X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 25 września 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozgo powiedz w wynikach nasienia męża mieliście określoną żywotność plemników? My dostaliśmy dziś wyniki i brakuje tego parametru...

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szemkel wrote:
    W diagnostyce ciąży ekotopowej bardzo ważne jest oznaczenie we krwi
    stężenia podjednostki beta gonadotropiny kosmówkowej, progesteronu oraz inhibiny A.W
    prawidłowo rozwijającej się ciąży do 2 miesiąca jej trwania stężenie β- hCG podwaja swoją
    wartość co 48 godzin. Minimalny wzrost β-hCG w przypadku prawidłowo rozwijającej się
    ciąży wynosi 53% co 2 dni [19]. W przypadku ciąży ektopowej stężenie tego hormonu u 70%
    pacjentek utrzymuje się na stałym poziomie. Brak wzrostu β – hCGwskazuje na
    nieprawidłowości w rozwoju ciąży. Badania naukowe wskazują, iż tylko co piąta ektopia
    trofoblastu wykazuje prawidłowy przyrost podjednostki β- hCG.

    Progesteron jest hormonem produkowanym przez ciałko żółte. Pomiar jego stężenia
    jest kolejną procedurą diagnostyczną w przypadku wykrycia ciąży ekotopowej. Nie ma ściśle
    przyjętej wartości różnicującej ciążę ekotopową z ciążą prawidłowo zagnieżdżoną w jamie
    macicy. Zakłada się jednak, że w ciąży fizjologicznej stężenie tego hormonu jest istotnie
    wyższe niż w przypadku ciąży ektopowej. Ma to związek z dynamicznym wzrostem β– hGC
    w warunkach prawidłowych, co skutkuje stymulacją receptorów ciałka żółtego do sekrecji
    progesteronu [20]. Mimo, żestężenie progesteronu w pierwszym trymestrze ciąży jest na
    stosunkowo stałym poziomie, zakłada się jednak, że jego wartość poniżej 5 ng/ml wyklucza
    istnienie ciąży prawidłowo rozwijającej się.

    Dodatkowym badaniem hormonalnym jest oznaczanie stężenia inhibiny A. Jest to
    hormon białkowy produkowany przez cytotrofoblast. Badania naukowe dowodzą, iż
    podwyższony poziom tego hormonu wskazuje na prawidłowo rozwijającą się ciążęwewnątrzmaciczną. Zbyt niskie stężenie inhibiny A może również sugerować ciążę
    ekotopową [21].



    Sowa Magdalena, Smuczyński Wojciech, Senterkiewicz Lilla, Kowalska Krystyna, Ciechanowska Katarzyna, Głowacka Iwona.
    Ciąża ektopowa – czynniki ryzyka, diagnostyka i leczenie = Ectopic pregnancy – risk factors, diagnostics and treatment. Journal of
    Education, Health and Sport. 2015;5(11):311-320. ISSN 2391-8306. DOI

    Ale co z tego wynika? Nic. Tylko usg daje 100%. jasne, żnam również badania, ze przy progesteronie powyżej 20 jest niemal 100% pewność prawidłowej ciąży. Że poniżej 5 niemal 100% nieprawidłowej. I co z tego? Co to da kobiecie, która będzie robic betę i progesteron jak głupia? Fałszywą nadzieję, albo ogrom stresu. W drugiej cp miałam progesteron 19,5 i betę rosnącą ponad 100%. I co? I nic.
    Jak sie ma za sobą cp należy jak najszybciej iść na usg. Jak się nie ma, spokojnie czekać (o ile nie ma silnego bólu i krwawienia). I już. Nie nakręcać się i nie doszukiwać cudów po wynikach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Kozgo powiedz w wynikach nasienia męża mieliście określoną żywotność plemników? My dostaliśmy dziś wyniki i brakuje tego parametru...

    a jak wyniki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koktajlowa zamówiłam z allegro bobotesty bo niby najbardziej czułe, 4.19 za sztuke. Przesyłka dotarła w dwa dni robocze a w aptekach albo nie ma tych testów albo są droższe więc polecam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 21:26

    koktajlowa lubi tę wiadomość

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 25 września 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Kozgo powiedz w wynikach nasienia męża mieliście określoną żywotność plemników? My dostaliśmy dziś wyniki i brakuje tego parametru...


    Wklejam link z maszych wyników (morfologia jest tylko na życzenie w rozszerzonym ) jak wasze wyniki ?

    https://zapodaj.net/0d21bcb170a74.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 21:30

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 25 września 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był seks, wszystko boli jak na @. Może przyjdzie w nocy.
    Jak nie to zrobie test rano.
    Dobranoc i kciuki za wszystkie testujące jutro !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 21:34

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Ale co z tego wynika? Nic. Tylko usg daje 100%. jasne, żnam również badania, ze przy progesteronie powyżej 20 jest niemal 100% pewność prawidłowej ciąży. Że poniżej 5 niemal 100% nieprawidłowej. I co z tego? Co to da kobiecie, która będzie robic betę i progesteron jak głupia? Fałszywą nadzieję, albo ogrom stresu. W drugiej cp miałam progesteron 19,5 i betę rosnącą ponad 100%. I co? I nic.
    Jak sie ma za sobą cp należy jak najszybciej iść na usg. Jak się nie ma, spokojnie czekać (o ile nie ma silnego bólu i krwawienia). I już. Nie nakręcać się i nie doszukiwać cudów po wynikach.
    Sung ja myse ze z tym jak najszybcidj to i tak noic nie da bo ja sie bujalam juz u lekarza w 5 tygodniu a nie zawsze jest tak ze kazda nastepna ciaza to cp moze byc jescze bie widoczny pecherzyk decydujacy jest tutaj 6, 7,8 tydz jesli sie nie pojawi nalezy wtedy podejrzewac taka ciaze choc ja jestem przykladem pecherzyka i w macicy i ciazy w jajowodzie dlatego u mnie czekali az doszlo do rozerwania jajowodu i wstrzasu. Polecam robic przyrosty bety mimo wszystko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 21:38

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 września 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jezeli na noc zaczelam włączać kaloryfer w sypialni dzieci a wcześniej nie to moze to wplynac na moja temp mierzenia?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 września 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Sung ja myse ze z tym jak najszybcidj to i tak noic nie da bo ja sie bujalam juz u lekarza w 5 tygodniu a nie zawsze jest tak ze kazda nastepna ciaza to cp moze byc jescze bie widoczny pecherzyk decydujacy jest tutaj 6, 7,8 tydz jesli sie nie pojawi nalezy wtedy podejrzewac taka ciaze choc ja jestem przykladem pecherzyka i w macicy i ciazy w jajowodzie dlatego u mnie czekali az doszlo do rozerwania jajowodu i wstrzasu. Polecam robic przyrosty bety mimo wszystko
    Czyli co dwie komorki byly zaplodnione skoro jedna byla w macicy a druga w jajowodzie? A jak to sie ma do testów caly czas sa pozytywne ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 25 września 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Czyli co dwie komorki byly zaplodnione skoro jedna byla w macicy a druga w jajowodzie? A jak to sie ma do testów caly czas sa pozytywne ?

    Czarnulka-taka ciąża nazywa się heterotopowa. Jest to ciąża bliźniacza, dwujajowa. Jeden z zarodków jest prawidłowo zagnieżdżony, drugi nie. Może zagnieżdzić się w jajniku, jajowodzie, otrzewnej, szyjce macicy... Tam, gdzie "zwykła" ciąża ektopowa.

    Ponieważ zdarzają się takie przypadki (bardzo rzadko, ale...), tak ważna jest prawidłowa diagnostyka obrazowa. Kiedy wyłoni się pęcherzyk w jamie macicy, lekarz nie może na tym poprzestać. Powinien sprawdzić resztę-jajniki i jajowody.
    Zdarza się-niestety-ze lekarze zapominają o tym promilu pacjentek, a przykre tego efekty może właśnie przedstawić Mika.

    A pozytywne testy są wynikiem rosnącego poziomu bety. A ta rośnie bez względu na to, gdzie umiejscowiony jest zarodek/zarodki. Jak tylko się zagnieżdzi, natychmiast hormon jest produkowany. I test wychodzi pozytywny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 21:50

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 25 września 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Dziewczyny czy jezeli na noc zaczelam włączać kaloryfer w sypialni dzieci a wcześniej nie to moze to wplynac na moja temp mierzenia?

    Nie :-)

    Wpływ na Twoją temperaturę rano ma ruch, jedzenie itp :-)

    Temperaturę wierzysz w pochwie? Czy w ustach? W drugim przypadku temperatura może się zmienić, kiedy odetchniesz ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 25 września 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Wklejam link z maszych wyników (morfologia jest tylko na życzenie w rozszerzonym ) jak wasze wyniki ?

    https://zapodaj.net/0d21bcb170a74.jpg.html
    Aaa czyli też nie macie tej żywotności tak? Nie wiem czy bardzo ważne.

    A wyniki kurde super. A nastawiliśmy się tak źle.
    Z tych ważniejszych:
    Ilość plemników : 68,7 mln
    Koncentracja: 28 mln / ml
    Upłynnienie: 30 min
    Ruch postępowy: 33 %
    Morfologia - ilość prawidłowych : 9%
    I brak leukocytów - więc nie wiem gdzie to zakażenie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 22:02

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 25 września 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik bety:152 :) czyli według rozpiski z laboratorium 4 tydzień, prawie 5ty :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 22:10

    Mika88, Najmłodsza_staraczka, patuniek86, fiorella82, Nulqa, przedszkolanka:), Ariette1983, Ola454, Menka888, Izaw, Morelowanowa, Magda - mbc, Beata81, RudaAnna, Grzechotka2 lubią tę wiadomość

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Czyli co dwie komorki byly zaplodnione skoro jedna byla w macicy a druga w jajowodzie? A jak to sie ma do testów caly czas sa pozytywne ?
    Z tego wychodzi ze tak :/ pecherzyk w macicy byl nie rosl odpowiednio i dostalam skierownaie do szpitala na wylyzeczkowanie. Jeszcze poszlam skonsultowac to z innym lekarzem bo wiadomo bledy lekarzy sie zdarzaja tam tez to potwierdzil na usg ale ze ten drugi byl lepszhm lekarzem poszlam do niego do szpitala i praktycznie 2 h po przyjeciu zaczelo mnie strasznie bolec zemdlalam i potem na usg wyszedl plyn w brzuchu i pekbiecie jajowodu. Dalej juz laparoskopia. Po laparoskopii mialam byc na czczo szykowana na kolejny zabieg lyzeczkowania (wczesniej myslalam ze to z powodu endometrium grubego) ale beta zaczela szybko spadac i krwawilam na dole pamietam ze zapach byl nie przyjemny wiec podejrzewam ze doszlo do poronienia lyzwczkowania nie bylo naszczescie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 22:12

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 25 września 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renes wrote:
    Wynik bety:152 :) czyli według rozpiski z laboratorium 4 tydzień, prawie 5ty :)

    Ile dpo wyszedł ci test ? :D
    Cudowny wynik, gratuluje !

    Renes lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 25 września 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdę mówiąc nie wiem do końca. Wydaje mi się, że 15 dpo. 3 dni wcześniej jeszcze był bielutki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 22:23

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Sung ja myse ze z tym jak najszybcidj to i tak noic nie da bo ja sie bujalam juz u lekarza w 5 tygodniu a nie zawsze jest tak ze kazda nastepna ciaza to cp moze byc jescze bie widoczny pecherzyk decydujacy jest tutaj 6, 7,8 tydz jesli sie nie pojawi nalezy wtedy podejrzewac taka ciaze choc ja jestem przykladem pecherzyka i w macicy i ciazy w jajowodzie dlatego u mnie czekali az doszlo do rozerwania jajowodu i wstrzasu. Polecam robic przyrosty bety mimo wszystko

    Jak najszybciej, czyli jak beta jest już na tyle wysoka, że będzie widać.
    każda ciąża jest inna. Jedna kobieta z cp będzie chodzić i 10 tygodni, a u mnie np granicą jest 5 tygodni. Jakbym sobie czekała do 7-8 to bym mogła nie przezyć.
    ale dosyć już tego :p

    Kogo bolał wczesnie jajnik? Może my sie zarażamy objawami? ;) bo ja czuję lewy jajnik. W 6 dc! Chyba, że to nie jajnik hehe

    A, z innej beczki, moze się komuś przyda.
    Zaczynamy rodzinne odrobaczanie. I ja oczywiście zaczęłam googlać czy te leki nie mają wpływu na plemniki. Nie mają. Ale już pyrantelum uszkadza plemniki! Także, w razie czego, inny lek.

  • Nulqa Ekspertka
    Postów: 136 89

    Wysłany: 25 września 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renes wrote:
    Wynik bety:152 :) czyli według rozpiski z laboratorium 4 tydzień, prawie 5ty :)
    Gratuluję!

    Renes lubi tę wiadomość

    1c9d649ec9752ed178aec608a57423f4.png

    30tc- 06.06.2018 [*]
    8tc - 15.10.2018 [*]
    7tc- 12.09.2019 - ciąża bezzarodkowa
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 25 września 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renes wrote:
    Prawdę mówiąc nie wiem do końca. Wydaje mi się, że 15 dpo. 3 dni wcześniej jeszcze był bielutki

    To może i dla mnie jest nadzieja :p

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 25 września 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung co do kłucia jajników, to niestety prawda jest, ze pewnie dzięki tak wnikliwej obserwacji swojego ciała i cyklu, dostrzegamy każde ukłucie wszędzie na ciele, a przede wszystkim nie umknie nam nawet delikatne smyrniecie w jajniku:) nigdy wcześniej tak nie czułam jajników od momentu, gdy zaczęliśmy się starać i nam nie wychodzi:/

    Sung lubi tę wiadomość

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
‹‹ 242 243 244 245 246 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ