Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Walentynki słodkie jak miód 🍯 za dziewięć miesięcy przywitamy nasz cud 👶🤱
Odpowiedz

Walentynki słodkie jak miód 🍯 za dziewięć miesięcy przywitamy nasz cud 👶🤱

Oceń ten wątek:
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    U mnie biało - jest 13dpo więc raczej pozamiatane. Ale jednak termin @ mam na piątek, coś źle obliczyłam, że myślałam że to dzisiaj. No ale nie nastawiam się na nic kompletnie. Tempka spadła, trochę - ale jednak. W ciąży z synkiem test wyszedł 10dpo i tempka rosła i była cały czas powyżej 37..

    Mąż już bierze suplementy, a ja zamówiłam jednak fertisim może przyjdzie przed 1dc.
    Więc w tym kolejnym cyklu biorę tylko fertisim i NAC. I w okolicy owulki małż dostanie ACC.

    I zamowie ten żel na płodność też. (Tylko nie wiem czy fertilsafe plus czy conceive plus - macie jakieś porownanie/doświadczenie? Ja jescze żelu nie używałam)

    I tyle
    Nic więcej nie kombinuje

    Przykro mi :(

    Pamiętam Ciebie z listopadowego wątku z fioletowej strony i trzymam kciuki za starania:)

    My uzywaliśmy concieve plus ale jakoś nie podpasował mężowi i nie stosujemy nic z tych bajerów. A szkoda, bo u mnie ze śluzem to kiepsko.....

    Beza27 lubi tę wiadomość

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • sernik_z_rodzynkami Autorytet
    Postów: 812 1193

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    A gdzie robiłaś? O której mają być wyniki? :) ja mam nadzieję że będą już koło południa

    Robiłam w Alabie, mam koło domu. Wyniki mają być dzisiaj, jak robiłam 2 tygodnie temu proga, to miałam ok. 17. Do tego czasu to jajko zniosę...

    👩‍💼 31
    👨 31
    👦 12.05.2021 💙

    2cs o drugiego maluszka
    13.02.2024 cień na teście
    14.02.2024 beta HCG 49,67 mlU/ml
    17.02.2024 beta HCG 344,60 mlU/ml 🤞

    age.png

    age.png
  • aszin Autorytet
    Postów: 7435 16452

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Przykro mi :(

    Pamiętam Ciebie z listopadowego wątku z fioletowej strony i trzymam kciuki za starania:)

    My uzywaliśmy concieve plus ale jakoś nie podpasował mężowi i nie stosujemy nic z tych bajerów. A szkoda, bo u mnie ze śluzem to kiepsko.....
    Wiele dziewczyn bardzo chwali wiesiołek na śluz, próbowałaś? :)

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Platynova55 Autorytet
    Postów: 405 957

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    U mnie biało - jest 13dpo więc raczej pozamiatane. Ale jednak termin @ mam na piątek, coś źle obliczyłam, że myślałam że to dzisiaj. No ale nie nastawiam się na nic kompletnie. Tempka spadła, trochę - ale jednak. W ciąży z synkiem test wyszedł 10dpo i tempka rosła i była cały czas powyżej 37..

    Mąż już bierze suplementy, a ja zamówiłam jednak fertisim może przyjdzie przed 1dc.
    Więc w tym kolejnym cyklu biorę tylko fertisim i NAC. I w okolicy owulki małż dostanie ACC.

    I zamowie ten żel na płodność też. (Tylko nie wiem czy fertilsafe plus czy conceive plus - macie jakieś porownanie/doświadczenie? Ja jescze żelu nie używałam)

    I tyle
    Nic więcej nie kombinuje
    My używamy żel ferti-lily, sprawdza się ok. U mnie ze śluzem dosyć słabo i wiesiołek ani siemię lniane średnio pomaga chociaż mam zamiar spróbować od następnego cyklu jeszcze raz z tymi suplementami.
    Myślałam też o ACC dla siebie

    Beza27, alauda lubią tę wiadomość

    starania od 10.2022
    01.2024- cb 💔
    31.03.2024 ⏸️
    05.2024 💔
    👩🏻29
    IO, PCOS
    🧔🏻‍♂️31
    badanie nasienia ✅️
    19.11.2024 ⏸️
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1186 1794

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Przykro mi :(

    Pamiętam Ciebie z listopadowego wątku z fioletowej strony i trzymam kciuki za starania:)

    My uzywaliśmy concieve plus ale jakoś nie podpasował mężowi i nie stosujemy nic z tych bajerów. A szkoda, bo u mnie ze śluzem to kiepsko.....
    Dzięki 😊
    U mnie właśnie też ze śluzem kiepsko więc warto spróbować. Szkoda że mężowi nie podpasowalo, a żaden żel mu nie pasuje czy tylko ten konkretny ?

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min
    25+2 - 810g 💙
    29+3 - 1370g 💙
    32+6 - 1940g 💙

    age.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Wiele dziewczyn bardzo chwali wiesiołek na śluz, próbowałaś? :)

    Próbowałam. Nic nie pomaga.

    Jest u mnie podejrzenie zespołu Sjogrena, wiec nic nie da się z tym zrobić :( Jedynie objawowe leczenie, nawilżanie itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2024, 09:57

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • Gregorka Autorytet
    Postów: 992 2247

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Jak już dzisiaj 🐒 nie przyjdzie to jutro idę na betę..
    Chyba naprawdę wolałabym żeby przyszła w końcu i zacząć nowy cykl niż żeby się spóźniała i znów się wszystko rozjedzie 😟
    Test rano biały. Nigdy mi się nie spóźniała, jak już to przyszła dzień wcześniej ale nigdy później.

    Dzisiaj choć samopoczucie lepsze jakieś, może przez to że słoneczko za oknem 🫠☀️

    Pytam dziś rano mojej córki autystki co chce dostać na walentynki, odpowiedziała „serce”, pytam jakie małe czy duże, „duże!” - i pojechała do szkoły 😅 także muszę się zbierać na zakupy i szukać dużego serca 😊😊
    Owocnych poszukiwań ❤️🤗 i czekamy na fotorelacje jak uda się upolować ❤️🤗🤩🥰

    Pati2804 lubi tę wiadomość

    3×IUI❌️
    IVF
    ❄️ 7/8 tydzien 💔
    👼👼
    FET 🩵🤱
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    Dzięki 😊
    U mnie właśnie też ze śluzem kiepsko więc warto spróbować. Szkoda że mężowi nie podpasowalo, a żaden żel mu nie pasuje czy tylko ten konkretny ?

    Ten konkretny. Uważa, że później robi się taki lepki i ma jakieś nieprzyjemnie odczucia.

    Chyba rzeczywiście "wysycha" szybciej niż te normalne.

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • Gregorka Autorytet
    Postów: 992 2247

    Wysłany: 14 lutego 2024, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Próbowałam. Nic nie pomaga.

    Jest u mnie podejrzenie zespołu Sjogrena, wiec nic nie da się z tym zrobić :(
    A próbowałaś zioła ojca sroki? Dodatkowo biorę jeszcze olej z wiesiołka i w takim połączeniu mój sluz się poprawił 😊🤗
    Trzymam kciuki ❤️

    3×IUI❌️
    IVF
    ❄️ 7/8 tydzien 💔
    👼👼
    FET 🩵🤱
  • Gregorka Autorytet
    Postów: 992 2247

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dostałam pierwsze wyniki z immunologii- wyniki badań immunofenotypu prawidłowe, nie mam powyzszonych komórek nk 😁
    Taki prezent dostałam na Walentynki z testDNA🤗❤️ oby byli nadal tacy hojni za 1,5tygodnia z resztą wyników hihi🤞🤗

    Karos31, nick nieaktualny, Dropsik, sernik_z_rodzynkami, Pati2804 lubią tę wiadomość

    3×IUI❌️
    IVF
    ❄️ 7/8 tydzien 💔
    👼👼
    FET 🩵🤱
  • Karos31 Autorytet
    Postów: 607 1018

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Nie ma za co 😘. Fertistim od wczoraj zaczęłam pić i powiem tyle... w smaku jest pyszniutki 🫣 wiem że PrenaCaps Ovi też są składowo fajne wyglądały ale cenowo chyba drożej wychodziło.


    Ja od stycznia zaczęłam pić fertistim i zaszłam w 1 cyklu. :) smak ma super i nic mi nie było po miesiacu picia,żadnych mdłości :)

    ellevv lubi tę wiadomość

    👱33 🧔32

    02.2015 - 🩷🤱

    11.2023 - 14 tydz 🩵💔 Trisomia 18

    06.2024 - 23 tydz 🩷💔 Rozszczep kręgosłupa, wielowadzie.

    01.2026 zaczynamy starania ♥️

    4.02 - ⏸️ jasna kreska 😍
    16.06 - 600g synka 🩵

    preg.png
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2300 3478

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karos31 wrote:
    Ja od stycznia zaczęłam pić fertistim i zaszłam w 1 cyklu. :) smak ma super i nic mi nie było po miesiacu picia,żadnych mdłości :)

    Piłaś sam Fertisim? Bez żadnych dodatkowych supli?

  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 1552 3730

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalena321 wrote:
    Jak już dzisiaj 🐒 nie przyjdzie to jutro idę na betę..
    Chyba naprawdę wolałabym żeby przyszła w końcu i zacząć nowy cykl niż żeby się spóźniała i znów się wszystko rozjedzie 😟
    Test rano biały. Nigdy mi się nie spóźniała, jak już to przyszła dzień wcześniej ale nigdy później.

    Dzisiaj choć samopoczucie lepsze jakieś, może przez to że słoneczko za oknem 🫠☀️

    Pytam dziś rano mojej córki autystki co chce dostać na walentynki, odpowiedziała „serce”, pytam jakie małe czy duże, „duże!” - i pojechała do szkoły 😅 także muszę się zbierać na zakupy i szukać dużego serca 😊😊

    U mnie taka sama sytuacja. Cykl już trwa 33-34 dni, standardowo to około 30. 🐒 przychodź, bo czas na nowy cykl! 😂

    2,5 roku starań – wciąż czekamy na nasze dwie kreski 🤍

    🙋🏻‍♀️ Endometrioza | Adenomioza | Zaburzenia drożności jajowodów | PCOS | Zaburzenia gospodarki cukrowej
    🙎🏼‍♂️ Krytyczny czynnik męski , HBA 30%, OAT

    In vitro 🧬
    ✅ Kwiecień: Kwalifikacja i wymazy
    💉 17.06 start stymulacji
    👀 23.06 podglądanie jajeczek, wizyta w klinice
    __
    „ As you do not know how the body is formed in a mother's womb, so you cannot understand the work of God, the Maker of all things.” Biblie, ‭‭Ecclesiastes‬ ‭11‬:‭5‬ ‭

    I am still waiting for this miracle, let me experience it, God - maker of all things. ❤️‍🔥
  • Karos31 Autorytet
    Postów: 607 1018

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CoffeeDream wrote:
    Piłaś sam Fertisim? Bez żadnych dodatkowych supli?

    Tak sam fertistim :)

    CoffeeDream lubi tę wiadomość

    👱33 🧔32

    02.2015 - 🩷🤱

    11.2023 - 14 tydz 🩵💔 Trisomia 18

    06.2024 - 23 tydz 🩷💔 Rozszczep kręgosłupa, wielowadzie.

    01.2026 zaczynamy starania ♥️

    4.02 - ⏸️ jasna kreska 😍
    16.06 - 600g synka 🩵

    preg.png
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 1552 3730

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że od rana tak sobie myślę o tym forum i jestem bardzo wdzięczna za niego i Was, to serio skarbnica wiedzy. Może się nie udzielam za dużo (trochę mam poczucie, że nie umiem się wbić w rozmowę - nie wiem, do jakich wątków się odwoływać, itp. Hahahaha), ale czytam i czuję, że jesteśmy w tym wszystkie razem i że serio sobie dopingujemy. ♥️🥰🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2024, 10:21

    elektro96, nick nieaktualny, Karos31, aszin, notsobadd, Platynova55, kasia97, CoffeeDream, Malinowysorbet, Malamia, nick nieaktualny, Dropsik, Zbuntowana, Leśneintro, Beza27, nick nieaktualny, Pati2804, AnitaK, ultramaryna_, Gregorka, nick nieaktualny, MummyYummy, Sosenka93, Kasia111, ezra, Sikoreczkaaa lubią tę wiadomość

    2,5 roku starań – wciąż czekamy na nasze dwie kreski 🤍

    🙋🏻‍♀️ Endometrioza | Adenomioza | Zaburzenia drożności jajowodów | PCOS | Zaburzenia gospodarki cukrowej
    🙎🏼‍♂️ Krytyczny czynnik męski , HBA 30%, OAT

    In vitro 🧬
    ✅ Kwiecień: Kwalifikacja i wymazy
    💉 17.06 start stymulacji
    👀 23.06 podglądanie jajeczek, wizyta w klinice
    __
    „ As you do not know how the body is formed in a mother's womb, so you cannot understand the work of God, the Maker of all things.” Biblie, ‭‭Ecclesiastes‬ ‭11‬:‭5‬ ‭

    I am still waiting for this miracle, let me experience it, God - maker of all things. ❤️‍🔥
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3183 8351

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ☺️ Kilka dni milczałam, bo musiałam odetchnąć psychicznie jak przyszła 🐒 Za dużą presję na siebie nałożyłam w poprzednim cyklu, teraz wchodzę z (mam nadzieję) innym nastawieniem.
    Gratuluję wszystkim, które zobaczyły ⏸️ 💓
    Nie wiem jak to działa, ale jak się dowiaduje, że ktoś z mojego otoczenia spodziewa się dziecka to czuję zawsze leciutką szpileczkę żalu, a wszystkie dobre informacje z tego forum powodują tylko wzrusz i szczerą radość - medżik 🙈😜
    Mój mąż umówił się na jutro na badanie nasienia - sam z siebie, bardzo się cieszę. I proszę oczywiście o kciuki ☺️ Może wiecie z doświadczenia ile mniej więcej czeka się na wyniki? Umówił się do Invicty, niestety na stronie nie znalazłam info ile trzeba czekać na wynik…

    Miłego dnia dla wszystkich 😘 u mnie dzisiaj meeega słonko, aż chce się życ ☀️

    Chochlik12, Malinowysorbet, nick nieaktualny, Dropsik, Zbuntowana, Beza27, nick nieaktualny, Pati2804, AnitaK, ultramaryna_, Gregorka, ezra, nick nieaktualny, MummyYummy lubią tę wiadomość

    👩🏼 PCOS (ustabilizowane, są regularne owulacje), niedoczynność tarczycy
    drożność jajowodów✅ pasożyty✅ AMH 3,69✅ KIR Bx (obecne wszystkie implantacyjne)✅
    MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️


    👱🏻‍♂️ morfologia 3%, ale ładna ilość, lekko obniżona ruchliwość ✖️ stres oksydacyjny 3,4✖️
    posiew nasienia✅ HBA 80%✅ fragmentacja 10%✅

    kilka cykli naturalnych ❌
    5 cykli stymulowanych letrozolem ❌

    Walczymy 💪🏻
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5796 10986

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    notsobadd wrote:
    Cześć dziewczyny ☺️ Kilka dni milczałam, bo musiałam odetchnąć psychicznie jak przyszła 🐒 Za dużą presję na siebie nałożyłam w poprzednim cyklu, teraz wchodzę z (mam nadzieję) innym nastawieniem.
    Gratuluję wszystkim, które zobaczyły ⏸️ 💓
    Nie wiem jak to działa, ale jak się dowiaduje, że ktoś z mojego otoczenia spodziewa się dziecka to czuję zawsze leciutką szpileczkę żalu, a wszystkie dobre informacje z tego forum powodują tylko wzrusz i szczerą radość - medżik 🙈😜
    Mój mąż umówił się na jutro na badanie nasienia - sam z siebie, bardzo się cieszę. I proszę oczywiście o kciuki ☺️ Może wiecie z doświadczenia ile mniej więcej czeka się na wyniki? Umówił się do Invicty, niestety na stronie nie znalazłam info ile trzeba czekać na wynik…

    Miłego dnia dla wszystkich 😘 u mnie dzisiaj meeega słonko, aż chce się życ ☀️

    Kciuki! Ma robił wczoraj tylko w innej klinice i po 2,5 h był wynik

    notsobadd lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    Pierwszy bobas 11cs 🍀 👧 01/2025

    Drugi bobas 1cs 🍀:

    ⏸️ 7.12
    08.12 Beta 12dpo 105,60
    10.12 Beta 14dpo 423,40
    23.12 zarodek z serduszkiem ❣️
    13.01 2,17 cm bobaska 🥰
    04.02 5,28 cm szczęścia, wiemy kim jesteś 🥰
    12.02 7 cm skaczącego bejbika ❣️
    05.03 156 g dzidziusia 🥰
    25.03 292g kuleczki, widzieliśmy Twoją buźkę 🥰
    01.04 20cm i 344g malutkiego człowieczka 🫶🏻
    22.04 564g naszego cudu 🥰
    20.05 1197g ludzika 🥰




    preg.png
  • notsobadd Autorytet
    Postów: 3183 8351

    Wysłany: 14 lutego 2024, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Kciuki! Ma robił wczoraj tylko w innej klinice i po 2,5 h był wynik
    Super, to jest nadzieja że jutro się czegoś dowiemy. Chociaż pewnie sami to i tak niewiele z tego wyczytamy tylko z andrologiem. Wy umawialiście wizytę u andro? ☺️

    👩🏼 PCOS (ustabilizowane, są regularne owulacje), niedoczynność tarczycy
    drożność jajowodów✅ pasożyty✅ AMH 3,69✅ KIR Bx (obecne wszystkie implantacyjne)✅
    MTHFR✖️ PAI-1 hetero✖️


    👱🏻‍♂️ morfologia 3%, ale ładna ilość, lekko obniżona ruchliwość ✖️ stres oksydacyjny 3,4✖️
    posiew nasienia✅ HBA 80%✅ fragmentacja 10%✅

    kilka cykli naturalnych ❌
    5 cykli stymulowanych letrozolem ❌

    Walczymy 💪🏻
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 2300 3478

    Wysłany: 14 lutego 2024, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    notsobadd wrote:
    Cześć dziewczyny ☺️ Kilka dni milczałam, bo musiałam odetchnąć psychicznie jak przyszła 🐒 Za dużą presję na siebie nałożyłam w poprzednim cyklu, teraz wchodzę z (mam nadzieję) innym nastawieniem.
    Gratuluję wszystkim, które zobaczyły ⏸️ 💓
    Nie wiem jak to działa, ale jak się dowiaduje, że ktoś z mojego otoczenia spodziewa się dziecka to czuję zawsze leciutką szpileczkę żalu, a wszystkie dobre informacje z tego forum powodują tylko wzrusz i szczerą radość - medżik 🙈😜
    Mój mąż umówił się na jutro na badanie nasienia - sam z siebie, bardzo się cieszę. I proszę oczywiście o kciuki ☺️ Może wiecie z doświadczenia ile mniej więcej czeka się na wyniki? Umówił się do Invicty, niestety na stronie nie znalazłam info ile trzeba czekać na wynik…

    Miłego dnia dla wszystkich 😘 u mnie dzisiaj meeega słonko, aż chce się życ ☀️

    Doskonale Cię rozumiem... Też ostatnio byłam nawet zła na moje kumpele, które po wiadomości, że jedna z nich spodziewa się drugiego dziecka, smieszkowaly, że w lato to spotkają się na Kinder party... Poczułam się bardzo wykluczona. 😥 Nawet nie komentowałam, tylko pogratulowałam. Akurat to takie kumpele, z którymi widuje się raz na rok. Każda w innym zakątku PL, ale i tak mnie to zabolało.
    Tu na forum jakoś jest inaczej. Te wiadomości napawają optymizmem. 😊

    Dropsik, notsobadd, Pati2804, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

  • Dropsik Autorytet
    Postów: 2277 5270

    Wysłany: 14 lutego 2024, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    notsobadd wrote:
    Super, to jest nadzieja że jutro się czegoś dowiemy. Chociaż pewnie sami to i tak niewiele z tego wyczytamy tylko z andrologiem. Wy umawialiście wizytę u andro? ☺️
    U nas wyniki były prawidłowe i nie było czego konsultować. Też w Invicta mąż robił, wyniki były szybciutko.
    Ja potem przed wizytą w klinice (po roku starań) poprosiłam męża, żeby zrobił jeszcze więcej badań nasienia (fragmentacja, hba, posiewy itp), żeby już lekarz spojrzał na jego kompleksowe wyniki i mógł go wykluczyć z dalszej diagnozy. I tak w sumie było, bo było wszędzie prawidłowo.

    Zbuntowana, notsobadd, Gregorka lubią tę wiadomość

‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ