kobiet, u których stwierdzono tyłozgięcie macicy, obawia się, że będzie miało w przyszłości problemy z poczęciem dziecka oraz donoszeniem ciąży. Najnowsze badania pokazują jednak, że patologia ta nie ma żadnego negatywnego wpływu na zapłodnienie. Zazwyczaj nie stanowi też zagrożenia dla rozwoju płodu. W bardzo rzadkich przypadkach może jednak wystąpić tzw. poronienie nawykowe. Powodem tego schorzenia nie jest jednak wyłącznie tyłozgięcie. Duży wpływ mają tutaj towarzyszące mu schorzenia takie, jak na przykład endometrioza.

    Dyskomfort podczas stosunku

    Najbardziej powszechną dolegliwością, na którą skarżą się kobiety z tyłozgięciem macicy jest ból podczas stosunku płciowego. Dyskomfort występuje najczęściej w trakcie głębokiej penetracji. Niestety, nie ma jednego, skutecznego rozwiązania tego problemu. Każda para powinna szukać własnego, optymalnego rozwiązania, pozycji, która pozwoli czerpać ze współżycia jak największą satysfakcję! ".

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 30 czerwca 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze to:

    Tyłozgięcie macicy (w różnym stopniu), a czasem tyłopochylenie, nie przeszkadza w zajściu w ciążę, ale może w pewnym sensie utrudnić. – Szyjka macicy w prawidłowym ułożeniu przy przodozgięciu “patrzy” na tylne sklepienie. Jeśli stosunek odbywany jest w klasycznym stylu, wtedy wytrysk (ejakulat) znajdzie się na tylnym sklepieniu, czyli szyjka macicy „moczy się” w tym ejakulacie. W przypadku tyłozgięcia ejakulat „marnuje się”, bo nie trafia w odpowiednie miejsce, aby doszło do zapłodnienia. Dlatego, szczególnie gdy kobieta chce zajść w ciążę, wskazane jest poszukiwanie innej pozycji niż tradycyjna, tak aby szyjka „zassała” „ejakulat.


    Tyłozgięcie nie ma absolutnie żadnego wpływu na sam poród czy ułożenie dziecka. Jeśli kobieta z tą cechą już zajdzie w ciążę, powinna dopóki się da, dużo leżeć na brzuchu, bo doskwierają jej częstsze niż zwykle bóle w krzyżach. To się wiąże z tym, że macica we wczesnej ciąży tj. między 8.-10. tygodniem znajduje się w zatoce Douglasa. (Zatoka Douglasa – jest to przestrzeń między odbytnicą a tylną ścianą macicy, wyjaśnia położnik.) - Macica tyłozgięta znajduje się w tej zatoce i dlatego, kiedy płód rośnie, macica się powiększa, kobieta odczuwa większe bóle. W około 16.-18. tygodniu, kiedy macica wychodzi z zatoki Douglasa, a dzieciątko dalej rośnie, ból się zmniejsza. - Tyłozgięcie nie ma też żadnego negatywnego wpływu na donoszenie ciąży – mówi dr Grażyna Komnata-Gajda.

    Tyłozgięcie macicy o ile nie jest skutkiem istniejących chorób nie ma wpływu na możliwość zajścia w ciążę. Podczas ciąży tyłozgięta macica prostuje się samoistnie około 12 tygodnia.

    Może komuś coś pomoże i mniej będziemy się martwić że nie zajdziemy w ciąże.

    Miłej niedzieli ;-)

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 3 lipca 2013, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja mam tyłozgięcie macicy.
    O pierwsze dziecko staraliśmy się 4 lata. Zrobiłam test tydzień po tym jak nie dostałam @, a po następnych dwóch tygodniach dostałam silnych bóli podbrzusza tak że nie mogłam się poruszyć, zaczęłam krwawić, zaraz pojechałam do gina i przepisał mi duphaston, po nim krwawienie ustąpiło. Na szczęście wszystko się udało. Do szpitala zgłosiłam się dwa tyg. po terminie, miałam wywoływany poród, ale nic się nie działo więc zrobili mi cesarkę. Teraz staramy się już dwa lata i nic, w czerwcu miałam badanie HSG, może pomoże. Myślałam, że jak już raz się udało to później pójdzie łatwiej ale jak na razie nie zapowiada się. Nie wiem czy to przez te tyłozgięcie, czytałam że podobno jest trudniej ale mój gin. twierdzi że to nie ma aż takiego znaczenia. Dodam jeszcze że z moim mężem wszystko ok i ze mną też, ostatecznie miałam zrobić te badanie HSG. Jestem płodna a nie mogę zajść w ciążę.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 3 lipca 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pierwszej ciąży urodził się synek 10 pkt. 3700g , 57cm. w tym miesiącu kończy 4 latka. Dodam że przez te 4 lata nie zabezpieczaliśmy się, a w ciągu ostatnich dwóch staramy się bardzo intensywnie i nic.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2013, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tyłozgięcie plus mięśniak szyjki macicy i mój gin powiedział, że od strony "technicznej" mogę mieć dzieci ile chcę. Dopiero zaczynamy starania i w przyszłym miesiącu idę na wizytę czy pan doktor nadal podtrzymuje swoją teorię;)

  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 24 października 2013, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam tyłozgięcie i jestem w trzeciej ciąży. W dwie zaszłam za pierwszym razem, a teraz za drugim. Więc uważam, że to nie jest żaden problem.

    9bsp388.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 5 listopada 2013, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam tyłozgięcie, a dzidzi brak :( Możecie się śmiać, ale po kolejnym serduszkowaniu faktycznie spróbuję poleżeć na brzuszku. Na pewno nie zaszkodzi :)

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 5 listopada 2013, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie się wydaje, że tyłozgięcie nie ma związku z poczęciem.

    Ja mam tyłozgięcie, w pierwszą ciążę zaszłam w trzecim cyklu starań (straciłam ją wcześnie, ale to przez zbyt niski progesteron), a w drugą ciążę w drugim cyklu.

    Jedyny komentarz na temat mojego tyłozgięcia od lekarza był taki, że późno mi brzuch zacznie rosnąć i to właściwie tyle. Żadnego komentarza na temat trudnego porodu, czy problemów z zajściem, utrzymaniem ciąży. W piątek zacznę 11 tydzień, powoli zbliżam się do końca I trymestru i jak na razie wszystko jest w porządku :).

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 5 listopada 2013, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po serduszkowaniu unosiłam lekko biodra, po prostu wsadzałam poduszkę pod pupę, tak leżałam parę minut i tyle. Czy to prawda z późnym uwidocznieniem się brzuszka - to się okaże.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tyłozgięcie. Jedną ciąże poroniłam :/ teraz przede-mną 4 cykl starań po poronieniu, wierzę że wkońcu się uda. Moja siostra ma tyłozgięcie i dwoje dzieci z którymi nie miała problemów żeby zajść, ale gorzej było z donoszeniem bo ciągle robiło jej się rozwarcie i leżała w szpitalu przy obydwu ciążach. Ale najważniejsze dzieciaki zdrowe :) <3

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ