X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼


Odpowiedz

W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼



Oceń ten wątek:
  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 25 maja, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny tak bardzo dziękuję Wam za wsparcie. Tylko czy jest jeszcze dla mnie szansa? Mam 37 lat. I zaczynam od zera... :( Boję się.

    Głowa do góry 😉 ja to bym mogła książkę napisać o moich perypetiach 😂 poznałam faceta życia w wieku 38 lat, to są moje pierwsze starania o dzidziusia. W sierpniu bierzemy ślub 🥰🥰🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 13:56

    KasiaWitaminka, BillieJean, pp2018, Frajda, brilka, MimiM29, monii00 lubią tę wiadomość

  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1433 1450

    Wysłany: 25 maja, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamana 🫂🫂🫂
    Jeszcze będzie pięknie ❤️❤️❤️
    Zobaczysz, że za jakiś czas stwierdzisz, że bardzo dobrze się stało 🥹
    A teraz pozwól sobie na emocje 🫂🫂🫂

    BillieJean, brilka, MimiM29 lubią tę wiadomość

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 12cs o 3 maleństwo <3
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4703 5768

    Wysłany: 25 maja, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieprzejrzysta wrote:
    No nie, jeszcze witamina B12 mi spadła...
    Mam 267 widełki 107.20-653.30
    W grudniu miałam ok. 80 %...

    Zrób sobie badania na trombofilie;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • emilgiana Ekspertka
    Postów: 191 325

    Wysłany: 25 maja, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @pp2019 wydam fortunę 🫣 w tym tygodniu 500, w przyszłym też, leków nie liczę

  • emilgiana Ekspertka
    Postów: 191 325

    Wysłany: 25 maja, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny, przyszłam zaktualizować mój status i się pożegnać.
    Dwa dni temu partner kazał mi się wyprowadzić, co uczyniłam wczoraj. Byliśmy ostatnio na wyjeździe, na którym było wspaniale. Mieliśmy jedną sprzeczkę, nieistotną. Po sprzeczce zachowywał się normalnie, przytulał, całował. W dniu powrotu miałam wizytę u lekarza. Dostałam zastrzyk na owulację, a także informację, że parametry nasienia są złe - szło to w kierunki in vitro. Jednak lekarz powiedział, że skoro byłam już stymulowana, to by zrobić zastrzyk i mimo wszystko się postarać przez 3 kolejne dni. Powiedziałam o tym partnerowi. Po powrocie do domu zrobił mi awanturę z powodu tamtej sprzeczki. Kolejnego dnia powiedział o rozstaniu (z powodu tego, jak ja się zachowałam podczas tej sprzeczki, którą nagrał). Puściłam to nagranie wielu osobom, nikt tam nie widzi mojej winy, nic się właściwie nie wydarzyło. Powiedział, że nie chce mnie już w swoim życiu. Wczoraj się wyprowadziłam.
    Dzisiaj dowiedziałam się od jego mamy, że on nie chce dziecka, a ja jestem dla niego za młoda.
    Doskonale o tym wiedział prawie 3 lata temu, gdy wchodził ze mną w związek! Wiedział ile mam lat, wiedział, że pragnę mieć dziecko.
    Czuję się oszukana. Jest mi bardzo, bardzo przykro.

    Przytulam Cię mocno 🫂
    Jak się okazało to zwykły złamas i tyle. Zmarnował Ci czas, oszukiwał i dawał nadzieję. Życzę mu najgorszej karmy.
    A Ty wypłacz się, daj sobie chwilę oddechu. Jesteś piękną, mądrą, odważną i wartościową kobietą. Nigdy nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.
    Ciesz się tym, że tak postąpił, nigdy nie byłabyś szczęśliwa w tym chorym układzie. Szukał sobie niańki dla dzieci, dupek jeden.
    Kontakt zerwij totalnie, to taki typ, że jeszcze będzie przepraszał i chciał powrotu. Nie.
    Wszystko dzieje się po coś. Gdzieś za rogiem czeka mężczyzna Twoich marzeń, który będzie Cię traktował tak, jak na to zasługujesz. Dzieciątko też na Ciebie czeka ❤️ szczęściu trzeba pomóc

    BillieJean, AnitaK, monii00 lubią tę wiadomość

  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1115 1268

    Wysłany: 25 maja, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni, to czeka was pracowity czas. Mam nadzieję, że po ugryzieniu kleszcza nic nie będzie. Warto wiedzieć, że można takiego kleszcza dać do badania laboratoryjnego i sprawdzić czy przenosi jakieś bakterie.

    Nieprzejrzysta, mam nadzieję, że uda Ci się naturalnie podnieść poziom i że znajdziesz przyczynę problemu. Nie wiem gdzie kupic sok z buraka, ale zakwasy kupowałam na kiszonespcejaly.pl

    Missi, udanego pobytu we Włoszech;)

    Załamana, bardzo Ci współczuję, choć przynajmniej wiesz na czym stoisz. A to jego zachowanie mówi o nim i jego problemach i trudnościach. Wierzę, że na zmianę nigdy nie jest za późno i bardzo Ci kibicuje! Czas na przeżycie straty, bo jakby nie patrzeć to były 3 lata, i na wyciągnięcie wniosków. Twoje obawy i strach są zupełnie zrozumiałe. Bardzo się cieszę, że umiesz sięgnąć po pomoc i pójść po wsparcie. Niech to doświadczenie Cię niesie, jestem przekonana, że tylko Cię wzmocni.

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS i YS

    KIR AA
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 25 maja, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    Załamana, bardzo współczuję 😒sytuacja okropna, ale lepiej że się wyklarowało teraz.
    37 lat? Pewnie, że jest szansa.


    Tak btw. moja koleżanka niestety poroniła, ciąża zatrzymała się na etapie 4 tygodnia. Także jak lekarz mówi, że progesteron to czasy Gierka to racji nie ma.
    Dziewczyna po biochemie, teraz ciąży, która się zatrzymała, będzie miała łyżeczkowanie.
    Jak się zajdzie w ciążę to potem długa droga do jej utrzymania 😞


    Zazwyczaj wystarczy progesteron po owulacji. Zazwyczaj....

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 25 maja, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziękuję Wam dziewczyny. Tak mi smutno, tak mi źle... Umówiłam wizytę u psychiatry - dostałam leki, by trochę się znieczulić. Umówiłam też psychologa na dzisiaj. Muszę jakoś siebie ratować... :(

    Zachował się jak burak ale śmieci same się wyniosły... wyobrazasz sobie ze tak samo byle jak by Cię traktował jak juz dziecko bedzie? Olewałby Ciebie i dziecko.... bez sensu takie coś.

    Frajda, AnitaK, BillieJean lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 25 maja, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    załamana wrote:
    Dziewczyny tak bardzo dziękuję Wam za wsparcie. Tylko czy jest jeszcze dla mnie szansa? Mam 37 lat. I zaczynam od zera... :( Boję się.

    Cieszę się, że skorzystałas z pomocy. Odpowiednio dobrane leki pozwolą Ci nabrać siły do działania i dadzą przestrzeń do pracy na terapii. Niestety musisz poczekać trochę na ich działanie - ja po 3 tygodniach zaczęłam czuć się lepiej. Dzisiaj jak o tym myślę to boje się co by ze mna było gdyby nie leki.

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • załamana Przyjaciółka
    Postów: 68 30

    Wysłany: 25 maja, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jesteście tak wspaniałe, że się wzruszam to czytając. Dziękuję Wam tak bardzo bardzo bardzo! Jesteście cudowne

    AnitaK, Jadzia19, emilgiana, KasiaWitaminka, Anulek84 lubią tę wiadomość

  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 518 785

    Wysłany: 25 maja, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś znowu takie bóle brzucha jak wczoraj ale mniej intensywne. Wczoraj i dziś duży spadek energii i długa drzemka popołudniu. Niestety te objawy to może być i implantacja i zapowiedzi @ więc nic nie wiadomo a na wyrok testu za wcześnie. Przede mną najgorsze dni w cyklu.

    Z mężem trochę rozmawialiśmy i zapadła decyzja, że pójdziemy na początku czerwca na pierwszą wizytę dla par u lekarza, który zajmuje się zarówno inseminacją i zapłodnieniem in vitro. Prawdopodobnie zaczniemy robić badania w tym kierunku a jak do lipca, czyli kolejnej kontroli u androloga męża nic nie ruszy to będziemy działać. Może jak zaczniemy robić te badania to w głowach coś przeskoczy, że zawsze jest opcja skorzystania z metod wspomagania rozrodu i wtedy się uda? Może.

    Jeżeli chodzi o samo leczenie męża to niewiele nam już zostało opcji - mąż aktualnie przyjmuje gonadotropinę w dawce 3250 jednostek co drugi dzień, więc jest to dość kosztowne i nie może niestety trwać wiecznie. Już wolimy wyłożyć w najbliższym czasie dodatkowe 10-15 tysięcy i mieć pewność, że robimy wszystko co możemy niż co miesiąc liczyć na szczęście i zobaczenie dwóch kresek.

    Także tak jak widać mój nastrój raczej do pozytywnych nie należy. ☹️ Zawsze marzyłam, że dopisze mi szczęście i zdarzy się cud. Chyba czas się pogodzić, zacisnąć zęby i walczyć o swoje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 18:03

    Mamausia lubi tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • brilka Ekspertka
    Postów: 225 434

    Wysłany: 25 maja, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Załamana, bardzo mi przykro, że tak się potoczyło, ale patrząc na to jak cię potraktował to dobrze, że takiej osoby nie będzie już w twoim życiu. Teraz jesteś na najlepszej drodze do tego, żeby poznać kogoś kto będzie dla ciebie prawdziwym wsparciem i szczęściem - na to nigdy nie jest za późno 🫂🫶

    U mnie nici z testowania, 🐒 przyszła dwa dni przed czasem. Przynajmniej dzięki temu tym razem kluczowe dni pierwszy raz przypadną w normalny okres w moim życiu, bez egzaminów i bez naszych rozjazdów. Do trzech razy sztuka😎

    🐈🐈‍⬛
    7 cs 🌼
  • Missi Autorytet
    Postów: 657 856

    Wysłany: 25 maja, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a orientujecie się czy przyjmowanie Cyclogestu może mieć wpływ na spóźniający się okres? Od ostatniego monitoringu który miał miejsce po owulacji lekarz zalecił mi brać jednego czopka na dobę przez 14 dni. Nic nie wspominał, że może to opóźnić okres, ale może?
    Oczywiście zamiast zajechać do jakiejś tutejszej apteki i zrobić ten drugi test to będę się katować i rozmyślać do poniedziałku

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,
    morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 25 maja, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Dziewczyny a orientujecie się czy przyjmowanie Cyclogestu może mieć wpływ na spóźniający się okres? Od ostatniego monitoringu który miał miejsce po owulacji lekarz zalecił mi brać jednego czopka na dobę przez 14 dni. Nic nie wspominał, że może to opóźnić okres, ale może?
    Oczywiście zamiast zajechać do jakiejś tutejszej apteki i zrobić ten drugi test to będę się katować i rozmyślać do poniedziałku

    Oczywiście, że może. Ja w poprzednim cyklu od ostatniego dnia, w którym wzięłam Cyclogest do @ czekałam aż 6 dni. Kiedy ostatni raz wzięłaś Cyclogest? Wgl 14 dni to chyba dużo..ja mam brać 10 dni..

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Missi Autorytet
    Postów: 657 856

    Wysłany: 25 maja, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Oczywiście, że może. Ja w poprzednim cyklu od ostatniego dnia, w którym wzięłam Cyclogest do @ czekałam aż 6 dni. Kiedy ostatni raz wzięłaś Cyclogest? Wgl 14 dni to chyba dużo..ja mam brać 10 dni..


    Biorę cały czas. Dostałam zalecenie przez 14 dni a biorę 10 już. Boję się odstawić bo jeśli jakimś cudem jestem w ciąży to miał on byc na podtrzymanie. A znowu jak nie jestem to nie chce blokować sobie okresu. Wczoraj rano zrobiłam sobie test i jest blada ale jest druga kreska. Tylko też nie wiem czy to ciążowa czy po zastrzyku z Ovitrelle który miałam 13 maja rano. Jestem za granicą i wracam w poniedziałek. Chyba jutro kupię test i zobaczę czy ciemnieje kreska i jeśli nie to odstawie proga.
    Dwa dni temu bolał mnie brzuch jak na okres. Ale przestał.
    Dziś w ciągu dnia łapały mnie okropne mdłości.
    Poje.... to bo teraz nie wiem od czego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja, 20:53

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,
    morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 25 maja, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    U mnie dziś znowu takie bóle brzucha jak wczoraj ale mniej intensywne. Wczoraj i dziś duży spadek energii i długa drzemka popołudniu. Niestety te objawy to może być i implantacja i zapowiedzi @ więc nic nie wiadomo a na wyrok testu za wcześnie. Przede mną najgorsze dni w cyklu.

    Z mężem trochę rozmawialiśmy i zapadła decyzja, że pójdziemy na początku czerwca na pierwszą wizytę dla par u lekarza, który zajmuje się zarówno inseminacją i zapłodnieniem in vitro. Prawdopodobnie zaczniemy robić badania w tym kierunku a jak do lipca, czyli kolejnej kontroli u androloga męża nic nie ruszy to będziemy działać. Może jak zaczniemy robić te badania to w głowach coś przeskoczy, że zawsze jest opcja skorzystania z metod wspomagania rozrodu i wtedy się uda? Może.

    Jeżeli chodzi o samo leczenie męża to niewiele nam już zostało opcji - mąż aktualnie przyjmuje gonadotropinę w dawce 3250 jednostek co drugi dzień, więc jest to dość kosztowne i nie może niestety trwać wiecznie. Już wolimy wyłożyć w najbliższym czasie dodatkowe 10-15 tysięcy i mieć pewność, że robimy wszystko co możemy niż co miesiąc liczyć na szczęście i zobaczenie dwóch kresek.

    Także tak jak widać mój nastrój raczej do pozytywnych nie należy. ☹️ Zawsze marzyłam, że dopisze mi szczęście i zdarzy się cud. Chyba czas się pogodzić, zacisnąć zęby i walczyć o swoje.


    Nie takie cuda widziały to forum..... życzę aby wyszło czy to naturalnie czy po iv.
    Tak btw mam to samo... owu była chyba w poniedziałek i boli mnie podbrzusze od wtedy do dziś... plamień brak ale znam ten ból....onym tylko nie płakała po kątach późnej ze sie zawiodłam... kiedy testujesz?

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 25 maja, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Biorę cały czas. Dostałam zalecenie przez 14 dni a biorę 10 już. Boję się odstawić bo jeśli jakimś cudem jestem w ciąży to miał on byc na podtrzymanie. A znowu jak nie jestem to nie chce blokować sobie okresu. Wczoraj rano zrobiłam sobie test i jest blada ale jest druga kreska. Tylko też nie wiem czy to ciążowa czy po zastrzyku z Ovitrelle który miałam 13 maja rano. Jestem za granicą i wracam w poniedziałek. Chyba jutro kupię test i zobaczę czy ciemnieje kreska i jeśli nie to odstawie proga.
    Dwa dni temu bolał mnie brzuch jak na okres. Ale przestał.
    Dziś w ciągu dnia łapały mnie okropne mdłości.
    Poje.... to bo teraz nie wiem od czego

    Jeśli bierzesz proga to nie dostaniesz okresu. Okres pojawia się wtedy, kiedy progesteron spada do okolic 0.
    Doskonale rozumiem Twój dylemat- mam identyczny. Tylko ja miałam zastrzyk 15 maja. Teoretycznie powinnam odstawić Cyclogest od wtorku, ale to będzie dopiero 13 dzień po zastrzyku. Myślałam, żeby pójść po prostu na betę - podobno jak wartość tyle dni po zastrzyku jest wyższa niż 10 to można sądzić, że to ciąża, jeśli mniej to raczej jeszcze zastrzyk się utrzymuje. Jutro i w pon zatestuje, żeby zobaczyć czy kreska będzie słabnąć czy ciemniec, a we wtorek na betę.
    Ja bym na Twoim miejscu na spokojnie poczekała do poniedziałku i poszła na betę, to już tylko niedziela została :)

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Missi Autorytet
    Postów: 657 856

    Wysłany: 25 maja, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Jeśli bierzesz proga to nie dostaniesz okresu. Okres pojawia się wtedy, kiedy progesteron spada do okolic 0.
    Doskonale rozumiem Twój dylemat- mam identyczny. Tylko ja miałam zastrzyk 15 maja. Teoretycznie powinnam odstawić Cyclogest od wtorku, ale to będzie dopiero 13 dzień po zastrzyku. Myślałam, żeby pójść po prostu na betę - podobno jak wartość tyle dni po zastrzyku jest wyższa niż 10 to można sądzić, że to ciąża, jeśli mniej to raczej jeszcze zastrzyk się utrzymuje. Jutro i w pon zatestuje, żeby zobaczyć czy kreska będzie słabnąć czy ciemniec, a we wtorek na betę.
    Ja bym na Twoim miejscu na spokojnie poczekała do poniedziałku i poszła na betę, to już tylko niedziela została :)


    To pewnie w moim przypadku to wszystko wina Cyclogestu i zastrzyku.
    To mój pierwszy cykl na takich wynalazkach i się od nowa uczę swojego organizmu.
    A powiedz jeśli jest wysoki progesteron w organizmie to normalnie odczuwa się objawy @?

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,
    morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 518 785

    Wysłany: 25 maja, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    Nie takie cuda widziały to forum..... życzę aby wyszło czy to naturalnie czy po iv.
    Tak btw mam to samo... owu była chyba w poniedziałek i boli mnie podbrzusze od wtedy do dziś... plamień brak ale znam ten ból....onym tylko nie płakała po kątach późnej ze sie zawiodłam... kiedy testujesz?

    Wpisana jestem teoretycznie na wtorek ale owulacja mi się przesunęła jeden dzień, więc pewnie przełożę to na środę - mam 14 dpo i sytuacja będzie pewna.

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 25 maja, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    To pewnie w moim przypadku to wszystko wina Cyclogestu i zastrzyku.
    To mój pierwszy cykl na takich wynalazkach i się od nowa uczę swojego organizmu.
    A powiedz jeśli jest wysoki progesteron w organizmie to normalnie odczuwa się objawy @?

    Ja w poprzednim cyklu też pierwszy raz brałam Cyclogest (wcześniej Duphaston i po nim @ przychodziła do 2 dni), dlatego też mnie zmylił, że może ciąża. Ovitrelle z kolei pierwszy raz dostałam teraz, dlatego w ogóle mnie nie kusiło wcześniejsze testowanie bo i tak bez sensu.
    W sensie objawy nadchodzącej @? Powiem Ci, że ja miałam dziwnie mega, bo jakoś tak w 2 dniu po odstawieniu bolał mnie brzuch jak na @, potem przeszło i właśnie dopiero 6 dnia dostałam. I to tak z zaskoczenia bo pierwszy raz w życiu nie było żadnego bólu brzucha przed.

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ