X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrześniowe mamusie 2013
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2013

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok mąż mój wraca uciekam będe później <3 :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas 3 i tak sie zastanawiam czy to nie za krotko :) teraz poczekamy 5 dni. bede wiedziała, ze zrobilismy wszystko jak trzeba. poza ty bierze salfazin wit c i kwas foliowy... i oczywiscie koniec z goracymi kapielami :)

    Miriam lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    papa :)

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    u nas 3 i tak sie zastanawiam czy to nie za krotko :) teraz poczekamy 5 dni. bede wiedziała, ze zrobilismy wszystko jak trzeba. poza ty bierze salfazin wit c i kwas foliowy... i oczywiscie koniec z goracymi kapielami :)
    Moim zdaniem za krótko mojemu kazał od 5 do 7 dni abstynencji. Teraz wiadomo dlaczego były takie niemrawe :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny jestem po wizycie wszystko jest ok :) maluszek ma około 12 cm :) no ale niestety nie ujawnił się kolejna wizyta 18.09 popołudniu a do południa mam połówkowe( 2 prenatalne ) mam nadziejje że wtedy juz poznam płeć dzidziusia. Pozdrawiam wszystkie :)

    Iwka, Aga_Andzia, Makak, Andzia33 lubią tę wiadomość

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    Moim zdaniem za krótko mojemu kazał od 5 do 7 dni abstynencji. Teraz wiadomo dlaczego były takie niemrawe :)
    moim tez ale tak to bylo troche na szybkiego, musiał je zrobic zanim na poligon pojedzie no i tak wyszło. ale podobno od 3 do 5 dni to norma. bynajmniej ja tak slyszałam. widac w kazdym laboratorium jest inaczej...

    a tak to dopiero wrociłam. bylam zapisac sie na wizyte do gina. mam ja dopiero 30 wrzesnia :)

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z rana w ten piękny słoneczny dzień <3

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek :)
    głupia jestem powiem Wam szczerze z tym moim wszystkim :P
    Dziś mam 12ty dzień cyklu ... od 9tego już miałam płodny rozciągliwy śluz więc staoranka były. Wczoraj już odpuściłam bo nie chciało mi się wręcz ... a ten mój śluz psikusy mi robi - bo np. o 17tej wczoraj było go pełno a już o 21wszej prawie nic ;| dziś tej jakby sucho...niemożliwe żebym miała tak szybko owulację ... a cykle mam tak między 27-30 nawet, czasem 26 ... fakt - wczoraj pobolewał prawy jajnik ...
    Wiem że owulacja niekoniecznie idzie w parze z tym śluzem płodnym, no ale on bardzo ułatwia współżycie ... nie wiem, chyba na następny cykl kupię sobie jakiś żel nawilżający ... ;\\\

    A jeśli chodzi o badanie nasienia mojego - byliśmy u ginekolożki i wysłała mojego na posiew moczu - żeby wykluczyć bakterie i te leukocyty - bo mogą one być w moczu i mieć wpływ na nasienie...tak że jesteśmy w trakcie :)

    Iwka lubi tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    Dzień doberek :)
    głupia jestem powiem Wam szczerze z tym moim wszystkim :P
    Dziś mam 12ty dzień cyklu ... od 9tego już miałam płodny rozciągliwy śluz więc staoranka były. Wczoraj już odpuściłam bo nie chciało mi się wręcz ... a ten mój śluz psikusy mi robi - bo np. o 17tej wczoraj było go pełno a już o 21wszej prawie nic ;| dziś tej jakby sucho...niemożliwe żebym miała tak szybko owulację ... a cykle mam tak między 27-30 nawet, czasem 26 ... fakt - wczoraj pobolewał prawy jajnik ...
    Wiem że owulacja niekoniecznie idzie w parze z tym śluzem płodnym, no ale on bardzo ułatwia współżycie ... nie wiem, chyba na następny cykl kupię sobie jakiś żel nawilżający ... ;\\\

    A jeśli chodzi o badanie nasienia mojego - byliśmy u ginekolożki i wysłała mojego na posiew moczu - żeby wykluczyć bakterie i te leukocyty - bo mogą one być w moczu i mieć wpływ na nasienie...tak że jesteśmy w trakcie :)

    Co do owulki to nigdy nie wiadomo kiedy jest i nie zawsze idzie w parze ze śluzem :) bo śluz oznacza że organizm przygotowuje się do ovu :) Co do dnia to też zależy od cyklu ja w poprzednim miałam ovu w 16 dc a w obecnym w 24 dc i bądź tutaj mądra :)

    Co do żelu nawilżającego to przy zakupie uważaj bo większość z nich ma substancje które zagrażają plemnikom :/ nie tylko plemnikobójcze tylko takie które nie ułatwiają im drogi :) wiem że jest taki specjalny żel nawilżający dla par starających się :)

    Trzyma kciuki za wyniki badań :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak - nio mam na myśli ten żel - conceive plus ... - ponoć sprzyja plemnikom ...
    w przyszłym cyklu chyba zainwestuje w mikroskop owulacyjny Afrodyta ... bo mam takie z Allegro ale szczerze ... są do kitu moim zdaniem ...

    Pismak, Iwka lubią tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maximka84 wrote:
    Pismak - nio mam na myśli ten żel - conceive plus ... - ponoć sprzyja plemnikom ...
    w przyszłym cyklu chyba zainwestuje w mikroskop owulacyjny Afrodyta ... bo mam takie z Allegro ale szczerze ... są do kitu moim zdaniem ...

    No to dobrze :)

    Ja tam ani testów ovu ani mikroskopu nie stosuję :) Z tym to jak ze śluzem pokazuje stężenie lh które rośnie przed ovu i jak wyjdzie Ci pozytyw to ovu może być od 12h do 48h od pozytywnego testu ale może też organizm się rozmyślić i wtedy dupa :/ Ja stawiam na regularne serduszkowanie :) a że z temperamentem nie mamy problemu to nic nie jest na siłe :)
    A jak sie nie uda to pójdę na monitoring cyklu bo tylko wtedy masz pewność że pęcherzyk jest i że pęknął i owulka była :)

    Nie lubię się niepotrzebnie stresować :)

    Ale się rozpisałam że hoho :)

    maximka84, Iwka lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • ecencia Autorytet
    Postów: 440 459

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki, rzadko zaglądam bo ciągle zajęta jestem ale razem z wami czekam na wrześniowe testowanie. A na temat śluzu to miałam dziś mega zaskoczenie jestem w 18dc od kilku dni codziennie był śluz wodnisty i zero rozciągliwego a dziś rano wstałam i jak podtarłam się po siusiu to miałam ogromną ilość takiego mega rozciągliwego śluzu dosłownie jak by mi ktoś całe białko z jajka wylał na ten papier. Teraz nie wiem czy ta owulka już była czy nadchodzi ale i tak mam wizytę u gina na 18 wiec narazie nie po korzystam z tego śluzu. Jestem strasznie ciekawa jak wyniki badań i czy ginekolog potwierdzi, że owu już była.

    Iwka lubi tę wiadomość

    0034e1d86d.png
    km5szbmhrutvp4cd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam rowniez :) naprawde pogoda od klilku dniu nas rozpieszcza, dzisiaj jest cieplutko i milutko :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Co do owulki to nigdy nie wiadomo kiedy jest i nie zawsze idzie w parze ze śluzem :) bo śluz oznacza że organizm przygotowuje się do ovu :) Co do dnia to też zależy od cyklu ja w poprzednim miałam ovu w 16 dc a w obecnym w 24 dc i bądź tutaj mądra :)

    Co do żelu nawilżającego to przy zakupie uważaj bo większość z nich ma substancje które zagrażają plemnikom :/ nie tylko plemnikobójcze tylko takie które nie ułatwiają im drogi :) wiem że jest taki specjalny żel nawilżający dla par starających się :)

    Trzyma kciuki za wyniki badań :)

    A wiesz jaki to żel? mogłabyś podać nazwę?

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga_Andzia wrote:
    A wiesz jaki to żel? mogłabyś podać nazwę?

    No maximka już podała ale proszę bardzo: żel conceive plus :)

    Aga_Andzia lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    No maximka już podała ale proszę bardzo: żel conceive plus :)

    Dzięki wielkie :) widocznie coś nie doczytałam :/

    Pismak lubi tę wiadomość

  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    witam rowniez :) naprawde pogoda od klilku dniu nas rozpieszcza, dzisiaj jest cieplutko i milutko :)
    no cos karolka u mnie zimno nawet zastanawiałam sie czy nie zapalic w kominku bo siedze w skarpetkach i bluzie no i oczywiście długie spodnie :). jakos od godziny boli mnie lewa nerka mam nadzieje że to malec a nie znów piasek ...

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;oniqa wrote:
    no cos karolka u mnie zimno nawet zastanawiałam sie czy nie zapalic w kominku bo siedze w skarpetkach i bluzie no i oczywiście długie spodnie :). jakos od godziny boli mnie lewa nerka mam nadzieje że to malec a nie znów piasek ...
    mazury szaleja :) ale nie na dlugo bo na weekend zimno i deszcz zapowiadaja...a takie plany mam...

  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no my tak mamy teraz na śląsku

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 29 sierpnia 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plany ja tez mam ale na dzisiejszy wieczór mąż wraca z 3 dniowej delegacji a ja dostałam WKOŃCU zielone światełko od gina a więć ojjjj będzie sie działo , zrobiłam zapas świeczek w ikei i będzie romantycznie :D :D :D

    kaarolaa, Iwka lubią tę wiadomość

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ