X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W październiku jesień🍁, plucha🌧, świetna pora na spłodzenie malucha 🤱
Odpowiedz

W październiku jesień🍁, plucha🌧, świetna pora na spłodzenie malucha 🤱

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Jakoś zadziwiająco spokojna jestem jak na siebie, aż sie boje ze dopadnie mnie dopiero w dniu ślubu 😜

    Dziewczyny mam wyniki z 3dc

    Lh do fsh 0,81 więc chyba nie jest najgorzej, No i teoretycznie wyklucza PCOS, wiec nie wiem o co kaman z tym moim AMH 🤦🏼‍♀️

    Estradiol, progesteron, prolaktyna w normie.

    Testosteron 2,01 a norma 1,99 więc odchylenie jest, ale minimalne. Czekam jeszcze na wyniki SHBG, DHEAS i androstendionu - może to więcej powie.

    Potem jeszcze wizyta u gina przed samym ślubem i jak dobrze pójdzie to owulacja na urlopie ☺️

    Idealnie :) wakacyjny bobas <3

  • Kania_czubajka Autorytet
    Postów: 1298 1563

    Wysłany: 29 września 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z rozpędu chciałam wejść i rozsiać Wam trochę wirusów, ale... przecież ja już zwolniłam brzuszek! 🥰🥰🥰 czeka na którąś z Was 🤞🤞🤞

    Trzymamy za Was kciuki, dziewczynki!

    Paula29, Erdene, Wojka, Marikamb, Pusshka, Jagodecka, Bee90, Aśka, Cicha_gaduła, Eniana, Emimo lubią tę wiadomość

    19.09 🥹 3750 gram, 54 cm
    age.png
  • Erdene Ekspertka
    Postów: 152 135

    Wysłany: 29 września 2023, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda19 wrote:
    Ja jestem w 11dc, robię pierwszy raz owulacyjne i jest to nasz 4 cykl starań. A 14 października wychodzę za mąż, myśleliśmy że wszystko będzie takie piękne, że będziemy szli do ślubu we trójkę - młodzi, głupi. Jeszcze ta głupia torbiel na którą muszę brać duphaston, mam złe przeczucia co do tego cyklu. Czy któraś z Was zaszła biorąc duphaston przez 10 dni po owulacji?
    Ja co prawda nigdy nie zaszłam w ciążę ani nie brałam duphastonu, ale z tego, co wiem, to duphaston się czasem bierze na utrzymanie ciąży :). Nie powinien zaszkodzić w zajściu w ciążę, tylko ważne jest, żeby brać go po owulacji. To bardzo istotne, bo duphaston brany przed owulacją może ją hamować... To jest taki syntetyczny progesteron.
    Będziesz mieć robiony monitoring? Albo chociaż mieżysz sobie temperaturę albo robisz testy owulacyjne, żeby wiedzieć kiedy na pewno masz owulację?

    A, no i życzę powodzenia na ślubie :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2023, 15:11

  • Frutellka Autorytet
    Postów: 3012 3189

    Wysłany: 29 września 2023, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Jakoś zadziwiająco spokojna jestem jak na siebie, aż sie boje ze dopadnie mnie dopiero w dniu ślubu 😜

    Dziewczyny mam wyniki z 3dc

    Lh do fsh 0,81 więc chyba nie jest najgorzej, No i teoretycznie wyklucza PCOS, wiec nie wiem o co kaman z tym moim AMH 🤦🏼‍♀️

    Estradiol, progesteron, prolaktyna w normie.

    Testosteron 2,01 a norma 1,99 więc odchylenie jest, ale minimalne. Czekam jeszcze na wyniki SHBG, DHEAS i androstendionu - może to więcej powie.

    Potem jeszcze wizyta u gina przed samym ślubem i jak dobrze pójdzie to owulacja na urlopie ☺️

    Kochana a obraz jajników z USG stosunek LH do FSH to nie wszystko ?

    Starania, a raczej walka o pierwszego maluszka.

    ♀️rocznik '92 - niedrożny lewy jajowód, ogniska endometrialne
    ♂️ rocznik '90

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”
  • Olya Autorytet
    Postów: 309 804

    Wysłany: 29 września 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powodzenia! 🍀

    Trzymam kciuki i wysyłam wiruski! 🦠🦠🦠🦠🦠🦠

    Wojka, Pusshka, Jagodecka, Olalee, MimiM29, Marikamb, Aśka, Cicha_gaduła, Emimo lubią tę wiadomość

    🤍 03.2018 - Rozpoczynamy starania 👶🏻
    🤍 08.2019 - Upragnione DWIE kreski 🤰🏼
    🤍 04.2020 - Jest i ONA 🤱🏼

    Czas na rodzeństwo… 👶🏻

    🤍 09.2022 - Ciąża biochemiczna 🥺💔
    🤍 01.02.2023 - Chwilo trwaj! ⏸️
    🤍 11.04.2023 - It’s a girl! 💗
    🤍 7.10.2023 - W końcu razem!🤱🏼


    age.png
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 3012 3189

    Wysłany: 29 września 2023, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda19 wrote:
    Ja jestem w 11dc, robię pierwszy raz owulacyjne i jest to nasz 4 cykl starań. A 14 października wychodzę za mąż, myśleliśmy że wszystko będzie takie piękne, że będziemy szli do ślubu we trójkę - młodzi, głupi. Jeszcze ta głupia torbiel na którą muszę brać duphaston, mam złe przeczucia co do tego cyklu. Czy któraś z Was zaszła biorąc duphaston przez 10 dni po owulacji?

    Jeśli będziesz brać po owulacji z pewnością nie zaszkodzi

    Starania, a raczej walka o pierwszego maluszka.

    ♀️rocznik '92 - niedrożny lewy jajowód, ogniska endometrialne
    ♂️ rocznik '90

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1357 1511

    Wysłany: 29 września 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda19 wrote:
    Ja jestem w 11dc, robię pierwszy raz owulacyjne i jest to nasz 4 cykl starań. A 14 października wychodzę za mąż, myśleliśmy że wszystko będzie takie piękne, że będziemy szli do ślubu we trójkę - młodzi, głupi. Jeszcze ta głupia torbiel na którą muszę brać duphaston, mam złe przeczucia co do tego cyklu. Czy któraś z Was zaszła biorąc duphaston przez 10 dni po owulacji?

    Jeśli masz potwierdzone pęknięcie pęcherzyka monitoringiem, to możesz śmiało brać dupka. Może jedynie pomóc. Jeśli jednak nie byłaś na monitoringu, to możesz sobie zablokować owulację.

    Trzymam kciuki za wszystkie testujące w październiku 🤞☺️

    Erdene lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erdene wrote:
    Ja co prawda nigdy nie zaszłam w ciążę ani nie brałam duphastonu, ale z tego, co wiem, to duphaston się czasem bierze na utrzymanie ciąży :). Nie powinien zaszkodzić w zajściu w ciążę, tylko ważne jest, żeby brać go po owulacji. To bardzo istotne, bo duphaston brany przed owulacją może ją hamować... To jest taki syntetyczny progesteron.
    Będziesz mieć robiony monitoring? Albo chociaż mieżysz sobie temperaturę albo robisz testy owulacyjne, żeby wiedzieć kiedy na pewno masz owulację?

    A, no i życzę powodzenia na ślubie :).

    Dziękuje :) Będę robić owulacyjne, pierwszy zrobiłam dwa dni temu ale wyszedł bardzo blady. Dziś zrobię kolejny. Planuje wziąć dupka dopiero po piku, mimo że gin niby zaleciła bezwzględnie od 14 dc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak robicie owulacyjne to bardo surowo trzymacie się tego zalecenia by nie jeść ani nie pić 2h przed siku? Gdzieś tak przeczytałam. A w innym miejscu by po prostu nie robić z porannego.

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1357 1511

    Wysłany: 29 września 2023, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli ginekolog każe Ci brać progesteron bezwzględnie w jakimś dc zamiast zrobić monit to radzę jednak zmienić ginekologa :)

    Jagoda19, Cukruś lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 2303 3680

    Wysłany: 29 września 2023, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda19 wrote:
    Jak robicie owulacyjne to bardo surowo trzymacie się tego zalecenia by nie jeść ani nie pić 2h przed siku? Gdzieś tak przeczytałam. A w innym miejscu by po prostu nie robić z porannego.
    Z tego co wiem to chodzi o to żeby nie pić te 1,5 do 2h ale ja jakoś sztywno się tego nie trzymam a zawsze pokazuje mi PIK, a robię testy Facelle 😉

    👱🏼‍♀️29 👨‍🦱30

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    12.11 ⏸️
    13.11 13dpo
    Beta 36
    Prog 23,4
    15.11 15dpo
    Beta 124,4
    27.11 Beta 11 243 😍
    20.12 2 cm szczęścia ❤️
    16.01 prenatalne 6cm maleństwa 🥹
    29.01. 9 cm chłopca 🩵
    26.02. 300g bobasa 😍
    12.03. połówkowe 420g misia 🐻
    25.03. 600g wstydzioszka 👶
    22.04. 1111 g synka 🩵
    Termin porodu 29.07.2024❤️

    preg.png
  • Jagodecka Autorytet
    Postów: 345 540

    Wysłany: 29 września 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erdene wrote:
    @Jagodecka
    Z temperaturami to ja mam tak, że bardzo lubię oglądać swoje wykresy i porównywać do innych. Jestem regularną wizytatorką Galerii wykresow 😅. To mnie motywuje do mierzenia temperatur.
    Pierwsze podejście miałam w liceum, kiedy przeczytałam książeczkę od fizjologii kobiet. Wtedy nie byłam aktywna seksualnie, więc nie wykorzystywałam tych wykresów do unikania ciąży lub dążenia do niej, ale podobało mi się, że na podstawie temperatur wiem, którego dokładnie dnia będę mieć okres.
    Dzisiaj na przykład spadła mi temperatura i obawiam się, że to zapowiedź owulki (a stary wraca za dwa dni 😡).
    Swoją drogą wtedy w liceum miałam jakieś wyższe temperatury i bardziej regularne cykle. Szkoda, że tak późno poznałam starego 😅

    Ja niestety jestem za leniwa 😅 Dlatego pozostaje mi podziwianie dziewczyn. ktore potrafia sie zmobilizowac.

    A starego od razu z wejscia do łóżka musisz zaciagnac i 🔥 On bedzie zadowolony i ty bedziesz wiedziala ze zrobilas wszystko co mozliwe w obecnym cyklu 😈

    @Nomeolvides Chetnie poekscytujemy sie razem z toba 🤩 Ja osobiscie uwielbiam wszystko co slubne i weselne. Twoje wyniki wydaje sie ok, z tego co ja sie orientuje. Fajnie, ze macie plan - oby wszystko poszlo zgodnie z nim!

    @Beige Pamietam cie 🤗 Testowalysmy, na watku juz dosc dawno temu razem. Trzymam kciuki za ciebie, chociaz lekarz to ci sie jakis niepowazny przydazyl... Moze pokaz sie u niego zeby poprawil dokumentacje. A jesli chodzi o ceny to niestety znam z autopsji... 15 minut monitoring i 700 zl z kieszeni😥

    @Kania_czubajka moze jeszcze zarazasz wiruskami 😂 Jak Filipkowi podoba sie na swiecie?

    @Nowa_Ola A ty jak sie miewasz? Jesli masz ochotwe to my wszystkie wiruski chetnie przyjmiemy! 😍

    Beige lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️ 35 lat, PCOS, IO
    🙋‍♂️ 36 lat, badanie nasienia👍

    👫 11.2005
    💍 01.2014
    👧 09.2015 zdrowa córeczka

    Przerwa w stymulacji od grudnia 2023



    🇸🇪


    "Nie poddawaj się, a szczęście cię odnajdzie.."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny. Proszę o wolnego strzelca. 18 października mamy 15 rocznicę ślubu- może dostaniemy piękny prezrnt🥰

    Jagodecka, Cicha_gaduła, Jagoda19 lubią tę wiadomość

  • Jagodecka Autorytet
    Postów: 345 540

    Wysłany: 29 września 2023, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalee wrote:
    Witajcie Dziewczyny. Proszę o wolnego strzelca. 18 października mamy 15 rocznicę ślubu- może dostaniemy piękny prezrnt🥰

    Wszystko zapisane. Piekna rocznica 😍

    Olalee, Jagoda19 lubią tę wiadomość

    🙋‍♀️ 35 lat, PCOS, IO
    🙋‍♂️ 36 lat, badanie nasienia👍

    👫 11.2005
    💍 01.2014
    👧 09.2015 zdrowa córeczka

    Przerwa w stymulacji od grudnia 2023



    🇸🇪


    "Nie poddawaj się, a szczęście cię odnajdzie.."
  • MUSZka Koleżanka
    Postów: 37 106

    Wysłany: 29 września 2023, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    To mój czwarty cykl starań, wchodzę w lekką panikę...
    Proszę o wpisanie na 28 października ;)

    Jagoda19 lubi tę wiadomość

    ONA: 32
    ON: 33

    5cs:
    19.11.2023 - ⏸️
    21.11 - beta 162,50
    23.11 - beta 439,90
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2023, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MUSZka wrote:
    Dzień dobry :)
    To mój czwarty cykl starań, wchodzę w lekką panikę...
    Proszę o wpisanie na 28 października ;)

    Spokojnie nie panikuj 😊
    Tylko spokój nas uratuje… tak mówią…
    Tez chwile już tu jestem i powiem szczerze, ze spotkałam tu się z takim wachlarzem szczerych emocji jak nigdzie indziej.
    Jak widzę po dziewczynach, to każda szybciej lub później znajdzie swoje szczęście.
    Widać tez, ze regułą jest to, ze im więcej luzu sobie dajemy tym łatwiej nam pewnie rzeczy przychodzą.
    Trzymam mocniutko kciuki! Może jesieniarski klimat zrobi swoje 🤍🤍🤍

    MUSZka, Jagodecka lubią tę wiadomość

  • MUSZka Koleżanka
    Postów: 37 106

    Wysłany: 29 września 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojka wrote:
    Spokojnie nie panikuj 😊
    Tylko spokój nas uratuje… tak mówią…
    Tez chwile już tu jestem i powiem szczerze, ze spotkałam tu się z takim wachlarzem szczerych emocji jak nigdzie indziej.
    Jak widzę po dziewczynach, to każda szybciej lub później znajdzie swoje szczęście.
    Widać tez, ze regułą jest to, ze im więcej luzu sobie dajemy tym łatwiej nam pewnie rzeczy przychodzą.
    Trzymam mocniutko kciuki! Może jesieniarski klimat zrobi swoje 🤍🤍🤍

    Dzięki :)
    No tak, cały czas słyszę trzy rady: wyluzuj, wakacje, wino :p
    Ale jak tu wyluzować, zwłaszcza jak pracuję z dziećmi...

    Wojka lubi tę wiadomość

    ONA: 32
    ON: 33

    5cs:
    19.11.2023 - ⏸️
    21.11 - beta 162,50
    23.11 - beta 439,90
  • MUSZka Koleżanka
    Postów: 37 106

    Wysłany: 29 września 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i jeszcze jedna rada, którą słyszę w ramach wyluzowania: "Nie czytaj tego forum!" xD

    ONA: 32
    ON: 33

    5cs:
    19.11.2023 - ⏸️
    21.11 - beta 162,50
    23.11 - beta 439,90
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 2303 3680

    Wysłany: 29 września 2023, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MUSZka ja bardzo długo zastanawiałam się czy w końcu napisać, ale w końcu stwierdziłam że wszystkie jesteśmy tu w jednym celu, a wiadomo fajnie czasem kogoś się poradzić i pogadać właśnie o staraniach (ale nie tylko😉). Ja np. nikomu o tym że się staramy nie mówiłam więc jedyną osoba z którą mogę o tym rozmawiać to Mąż ☺️

    👱🏼‍♀️29 👨‍🦱30

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    12.11 ⏸️
    13.11 13dpo
    Beta 36
    Prog 23,4
    15.11 15dpo
    Beta 124,4
    27.11 Beta 11 243 😍
    20.12 2 cm szczęścia ❤️
    16.01 prenatalne 6cm maleństwa 🥹
    29.01. 9 cm chłopca 🩵
    26.02. 300g bobasa 😍
    12.03. połówkowe 420g misia 🐻
    25.03. 600g wstydzioszka 👶
    22.04. 1111 g synka 🩵
    Termin porodu 29.07.2024❤️

    preg.png
  • Vivi00 Znajoma
    Postów: 28 36

    Wysłany: 29 września 2023, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    MUSZka ja bardzo długo zastanawiałam się czy w końcu napisać, ale w końcu stwierdziłam że wszystkie jesteśmy tu w jednym celu, a wiadomo fajnie czasem kogoś się poradzić i pogadać właśnie o staraniach (ale nie tylko😉). Ja np. nikomu o tym że się staramy nie mówiłam więc jedyną osoba z którą mogę o tym rozmawiać to Mąż ☺️

    Heh mam dokładnie tak samo nikomu w najbliższym otoczeniu o tym nie mówimy żeby nie potrzebnie nie wywierać presji chociaż przyznam szczerze lekko się denerwuje 😅 a tak naprawdę nie mam jeszcze czym.

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ