X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WINNY KARNAWAŁ... czyli styczeń z przymrużeniem oka
Odpowiedz

WINNY KARNAWAŁ... czyli styczeń z przymrużeniem oka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co mnie najbardziej wk......a?
    Te dyr ma 28 lat lubi takich co mu pod......lają na wszystko i wszystkich.

    Nie wiem jak się zachowam przy zdaniu moich rzeczy.
    Ale z chęcią gówniarzowi powiedziałabym :
    H....j ci w dupe i kamieni kupe!!!!!!
    I wyszlabym z bananem na gębie :-)
    Sorrry ale nie trawie takich ludzi!!!!

    Pracuje między babami i zgrywa kozaka jakby mu przyszło pracować z facetami to pewnie z kozaka byłby psem z podkulonym ogonem i pewnie nie raz dostałby w mazak!!!
    A btak pjest pewny siebie i myśli że mu wszystko wolno!
    Ale poczekam karma wraca.......

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze na zwolnieniu Cię zwolnić?
    Czy to nie będzie tak ze musi odczekac do końca zwolnienia?

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak jestes na dlugoterminowym zwolnieniu albo masz nawracajce dolegliwosci to mozesz sprobowac zlozyc o sanatorium. Jak jedziesz z zusu to nawet za koszt podrozy Ci zwracaja. I za nic nie placisz (w przeciwienstwie do nfz). Wiem ze masz dzieciatko ale moze warto sprobowac. Jakos byscie sobie poradzili.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może mnie zwolnić z art. 53 kp tzn że byłam 182 dni na l4 w ciągu roku. Po tych 182 mam koniec ochrony i może mi dac wypowiedzenie bez okresu wypowiedzenia oczywiście jak jest swinia. :-)

    Słyszałam o senatorium popytam lekarza jak bede:-)
    Ogólnie to finansowo jest Ok wiec damy sobie rade bez tej wypłaty ona i tak szła na kupke.
    Wcześniej nie pracowałam i też było ok dziecko chodził prywatnie do przedszkola to co m-c płaciliśmy 500 zł a od wrzesnia poszła do państwowego bo złożyliśmy papiery bo poszłam do pracy i się dostała to płacimy 150 wiec kasy troche zostaje :-)
    Tyle dobrego.
    Jakos to bedzie odpoczne spokojnie pojade na wakacje moze z brzuchem może nie.?!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja np mam plan taki, aby w ciąży jak najdłużej pracować, potem po pół roku wrócić do pracy, a dziecko do żłobka oddać. Uwielbiam pracować, krótka przerwa na dziecko - tak, ale jakbym miała ciągnąć zwolnienia i urlopy macierzyńskie to bym zwariowała.

    Oczywiście wiem, ze czasem choruje się przewlekle i nie ma się na to wpływu, ale jak ktoś przechorował pół roku - no to wg mnie powinien już starać się o rentę (tak widnieje w pl prawie, jakiś zasiłek przedrentowy czy coś koło tego).
    Pracownik, który nie jest w ciąży, a jest na L4 przez ponad pół roku blokuje pracodawcy możliwość zatrudniania kogoś na to miejsce, nigdy nie wiadomo kiedy wróci z L4 i na jak długo, i tak nie ma osoby do pracy a stanowisko jest obsadzone.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ja rozumiem że blokuje etat.
    Jaka renta bo zostałam operowana, pocięta i groziła mi depresja z powodu otarcia się o śmierć? Miałam iść pozszyawana do roboty i za....lać w markecie nośić i dźwiagc ponad norme?
    A teraz niestety poszłam na L4 nie dośc że poronienie to znalazło się miejsce na zoperowanie ręki (prywatnie 3 tys operacja) no sory a ręka chora od dzwigania ponad norme!

    Wiem co masz na myśli ja też lubie swoja pracę nie narzekam niestety tam ludzie na wyższych stołkach są nie hallo . Ale na to nie mam wpływu.
    Moja ilość l4 też mnie nie tłumaczy. Tak wyszło. A na to renty nie dostane bo ta nie dyscyplina jest chwilowa.

  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    no właśnie mam taki plan:

    Plan B jest taki jak mnie zwolnią to mnie zwolnią i tak miałam sie ja zwolnić ale w styczniu dopiero :-)
    Pójde się zarejestruję do PUP i tyle .
    Marzy mi się otworzenie własnego interesu.:-) Zobaczymy
    Będe w ciązy to będę.
    Nie wiem jak to by było gdyby mnie zwolnili ja ciągnę dalej L4 ( do stycznia) i sie okazuje że w ciązy jestem ? co dalej wie któraś z was?
    Czy to się ciągnie ten zasiłek? i jak bede w ciązy to normalnie mi beda płacić?tzn zus?
    Czy olać system i iść do PUP?

    Żabko,
    nie masz prawa ciągnąć dalej L4, bo wykorzystałaś 182 dni chorobowego. Twój lekasz, który wystawia ci L4 powinien dać ci zaświadczenie o zakończeniu leczenia albo wypełnić papiery do zusu o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. Wg mnie powinnaś jak najszybciej umówić się do lekarza, który wypisuje ci zwolenia lekarskie i pogadać czy możesz wrócić do pracy czy starać się o ten zasiłek. Nie mogą Cię zwolnić z pracy gdy jesteś na L4.

    Marta.83 lubi tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie sa dwie opcje l4.
    Wg kod na zwolnieniu. Każdy nowy kod na l4 rozpoczyna 182 dni. Bez względu na ilość dni przepracowanych w zakładzie pracy. Ino z zus.
    Ktosiowa tak masz racje.

    Ale
    Wg art 53 czyli l4 jest łaczone i sumowane w ciągu roku bez względu na kod. I może mnie zwolnić nawet bedąc na l4.

    Zasiłek rechabilitacyjny należy się osobie która jest na L4 152 dni wtedy składa wniosek do zus . info z zus alee kod musi być jeden na l4.

  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Słuchajcie sa dwie opcje l4.
    Wg kod na zwolnieniu. Każdy nowy kod na l4 rozpoczyna 182 dni. Bez względu na ilość dni przepracowanych w zakładzie pracy. Ino z zus.
    Ktosiowa tak masz racje.

    Ale
    Wg art 53 czyli l4 jest łaczone i sumowane w ciągu roku bez względu na kod. I może mnie zwolnić nawet bedąc na l4.

    Zasiłek rehabilitacyjny należy się osobie która jest na L4 152 dni wtedy składa wniosek do zus . info z zus alee kod musi być jeden na l4.

    Z tymi kodami to nie wiem jak się na to ZUS zapatruje.
    Przy zasiłku rehabilitacyjnym jest się chronionym jeszcze 3 miesiące (dopiero po łącznym wykorzystaniu 182 dni l4 i 3 miesięcy zasiłku można zwolnić pracownika.

    te 152 dni to jest 182 dni minus 30 dni, czyli na 30 dni przed końcem 182 dni chorobowych należy złożyć wniosek o zasiłek rehabilitacyjny. Ty tego nei zrobiłaś, więc proponuję raz dwa biec do lekarza wystawiającego ci l4 z pytaniem czy będziesz zdolna 26 grudnia do pracy czy masz się starać o zasiłek rehabilitacyjny.

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzieki za info.

  • emaj Autorytet
    Postów: 1667 1750

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 11:47

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • przyszła mama 2 Autorytet
    Postów: 1982 5919

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe doczekasz się, póki co muszę wypchać je czymś i szukam po rodzinie puchu:)

  • letty Autorytet
    Postów: 458 314

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynko... w dupie z innymi jak się krzywo patrzą to ich problem :) ważne jest to co Ty czujesz... przecież nikt życia za Ciebie nie przeżyje... Twoje sprawy i Twoje wybory a Ty jego rodziców już poznałaś?

    Żabka jak Cię zwolnią to nie pociągniesz już l4 a jeśli chodzi o firmę to też już wysokie zasiłki znieśli i liczą z 12 miesięcy czyli będzie się zasiłek liczył też z poprzedniej pracy :) a tak w ogóle to ktoś mi mówił, że matki na bezrobotnym będą dostawać 1000 zł macierzyńskiego ale nie wiem czy to już weszło.
    Najlepiej jakbyś zaciążyła jeszcze w pracy to nie może Cię zwolnić do porodu.

    wnid8ribpqlokjkp.png
    ckaivfxmzxh7kbdm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki:-)
    Tak mi się mazy zaciazyc a tu wszystko wychodzi na przekór mnie.
    26.12 powinnam otrzymać wypowiedzenie o ile będzie świnia dyr. A ja mam owulke w okolicach sylwestra. Pech!
    Tak 1000zl się dostanie jak się jest studentem, osoby z KRUS,bezrobotne zarejestrowane.

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    letty wrote:
    Cytrynko... w dupie z innymi jak się krzywo patrzą to ich problem :) ważne jest to co Ty czujesz... przecież nikt życia za Ciebie nie przeżyje... Twoje sprawy i Twoje wybory a Ty jego rodziców już poznałaś?

    Żabka jak Cię zwolnią to nie pociągniesz już l4 a jeśli chodzi o firmę to też już wysokie zasiłki znieśli i liczą z 12 miesięcy czyli będzie się zasiłek liczył też z poprzedniej pracy :) a tak w ogóle to ktoś mi mówił, że matki na bezrobotnym będą dostawać 1000 zł macierzyńskiego ale nie wiem czy to już weszło.
    Najlepiej jakbyś zaciążyła jeszcze w pracy to nie może Cię zwolnić do porodu.
    Jego ojciec juz nie zyje. A mama zyje w Kurdystanie. Czyli daleko, daleko stad. I raczej mam male szanse zeby poznac jego rodzine. Tam teraz jest wojna i on sam boi sie jechac. A co dopiero ze mna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żabka04 wrote:
    Dzieki:-)
    Tak mi się mazy zaciazyc a tu wszystko wychodzi na przekór mnie.
    26.12 powinnam otrzymać wypowiedzenie o ile będzie świnia dyr. A ja mam owulke w okolicach sylwestra. Pech!
    Tak 1000zl się dostanie jak się jest studentem, osoby z KRUS,bezrobotne zarejestrowane.
    no to się zarejestrujesz i po sprawie :)

    żabka04 lubi tę wiadomość

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cotak zacichlo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba dzieciców wszystkie robią, termin pytongowania aby testować w grudniu wlasnie mija ;)

  • emaj Autorytet
    Postów: 1667 1750

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 11:47

  • Cytrynka_ Autorytet
    Postów: 4402 1914

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/42c11dd6c609.jpg

    bar lubi tę wiadomość

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ