X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyniki hormonów
Odpowiedz

Wyniki hormonów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Azra Less Koleżanka
    Postów: 36 69

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, potrzebuję pomocy w interpretacji wyników badań zleconych przez endokrynologa, wizyta dopiero za jakiś czas :( Aktualnie przyjmuję euthyrox 50, 2 miesiące temu TSH wynosiło 2,4 tym razem widzę, że znów jest zbyt wysokie, potrzebuję pomocy z interpretacją pozostałych wyników. Wszystkie badania wykonane w 3dc.

    Biochemia
    Glukoza
    99
    mg / dl
    [ 65 - 99 ]
    Sód
    142.2
    mmol / l
    [ 136.0 - 145.0 ]
    Potas
    4.25
    mmol / l
    [ 3.60 - 5.20 ]
    Chlorki
    104.90
    mmol / l
    [ 98.00 - 106.00 ]

    Immunologia
    TSH
    3.750
    uIU/ml
    [ 0.270 - 4.200 ]
    F-T4
    1.29
    ng / dl
    [ 0.93 - 1.71 ]
    F-T3
    3.08
    pg / ml
    [ 2.57 - 4.43 ]
    Prolaktyna 2 gen.
    24.55 *
    ng / ml
    [ 4.79 - 23.30 ]
    FSH
    5.38
    mIU / ml
    kobiety:
    faza folikularna [3.5 - 12.5]
    faza owulacyjna [4.7 - 21.5]
    faza lutealna [1.7 - 7.7]
    po menopauzie [25.8 - 134.8]
    LH
    5.08
    mIU / ml
    kobiety:
    faza folikularna [2.4 - 12.6]
    faza owulacyjna [14.0 - 95.6]
    faza lutealna [1.0 - 11.4]
    po menopauzie [7.7 - 58.6]
    Testosteron
    0.19
    ng / ml
    [ 0.08 - 0.48 ]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2018, 12:08

    cddd4a49b5.png

    04.10 II kreski <3
    05.10 Beta 137 :) 12dpo
    12.10 Beta 2124 :)
    Ciąża mnoga <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz trochę wysokie TSH jak dla kobiet starających się o dziecko. Długo się leczysz Euthyroxem? Może trzeba jeszcze dobrać dawkę. FT3 FT4 również wydają się dobre. Szkoda tylko że nie masz anty TPO i anty TG to by już przeciwciała były zbadane za jednym zamachem.
    Stosunek LH i FsH jest lekko powyżej 1.
    Szkoda, że nie masz zrobionego estradiolu.

  • Azra Less Koleżanka
    Postów: 36 69

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Masz trochę wysokie TSH jak dla kobiet starających się o dziecko. Długo się leczysz Euthyroxem? Może trzeba jeszcze dobrać dawkę. FT3 FT4 również wydają się dobre. Szkoda tylko że nie masz anty TPO i anty TG to by już przeciwciała były zbadane za jednym zamachem.
    Stosunek LH i FsH jest lekko powyżej 1.
    Szkoda, że nie masz zrobionego estradiolu.


    Dziękuję za odpowiedź, euthyroxem leczę się od około 8 miesięcy, przeciwciała robiłam przed pierwszą wizytą u endokrynologa, były w normie więc wykluczone zostało hashimoto i nie miałam zleconych powtórnie tych badań. Niestety zapomniałam zupełnie o estradiolu :( A co możesz powiedzieć o prolaktynie ? Jest powyżej normy...

    cddd4a49b5.png

    04.10 II kreski <3
    05.10 Beta 137 :) 12dpo
    12.10 Beta 2124 :)
    Ciąża mnoga <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście nie zauważyłam. Jest lekko podniesiona. A zastosowałaś się do zasad przed tym badanie? czyli zero seksu i pieszczot, wyspanie, ograniczenie stresu i wysiłku fizycznego. Endokrynolog powinien coś włączyć żeby ją zbić najpopularniejszy jest bromergon. Stary lek ma niby sporo skutków ubocznych ale jest skuteczny. Po za tym zależności na jakiego endokrynologa trafisz to może ci jeszcze zalecić badanie prolaktyny po obciążeniu ( po zażyciu metoclopramidum) wtedy wiadomo czy to jest hiperprolaktynemia czy hiperprolaktyniemia czynnościowa. W każdym razie ten hormon łatwo się zbija i opanowuje lekami.

    Dobrze by było żebyś jeszcze zbadała progesteron. Podniesiona prolaktyna może mieć wpływ na brak owulacji a co za tym idzie niski progesteron.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2018, 12:45

  • Azra Less Koleżanka
    Postów: 36 69

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Rzeczywiście nie zauważyłam. Jest lekko podniesiona. A zastosowałaś się do zasad przed tym badanie? czyli zero seksu i pieszczot, wyspanie, ograniczenie stresu i wysiłku fizycznego. Endokrynolog powinien coś włączyć żeby ją zbić najpopularniejszy jest bromergon. Stary lek ma niby sporo skutków ubocznych ale jest skuteczny. Po za tym zależności na jakiego endokrynologa trafisz to może ci jeszcze zalecić badanie prolaktyny po obciążeniu ( po zażyciu metoclopramidum) wtedy wiadomo czy to jest hiperprolaktynemia czy hiperprolaktyniemia czynnościowa. W każdym razie ten hormon łatwo się zbija i opanowuje lekami.


    Tak, wszystkie zasady zachowane. No cóż muszę umówić się na wizytę jak najszybciej, nie chcę na własną rękę zmieniać dawki euthyroxu a wiedziałam już po objawach że będzie wyższy wynik w porównaniu do poprzedniego :/ Dziękuję bardzo za pomoc :) Miłego weekendu :)

    cddd4a49b5.png

    04.10 II kreski <3
    05.10 Beta 137 :) 12dpo
    12.10 Beta 2124 :)
    Ciąża mnoga <3 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwróć jeszcze uwagę na glukozę. Jest prawie po za normą. Może to incydentalne a może będzie trzeba pogłębić diagnostykę. I jeszcze tak jak napisałam progesteron 7 dni po owulacji, bo prolaktyna może mieć wpływ na owulacje i w związku z tym na progesteron. Jedynie to jest rozbieżność wśród lekarzy czy robić w 21-22 dc czy 7 dni po ewentualnej owulacji.
    No nic to chyba wszystko :-) Miłego weekendu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się.

    Ewentualnie co może wpływać na ten wynik tsh, to nieprzyswajanie się całkowite leku. Bardzo często 30min przed posiłkiem jest za krótkim czasem, żeby tabletka się rozpuściła.
    Miałam ten sam problem, tylko ja jestem po usunięciu tarczycy.
    Pomogło wydłużenie czasu do 1h-1,5h przed posiłkiem.
    I tsh oczywiście do zbicia. Prawidłowy wynik do starań to ok. 1.

    Prolaktyna zdecydowanie za wysoka. Może blokować owulację. Przesłanką jest tutaj również cukier. Górna norma może wynikać z IO. Co za tym idzie, warto zrobić krzywą cukrową 3pkt. 75g z insuliną. Wykluczyć można przy tym wtedy IO, które odpowiada zwykle za występowanie PCOS. A PCOS często pojawia się przez wysoką prolaktynę- stąd łańcuszek wyników może być tak powiązany.

    Ja radzę wybrać Norprolac na prolaktynę. Ma mniej skutków ubocznych i jest zwykle lepiej tolerowany a przy takim wyniku na pewno da radę.

    Nie zgadzam się tylko co do
    "Jedynie to jest rozbieżność wśród lekarzy czy robić w 21-22 dc czy 7 dni po ewentualnej owulacji".

    Nie ma żadnej rozbieżności. Największe maksimum PRG osiąga w 7 dniu po owulacji. I tak jest ZAWSZE. Problem wychodzi gdy kobieta ma inny cykl niż standardowe 28 dni i owulacji nie ma w 14dc.

    Np.
    36dc=》 ovu powinna wystąpić 14 dni przed @, czyli 22dc. Wtedy PRG powinien być badany 22dc+7d=29dc.

    24dc=》 ovu 10dc=》 PRG 17dc.

    Faza lutealna POWINNA BYĆ ZAWSZE STAŁA.

    Więc podawanie w którym dniu kobieta ma zbadać PRG nie zależy od lekarza tylko od jej cyklu.

    Dlatego ważne jest poznanie swojego cyklu, monitoringi i obserwacja na wykresach. Badanie proga bez tej wiedzy mija się z celem i wynik na pewno będzie nieprawidłowy.

    Pomarańczka83, Azra Less lubią tę wiadomość

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 a Ty uwierzysz,ze bylam u gina w 17dc i byl swiezy slad po owu a on mi dal skiero na proga w 20dc?? Pytam"ale panie doktorze przeciez dopiero co owu,to co sie sprawdzi za 3dni,powinno sie 7dpo a on na to z krzywą miną "prosze w 20dc".. i wez wytlumacz sens tych badan...

    Azra Less lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym do tego testosteronu jeszcze shbg zrobiła na Twoim miejscu :)

    Azra Less lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Ania1003 a Ty uwierzysz,ze bylam u gina w 17dc i byl swiezy slad po owu a on mi dal skiero na proga w 20dc?? Pytam"ale panie doktorze przeciez dopiero co owu,to co sie sprawdzi za 3dni,powinno sie 7dpo a on na to z krzywą miną "prosze w 20dc".. i wez wytlumacz sens tych badan...

    Dlatego dopóki człowiek się sam uczy i wie bardzo dużo, to jest większe prawdopodobieństwo, że nie zrobi sobie krzywdy. Mnie to forum uchroniło przed kilkoma rzeczami, które były niepotrzebne, a ginka (pierwsza u jakiej byłam) na dzień dobry takie rozwiązania sugerowała.

    I z tego względu ja twierdzę, że robienie badań i chodzenie do lekarzy jest jak najbardziej potrzebne, ale mimo wszystko jeżeli chodzi o cykle, to trzeba się samemu uczyć, bo lekarz ma 50 pacjentek dziennie i w 50% to podejrzewam wizyty "do odhaczenia" jedynie, bez przyglądania się problemowi.

    Azra Less lubi tę wiadomość

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomijając problem hormonów.... Sprawdź nerki, mocz ogólny, kreatynina, sód potas jeszcze raz. Zmniejsz ilość soli w diecie i więcej wody.

    Azra Less lubi tę wiadomość

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • Azra Less Koleżanka
    Postów: 36 69

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za pomoc i wszelkie sugestie :)

    Endokrynolog zaleciła jeszcze zrobić DHEAS i 17 OH, niestety na te wyniki muszę poczekać jeszcze kilka dni. Nie wspomniała nic, w którym dniu cyklu mam zrobić badania więc te 2 również zrobiłam w 3dc, teraz zastanawiam się czy nie powinnam z 17 OH poczekać ?

    Co do glukozy, to zrobiłam ponieważ robiłam wcześniej badanie ogólne moczu, w którym wyszła glukoza, w tej sytuacji prawdopodobnie będę musiała zrobić obciążenie glukozą. Ogólnie w ostatnim czasie dosyć często robiłam badanie ogólne moczu ze względu na problemy z układem moczowym, za każdym razem coś w moczu wychodziło, najpierw bardzo duże ilości bakterii, które udało mi się wyleczyć, następnie leukocyty, moczany bezpostaciowe, nabłonki wielokątne, azotyny, Urobilinogen, erytrocyty, obfity śluz.

    Mamy też problem z nasieniem męża, ma dużą ilość leukocytów ( posiew nie wskazuje na bakterie ) po zrobieniu hormonów, endokrynolog stwierdziła, że wszystkie hormony są ok i nie ma pojęcia dlaczego wyniki nasienia są tak słabe ( morfologia 3%, ruchliwość a+b 18% ) i prawdopodobnie naturalnie nie uda nam się..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2018, 15:08

    cddd4a49b5.png

    04.10 II kreski <3
    05.10 Beta 137 :) 12dpo
    12.10 Beta 2124 :)
    Ciąża mnoga <3 <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny hej! Mam szybkie pytanko... czy bedzie to mialo sens jak zbadam progesteron tylko raz w cyklu? Obojetne w jakiej fazie cyklu? Nie mam mozliwosci zbadania go dwa czy nawet trzy razy... plus oczywuscie inne hormony...

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Dziewczyny hej! Mam szybkie pytanko... czy bedzie to mialo sens jak zbadam progesteron tylko raz w cyklu? Obojetne w jakiej fazie cyklu? Nie mam mozliwosci zbadania go dwa czy nawet trzy razy... plus oczywuscie inne hormony...

    Zależy po co, kiedy i co ma wnieść takie badanie.

    Ja bym odpuściła.

  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azra Less zbadaj nerki. Dokładnie.

    Oleczka nie ma sensu badać ot tak w jakimkolwiek dniu. Szkoda czasu, pieniędzy i kłucia ;-)

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Mnie to forum uchroniło przed kilkoma rzeczami, które były niepotrzebne, a ginka (pierwsza u jakiej byłam) na dzień dobry takie rozwiązania sugerowała.


    A co Twoja ginekolog Ci sugerowała?

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isaura, Ania no np. Tsh...
    Kurcze, nic a nic to mi nie da? Nawet tyci tyci?:-) moze akurat czegos bedzie za malo lub za duzo...

    10.09.2019 Marcel
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Isaura, Ania no np. Tsh...
    Kurcze, nic a nic to mi nie da? Nawet tyci tyci?:-) moze akurat czegos bedzie za malo lub za duzo...


    Tylko po co jak nie będzie ani porównania z kolejnymi wynikami ani podglądu na usg?
    Lepiej zostawić tą kasę i przeznaczyć na kolejny cykl, który będziesz mogła przebadać od początku do końca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    A co Twoja ginekolog Ci sugerowała?

    1cs
    1 wizyta marzec 2017: 7dc- brak owulacji,
    kolejny dzień E2= 75 (okazało się że u mnie to taki standard potem),
    2 wizyta po 2 dniach- brak owulacji, ona nie widzi pęcherzyków...
    3 wizyta 21dc- płyn w zatoce, ona nie widzi ciałka
    Kazała od kolejnego cyklu brać CLO... nie robiąc żadnych badań, nie sprawdzając nic oprócz tego E2 w 8dc...

    A ja sobie zrobiłam, po odnalezieniu OvuF (już po tej jej wizycie), progesteron i estradiol i wskazywały w 100% na owulację.

    Potem byłam u niej jeszcze kilka razy, bo mogłam wejść z ulicy na podgląd i się nie umawiać wcześniej, ale znalazłam już wtedy też inną ginekolog, która nagle zauważyła polipy, kazała zbadać prolaktynę (wyszła wysoka) i zaczęło się szukanie innych problemów.
    Więc jak dla mnie hasło CLO po 1cs, bez jakiegokolwiek obserwowania wcześniejszego, to wtedy była załamka- bezpłodność.
    Dopiero czytanie forum rozświetliło mi sprawę i jak się okazało, żadne CLO nie było potrzebne... co więcej, wystarczyło trochę unormować hormony...
    Nie chcę nawet myśleć, co by było gdybym u niej została i się dała namówić na stymulację od 2cs... uchroniła mnie od tego wtedy efta tutaj.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, no właśnie mój gin, powiedział, że jak do wrześnie się nie uda, to potem stymulacja. Ale po co? Skoro pęcherzyki mi rosną, do owulacji dochodzi na 99%. Miałabym 100% pewność, gdyby mi, kurde, chociaż raz zrobił monitoring :/. I co niby ta stymulacja miałaby mi dać? Muszę się w końcu umówić do innego gina.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ