X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne We wrześniu w lesie parzymy się jak dziki 🐗 A potem już grzecznie sikamy na teściki ⏸️
Odpowiedz

We wrześniu w lesie parzymy się jak dziki 🐗 A potem już grzecznie sikamy na teściki ⏸️

Oceń ten wątek:
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 27 listopada 2023, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlaa - to dobre wieści, wiadomo skąd było krwawienie 🙂 ja bym posłuchała lekarza ale jeśli czujesz że będziesz bardzo zestresowana to idź na wizytę wcześniej.

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 28 listopada 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja już po prenatalnych 🙂 na 85 procent zdrowy chłopczyk 🙂 nie mieliśmy z kim małego zostawić i fajnie wyszło, bo był z nami na badaniu, dostał naklejki, a przede wszystkim widział dzidziusia i na koniec stwierdził, że malutki chłopczyk robił mu akuku, bo się dzidzia zasłaniała rączkami 😄

    Nowa_Ola, Mart768, Karlaa lubią tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1271 1394

    Wysłany: 28 listopada 2023, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Kochane, ja już po prenatalnych 🙂 na 85 procent zdrowy chłopczyk 🙂 nie mieliśmy z kim małego zostawić i fajnie wyszło, bo był z nami na badaniu, dostał naklejki, a przede wszystkim widział dzidziusia i na koniec stwierdził, że malutki chłopczyk robił mu akuku, bo się dzidzia zasłaniała rączkami 😄

    Ale cudownie 😍😍😍😍 super Kochana, świetne wiadomości :)

    Ja w oczekiwaniu na prenatalne muszę powtórzyć morfologię, bo dzwonili do mnie z diagnostyki, że był skrzep i nie mogli zbadać. Dobrze, że pappe zbadali, bo wyniki pappy już mam. W dodatku kilka dni temu złapała mnie infekcja i zrobilam mocz z posiewem i dobrze, bo w domu mam 950 bakterii, a norma do 150 😢 i leukocyty. Zobaczę co mi lekarz w czwartek powie, może posiew przyjdzie do tego czasu.

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 29 listopada 2023, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola - a dużo leukocytów? no niestety w ciąży dość często się łapie jakieś infekcje ... ja z synkiem miałam non stop problem, ale piłam dużo soku z żurawiny i to pomagało, polecam Ci :) jeśli dasz radę pić. Od tygodnia czuję, że mnie coś pobolewają nerki i muszę to ogarnąć :/

    No i współczuję z tym skrzepem, chociaż dobrze, że pappa się udała :)



    Jak tam Dziewczyny żyjecie?

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1271 1394

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Nowa_Ola - a dużo leukocytów? no niestety w ciąży dość często się łapie jakieś infekcje ... ja z synkiem miałam non stop problem, ale piłam dużo soku z żurawiny i to pomagało, polecam Ci :) jeśli dasz radę pić. Od tygodnia czuję, że mnie coś pobolewają nerki i muszę to ogarnąć :/

    No i współczuję z tym skrzepem, chociaż dobrze, że pappa się udała :)



    Jak tam Dziewczyny żyjecie?

    110 przy normie do 39 🤷‍♀️
    Spróbuję z tym sokiem z żurawiny, dziękuję 😘
    Morfologię już powtórzyłam, mam wyniki. Jestem przygotowana na jutro! 🙌

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1271 1394

    Wysłany: 30 listopada 2023, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po prenatalnych, prawie 7 cm zdrowego dzidziusia z machającymi nóżkami i rączkami <3 nawet liczyłam paluszki, bo pokazał całą rączkę :D ryzyka niskie. Tętno jest w normie, choć wynosi 180, ale lekarz powiedział, że zwolniło, więc nie ma co się martwić. Za dwa tygodnie kolejna wizyta, bo chciałam przed świętami jeszcze podejrzeć, a potem lekarza nie ma. A i co ważne! Lekarz jednak zostaje, nie muszę zmieniać prowadzącego! <3

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 30 listopada 2023, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola to są dwie świetne wieści 🙂 super! A coś mówił o płci ?

    Ja się zaczynam naprawdę czuć lepiej, bo mam ochotę na kawkę 😄 ale nie chwalę się bo jeszcze się gorzej poczuje i będzie 😛

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1271 1394

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Nowa_Ola to są dwie świetne wieści 🙂 super! A coś mówił o płci ?

    Ja się zaczynam naprawdę czuć lepiej, bo mam ochotę na kawkę 😄 ale nie chwalę się bo jeszcze się gorzej poczuje i będzie 😛

    Powiedział, że jeszcze nic nie widać :< Ale może za dwa tygodnie już coś zobaczymy :)

    O, kawa to dobry znak :D II trymestr się zbliża wielkimi krokami, będzie już tylko lepiej! :)

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, więcej nie napiszę że się już lepiej czuje, bo co to zrobię, to na drugi dzień wymiotuje 😛 ale mnie znowu teraz ostatnie dni wymęczyło 😲


    Halo, halo? A jak reszta Dziewczyn? Jesteście już prenatalnych?

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Mart768 Autorytet
    Postów: 803 1991

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) u nas odpukać ostatnio całkiem spokojnie, oprócz tego, że mamy nowego lokatora w domu - jakoś tydzień temu znaleźliśmy na ulicy młodą kotkę z rozbitym nosem, no nie mogliśmy jej tak zostawić. Nikt sie po nią nie zglosil, wiec mieszka sobie z nami i chyba jest szczesliwa.

    Popołudniami piekę ciastka, już mi przeszly troche te wszystkie problemy rzyganiowe, wiec latwiej sie odnalezc w kuchni :)

    Nie bardzo mam o czym opowiadac, bo nastepna wizyta dopiero 21 grudnia 🤷🏼‍♀️ w sumie gdyby nie ogromne cycki i te mdlosci od czasu do czasu to zupelnie zapomnialabym, ze jestem w ciązy.

    Mam nadzieje, ze u Was tez juz lepiej i ze rzyganie juz powoli przechodzi :)

    🙋‍♀️31 🙋‍♂️ 43

    Wszystkie wyniki raczej w normie

    Starania o pierwsze dziecko
    na luzie od 12.2020
    na poważnie od 08.2021

    wrzesień 2022: cb
    styczeń 2023: cb?
    marzec 2023: cb?
    maj 2023: poronienie 7tc

    08.09.23 - II
    23.09 - pęcherzyk na USG
    28.09 - mamy <3, 6+0
    12.10 - kontrola, 8+1
    26.10 - kontrola, 10+4
    10.11 - prenatalne - niskie ryzyko, czekam na wyniki z krwi, raczej chłopak, ale to ostrożna predykcja :D
    23.11 - kontrola, 14+2, płeć nadal nie znana :D, prenatalne okej
    21.12 - jednak dziewczynka :D
    18.01 - połówkowe - wszystko okej, na pewno dziewczynka :)
    15.02 - 850 g, wszystko okej
    14.03 - 1350 g, powiedzmy, że okej, ale to dolna granica normy
    28.03 - 1700 g, wszystko okej
    16.04 - zmiana gina, 2500 g Bobozaura
    07.05 - następna wizyta
    13.05 - planowy termin CC
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Jak tam u Was?
    Ktoś po wizycie?
    Ja właśnie dziś miałam i chcę się pochwalić,że będzie kolejny chłopiec 😊. Nim lekarz powiedział, że chłopiec to już sama wypatrzyłam na ekranie, ciężko było nie zauważyć tego siusiaczka 🙈.
    KarolinaK długo trzymają Cię mdłości. Współczuję i trzymam kciuki żeby minęły 🤞.
    Mart768 dobrze,że już mniej wymiotów. A bierzesz jeszcze xonvea?
    Karlaa jak u Ciebie po szpitalu? Wszystko już dobrze?

    Mart768 lubi tę wiadomość

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 11 grudnia 2023, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mart - ale historia z kotkiem 🙂 i jak się u Was zadomowił? Dobrze, że już się lepiej czujesz, pierwszy trymestr potrafi przeorać 😨

    Margo - super, gratuluję ❤️ u nas też chyba drugi chłopczyk. A jakie są relacje w rodzinie? Bo mnie trochę wkurza że nawet babcie tak reagują że - ach, drugi chłopiec, no dobrze...wiadomo, ostatecznie wszyscy się cieszą, ale no...

    Ja już lepiej, chociaż mam jeszcze mdłości ale nie tak silne 🙂 niestety, złapaliśmy covida ... Synek tylko kaszle, także ufff, mąż podobnie. Mnie bardziej rozłożyło, choć też nie ma tragedii, jedynie u mnie covid zawsze aktywuje różne bóle i nerwobóle i doszła mi rwa kulszowa 😄 czekam z utęsknieniem na wizytę u fizjo ❤️

    A jak Twój synek?

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeszcze nie wiedzą wszyscy co będzie, ale raczej wszyscy będą się cieszyć. Może w Was rodzinie nie ma wielu dzieci i temu by chcieli różnorodnie? 🙈 najważniejsze,że zdrowe, dziecko będzie i tak cudowne czy chłopak czy dziewczyna. Zawsze myślałam,że to dziewczynki są śliczne i słodkie póki nie urodziłam syna 🙈. Teraz oczko Mamusi.
    Mój Synek przeziębiony, fluk i kaszel. Także chyba taki czas jest teraz chorowity. Ja też się zaraziłam,ale szybko wyzdrowiałam.

    A jakie macie objawy covida?

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co Margo w sumie to się cieszą ale pierwszy moment taki no...teściowa np. powiedziała że cieszyłaby się gdyby była dziewczynka ale jeśli chłopiec to też się cieszy 😀 na razie mały jest jedynym wnuczkiem z każdej strony. Ja jestem jedynaczką, mąż ma brata jednego który jakoś się nie spieszy do posiadania dzieci 🤷
    Też uważam że chłopcy są cudni, nie dziwię Ci się ❤️ nie wyobrażam sobie mieć innego dziecka niż malutki 😍 mój ma duże niebieskie oczka i blond loczki także taki aniołeczek do schrupania. I też ma dość delikatna buzię i na spacerach wiecznie myślą że to dziewczynka 😱 no ale widać że to chłopczyk przecież 😀

    A znosi ciężko malutki chorobę?
    No mnie ten covid przeorał, mam już 4 raz, poznaje po tym że tracę tak charakterystyczniee węch... Teraz jeszcze zrobiłam testy bo miałam iść do dentysty. Sam przebieg to takie silniejsze przeziębienie ale potem długo mnie głowa boli i faktycznie mam coś a la mgle covidowa... Autentycznie...

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Wiesz co Margo w sumie to się cieszą ale pierwszy moment taki no...teściowa np. powiedziała że cieszyłaby się gdyby była dziewczynka ale jeśli chłopiec to też się cieszy 😀 na razie mały jest jedynym wnuczkiem z każdej strony. Ja jestem jedynaczką, mąż ma brata jednego który jakoś się nie spieszy do posiadania dzieci 🤷
    Też uważam że chłopcy są cudni, nie dziwię Ci się ❤️ nie wyobrażam sobie mieć innego dziecka niż malutki 😍 mój ma duże niebieskie oczka i blond loczki także taki aniołeczek do schrupania. I też ma dość delikatna buzię i na spacerach wiecznie myślą że to dziewczynka 😱 no ale widać że to chłopczyk przecież 😀

    A znosi ciężko malutki chorobę?
    No mnie ten covid przeorał, mam już 4 raz, poznaje po tym że tracę tak charakterystyczniee węch... Teraz jeszcze zrobiłam testy bo miałam iść do dentysty. Sam przebieg to takie silniejsze przeziębienie ale potem długo mnie głowa boli i faktycznie mam coś a la mgle covidowa... Autentycznie...

    Ta mgła covidowa jest straszna, utrudnia życie codzienne i jak pracuje się umysłowo to też porażka. Też to miałam, na szczęście raz.

    U nas to samo Małego za dziewczynkę biorą jak gdzieś jesteśmy 🙈.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Mart768 Autorytet
    Postów: 803 1991

    Wysłany: 13 grudnia 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) widzę, że chorujecie trochę :< trzymam kciuki, żeby te covidy i przeziębienia szybko minęły :(

    Odebrałam dzisiaj wyniki Pappa - ryzyka niskie, więc jest okej :)

    🙋‍♀️31 🙋‍♂️ 43

    Wszystkie wyniki raczej w normie

    Starania o pierwsze dziecko
    na luzie od 12.2020
    na poważnie od 08.2021

    wrzesień 2022: cb
    styczeń 2023: cb?
    marzec 2023: cb?
    maj 2023: poronienie 7tc

    08.09.23 - II
    23.09 - pęcherzyk na USG
    28.09 - mamy <3, 6+0
    12.10 - kontrola, 8+1
    26.10 - kontrola, 10+4
    10.11 - prenatalne - niskie ryzyko, czekam na wyniki z krwi, raczej chłopak, ale to ostrożna predykcja :D
    23.11 - kontrola, 14+2, płeć nadal nie znana :D, prenatalne okej
    21.12 - jednak dziewczynka :D
    18.01 - połówkowe - wszystko okej, na pewno dziewczynka :)
    15.02 - 850 g, wszystko okej
    14.03 - 1350 g, powiedzmy, że okej, ale to dolna granica normy
    28.03 - 1700 g, wszystko okej
    16.04 - zmiana gina, 2500 g Bobozaura
    07.05 - następna wizyta
    13.05 - planowy termin CC
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 14 grudnia 2023, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mart - to super, na pewno teraz jesteś spokojniejsza ❤️ imię już wybrane?
    U nas jeśli chłopczyk to będzie Stefan 🙂

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Nowa_Ola Autorytet
    Postów: 1271 1394

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, melduję, że będziemy mieć synka 💙 wczoraj była wizyta, poszlismy razem i powiedziałam lekarzowi, żeby spróbował sprawdzić czy coś wiadomo, bo nie dam rady wysłuchiwać tych zabobonów na słodkie/słone przy wigilijnym stole :D lekarz się śmiał, Maluszek pięknie się ułożył, rozłożył nogi i ewidentny chłopak 😅 mąż dumny dostał zdjęcie usg tych rozłożonych nóżek 🤣

    Mart768 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨🐈🐈‍⬛🐕

    05.2023 - 💔
    07.2023 - 💔
    24.09.2023 - ⏸
    Czekamy na Synka! 🩵

    Ona: niedoczynność tarczycy, io

    On: ZZSK


    preg.png
  • Niecierpliwie, Koleżanka
    Postów: 36 30

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    ♀️'94

    ♂️'93

    Starania od 04.2022
  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 752 526

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_Ola ale fajnie, gratuluję! Na razie sami chłopcy 😄 a jak teściowa zareagowała?

    Nowa_Ola lubi tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ