X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne We wrześniu w lesie parzymy się jak dziki 🐗 A potem już grzecznie sikamy na teściki ⏸️
Odpowiedz

We wrześniu w lesie parzymy się jak dziki 🐗 A potem już grzecznie sikamy na teściki ⏸️

Oceń ten wątek:
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1341 1493

    Wysłany: 12 listopada 2023, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Nowa_Ola a sugerował Ci jakoś wcześniej że będzie zamykał gabinet czy to tak nagle?

    Mart - miałam, i też miałam ostatnio co 2 tygodnie bo byłam na luxmedzie 😀

    Co do prenatalnych z synkiem mam złe doświadczenie bo lekarz mnie jeden nastraszył bezsensownie na pierwszych i się najadłam strachu i też mam takie głupie myślenie że skoro jedno dziecko mam zdrowe to niemożliwe żeby mieć tyle szczęścia i drugie też zdrowe. Głupie myślenie no ale tak mam.

    Nic nie sugerował właśnie :( kompletne zaskoczenie. Mam duży dylemat, bo mam luxmed i fajnego lekarza tam, ale luxmed ma taką politykę, że w ciąży robi 3 usg 🤦‍♀️ nie wszyscy lekarze sie podobno do tego stosują, ale ten mój tak.. Mam też świetnego ginekologa prywatnie, który również pracuje w szpitalu, w którym chcę rodzic, tam gdzie ordynatorem jest mój jeszcze aktualny prowadzący. Jeszcze się zastanowię. Aktualnie jestem zapisana na środę na usg w luxmedzie, bo pomyślałam, że podejrzenie tętna dziecka mnie trochę uspokoi, bo mam nadzieję, że zwolniło.

    Karolina, nawet nie myśl w taki sposób, że coś będzie nie tak z drugim bobasem! Będzie na pewno wszystko dobrze 😘 Wiele kobiet ma +2 dzieci i są zdrowe, zobaczysz, że tak samo będzie i u Ciebie! Tego się trzymamy, Szefowo ❤️

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 532

    Wysłany: 12 listopada 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, Nowa_Ola ja w ogóle mam takie doświadczenie, że dobrze mieć lekarza prowadzącego, który pracuje w szpitalu.
    W poprzedniej ciąży miałam bardzo fajną lekarkę, ale w połowie mojej ciąży przestała pracować w szpitalu. Na końcówce miałam nieprzyjemności trochę właśnie przez to że nie miałam "znajomego" lekarza w szpitalu 🤷 niby nikt wprost nie powiedział, ale między słowami wyszło... Ostatecznie z porodu byłam zadowolona, ale uznałam, że następna ciąża koniecznie u lekarza który pracuje w szpitalu. Mam bardzo fajna, mloda lekarkę i ufam że na koniec to mądrze poprowadzi. W luxmedzie też korzystam i jestem mile zaskoczona oferta bo lekarz też fajny ale już uznałam że dla spokoju chce iść prywatnie.
    Takze jak ten inny lekarz jest fajny to może warto?
    Choć z drugiej strony jeśli obecny pracuje w szpitalu to może Cię weźmie pod opiekę w szpitalu...

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1341 1493

    Wysłany: 12 listopada 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Kurcze, Nowa_Ola ja w ogóle mam takie doświadczenie, że dobrze mieć lekarza prowadzącego, który pracuje w szpitalu.
    W poprzedniej ciąży miałam bardzo fajną lekarkę, ale w połowie mojej ciąży przestała pracować w szpitalu. Na końcówce miałam nieprzyjemności trochę właśnie przez to że nie miałam "znajomego" lekarza w szpitalu 🤷 niby nikt wprost nie powiedział, ale między słowami wyszło... Ostatecznie z porodu byłam zadowolona, ale uznałam, że następna ciąża koniecznie u lekarza który pracuje w szpitalu. Mam bardzo fajna, mloda lekarkę i ufam że na koniec to mądrze poprowadzi. W luxmedzie też korzystam i jestem mile zaskoczona oferta bo lekarz też fajny ale już uznałam że dla spokoju chce iść prywatnie.
    Takze jak ten inny lekarz jest fajny to może warto?
    Choć z drugiej strony jeśli obecny pracuje w szpitalu to może Cię weźmie pod opiekę w szpitalu...

    Ten lekarz, do którego chodziłam to moj lekarz od kilku lat i powiedział, że jeśli chcę to on mnie przyjmie z otwartymi ramionami do porodu. Chyba zrobię tak, że pójdę do luxmedu głównie po badania darmowe, a prowadzic ciążę będę u drugiego lekarza, który pracuje w tym moim szpitalu. Wtedy będę spokojna, że znam dwóch lekarzy, duża szansa, że to właśnie któryś z nich będzie odbierał poród. Ten moj prowadzący to w ogóle chce mi zrobić CC, bo mam mięśniaka do wycięcia. Czuję, że i tak trafię do niego. Nie mam szczęścia do tych lekarzy w ciąży :(

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Karlaa Przyjaciółka
    Postów: 84 30

    Wysłany: 13 listopada 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę Was o modlitwę… Rano po przebudzeniu dostałam krwawienia i już myślałam, że stało się najgorsze… Szybko na izbę przyjęć, przyjęcie na oddział i na Usg na razie wszystko w porządku ciąża żywa, serduszko bije ale nie wiadomo skąd to krwawienie

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1341 1493

    Wysłany: 13 listopada 2023, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa wrote:
    Dziewczyny proszę Was o modlitwę… Rano po przebudzeniu dostałam krwawienia i już myślałam, że stało się najgorsze… Szybko na izbę przyjęć, przyjęcie na oddział i na Usg na razie wszystko w porządku ciąża żywa, serduszko bije ale nie wiadomo skąd to krwawienie

    Karlaa, trzymam kciuki 🤞 może jakiś krwiaczek się usadowił?

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Mart768 Autorytet
    Postów: 808 2015

    Wysłany: 13 listopada 2023, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa trzymam kciuki! Odpoczywaj dużo i postaraj się nie denerwować, chociaz wiem, ze to sie tak latwo mowi…

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️ 43

    Wszystkie wyniki raczej w normie

    Starania o pierwsze dziecko
    na luzie od 12.2020
    na poważnie od 08.2021

    wrzesień 2022: cb
    styczeń 2023: cb?
    marzec 2023: cb?
    maj 2023: poronienie 7tc

    08.09.23 - II
    23.09 - pęcherzyk na USG
    28.09 - mamy <3, 6+0
    12.10 - kontrola, 8+1
    26.10 - kontrola, 10+4
    10.11 - prenatalne - niskie ryzyko, czekam na wyniki z krwi, raczej chłopak, ale to ostrożna predykcja :D
    23.11 - kontrola, 14+2, płeć nadal nie znana :D, prenatalne okej
    21.12 - jednak dziewczynka :D
    18.01 - połówkowe - wszystko okej, na pewno dziewczynka :)
    15.02 - 850 g, wszystko okej
    14.03 - 1350 g, powiedzmy, że okej, ale to dolna granica normy
    28.03 - 1700 g, wszystko okej
    16.04 - zmiana gina, 2500 g Bobozaura
    07.05 - następna wizyta
    13.05 - planowy termin CC
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 532

    Wysłany: 14 listopada 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa - właśnie, może to jakiś krwiaczek?
    Odpoczywaj Kochana i się nie stresuj, jak będziesz mieć czas i siły, napisz nam, jak sytuacja ❤️

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Karlaa Przyjaciółka
    Postów: 84 30

    Wysłany: 14 listopada 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Wam… z dzieciątkiem wszystko w porządku.
    Wczoraj już się uspokoiło, a od rana znowu plamienia i krwawienie. Na Usg czysto, nie ma krwiaczków. Lekarze sami nie wiedzą z czego to krwawienie, usłyszałam tylko, że tak się zdaża i zostaje w szpitalu.
    Każde wyjście do łazienki to stres

  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1341 1493

    Wysłany: 15 listopada 2023, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa wrote:
    Dziękuje Wam… z dzieciątkiem wszystko w porządku.
    Wczoraj już się uspokoiło, a od rana znowu plamienia i krwawienie. Na Usg czysto, nie ma krwiaczków. Lekarze sami nie wiedzą z czego to krwawienie, usłyszałam tylko, że tak się zdaża i zostaje w szpitalu.
    Każde wyjście do łazienki to stres

    Pamiętaj, jesteś dzielna i Twój maluszek również, poradzicie sobie! Trzymam za Was kciuki i wierzę, że kropek tylko napędza Ci strachu, ale bardzo dobrze mu tam u Ciebie 😘 daj znać rano jak się czujecie

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 532

    Wysłany: 15 listopada 2023, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja właśnie czekam pod gabinetem. Stresuję się 😔w ogóle się zorientowałam że źle spojrzałam na wynik proga i przestałam się pilnować z braniem dupka. Teraz przy wpisywaniu okazało się że jednak mam niski 😨

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Karlaa Przyjaciółka
    Postów: 84 30

    Wysłany: 15 listopada 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzisiaj na wieczór plamienia ustały i mam nadzieje, że już tak zostanie i będzie tylko lepiej. Cały czas leżę i wstaje tylko do wc. Jutro maja zrobić usg.

    KarolinaK
    Trzymam kciuki, daj znać jak będziesz po wizycie 🤞

    Mart768 lubi tę wiadomość

  • Mart768 Autorytet
    Postów: 808 2015

    Wysłany: 15 listopada 2023, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK daj znac po wizycie, trzymam kciuki 🤞

    Karlaa za Ciebie też kciuki już na to jutrzejsze usg 🤞

    Karlaa lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️ 43

    Wszystkie wyniki raczej w normie

    Starania o pierwsze dziecko
    na luzie od 12.2020
    na poważnie od 08.2021

    wrzesień 2022: cb
    styczeń 2023: cb?
    marzec 2023: cb?
    maj 2023: poronienie 7tc

    08.09.23 - II
    23.09 - pęcherzyk na USG
    28.09 - mamy <3, 6+0
    12.10 - kontrola, 8+1
    26.10 - kontrola, 10+4
    10.11 - prenatalne - niskie ryzyko, czekam na wyniki z krwi, raczej chłopak, ale to ostrożna predykcja :D
    23.11 - kontrola, 14+2, płeć nadal nie znana :D, prenatalne okej
    21.12 - jednak dziewczynka :D
    18.01 - połówkowe - wszystko okej, na pewno dziewczynka :)
    15.02 - 850 g, wszystko okej
    14.03 - 1350 g, powiedzmy, że okej, ale to dolna granica normy
    28.03 - 1700 g, wszystko okej
    16.04 - zmiana gina, 2500 g Bobozaura
    07.05 - następna wizyta
    13.05 - planowy termin CC
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 532

    Wysłany: 15 listopada 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa - trzymamy kciuki ❤️ będzie dobrze!

    Ja już po, wszystko dobrze, prawie 4 cm dzidziutka 🙂
    Ufff!

    Nowa_Ola, Mart768, Karlaa lubią tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1341 1493

    Wysłany: 15 listopada 2023, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Karolina 😘 a ja dostałam detektor dziś i mój mąż znalazł serduszko 🥰 i tętno jest w porządku, było plus minus 140 🥰

    Mart768, Karlaa lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 532

    Wysłany: 16 listopada 2023, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa, Kochana, jak tam?

    Karlaa lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Karlaa Przyjaciółka
    Postów: 84 30

    Wysłany: 16 listopada 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamień ani krwawień już nie ma i oby tak dalej, chociaż ten stres co zobaczę na papierze za każdym razem jak wchodzę do łazienki jest cały czas.
    Jak będzie „czysto” przez 3 dni włącznie z dzisiejszym dniem to niedziela/poniedziałek wypis.
    Na Usg wszystko w porządku

    Mart768 lubi tę wiadomość

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 532

    Wysłany: 17 listopada 2023, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa-co się nastresujesz, to Twoje 😰 ale dobrze że na USG jest ok 🙂

    Powiem Wam Dziewczyny, że ja się chyba zaczynam czuć lepiej! Kilka dni temu miałam kryzys bo już nie mogłam ustać na nogach czasem przez zmęczenie od wymiotow... I już miałam dość tak psychicznie też.

    A teraz trzeci dzień z rzędu nie wymiotuje ❤️ jej co za ulga...nawet udało mi się coś popracować i powolutku myślę jak przerobić pokój synka i co będzie trzeba kupić.
    A Wy macie już jakieś zakupki za sobą?

    Mart768 lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Mart768 Autorytet
    Postów: 808 2015

    Wysłany: 17 listopada 2023, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK to dobrze, że się lepiej czujesz ❤️ mam nadzieję, że już tak zostanie. U mnie już jest chyba coś po 13 tygodniu i dopiero kilka dni temu odzyskałam apetyt, ale i tak jeszcze trochę mdli mnie wieczorami. Chociaż udało mi sie w tym tygodniu zaliczyc fryzjera i paznokcie, wiec to tez mały sukces.

    Co do zakupów to w przypływie entuzjazmu kupiłam jakieś bodziaki z rybami na wyprzedaży w sinsayu 🙈 ale bardziej przymierzam się do kupienia poduszki ciążowej, myslę ze jeszcze ze 2 tygodnie i zacznie być niezbędna.

    A jak u Was z zakupami? Robicie już jakieś checklisty wyprawek czy coś takiego?

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️ 43

    Wszystkie wyniki raczej w normie

    Starania o pierwsze dziecko
    na luzie od 12.2020
    na poważnie od 08.2021

    wrzesień 2022: cb
    styczeń 2023: cb?
    marzec 2023: cb?
    maj 2023: poronienie 7tc

    08.09.23 - II
    23.09 - pęcherzyk na USG
    28.09 - mamy <3, 6+0
    12.10 - kontrola, 8+1
    26.10 - kontrola, 10+4
    10.11 - prenatalne - niskie ryzyko, czekam na wyniki z krwi, raczej chłopak, ale to ostrożna predykcja :D
    23.11 - kontrola, 14+2, płeć nadal nie znana :D, prenatalne okej
    21.12 - jednak dziewczynka :D
    18.01 - połówkowe - wszystko okej, na pewno dziewczynka :)
    15.02 - 850 g, wszystko okej
    14.03 - 1350 g, powiedzmy, że okej, ale to dolna granica normy
    28.03 - 1700 g, wszystko okej
    16.04 - zmiana gina, 2500 g Bobozaura
    07.05 - następna wizyta
    13.05 - planowy termin CC
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 763 532

    Wysłany: 17 listopada 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mart768 - to już dobry znak, niebawem już w ogóle nie powinnaś mieć mdłości 🙂 tego Ci życzę. Ja w poprzedniej ciąży w drugim i trzecim trymestrze czułam się bardzo dobrze, miałam przypływ energii. Gorzej było psychicznie, ale fizycznie jak nigdy w życiu, taki paradoks 😄 poduszka ciążowa super sprawa. A brzuszek już się zaokrągla?

    Co do zakupów - dziś dopiero zaczęłam trochę o tym myśleć. Mam sporo rzeczy, które zostały po synku, ale mimo to chce żeby drugi dzidizuś też miał swoją ładną wypraweczke. Zależy jaką będzie płeć 😀 z synkiem się pospieszyłam, bo miała być dziewczynka najpierw i miałam już trochę różowych ciuszkow 😛 Muszę mocno przemyśleć co mi się przydało i czego tak rzeczywiście potrzeba. Największa zagwozdke mam z wózkiem, bo młody jeszcze dużo w nim jeździ, zasypia. Wyjście na nóżkach jest mega uciążliwe z nim... Ale różnica będzie prawie 3 lata, więc chyba nie ma już sensu zmieniać na podwójny. Teraz mamy cybexa balios s lux i bardzo go polecam do rozważenia, super się sprawdził. Myślę że kupię taka dostawke dla starszaka, chociaż boje się że będzie zazdrosny że drugie bobo jeździ w jego wózku 🤷

    Mart768 lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Mart768 Autorytet
    Postów: 808 2015

    Wysłany: 18 listopada 2023, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK coś tam się zaokrągla, ale jeszcze słabo widać, najbardziej się rzuca w oczy biust o dwa rozmiary wiekszy 🫣 no i mimo tych wymiotów coś mi się przytyło, bo w większość spodni już nie wchodzę.

    Haha noo ja też się trochę powstrzymuję z zakupami przez tą płciową niepewność. Wolałabym chłopca, ale wszyscy mi życzą, żeby była dziewczynka, bo mam już kilka propozycji przejęcia dziewczyńskich ciuszków na 0-2 lata 😅
    Faktycznie ciekawe jak Twoje starsze dziecię zareaguje na nowego właściciela wózka ^^ Taki trzylatek to chyba już ma poczucie własności, prawda? Trzymam kciuki, żeby poszło gładko ^^

    obczaiłam sobie tego cybexa, ale nie spodziewałam się, że wózki są takie drogie 🙈 wózka akurat nikt mi nie oferuje :P jest w domu jeszcze po mnie wózek z lat 90, ale ma bardzo trudne kółka i jest dość ciężki, więc ta opcja odpada 😅

    🙋‍♀️32 🙋‍♂️ 43

    Wszystkie wyniki raczej w normie

    Starania o pierwsze dziecko
    na luzie od 12.2020
    na poważnie od 08.2021

    wrzesień 2022: cb
    styczeń 2023: cb?
    marzec 2023: cb?
    maj 2023: poronienie 7tc

    08.09.23 - II
    23.09 - pęcherzyk na USG
    28.09 - mamy <3, 6+0
    12.10 - kontrola, 8+1
    26.10 - kontrola, 10+4
    10.11 - prenatalne - niskie ryzyko, czekam na wyniki z krwi, raczej chłopak, ale to ostrożna predykcja :D
    23.11 - kontrola, 14+2, płeć nadal nie znana :D, prenatalne okej
    21.12 - jednak dziewczynka :D
    18.01 - połówkowe - wszystko okej, na pewno dziewczynka :)
    15.02 - 850 g, wszystko okej
    14.03 - 1350 g, powiedzmy, że okej, ale to dolna granica normy
    28.03 - 1700 g, wszystko okej
    16.04 - zmiana gina, 2500 g Bobozaura
    07.05 - następna wizyta
    13.05 - planowy termin CC
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ