X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼


Odpowiedz

W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼



Oceń ten wątek:
  • Flora1234 Przyjaciółka
    Postów: 77 125

    Wysłany: 16 maja, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Flora widzę, że mamy podobnie. Też mam niedrożny prawy jajowód i też miałam histeroskopie usunięcia polipa :)

    Dawno miałaś histero? Przyznam, że mnie ten polip zaskoczył, gdy się nagle pojawił po kilku latach biegania po lekarzach gdzie wszystko było świetnie. Na USG, gdy chciałam zrobić monitoring cyklu okazało się że jest polip 12mm, do tego mały mięśniak a cykl bezowulacyjny 🥺 Przyznam że rozwaliło mnie to wtedy na łopatki i łzy mi leciały na tym fotelu. Teraz zastanawiam się jak długo tam jest i czy może to być odpowiedź na te kilka lat czekania…

    Kilkuletnie starania

    Indywidualne wizyty u różnych specjalistów
    Diagnostyka w poradni leczenia niepłodności NFZ
    W trakcie diagnostyki w nurcie przyczynowego leczenia niepłodności (napro)

    Ona 31
    hormony w normie
    niedrożność jednego jajowodu

    On 36
    obniżone parametry nasienia, poprawione suplementacją
    morfologia 2% (ale w przeliczeniu na ilość w normie)
    _______
    październik '23 - HSG, prawy niedrożny
    lipiec '24 - histeroskopia, planowane usunięcie polipa trzonu macicy
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 16 maja, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Zrobiłam dziś betę dla własnego spokoju.

    Właśnie przyszedł wynik 2464 ,więc na tą chwilę w normie.

    Teraz oby wytrwać do wizyty😊

    Także te fluidy ciążowe ,które mam. Wysyłam do Was ❤️

    Piękna beta ✊🏻❤️

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 16 maja, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie już po plamieniu, okres się nie rozkręcił. Teraz biorę pod uwagę opcje, że może przesunęła się owulacja i to było plamienie owulacyjne chociaż nigdy takiego nie miałam 😅 albo po prostu plamienie po stosunku, bo wtedy je zauważyłam i trwało jakoś do 12 h po, albo po prostu jakieś anomalie po badaniu HSG, bolą mnie piersi ale mam tak zawsze w drugiej połowie cyklu.

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • flower 🌸 Ekspertka
    Postów: 149 278

    Wysłany: 16 maja, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Kciuki, Kochana, żeby to faktycznie była implantacja ♥️😘

    Dzięki ! Widzę, że też jesteś świeżo po HSG i po stopce wnioskuję że wszystko ok 😍. Jak wrażenia po badaniu ?

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne

    15.06 ⏸️ 14 cykl starań 🤯
    17.06 beta 1 125 mlU/ml
    19.06 beta 2 817 mlU/ml
    21.06 beta 6 686 mlU/ml

    05.07 zarodek 9,2 mm z bijącym 💗
    ➡️ 01.08 - pobranie krwii do NIFTY (zdrowy chłopak) 💙
    ➡️ 8.08 - USG I trymestru + PAPPA (wszystko ok 😍)
  • Miś Ekspertka
    Postów: 228 396

    Wysłany: 16 maja, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi jak to jest z badaniem droznosci. Czytałam że przed badaniem trzeba wykonać posiewy, a mnie lekarz powiedział że tego nie trzeba robić. I teraz mam mętlik w głowie...

    starania od 8/2023

    fertistim, magnez+B6, omega 3
  • Flora1234 Przyjaciółka
    Postów: 77 125

    Wysłany: 16 maja, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miś wrote:
    Powiedzcie mi jak to jest z badaniem droznosci. Czytałam że przed badaniem trzeba wykonać posiewy, a mnie lekarz powiedział że tego nie trzeba robić. I teraz mam mętlik w głowie...

    Ja miałam robiony wymaz rano w dniu przyjęcia do szpitala. Ponieważ biocenoza nie wyszła czysta, ale nie było też bardzo źle, doktor podjął decyzję że mnie przyjmą, ale HSG robili dopiero na drugi dzień, do tego czasu robili mi irygacje octaniseptem i dostałam jakiś lek dopochwowo. W zależności gdzie i kto ma robić badanie dowiedziałabym się u źródła. Być może zrobią Ci bezpośrednio przed badaniem.

    Kilkuletnie starania

    Indywidualne wizyty u różnych specjalistów
    Diagnostyka w poradni leczenia niepłodności NFZ
    W trakcie diagnostyki w nurcie przyczynowego leczenia niepłodności (napro)

    Ona 31
    hormony w normie
    niedrożność jednego jajowodu

    On 36
    obniżone parametry nasienia, poprawione suplementacją
    morfologia 2% (ale w przeliczeniu na ilość w normie)
    _______
    październik '23 - HSG, prawy niedrożny
    lipiec '24 - histeroskopia, planowane usunięcie polipa trzonu macicy
  • Flora1234 Przyjaciółka
    Postów: 77 125

    Wysłany: 16 maja, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakiś czas wcześniej miałam robiony posiew na Chlamydię w tym samym miejscu (ja to robiłam przez poradnię niepłodności przy szpitalu).

    Kilkuletnie starania

    Indywidualne wizyty u różnych specjalistów
    Diagnostyka w poradni leczenia niepłodności NFZ
    W trakcie diagnostyki w nurcie przyczynowego leczenia niepłodności (napro)

    Ona 31
    hormony w normie
    niedrożność jednego jajowodu

    On 36
    obniżone parametry nasienia, poprawione suplementacją
    morfologia 2% (ale w przeliczeniu na ilość w normie)
    _______
    październik '23 - HSG, prawy niedrożny
    lipiec '24 - histeroskopia, planowane usunięcie polipa trzonu macicy
  • Miś Ekspertka
    Postów: 228 396

    Wysłany: 16 maja, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flora1234 wrote:
    Ja miałam robiony wymaz rano w dniu przyjęcia do szpitala. Ponieważ biocenoza nie wyszła czysta, ale nie było też bardzo źle, doktor podjął decyzję że mnie przyjmą, ale HSG robili dopiero na drugi dzień, do tego czasu robili mi irygacje octaniseptem i dostałam jakiś lek dopochwowo. W zależności gdzie i kto ma robić badanie dowiedziałabym się u źródła. Być może zrobią Ci bezpośrednio przed badaniem.

    Ja będę robić w klinice, prywatnie i to badanie droznosci z lipiodolem. Pytałam lekarza który będzie to wykonywać, powiedział że się tych badań przed nie robi bo nie ma takiej potrzeby

    starania od 8/2023

    fertistim, magnez+B6, omega 3
  • Frajda Ekspertka
    Postów: 142 258

    Wysłany: 16 maja, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miś ja musiałam mieć tylko grupę krwi i ważną cytologię przed Sono. Miałam wątpliwości, bo większość dziewczyn pisała o posiewach i wymazach, a tutaj nic takiego nie chcieli. Pani doktor powiedziała, że już się odchodzi od posiewu w tej sytuacji i jest to zgodne z rekomendacjami, a pacjentki z grupy ryzyka otrzymują w dniu badania antybiotyk profilaktycznie, a jeśli są widoczne objawy infekcji to badania się nie przeprowadza. Nie wiem skąd te różnice….

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • Frajda Ekspertka
    Postów: 142 258

    Wysłany: 16 maja, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flora1234 wrote:
    Dawno miałaś histero? Przyznam, że mnie ten polip zaskoczył, gdy się nagle pojawił po kilku latach biegania po lekarzach gdzie wszystko było świetnie. Na USG, gdy chciałam zrobić monitoring cyklu okazało się że jest polip 12mm, do tego mały mięśniak a cykl bezowulacyjny 🥺 Przyznam że rozwaliło mnie to wtedy na łopatki i łzy mi leciały na tym fotelu. Teraz zastanawiam się jak długo tam jest i czy może to być odpowiedź na te kilka lat czekania…

    Flora, będziesz mieć pobierany wycinek w celu zbadania czy jest stan zapalny endometrium? (CD138) podobno może być przyczyną braku ciąży. Nie dziwię się Twoim emocjom, ale może to właśnie da odpowiedź 🫂

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • Miś Ekspertka
    Postów: 228 396

    Wysłany: 17 maja, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Miś ja musiałam mieć tylko grupę krwi i ważną cytologię przed Sono. Miałam wątpliwości, bo większość dziewczyn pisała o posiewach i wymazach, a tutaj nic takiego nie chcieli. Pani doktor powiedziała, że już się odchodzi od posiewu w tej sytuacji i jest to zgodne z rekomendacjami, a pacjentki z grupy ryzyka otrzymują w dniu badania antybiotyk profilaktycznie, a jeśli są widoczne objawy infekcji to badania się nie przeprowadza. Nie wiem skąd te różnice….

    Też usłyszałam coś na zasadzie że się od tego odchodzi. To trochę mnie uspokoiłaś 🙂.

    starania od 8/2023

    fertistim, magnez+B6, omega 3
  • Maniaaa. Autorytet
    Postów: 791 1681

    Wysłany: 17 maja, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w piątek 😁 wybaczcie ,że jestem jak ninja , pojawiam się na chwilę i znikam 🙈 podczytuje Was, ale nie miałam czasu jakoś do Was pisać 🙈 teraz jeszcze mam młodą w domu ,bo chora jest 🤯 angina jej się przypałętała . Ostatnio coś ze mną nie tak 😅 zasypiam o 20 i śpię do rana 🤣 wieczorem zawsze mam wielkie plany , a kończy się moim spaniem 🤣 teraz już będę do Was częściej zaglądać 😏

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    12 CS o rodzeństwo

    Poronienie 5t6d 06.19 💔👼
    27.11.20 Mamy Córeczke 👨‍👩‍👧
    Strata w 11tc 12.01.23 💔👼

    👩🏼27l
    👨🏼33l
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 17 maja, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia dziewczyny 🌺

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Missi Autorytet
    Postów: 662 862

    Wysłany: 17 maja, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flora1234 wrote:
    Dawno miałaś histero? Przyznam, że mnie ten polip zaskoczył, gdy się nagle pojawił po kilku latach biegania po lekarzach gdzie wszystko było świetnie. Na USG, gdy chciałam zrobić monitoring cyklu okazało się że jest polip 12mm, do tego mały mięśniak a cykl bezowulacyjny 🥺 Przyznam że rozwaliło mnie to wtedy na łopatki i łzy mi leciały na tym fotelu. Teraz zastanawiam się jak długo tam jest i czy może to być odpowiedź na te kilka lat czekania…


    Prawie 2 lata temu. U mnie było to samo, w listopadzie byłam na wizycie kontrolnej z usg i było czyściutko a w lipcu na kolejnej już był polip. Dwa tygodnie po wykryciu mój lekarz położył mnie w szpitalu gdzie pracuje i zrobił histeroskopie. W szpitalu byłam 2 dni bo potrzebne były badania bo miałam robione pod narkozą.
    Ta wizyta na której wykryto mi polipa to była pierwsza wizyta w klinice niepłodności właśnie z powodu ponad 6 miesięcznych bezskutecznych starań. Lekarz wtedy powiedział mi, że dopóki się nie pozbędziemy polipa to raczej nie zajde w ciąże bo polip wytwarza jakieś tam Ph które działa jak antykoncepcyjna na plemniki.

    Pod koniec lipca wycięliśmy, w sierpniu kontrola a w styczniu zaszłam w ciąże (naturalnie bez wspomagaczy)
    Co prawda poroniłam no ale to juz był znak że jesteśmy płodni i to mnie pocieszało.
    A teraz w marcu miałam badanie drożności i wyszło, że prawy niedrożny. Lekarz podejrzewa, że mógł mi się 'zatkać' przez właśnie zabiegi. Bo oprócz histero to miałam jeszcze Łyżeczkowanie po poronieniu.
    A samo histero to się nie stresuj.
    U mnie było dużo stresu ze względu na moją pierwszą w życiu narkozę. A okazało się że to nie takie straszne

    Trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 07:33

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • aszin Autorytet
    Postów: 5217 11145

    Wysłany: 17 maja, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, ja melduję 🐒 oby ten cykl był szczęśliwy 😁

    Jadzia19, Britta lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 17 maja, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. Ja powiem tylko że sikać będę trochę później w dniu dzisiejszym, bo oczywiście na spiocha wypuściłam materiał badawczy nie na test. 🥴

    Jadzia19, Miś, Chochlik12, Missi, Hibiskus lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Kiti Ekspertka
    Postów: 143 427

    Wysłany: 17 maja, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny. Czy któraś z Was choruje na chorobę Gravesa-Basedowa? Niestety mnie to dotyczy i wczoraj miałam konsultacje z endokrynologiem ginekologicznym i odradzał zachodzenie w ciążę mówiąc o ogromnym zagrożeniu dla dziecka w trakcie ciąży. Przeraziło mnie to. Szczególnie, że w tym cyklu się staraliśmy. 😔

    👩🏽👨🏼‍🦲34 35

    👶30.06.2023


    Choroba Gravesa-Basedowa

    27.05.2024 - ⏸️ beta 112,48 11dpo
    29.05.2024 - beta 379,94
    05.06.2024 - pierwsza wizyta
  • aszin Autorytet
    Postów: 5217 11145

    Wysłany: 17 maja, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiti wrote:
    Dzień dobry dziewczyny. Czy któraś z Was choruje na chorobę Gravesa-Basedowa? Niestety mnie to dotyczy i wczoraj miałam konsultacje z endokrynologiem ginekologicznym i odradzał zachodzenie w ciążę mówiąc o ogromnym zagrożeniu dla dziecka w trakcie ciąży. Przeraziło mnie to. Szczególnie, że w tym cyklu się staraliśmy. 😔
    A masz unormowane hormony czy to pierwsza diagnoza?

    Siesiepku, to czekam na sika z zaskoczenia 😁🤞🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 07:49

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za sikanie 🤞
    Udanego dnia, 8h i weekend😬
    Złapałam dziś dziwny skok temperatury, ale może to być błąd pomiaru, bo po niczym nie widać, że to mogłaby być owu.

  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 17 maja, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Dzień dobry. Ja powiem tylko że sikać będę trochę później w dniu dzisiejszym, bo oczywiście na spiocha wypuściłam materiał badawczy nie na test. 🥴

    ✊🏻🍀

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ