X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.
Odpowiedz

Zaciążone i czekajace-rozmowy o wszystkim i niczym.

Oceń ten wątek:
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam iść teraz w piątek, ale podczas @ nie można :/ mam 0Rh+

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam podczas @ oddawalam i nikt sie nie skapnal bo zelazo bylo w noemie;p za to moja mama tydzien po @ jeszcze miala niskie zelazo ze kazali jej 2 tygodnie odczekac.

    Moj G tez ma 0+

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2015, 15:26

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój mąż ma chyba 0- :P
    No to może się jednak w piątek wybiorę i zobaczę, czy się uda :P tylko może być inny problem, bo ja ważę ostatnio równo 50 kg :/ chyba sobie kamieni do kieszeni nakładę :P

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nigdy nie wazyli tylko pytali (jak bylam chidsza) i zawsze mowilam ze 53-55kg ;) a byl czas ze 50kg wazylam;) jesli wszystkie wyniki masz dobre to Cie przepuszcza ;p o moim G ktoregos razu zapomnieli. Karta jego sie zawieruszyla i 3 godziny czekal ;D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Ja mam 0Rh- a przed ciaza nie zdarzyla. Oddac...
    Ciri to może stad to krwawienie? Dzidzia ma na poczatku rh+ i może jakies autoimmunologiczne procesy Ci sie wlaczaja. Ty mówiłaś w szpitalu o tym ulemnym rh?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ze Twój tez ma ujemny. A wtedy to żeście sie dobrali:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma plus a Ty minus. No Ciri to stad te krwawienia:) jesli bobo na Rh po tacie to wiesz..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2015, 16:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picja wrote:
    Ciri to może stad to krwawienie? Dzidzia ma na poczatku rh+ i może jakies autoimmunologiczne procesy Ci sie wlaczaja. Ty mówiłaś w szpitalu o tym ulemnym rh?
    Tak mowila. Za wczesnie na grupe krwi ktora mogla by mu zaszkodzic. Rozmawialam z ginem i to nie ma zwiazku. U mojej mamy byla ta sama sytuacja. Problem robi sie przy krwawieniach powyzej drugiego trymestru. Zreszta jak mowilam to nie z macicy bylo krwawienie. Ani z okolic dziecka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zreszta przeciwciala tworza sie dopiero po pierwszym kontakcie krwidziecka z matka. Czyli jesli nie bylo wczesniej poronienia i to z dzieckiem ktore mialo Rh+ badz porodu z dzieckiem Rh+ badz krwotoku z powodu jakis uszkodzen to organizm matki nawet nie wie ze ma w sobie "wroga" dlatego zastrzyk z immunoglobuliny daja po porodzie. Mozna robic testy na przeciwciala co trymestr ale raczej tego nie zalecaja z powodow takich ze w pierwszej ciazy bez powiklan baaaaaaardzo rzadko zdarza sie zeby wystapil konflikt.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży tak, ale tu chodzi raczej o kolejną. Dziwne, bo ja już mam w karcie zapisane, ze podadzą mi RhoGRAM i rok temu miałam sprawdzić rh najpóźniej do 2 wizyty w 10 tygodniu. No i jeszcze taka kwestia- skąd możesz wiedzieć kiedy nastąpi krwawnienie z łożyska? zdarza się nawet gdy pęknie jakieś naczynko przy jego tworzeniu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2015, 16:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I aby powstaly u mnie rpzeciwciala anty D musialabym miec stycznosc z ponad 200ml krwi dziecka z rh+ to jest mega duzo moj czlowieczek tyle nawet nie ma ;p wiec ryzyko jest malenkie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie a konsultowalam juz to z kilkoma lekarzami bo z poprzednim partnerem mialam ten sam problem i kazdy mowil to samo ze nie ma sie czego bac i ze tylko przy krwawieniach w drugim i trzecim trymestrze z okolic macicy daja sie przeciwciala. I po porodzie. Moja mama ma nas troje z czego tylko raz dostala zastrzyk po siostrze z grupa krwi Rh+

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej zdarza się żadko, ale mówiłaś, że chcesz mieć od razu kolejne- i to dla nastepnego może mieć znaczenie. Ale chyba w szpitalu wiedza co robią:) Ja jestem na to uczulona bo mój mąż jest z konfliktu serologicznego i miał przeboje. A teraz nie słyszy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to powiedzieli ze po porodzie zastrzyk i w zaleznosci od tego co sie wydarzy podczas porodu powtorka zastrzyku pozniej i albo prawie od razu zielone swiatlo albo po roku od porodu. Tak mi powiedzial lekarz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No- wyjeżdżamy. mam nadzieję, że na 20-tą do lekarza zdążę:) Jeszcze mam dziś po 21 przymiarke sukni na wesele:( nie chce mi się:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Noo to powiedzieli ze po porodzie zastrzyk i w zaleznosci od tego co sie wydarzy podczas porodu powtorka zastrzyku pozniej i albo prawie od razu zielone swiatlo albo po roku od porodu. Tak mi powiedzial lekarz.
    To tak jak z tym tsh:) na jakiego trafisz- taką masz od niego odpowiedż: Wszystkie zbijają z 2,5 a mi z 3,07 każe czekać:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo dokladnie. ;) mnie tez powiedzial ze nie mw potrzeby nic robic z tym. Wiec mysle ze zaufam lekarzom i tyle ;D choc nie powiem jesli bedzie sie cos dziac bede sie przypominac ;p

  • ann_je Autorytet
    Postów: 397 249

    Wysłany: 15 lipca 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam ARh+ nie pamiętam jaką ma mój mąż ehhh... muszę go zapytać i zapisać sobie ale wiem, że konfliktu nie mamy :)

    Co do TSH jak miałam w maju 2,5 to moja endokrynolog (ponoć najlepsza w województwie) powiedziała, że możemy się już starać ale dalej brać euthyrox bo optymalnie 1,5 jest ale 2,5 nie stwarza zagrożenia zwłaszcza że wszystkie inne badania tarczycy były okej ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo jak masz plus nie moze byc bo to tylko przy minus sie zdarza u kobiety :P
    Ja mam 2,6.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez nie będzie konfliktu bo oboje mamy "+" moj oddaje regularnie krew. Ja tez bym chciala ale jestem za szczupla i moj sie nie zgadza bo po takej stracie krwi mogla bym miec problemy. Po za tym ja tez sie boje. obiecałam sobie ze kiedys jak przebedzie mi kg to zaczne oddawać. No a potem wyszly problemy z tarczyca wiec i tak pewnie mnie by nie przepuscili.

‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ