X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wynik AMH
Odpowiedz

Wynik AMH

Oceń ten wątek:
  • magda Ekspertka
    Postów: 123 60

    Wysłany: 23 lipca 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie
    odebrałam dziś wynik AMH 5,1 wiem, że norma to 1-3,5. mam stwierdzone PCOS czy ten wynik jest niepokojący? może któraś z Was miała taki wynik? proszę o pomoc.

    KIM127 lubi tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 3 sierpnia 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy PCOS zazwyczaj Amh jest podwyższone , ale nie znaczy to nic złego a nawet przeciwnie. Amh jest zazwyczaj badane przed in vitro i im wyższy poziom tym większe szanse na powodzenie

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, dobrze, ze taki temat sie pojawil :) sama zastanawiam sie czy nie zrobic sobie takiego badania. W jakim laboratorium robilas? ile to kosztuje?
    Czy trzeba być w odpowiednim dniu cyklu?
    Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2013, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co to takiego to AHM? bo czytam i jakos nie moge zrozumiec...

  • magda Ekspertka
    Postów: 123 60

    Wysłany: 4 sierpnia 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joaa ja robiłam w Novum ul.Bociania Warszawa płaciłam 160 zł, nie trzeba mieć określonego dnia cyklu. Na wynik czeka sie 14 dni roboczych.

    Puszysta:
    badanie poziomu hormonu AMH pozwala określić poziom rezerwy jajnikowej, a zatem pośrednio ocenić ile komórek jajnikowych kobieta jeszcze posiada. Dzięki badaniu można oszacować czas jaki pozostał kobiecie na zostanie matką, np. 3, 5 10 lat. Znając poziom rezerwy jajnikowej jesteśmy w stanie pomóc zachować szanse na macierzyństwo gdy ta rezerwa jest już niska, a z różnych przyczyn kobieta nie ma planów macierzyńskich, np. zamrażając jej komórki jajowe. Oczywiście nie jest to metoda pewna, ale daje szanse, podobnie jak u pacjentek poddawanych terapii onkologicznej.

    Określenie poziomu AMH to nie tylko badanie mówiące o ilości komórek jajowych, ale też określające w pewnym sensie ich jakość. Staje się więc niezbędnym testem w diagnostyce i leczeniu par z niepłodnością, chcących poddać się leczeniu metodami wspomaganego rozrodu (ART.). Dzięki znajomości poziomu AMH lekarz jest w stanie przewidzieć szanse na urodzenie dziecka i zacząć indywidualne działanie medyczne dla par mających problem z niepłodnością. zródło www.artvimed.pl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2013, 19:31

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2013, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzieki za opis :) bo ja znalazlam cos takiego = Anti-Müllerian Hormone (AMH) – hormon produkowany przez komórki Sertoliego gruczołów płciowych, powodujący podczas embriogenezy organizmów zwierzęcych płci męskiej zanik przewodów Müllera, które w przypadku braku działania MIS w dalszym rozwoju embrionalnym przekształciłyby się w macicę i jajowody. Obecny w jądrach zarodków przez bardzo krótki okres, a u osobników dorosłych występuje w śladowych ilościach. Substancja gatunkowo niespecyficzna.

    i poporstu nie rozumialam po co to badac ale teraz rozumiem :) dziekuje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2013, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda, dziękuje za informacje :)
    Jutro podjade do Synevo i zapytam czy u nich można zrobić takie badanie. Pytałam w Diagnostika ale powiedzieli, że nie mają odczynnika :(

  • magda Ekspertka
    Postów: 123 60

    Wysłany: 5 sierpnia 2013, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobitki nie ma za co ;-)
    w razie czego służe pomocą ;-)Pozdrawiam

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 22 października 2013, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! mój wynik AMH to 8,7 lekarze twierdzą ze w moim przypadku to nic zlego gdyż widac pecherzyki w tym zawsze jeden jest dominujący. Nie wiem jednak czy sie nie niepokoić

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    lala86
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 22 października 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto dodać, że badaniem określającym rezerwę jajnikową jest również badanie ultrasonograficzne. Podkreślę jednak, że u dobrego lekarza i na bardzo dobrym sprzęcie :)

    laka86 napisałam w Twoim temacie parę zdań dotyczących Twojego wyniku. Jestem za tym, żebyś go powtórzyła. Jeżeli nie masz PCOS, to ten wynik jest ciut kosmiczny. Ale może lepiej tak, niż jakby miał być poniżej 1. Tzn poniżej 1 nie jest dobry:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 23 października 2013, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Warto dodać, że badaniem określającym rezerwę jajnikową jest również badanie ultrasonograficzne. Podkreślę jednak, że u dobrego lekarza i na bardzo dobrym sprzęcie :)

    laka86 napisałam w Twoim temacie parę zdań dotyczących Twojego wyniku. Jestem za tym, żebyś go powtórzyła. Jeżeli nie masz PCOS, to ten wynik jest ciut kosmiczny. Ale może lepiej tak, niż jakby miał być poniżej 1. Tzn poniżej 1 nie jest dobry:)

    Ja mam 1,7 i wydaje mi się nieco mało :( No i pytanie co ile powinno się takie badanie powtarzać?

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 23 października 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celia wrote:
    Ja mam 1,7 i wydaje mi się nieco mało :( No i pytanie co ile powinno się takie badanie powtarzać?

    Ile masz lat jeżeli mogę zapytać? 1,7 nie jest tragicznym wynikiem. Myślę, że raz do roku można sobie wykonać takie badanie, jeżeli jest podejrzenie małej rezerwy jajnikowej. Z drugiej strony jest to przede wszystkim informacja dla lekarza prowadzącego, który na podstawie złożonej diagnostyki powinien określić tok działania odpowiedni dla Ciebie.
    Nie stresuj się jednak zbytnio:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 23 października 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka , to trzeba sprawdzić, czy ten pęcherzyk pęka. Ja mam wynik 12, pęcherzyków full, ale nie dojrzewają tak, jak trzeba (stąd takie nagromadzenie). Zbadaj poziom cukru.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam wczoraj u lekarza, moje amh to 3,94 powiedział, że obecnie PCo podejrzewa się dopiero gdy AMH jets wyższe niż 7....czyli wynik badania jednak dzieli się na 2

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wynik AMH - to 3,2. Powiedzcie mi do dużo, czy mało. Kompletnie się nie znam na tym. Mam już 37 lat.

    Hope
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 1 lutego 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mój wynik AMH odebrałam wczoraj - 7,1 i jestem całkowicie zdrowa pod względem jajeczkowania i jajników. I co najlepsze, jest to świetny wynik.
    Więc to chyba nie tak, ze powyżej 7 to PCOS od razu

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 24 lutego 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Moje amh wynosi 5,3. Badanie robiłam w listopadzie 2013 r. Moja Pani ginekolog powiedziała, że reszta wyników dobra, tylko właśnie to amh jest troszkę za wysokie?

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mnie też zastanawia wciąż to moje AMH 7,1 ...

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktos się zna na badaniu AMH i posiada w tym dobra wiedze? Otrzymany wynik dzieli się na 2 , czyteż nie?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka, na wyniku masz normy podane przecież?
    Z tego co pamiętam wynik 2 to bardzo dobry wynik.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ