X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne We wrześniu testujemy i na dwie kreski oczekujemy :)
Odpowiedz

We wrześniu testujemy i na dwie kreski oczekujemy :)

Oceń ten wątek:
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:

    A mam pytanie odnośnie mojego dziwnego cyklu. Podejrzewam, że był bezowulacyjny oczywiście.
    Tamta @ trwa 5 dni... za krótko jak na moje cykle.. piersi nie przestały boleć mimo wystąpienia krwawienia i okres przyszedł w 19 dc :( czy któraś spotkała się z takim przypadkiem ? zastanawiam się czy jest sens iść do ginekologa czy poczekać i zobaczyć jak ten cykl będzie wyglądał i czy będzie owu. Na razie obecna @ przebiega tak jak powinna.. piersi przestały boleć, więc mam nadzieje, że ten cykl będzie taki jak zawsze.

    Wydaje mi się, że jeśli to jeden "nietypowy" cykl to najlepiej przeczekać i zobaczyć co będzie w następnym. Chyba sierpień ogólnie był jakiś dziwny, bo wiele dziewczyn pisze o anomaliach - ja np. miałam cykl +10 dni dłuższy niż zazwyczaj, pomimo tego temperatura ładnie wzrosła i cykl był owulacyjny, tylko że jakoś ją przegapiłam dlatego że była tak późno :(

    Jeśli jednak czujesz, że coś jest nie tak, coś Cię niepokoi i intuicja podpowiada, że nie wszystko jest ok, to skonsultuj się z lekarzem, to nigdy nie zaszkodzi :)

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    Wydaje mi się, że jeśli to jeden "nietypowy" cykl to najlepiej przeczekać i zobaczyć co będzie w następnym. Chyba sierpień ogólnie był jakiś dziwny, bo wiele dziewczyn pisze o anomaliach - ja np. miałam cykl +10 dni dłuższy niż zazwyczaj, pomimo tego temperatura ładnie wzrosła i cykl był owulacyjny, tylko że jakoś ją przegapiłam dlatego że była tak późno :(

    Jeśli jednak czujesz, że coś jest nie tak, coś Cię niepokoi i intuicja podpowiada, że nie wszystko jest ok, to skonsultuj się z lekarzem, to nigdy nie zaszkodzi :)


    Może faktycznie sierpień był jakiś dziwny hehe :)
    Zobaczę jak będzie przebiegał ten cykl. Jak na razie idzie tak jak powinno, więc może był to jakiś jednorazowy wybryk. W ciągu każdego roku zdarzy mi się 1 lub 2 wybryki, ale raczej, że cykl trwa znacznie dłużej. Pierwszy raz zdarzyło mi się, aby trwał krócej.

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przyszły właśnie testy owulacyjne:D dziś 9dc więc za kilka dni działamy :D

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczesciara30 wrote:
    Mi przyszły właśnie testy owulacyjne:D dziś 9dc więc za kilka dni działamy :D


    Powodzenia :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczesciara30 wrote:
    Mi przyszły właśnie testy owulacyjne:D dziś 9dc więc za kilka dni działamy :D

    Ja właśnie też zaczynam z testami z allegro :) Mam pytanie - pisałam w innym wątku ale zapytam tez tutaj - o jakiej porze dnia robicie testy owulacyjne? Na instrukcji jest wpisane że najlepiej z porannego moczu, a zazwyczaj piszą że lepiej wieczorem po 2 godzinach bez picia i teraz zgłupiałam :/

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    Ja właśnie też zaczynam z testami z allegro :) Mam pytanie - pisałam w innym wątku ale zapytam tez tutaj - o jakiej porze dnia robicie testy owulacyjne? Na instrukcji jest wpisane że najlepiej z porannego moczu, a zazwyczaj piszą że lepiej wieczorem po 2 godzinach bez picia i teraz zgłupiałam :/


    Podpinam się do pytania :)
    Też tym razem będę regularnie testować :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno najlepiej koło 22:00, ka teraz spróbowałam i druga jaśniejsze kreska w owulacyjnym czyli negatyw tak?

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • Kasia_Tre Ekspertka
    Postów: 202 270

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja zawsze popoludniu testuje, nie wczesniej niz 12 i nie pozniej niz 20. A gdy owu sie zbliza to nawet 2 razy w ciagu dnia, tak ok 13 i 20

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsza dzidzie

    5 cs po przerwie (8 ogolem, w tym jedna ciaza stracona) - udalo sie 🥰
    7.12.2020 ⏸️
    16dpo beta 1105
    18dpo beta 2926, przyrost 164.8%
    20dpo beta 6393, przyrost 118.5%
    30.12.2020 👣💓
    01.02.2021 💓 5.44cm🥰

    👼🏼 06.06.2018 -10tc (8tc) :(

    👩🏼34 lata
    🧔🏼37 lat
    🏠🇨🇦

    nzjdflw1of0frln6.png
  • Karenira Autorytet
    Postów: 1042 1260

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczesciara30 wrote:
    Podobno najlepiej koło 22:00, ka teraz spróbowałam i druga jaśniejsze kreska w owulacyjnym czyli negatyw tak?
    Przy pozytywnym testowa musi być grubsza i ciemniejsza od kontrolnej albo co najmniej taka sama. Jeśli jest jaśniejsza to negatyw.

    szczesciara30, Nastkaa97 lubią tę wiadomość

    36 lat
    28.08.2020 ⏸️ Chłopiec
    26.04.2021 3070g, 52cm
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to czekam aż 🐵 sobie pójdzie i zaczynamy odliczanie ☺️

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Siilike Ekspertka
    Postów: 160 231

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    Wydaje mi się, że jeśli to jeden "nietypowy" cykl to najlepiej przeczekać i zobaczyć co będzie w następnym. Chyba sierpień ogólnie był jakiś dziwny, bo wiele dziewczyn pisze o anomaliach - ja np. miałam cykl +10 dni dłuższy niż zazwyczaj, pomimo tego temperatura ładnie wzrosła i cykl był owulacyjny, tylko że jakoś ją przegapiłam dlatego że była tak późno :(

    Potwierdzam, że lipcowo-sierpniowy cykl też mam dziwny. Miesiączka wyglądała zupełnie inaczej niż zwykle. Ale zwalam to na upały i spory wysiłek fizyczny, który akurat miałam tuż przed okresem. Teraz już z niecierpliwością przebieram nogami i czekam na kolejny cykl, żeby zacząć starania. Dziś 27 dzień i już trochę świruję :P...

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    10.09.2020 (23 dc, 10 dpo) ⏸️
    15.09.2020 - beta hCG: 178
    17.09.2020 - beta hCG: 487

    21.05.2021 ❤️👧🏼 L.
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moje pytanie brzmi. Czy w czasie dni płodnych przytulance są u was codziennie? Wiem że zalecane jest co drugi dzień ale ja mam cykle między 29-31 dni więc człowiek już myśli co tu robić hahaha. Poprzedni cykl zmarnowany bo były przytulasy w 13-14 dc a owulka w 17

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się staram co drugi max trzeci dzień ale cały cykl od zeszłego. Okres się skończył więc zaczynam działać. Jutro powinny być testu owy i przez 2 tygodnie będę je robić ok 18 jak wrócę z pracy. Potem nocki więc może być ciężko z testowaniem
    Ogólnie ginekolog powiedziała że właśnie ten co 2 dzień wytrysk u chłopa powoduje że żołnierze są silniejsi. Więc nawet jak nie mamy mocy poza tymi dniami chyba warto ich namówić nawet do innej formy 🤣

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • szczesciara30 Autorytet
    Postów: 640 534

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    guerretenshi wrote:
    Ja się staram co drugi max trzeci dzień ale cały cykl od zeszłego. Okres się skończył więc zaczynam działać. Jutro powinny być testu owy i przez 2 tygodnie będę je robić ok 18 jak wrócę z pracy. Potem nocki więc może być ciężko z testowaniem
    Ogólnie ginekolog powiedziała że właśnie ten co 2 dzień wytrysk u chłopa powoduje że żołnierze są silniejsi. Więc nawet jak nie mamy mocy poza tymi dniami chyba warto ich namówić nawet do innej formy 🤣
    Ja mówię do męża że od. Niedzieli do środy czwartku to codziennie hahaha

    Siilike lubi tę wiadomość

    w57vrjjgs1ia7rw6.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już też oznajmiłam mojej męży 😂🤦‍♀️ że od soboty co 2 dzień ☺️
    Powiedział, że już mobilizuje żołnierzy do walki 😂😂😂

    Siilike, Magda_Z lubią tę wiadomość

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Siilike Ekspertka
    Postów: 160 231

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczesciara30 wrote:
    Wszystkie kobietki które z utęsknieniem czekają na widok dwóch kresek :) wrzesień będzie nasz :)!
    WRZESIEŃ :) <3

    Nareszcie mogę się wpisać 🤩! Poproszę na 16 września!

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    10.09.2020 (23 dc, 10 dpo) ⏸️
    15.09.2020 - beta hCG: 178
    17.09.2020 - beta hCG: 487

    21.05.2021 ❤️👧🏼 L.
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też staramy się co 2 lub max 3 dni po @ a około owulacji to codziennie, chociaż w poprzednim cyklu ją przegapiłam bo przyszła 10 dni później niż myślałam że będzie. We wcześniejszych cyklach nie mierzyłam temperatury tylko bazowałam na kalendarzu więc szanse na to że trafiłam w owulacje też są raczej małe. W tym miesiącu włączam pełny pakiet obserwacji💪 i wierzę że to coś da😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2020, 10:41

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    U nas też staramy się co 2 lub max 3 dni po @ a około owulacji to codziennie, chociaż w poprzednim cyklu ją przegapiłam bo przyszła 10 dni później niż myślałam że będzie A we wcześniejszych cyklach nie mierzyłam temperatury tylko bazowałam na kalendarzu więc szanse na to że trafiłam w owulacje też są raczej małe. W tym miesiącu włączam pełny pakiet obserwacji💪 i wierzę że to coś da😊


    Musi się udać :)
    Myślę, że chyba lepsza jest świadomość, że przegapiło się owulacje niż wiedzieć, że na pewno była, serduszkowanie było w tym czasie, a się nie udało. W głowie tysiąc myśli, teorii, googlowania typu "seks w owulacje a brak ciąży"... teraz się z tego śmieję, ale wtedy było mi ciężko.

    Ja tylko mam problem z obserwacją szyjki... próbowałam coś w tamtym cyklu sprawdzać, ale nawet tego nie notowałam bo strasznie ciężko mi jest określić czy jest ona wysoko, nisko... itd :(

    Przede mną dzisiaj jeszcze wizyta u dermatologa ze względu na wypadanie włosów. Mam nadzieję, że to nie na tle hormonalnym bo bym się chyba załamała :( Innych objawów u siebie nie obserwuje jeśli chodzi o ewentualne podwyższenie androgenów, więc mam nadzieje, że to nie to czego się boję i nie będzie żadnych przeszkód do starań.

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    Musi się udać :)
    Myślę, że chyba lepsza jest świadomość, że przegapiło się owulacje niż wiedzieć, że na pewno była, serduszkowanie było w tym czasie, a się nie udało. W głowie tysiąc myśli, teorii, googlowania typu "seks w owulacje a brak ciąży"... teraz się z tego śmieję, ale wtedy było mi ciężko.

    Ja tylko mam problem z obserwacją szyjki... próbowałam coś w tamtym cyklu sprawdzać, ale nawet tego nie notowałam bo strasznie ciężko mi jest określić czy jest ona wysoko, nisko... itd :(

    Przede mną dzisiaj jeszcze wizyta u dermatologa ze względu na wypadanie włosów. Mam nadzieję, że to nie na tle hormonalnym bo bym się chyba załamała :( Innych objawów u siebie nie obserwuje jeśli chodzi o ewentualne podwyższenie androgenów, więc mam nadzieje, że to nie to czego się boję i nie będzie żadnych przeszkód do starań.

    Co do obserwacji szyjki to zaczęłam w tym cyklu. Na razie obserwacje są na chybił-trafił bo ciężko mi to ocenić.
    Kieruję się tym co gdzieś wyczytałam i wydaje mi się logiczne:
    - nisko to kiedy dosięgam bez problemu palcem po okresie, wysoko to kiedy muszę jej chwilę poszukać (:P);
    - twarda to odczucie jak przy dotykaniu nosa, do miękkiej jeszcze nie doszłam ale po 10 dniu cyklu widzę różnicę w twardości więc zakładam że teraz jest średnia,
    - co do otwarcia to cały czas czuję wgłębienie więc określam jako średnia - podobno dobrze jest się kierować odczuciem jakby "dzióbkiem" jak do dmuchania prze usta (zamknięte/otwarte).

    Czy to ma sens i tak powinno być? Nie mam pojęcia :D Mam nadzieję, że w końcu się nauczę

    Nastkaa97, Siilike lubią tę wiadomość

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    Co do obserwacji szyjki to zaczęłam w tym cyklu. Na razie obserwacje są na chybił-trafił bo ciężko mi to ocenić.
    Kieruję się tym co gdzieś wyczytałam i wydaje mi się logiczne:
    - nisko to kiedy dosięgam bez problemu palcem po okresie, wysoko to kiedy muszę jej chwilę poszukać (:P);
    - twarda to odczucie jak przy dotykaniu nosa, do miękkiej jeszcze nie doszłam ale po 10 dniu cyklu widzę różnicę w twardości więc zakładam że teraz jest średnia,
    - co do otwarcia to cały czas czuję wgłębienie więc określam jako średnia - podobno dobrze jest się kierować odczuciem jakby "dzióbkiem" jak do dmuchania prze usta (zamknięte/otwarte).

    Czy to ma sens i tak powinno być? Nie mam pojęcia :D Mam nadzieję, że w końcu się nauczę


    Nie ukrywam, że trochę to skomplikowane haha :)
    Będę próbować jeszcze raz w tym cyklu :)
    Dużo mi podpowiedziała twoja odpowiedź. Będę do niej wracać :)

    Magda_Z lubi tę wiadomość

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ