X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Witamina D podczas starania się i ciąży
Odpowiedz

Witamina D podczas starania się i ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Wizoka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 września 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy bierzecie witaminę d już na etapie starań, bo słyszałam że w sumie wszyscy mamy jej niedobór i powinno się ją brać cały czas a w okresie ciąży to już w ogóle. Nie wiem czy suplementować ją już teraz czy rzeczywiście czekać do ciąży. Co myślicie?

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 29 września 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę cały czas, zawsze :) i przed ciążą, i w ciąży, i po, i teraz przy staraniach :)
    ona jest ważna nie tyle dla ciąży co w ogóle dla Twojego organizmu. zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dokladnie ja tez biore wit D. Mniejsza wage przywizuje latem ale. jesien i zima lykam codziennie

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 29 września 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak trafiłam do sensownego i z prawdziwego zdarzenia lekarza od niepłodności to jedno z podstawowych badan to był poziom wit D3. Miałam spory niedobór i pierwsze co to musiałam ten niedobór uzupełnić a potem starania. Niedobór w ciąży jest niebezpieczny dla Ciebie i niesie złe skutki zdrowotne w przyszłości dziecka. Suplementacja dopiero w ciązy nie uzupełni niedoboru. Ja miałam dawkę leczniczą przez pół roku potem dopiero suplementacja. No i oczywiście najpierw badałam poziom potem brałam lek i znowu badanie czy sie uzupełniło.
    Mało kto wie ale niedobór wit D3 może utrudniać zajście w ciążę.
    Jak zaszłam w ciążę to też miałam skontrolować wit D3 i teraz na półmetku tak samo. Mam odpowiedni poziom i wystarczy suplementacja wit prenatalny zawierających witamine D3.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2016, 14:08

    EmiKa lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakiej postaci bierzecie? Zwykłe tabletki? Czy polecacie coś szczególnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam D-VITUM

  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 30 września 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już brać witaminę D3 to tylko razem z witaminą K2. Ja np. teraz biorę Vitamin D3+K2 z OstroVit (zamawiałam na allegro).

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • S@ti Koleżanka
    Postów: 167 19

    Wysłany: 30 września 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę też witaminę D ,mam niedobór znaczny lykam 4000 raz dziennie:))

    ca0e443261a61cf46b314d2d75319ef3.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 30 września 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też gin kazał brać minimum 4000j + witamina k2 żeby nie zrobić sobie krzywdy.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • MISqA Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 3 października 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaminę d chyba tak jak kwas foliowy powinno się brać już na etapie planowania ciąży bo w polsce rzeczywiście jakieś 90% osób ma jej niedobór i jak się tego nie przypilnuje to mogą wystąpić jakieś powikłania. Ja brałam zalecaną dawkę w ciąży 2000 jm w vitrum d3 forte. Teraz też biorę ale trochę mniej bo 1000 jm i to podobno wystarczy jak się nie ma żadnych niedoborów

    Justyna Maj lubi tę wiadomość

  • Justyna Maj Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 6 października 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecana dobowa dawka witaminy D dla ciężarnych to od 1500 do 2000 j.m. Poprzez badanie zlecone przez lekarza prowadzącego sprawdzić możemy poziom witaminy D w surowicy krwi i określić tym samym, czy nie grozi nam jej niedobór. W przypadku zbyt małego stężenia witaminy D w naszym organizmie, dawka określona jest indywidualnie przez lekarza i wynosić może od 4000-10000 j.m. na dobę. Nie należy obawiać się w tym przypadku przedawkowania. Zdarza się ono bardzo rzadko i wynika zazwyczaj z nieprzestrzegania zaleceń lekarskich. Dochodzi do niego dopiero w momencie czterokrotnego przekroczenia zalecanej dawki. Jeżeli zatem przyjmujemy standardową, polecaną dla ciężarnych dawkę lub wyższą, którą przepisał nam lekarz w przypadku niedoboru, z całą pewnością nie grozi nam przedawkowanie. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

    EKSPERT VITRUM D3
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 11 października 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz przepisał wit. d3 w dawkach istnie końskich - ja mam brać 10000 (nie dodałam za wiele zer), T nawet 15000. Takie dawki są w ogóle niedostępne u nas i musieliśmy to zamówić przez aptekę w USA (ale to na szczęście nie jest trudne, bo sporo aptek do Polski dostarcza, koszty są do zniesienia, tylko ew. cło może nas złapać). Ciekawa jestem, Vanessa , czy takie lecznicze dawki Ci przepisano?

    Swoją drogą to słyszałam jeszcze inną koncepcję - że poziomu d3 nie da się w ogóle wyregulować tabletkami i na początek należy przyjmować ją w formie zastrzyków. Ale być może to tylko szalona teoria mojej cioci...

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Josephine Ekspertka
    Postów: 229 62

    Wysłany: 14 października 2016, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haj ;)
    U nas lekarze D3 przepisją najczęściej w postaci kropli.. i ja też takie przyjmuję.. dwie krople do obiadu. Jak narazie nie wiem jaki to ma na mnie wpływ ale trzeba to biorę ;)

    11.10.2018 Naprotechnologia
    IO | Nietolerancje pokarmowe |Niedoczynność tarczycy | Hashimoto
    "Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie! "
  • mari-anna Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 14 października 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciez witamine D dostarczamy sobie ze slonca wiec w sumie po co te wszystkie suplementy? Wystarczy wyjsc na spacer

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 14 października 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mari-anna no jak widać nie wystarczy niestety.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • Justyna Maj Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 18 października 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety spacer w słoneczny dzień nie wystarczy, aby dostarczyć sobie witaminy D w pożądanej dawce. Jej synteza skórna zachodzi tylko w ściśle określonych warunkach atmosferycznych, którym nie sprzyja aura panująca w naszym kraju. Istotny wpływ ma również kondycja naszej skóry – jej karnacja, naturalny proces starzenia się czy grubość tkanki podskórnej. Synteza skórna witaminy D w Polsce zachodzić może jedynie od końca kwietnia do początku września pomiędzy godziną 10 i 15 w słoneczne dni. Należy odsłonić wówczas minimum 18% powierzchni ciała i nie używać kremu z filtrem, spędzając na słońcu minimum 15 minut dziennie. Brak jakiejkolwiek ochrony przeciwsłonecznej jest jednak niewskazany w przypadku kobiet spodziewających się dziecka, które poprzez zmiany gospodarki hormonalnej spowodowane ciążą narażone są na powstawanie przebarwień skórnych. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

    Basik83, MISqA lubią tę wiadomość

    EKSPERT VITRUM D3
  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 18 października 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle,ze najlepiej poprosic o skierowanie na pobranie krwi i określenie poziomu tej witaminki. Dzięki temu można mieć przynajmniej jako takie pojecie, czy mamy duży niedobór. ja suplementuje d3+k i tak też wszystkim polecam,zwłaszcza przy długoterminowym przyjmowaniu.

    Justeck - słyszałam o takich dawkach.Wydaje mi się,że dr Zięba o tym wspominał nawet w swojej książce "ukryte terapie" (polecam!)

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • MISqA Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 19 października 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na spacer na pewno warto wychodzić, ale to nie jest tak że sobie na pewno tej witaminy dostarczysz bo w polsce to wcale nie jest takie łatwe. Generalnie naturalna suplementacja jest niemożliwa bo z jedzenia z tego co czytałam też się nie da pokryć całego zapotrzebowania

  • Justyna Maj Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 19 października 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście nie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie witaminy D w odpowiednich dawkach wyłącznie poprzez prawidłową dietę. Chociaż istnieją produkty spożywcze, które zawierają ją w swoim składzie, to niestety w tak niewielkich ilościach, że zaspokojenie dobowego zapotrzebowani jest praktycznie niemożliwe. Warto oczywiście spożywać tego typu produkty jako uzupełnienie prawidłowo zbilansowanego jadłospisu. Witamina D znajduje się w rybach, mleku, serach, grzybach oraz jajach. Dla przykładu musielibyśmy jednak spożywać około 200g łososia, 660g makreli, 20 jaj, kilka kilogramów sera lub wypijać 80 litrów mleka dziennie, aby dostarczać jej sobie w zalecanej dawce. W zróżnicowanej, zdrowej diecie jest to oczywiście niemożliwe. Kobietom w ciąży nie zaleca się ponadto jedzenia zbyt dużych ilości ryb, które mogą zawierać niebezpieczne dla nich metale ciężkie. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

    EKSPERT VITRUM D3
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 19 października 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy picie tranu (na składzie oczywiście Wit D, A i E) wystarczy zamiast suplementacji samą wit D ?

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ