X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wegetarianki / Weganki - Staraczki
Odpowiedz

Wegetarianki / Weganki - Staraczki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    Postanowilam rozpoczac ta dyskusje poniewaz sama od ponad 15 lat nie jem miesa ani ryb. Unikam rowniez jajek [tylko jako minimalnej ilosci skladnik np "sklejacz" plackow ziemniaczanych :)].
    Od niedawna rozpoczelam starania.
    Moja gin na dzis dzien nie polecila mi zadnych suplementow.
    Zastanawiam sie jednak czy, jesli sa w naszym gronie Panie o podobnej diecie, bierzecie jakies dodatkowe witaminki juz na etapie starania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 19:30

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro 15 lat nie jesz mięsa to powinnaś doskonale wiedzieć że wszystkiego nie dostarczają do swojego organizmu, wiec witaminy napewno będą wskazane. Musisz się głębiej zakorzenione w ten temat.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm przyznam ci szczerze ze przez te lata nigdy nie brałam żadnych suplementów. Wyniki mam dobre wiec nie widziałam powodu zeby sie czymś dodatkowo "szprycowac". Starania o ciąże to dość szczególny moment kiedy nawet najzdrowsze osobki zaczynaja korzystać ze "wspomagaczy" (chociażby kwas foliowy). Zastanawiałam sie czy jest cos jeszcze czym bezinwazyjne powinnam sie wspomóc jako lakto-weganka. Na razie z braku laku pochrupuję Centrum ;).

    Szanuje osoby które uważają ze mięso jest kluczowe w ich diecie (np moj mezus ;) ). Myśle jednak ze dieta wegetariańska jest jednym ze zdrowszych wyborów - przynajmniej dla mnie :).

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To indywidualny sprawa czy ktoś spożywa mięso czy też nie. A tak zapytam się jaka masz grupę krwi?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AB RhD- unikacik ;)

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często zdarza się tak ze osoby ktore nie spożywają mięsa mają niedobory witaminy B12. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda, czy robiłaś coś w tym kierunku?

    Paróweczka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:04

    Nona, Paróweczka, Blondik lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    Myszka-Minnie, Paróweczka lubią tę wiadomość

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    To że ktoś nie jada mięsa nie oznacza że nie dostarcza swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników/witamin. Mięso da się zastąpić różnymi innymi produktami. To jest długi temat. W gronie znajomych mam kilka koleżanek które nie jedzą mięsa od wielu lat, czują się świetnie, nie odczuwają jakichś braków, badania mają w porządku, sama kiedyś przymierzałam się to tego tylko że z ryb bym nie rezygnowała bo uważam że ryby to nie mięso. Ale to droga dieta i trochę pracochłonna w przygotowywaniu posiłków.

    Przy każdej diecie można czuć się świetnie i mieć dobre ogólne wyniki badan. Temat dla autorki postu napewno jest do szczególnego zaglebnienia. Temat może być rzeka każdy ma na to inne poglad.

    Paróweczka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:04

    Paróweczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    Paróweczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:04

    Nona, Paróweczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    Bluberry, Paróweczka lubią tę wiadomość

  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki bardzo wam dziekuje za komentarze! Morfologię mam książkową ale moze faktycznie warto sprawdzić mocz dodatkowo specyficznie pod katem B12 i podchrupywac ja "just in case" :). Uwielbiam kasze i ryże! Jestem tez fanka nabiałow wiec pewnie tym sobie dostarczam B12.
    Spirulina? Hmmm chętnie powęszę w temacie :)

  • OvuFriend

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu. (reklama)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 21:59

    Paróweczka lubi tę wiadomość

  • dora13 Ekspertka
    Postów: 174 153

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Ja jestem semi-wegetarianką, gdyż zdarza mi się jesc ryby. Unikam jednak nabiału, mleko piję tylko roślinne. Przyjmuje co drugi dzień witaminę B12.
    [img][/img]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 08:09

    ckai43r858q6yu1s.png
    16.02.15 8tc. *
    31.07.2015 9tc. *
  • Mniejsza Mi Koleżanka
    Postów: 58 35

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja od 21 lat jestem wegetarianką a od półtora roku weganką. Dieta roślinna odpowiednio skomponowana jest bardzo zdrowa i nie ma obaw o niedobory (robię co jakiś czas badania szczegółowe i są bardzo dobre, nawet ostatnio lepsze niż na diecie wegetariańskiej). Jednak trzeba pamiętać o suplementowaniu b12 bo ta witamina nie występuje w roślinach a jej niedobór może być równie niebezpieczny w ciąży co niedobór kwasu foliowego. Oprócz tego trzeba po prostu wiedzieć co się powinno jeść żeby dostarczyć sobie wszystkich potrzebnych składników, co nie jest wcale trudne :)

    Paróweczka lubi tę wiadomość

    hchy3e3kwys50svl.png
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziekuje za wasze podpowiedzi! Z ciekawości zrobiłam niedawno B12 i Żelazo. Wszystko książkowo :). "Dobieram je" mimo to zażywając Centrum. Dodatkowo od niedawna biorę tez regularnie Omega 3. Naturalnie juz od 4 miesięcy w ruchu jest tez kwas foliowy :). To chyba słuszna podstawa :).

  • Mniejsza Mi Koleżanka
    Postów: 58 35

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paróweczka a jakie Omega 3 bierzesz? Ja mam czasem problem z suplementami bo większość zawiera żelatynę, ostatnio zamówiłam sobie olej z wiesiołka przez net, myślałam że skład cały roślinny a tu niemiła niespodzianka :(
    Kwas foliowy też pobieram profilaktycznie :) Dużo ciekawych info można znaleźć na forum wegedzieciak.

    hchy3e3kwys50svl.png
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    moje wyniki badania krwi które robiłam parę miesięcy temu wykazały że mam niewielki problem z czerwonymi krwinkami. Z uwagi na starania ciążowe, przepisano mi żelazo w połączeniu z kw. foliowym i do kompletu z nim łykam kapsułki z wit C o spowolnionym uwalnianiu.
    Myślę że to dobry duet, bo czuję się niebo lepiej. Wcześniej myślałam że moje trudne poranki i zmęczenie to tylko hipochondria.

    Odnośnie oleju z wiesiołka polecam ten w płynie (choć smak jest niestety, odpychający), a nie kapsułki.

    Cenowo również wychodzi dużo bardziej korzystnie. Olej naturalny nie zawiera żelatynowych domieszek ;-). W Polsce jest zdaje się dwóch wiodących producentów oleju z wiesiołka w płynie, jeden na literkę O, drugi na literkę G*... Obydwa jednago obrzydliwe w smaku, ale działanie na śluzówki oraz skórę i włosy.. świetne.

    Chciałabym rozpoczać suplementację B12 - czy tutaj możecie mi polecić jakiś produkt/ produkty które ją zawierają w łatwo przyswajalnej formie..? Z góry dzięki za odpowiedzi.


    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ