X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W październiku jesień🍁, plucha🌧, świetna pora na spłodzenie malucha 🤱
Odpowiedz

W październiku jesień🍁, plucha🌧, świetna pora na spłodzenie malucha 🤱

Oceń ten wątek:
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2228 3553

    Wysłany: 29 września 2023, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojka wrote:
    Dziewczyny mam pytanie.
    Nie ukrywam, że jeszcze nie minął magiczny rok od starań z mężem, ale dopiero drugi cykl postanowiłam robić testy owulacyjne. Jest szansa, że owulacja się pojawia pomimo, że testy wychodzą negatywne?
    W zeszłym miesiącu zaczęłam robić około 6dc, a skończyłam 20dc (cykle 27-29dni) i kreski wychodziły nawet całkiem ciemne, ale nigdy tak bardzo jak testowa (gdy były ciemniejsze robiłam 2 dziennie). Teraz jestem przy 11 dc i zastanawiam się czy sytuacja z zeszłego miesiąca się powtórzy.
    Akurat miałam wizytę u Giną, powiedział, że wszystko jest ok, mam wyluzować i poczekać do granicy "roku".
    Spotkała się któraś z was z tym kiedyś?


    Każda kobieta to inny organizm. Najlepiej by było podejść na monitoring on wszystko rozwieje. Co do cyklu, może być cykl bezowulacyjni ( i tez się takie zdarzają), ale się spóźnia owulacja. To wszystko zależy od stresu, podróży, i wiele innych czynników.
    Jak dla mnie 1 cykl z pójściem na monitoring najlepiej da Ci informację, jak dla mnie szkoda czasu na czekanie, ale ja jestem z tych cierpliwych :)

    I Pamiętaj, że to są tylko testy owulacyjne, ile razy było na forum, że dziewczyny nie wyłapały PIKU albo test na ich mocz nie działa a była owulacja i bobas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2023, 10:46

    Wojka lubi tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️

    preg.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3013 7492

    Wysłany: 29 września 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesyłam świeże wiruski od Bąbla, który dzisiaj rano na USG smacznie spał 🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠

    Powodzenia w październiku dziewczyny ❤️

    Alauda, Mimi, widzę Was tutaj, za Was poczwórnie trzymamy z Bąblem kciuki ✊✊✊✊

    Rica, alauda, Cicha_gaduła, Wojka, Marikamb, Myszkaaa20, Cukruś, Pusshka, Paula29, Jagodecka, Olalee, Aśka, Eniana, Emimo, Fiszerka lubią tę wiadomość

    30 & 30
    12cs

    21.04 delikatne ⏸️, beta <0,6
    24.04 całkiem tłuste ⏸️ 🥹
    17.05 🦐 z ❤️
    26.06 chłopiec 🩵
    10.12 👶🤱


    age.png
  • Cicha_gaduła Znajoma
    Postów: 23 26

    Wysłany: 29 września 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodecka wrote:
    A testowałaś jeszcze raz, po ostatniej bieli czy juz odpuszczasz?

    Wpisałam Cie na testowanie 😘
    A jesli chodzi o temperature to podziwiam wszystkie dziewczyny, ktore to robia i sa konsekwentne. Codziennie o tej samej godzinie, swiatek, piatek czy niedziela, pierwsza czynnosc bez wstawania z lozka.... Nie to zdecydowanie nie dla mnie 😑

    Testowałam… wczoraj wieczorem i bielsze niż biały 😩 rano natomiast lekko tylko zaplamione… i zero żywej krwi…

    Był na poprzednim wątku wpis, że jak ktoś już zaczął poważniej podchodzić do starań, to nagle wszystko się zmienia, u mnie to chyba tak zadziałało 😅

    Na razie czekam dalej, jak się nie będzie pojawiało, to będę testować 🤷🏻‍♀️

    Wojka, Alysa, Jagodecka lubią tę wiadomość

    👩🏻27l.
    🧔🏻‍♂️29l.

    Starania od 01.11.2022
  • alauda Autorytet
    Postów: 2462 1795

    Wysłany: 29 września 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Przesyłam świeże wiruski od Bąbla, który dzisiaj rano na USG smacznie spał 🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠

    Powodzenia w październiku dziewczyny ❤️

    Alauda, Mimi, widzę Was tutaj, za Was poczwórnie trzymamy z Bąblem kciuki ✊✊✊✊


    Dzięki Beezi 🤗😚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2023, 10:54

    Wojka, Marikamb, Beezi lubią tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • TęczowyMiś Autorytet
    Postów: 386 721

    Wysłany: 29 września 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niech jesień będzie dla nas łaskawa 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

    Cicha_gaduła, Wojka, Vivi00, Myszkaaa20, Mysza_Polna, Marikamb, Bee90, Bluesky, Paula29 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Jesli lekarz stwierdził, ze jest ok, to potwierdził, że jest rosnący pęcherzyk i później jego pęknięcie? Miałas kiedyś robiony jakiś monitoring cyklu?

    Wydaje mi się, że może się zdarzyć, że owulaki nie pokażą Ci piku a jednak owulacja była. Nawet ostatnio rozmawiałam o tym ze swoją lekarką, bo ewidentnie miałam owulację (było widać ciałko żólte), ale nie wylapałam piku na owulakach. Tłumaczyła mi dlaczego tak może być, ale przyznam, że nie pamiętam.
    To byl jeden z pierwszych cyklów po poronieniu, więc pewnie hormony szalały, bo teraz już jestem w stanie wyłapać pik.

    A jakich testów używasz? Mi najlepiej wybarwiaja się Facelle z rosska.


    Nie miałam nigdy monitoringu. Gin powiedział, że jak się nie uda do świąt to będziemy się martwić, bo jestem młoda, a wyniki mam w normie. Jak mi jesieniarski klimat nie przyniesie szczęścia to umówię się do innego gina.
    Z testów korzystam Testeo (codziennie wieczorem) i HYDREX.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Każda kobieta to inny organizm. Najlepiej by było podejść na monitoring on wszystko rozwieje. Co do cyklu, może być cykl bezowulacyjni ( i tez się takie zdarzają), ale się spóźnia owulacja. To wszystko zależy od stresu, podróży, i wiele innych czynników.
    Jak dla mnie 1 cykl z pójściem na monitoring najlepiej da Ci informację, jak dla mnie szkoda czasu na czekanie, ale ja jestem z tych cierpliwych :)

    I Pamiętaj, że to są tylko testy owulacyjne, ile razy było na forum, że dziewczyny nie wyłapały PIKU albo test na ich mocz nie działa a była owulacja i bobas :)

    Pamiętam, pamiętam. Bez znaczenia jaki wynik testu męża łapię co dwa, trzy dni :) Aż do kolejnej @.

  • Vivi00 Znajoma
    Postów: 28 36

    Wysłany: 29 września 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, zgłaszam się na testowanie 26.10. W tym miesiącu też bym chciała robić testy owu jak tylko skończy się @. Ale też będę łapać swojego co 2-3 dni ;)

    Jagodecka lubi tę wiadomość

  • Marikamb Autorytet
    Postów: 297 303

    Wysłany: 29 września 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicha_gaduła wrote:
    Testowałam… wczoraj wieczorem i bielsze niż biały 😩 rano natomiast lekko tylko zaplamione… i zero żywej krwi…

    Był na poprzednim wątku wpis, że jak ktoś już zaczął poważniej podchodzić do starań, to nagle wszystko się zmienia, u mnie to chyba tak zadziałało 😅

    Na razie czekam dalej, jak się nie będzie pojawiało, to będę testować 🤷🏻‍♀️


    Ooo to właśnie ja tak mam, organizm straszne figle płata.
    W każdym cyklu staram się nie nastawiać, ale same wiecie jak jest.

    Wiec moja małpa ma przyjść jutro. Dziś już chyba bolą mnie piersi, chociaż już sama nie wiem czy m Isię nie wydaje ( w normalnych cyklach mnie nie bolą), może nie, ze bolą ale mi ciążą, o właśnie to jest dobre słowo!
    Gdyby jednak nie przyszła to testuje w niedziele lub poniedziałek

    🏋️🏃‍♀️

    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭

    Starania od VI 2022

    💁‍♀️
    AMH 2,69 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny

    💁‍♂️
    Badania nasienia:
    Objętość: 3,9ml
    PH: 7,8

    Liczba plemników: 18 330 000
    Liczba plemników w ejakulacie: 71 490 000

    Żywe plemniki: 78,5%
    Ruch szybki: 32%
    Ruch wolny: 16%
    Ruch inny: 15%
    Nieruchome 37%

    Morfologia: 3%


    11.12.2023 - IUI ❌

    31.01.2024 - IUI ❌

    27.02.2024 - IUI
  • Mysza_Polna Autorytet
    Postów: 438 499

    Wysłany: 29 września 2023, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, jestem tu nowa 😁 Od lipca staramy się o drugiego bobasa 😊 Testować powinnam 27.10 - proszę też o wpisanie 😊 Może z psychicznym wsparciem użytkowniczek forum ten cykl będzie tym szczęśliwym 💪

    Marikamb, Myszkaaa20, Vivi00, Erdene, Cicha_gaduła, Paula29, Jagodecka lubią tę wiadomość

    🙋29 🤵33

    2019 - 👧

    23.11.23 ⏸️
    28.11.23 beta 253
    30.11.23 beta 506
    05.12.23 pęcherzyk ciążowy w macicy
    21.12 1,31 cm szczęścia z serduszkiem ❤️
  • Karoliny Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 29 września 2023, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czytałam już wrześniowy wątek, wtedy też zaczęliśmy starania o drugiego dzidziolka 😊 W tym miesięcu postanowiłam się też poudzielać, mam nadzieję że październik przyniesie nam wszystkim brzuszkowe szczęście 🤰Testować będę w piątek 13ego 😜

    Erdene, Paula29, alauda, Jagodecka, Emimo lubią tę wiadomość

  • Alysa Autorytet
    Postów: 3700 5707

    Wysłany: 29 września 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Ja dzisiaj cierpię, przyszła 🐒 i mnie zmiotła chociaż już wieczorem zaczęły się lekkie bóle😥
    Za to całą noc śniło mi się że rodzę 😱😂
    Myszkaaa20 jakie ja w zeszłym miesiącu miałam sny, że rodzę, że mam syna, że opiekuje się dwójka dzieci, nawet snilo mi się wspólne sikaniem na testy że stara z kami i wyszła z tego jak zwykle dupa 🤣 prorokiem nie będę

    Myszkaaa20, Jagodecka lubią tę wiadomość

    18 cykl starań

    👱🏻‍♀️31 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - nienajgorsze, do powtórzenia ze względu na gorączkę w trakcie
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności
    "Przyszłość należy do tych którzy wierzą w piękno swoich marzeń "
  • Bee90 Autorytet
    Postów: 345 308

    Wysłany: 29 września 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusshka wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Trzymam za wszystkie mocno kciuki!
    Jutro wybieram się na badanie proga, także okaże się czy była owulacja i czy będę miała co testować w październiku :) Ten cykl mam bez stymulacji i monitoringu przez leczenie ureaplasmy. Muszę przyznać, że dobrze robi nam to na głowę, brak presji :)

    P.S. Zawsze na wątkach jest polecany podcast Kasi "Więcej niż hormony" także śpieszę z informacją, że w przyszłym tygodniu rusza 5-dniowy bezpłatny warsztat online "Hormonalne Transformacje" :)

    jakbym zapomniała przypomnisz nam w przyszłym tygodniu? :p

    My z mężem planowaliśmy mieć 3 dzieci :D i to mi się wczoraj śniło wiec jak kiedyś mi sie uda zajść to chyba będę się brała za kolejne od razu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2023, 12:37

    👱‍♀️34👱‍♂️32
    👰‍♂️2020🤵
    Rozpoczęcie starań
    08.2023

    AMH 02.23 3.46 (0,711-7,59

    19.03.2023 ⏸️
    20.03.2023 betaHCG 409 U/l
    Progesteron 15.70
    22.03.2023 betaHCG 1215 U/l
    Progesteron 15.10
    04.04.2024 beta 53369.0 U/l
    I wizyta 10.04.2024


    preg.png
  • MadziaIsm Autorytet
    Postów: 285 663

    Wysłany: 29 września 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! M nadzieję że zagoszczę na tym wątku na dłużej 😊
    Bardzo proszę o wpisanie mnie na listę do testowania na 14 😊

    Paula29 lubi tę wiadomość

    🧑 43
    🧔31
    🧍 24
    💃14

    14.10.23 ⏸️
    3.11.23 ❤️
    20.02.24 💔😇 Milusia
  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 29 września 2023, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Jagodecka
    Z temperaturami to ja mam tak, że bardzo lubię oglądać swoje wykresy i porównywać do innych. Jestem regularną wizytatorką Galerii wykresow 😅. To mnie motywuje do mierzenia temperatur.
    Pierwsze podejście miałam w liceum, kiedy przeczytałam książeczkę od fizjologii kobiet. Wtedy nie byłam aktywna seksualnie, więc nie wykorzystywałam tych wykresów do unikania ciąży lub dążenia do niej, ale podobało mi się, że na podstawie temperatur wiem, którego dokładnie dnia będę mieć okres.
    Dzisiaj na przykład spadła mi temperatura i obawiam się, że to zapowiedź owulki (a stary wraca za dwa dni 😡).
    Swoją drogą wtedy w liceum miałam jakieś wyższe temperatury i bardziej regularne cykle. Szkoda, że tak późno poznałam starego 😅

    Bee90, Rosalia_ lubią tę wiadomość

  • Pusshka Autorytet
    Postów: 3710 6952

    Wysłany: 29 września 2023, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee90 wrote:
    jakbym zapomniała przypomnisz nam w przyszłym tygodniu? :p

    Po zapisaniu się na warsztaty, otrzymuje się wszystko na maila - m.in. materiały i nagrania po, więc warto się zapisać już teraz :) A w dniu spotkań online (pon, śr, pt 18:00) otrzymuje się link, aby dołączyć

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    👩🏻🧔🏻 28l
    AMH 3,02 ng/ml
    ❌️ PCO, endometrioza głęboko naciekająca
    🔜 maj IVF
    💊 NAC, inozytol, resweratrol, ubichinol, omega3, magnez, D3, C, E, B Complex, cynk, jod, probiotyk
  • Paula29 Autorytet
    Postów: 480 953

    Wysłany: 29 września 2023, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć w październiku ! 😊

    Dużo nowych osób tutaj. Witajcie dziewczyny 🌷 mam nadzieję że na wątek listopadowy nie będziecie musiały się zapisywać 😁 życzę wszystkim drugich kreseczek 🥰 🤞

    Ja wracam z trybu wolnego strzelca, w tym miesiącu staram się mocniej bo to miesiąc Starego, a poza tym ostatni cykl przed wizytą w klinice. Dam znać kiedy będę testować jak już będę miała owu 😁

    Teraz jestem na początku cyklu i dziś spuszczałam krew 🩸 Robiłam TSH, LH, FSH, estradiol, testosteron, DHEAS, ferrytynę, żelazo, glukozę, insulinę. Pierwszy raz taki komplet sobie zafundowałam, ale na pierwszej wizycie w klinice może się przydać. Wyniki mają być dziś po południu, czyli myślę że niebawem 🫣 trzymajcie kciuki, bo ja się trochę martwię co tam za kwiatki wyjdą 🥴

    Erdene, Myszkaaa20, Cicha_gaduła, Jagodecka lubią tę wiadomość

  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1096 2643

    Wysłany: 29 września 2023, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodecka wrote:
    To juz bardzo niedlugo slub 🤩 Jak przygotowania? Zdenerwowana?

    Jakoś zadziwiająco spokojna jestem jak na siebie, aż sie boje ze dopadnie mnie dopiero w dniu ślubu 😜

    Dziewczyny mam wyniki z 3dc

    Lh do fsh 0,81 więc chyba nie jest najgorzej, No i teoretycznie wyklucza PCOS, wiec nie wiem o co kaman z tym moim AMH 🤦🏼‍♀️

    Estradiol, progesteron, prolaktyna w normie.

    Testosteron 2,01 a norma 1,99 więc odchylenie jest, ale minimalne. Czekam jeszcze na wyniki SHBG, DHEAS i androstendionu - może to więcej powie.

    Potem jeszcze wizyta u gina przed samym ślubem i jak dobrze pójdzie to owulacja na urlopie ☺️

    Paula29, Jagodecka lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49
    🍀 24.04 beta 199
    🍀 26.04 beta 608
    🍀 02.05 beta 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy 🥺


    🔜 15.05 wizyta

    💊Euthyrox 100, Glucophage XR 2000, acard

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 11dc, robię pierwszy raz owulacyjne i jest to nasz 4 cykl starań. A 14 października wychodzę za mąż, myśleliśmy że wszystko będzie takie piękne, że będziemy szli do ślubu we trójkę - młodzi, głupi. Jeszcze ta głupia torbiel na którą muszę brać duphaston, mam złe przeczucia co do tego cyklu. Czy któraś z Was zaszła biorąc duphaston przez 10 dni po owulacji?

  • Beige Autorytet
    Postów: 395 319

    Wysłany: 29 września 2023, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim 🙂 ja w tym miesiącu jestem zapisana na monitoring 🙂 testować będę 26.10

    Ostatnia wizyta u ginekologa była dziwna, zorientowałam się w domu, że wpisał mi przodozgięcie macicy choć mam tyłozgięcie 😏 na dodatek endometrium niejednorodne 😏, a wizyta nie była tania…
    🙎🏻‍♀️

    👩🏽 31 l.
    👨🏽‍💻 33 l.

    1.10.2023r - ⏸️
    2.10.2023r - beta HCG 439,54
    4.10.2023r - beta HCG 945,58 (przyrost 111,8%)
    20.10.2023r - cudne, bijące ♥️
    1.12.2023r - pierwsze prenatalne :) 13+3 … chyba mamy synka 😊🫣
    29.13.2024r - Wizyta kontrolna (brak zdjęcia, USG…)
    16.01.2024r - Połówkowe 100% synek 🩵 ☺️ wszystko dobrze 🥰
    26.01.2024r - wizyta kontrolna (beznadziejna, 2 min usg…) zmiana lekarza!
    7.02.2024r - wizyta NFZ (zmiana lekarza ☺️) doktorka świetna, ale czekanie 3h na wizytę 😵‍💫
    Z bąbelkiem wszystko dobrze 😍
    20.02.2024r - glukoza 😥💦
    28.02.2024r - wizyta NFZ czekanie 3h. Wszystko dobrze, moje serduszko ma 913g 🩵 (przejście na prywatne wizyty) 26 + 1
    20.03.2024r - USG III trymestru
    25.03.2024r - kolejna wizyta
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ