X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zasiłek macierzyński 2015
Odpowiedz

Zasiłek macierzyński 2015

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusia100 wrote:
    Ja ze swoją szefową też wcześniej porozmawiałam. Wie, że się staramy o dziecko i jak zajdę w ciąże to powiedziała, że podniesie mi podstawę wynagrodzenie do 4000 złotych, żebym mogła więcej dostać ze zwolnienia lekarskiego i później zasiłku macierzyńskiego.
    Serio? A Zus przypadkiem nie liczy średniej z całego roku? Coś się zmieniło w tej kwestii? Ja w ciągu roku dostałam podwyżkę i tez zadowolona poszłam na L4 i co? Psikus bo ZUS wyliczył średnią z 12 miesięcy i podwyżke mogłam sobie włożyc w buty.
    Swoją droga masz wyrozumiałą szefową skoro tak podeszła do sprawy. Ja jak bym sie przyznała to mogłabym sie liczyć z brakiem podwyżek do emerytury.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2015, 10:15

  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 16 marca 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie liczy średniej jeżeli jest nowa umowa. A teraz do póki nie zajdę w ciążę to mam jedną umowę na czas określony, a później da mi nową umowę na czas nieokreślony z wyższą kwotą i wtedy do zusu podaje tylko na zaświadczeniu kwoty z tej nowej umowy. Ona wie jak to robić bo jest księgową od 20 lat i na kontrole z zusu też wie co przygotować, żeby nie podważyli tego :)

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 16 marca 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona jak się umowa nie zmieniła a był tylko aneks to trzeba liczyć średnią z całych 12 miesięcy, a jak jest nowa umowa to podaje się kwoty tylko od tej nowej umowy :)

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skoro tak. To tym bardziej zdziwienie mnie ogarnia. Gdzie szukac takiego pracodawcy który na wieść o ciąży zawiera umowe na czas nieokreślony z taką kwotą? Zwykle trzeba się starac żeby nie wylecieć a tu proszę.
    A po powrocie kwote utrzyma na tym poziomie?

  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 16 marca 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaje wynagrodzenie bardzo duże tylko teraz mam minimalną na umowie a mam zamiar pracować jak najdłużej jak tylko dam radę. Nie musi mi później utrzymywać takiej kwoty, minimalna mi wystarczy na umowie.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dwie umowy O PRACE, KAZDA NA 1/2 ETATUrazem caly etat. W kazdej mam taka sama kwote. Dlatego pytam bo w sumie liczac bede miala super macierzynskie a jesli mam skladki tylko z jednej umowy to dramat. Wole takie rzeczy zaplanowac i przewidziec od razu bo dziecko kosztuje a chce zeby mialo wszystko, poza tym mamy keedyt i raty trzeba placic. Przezorny zawsze ubezpieczony.

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    będziesz miała liczone składki od dwóch umów, bądź spokojna :)

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 16 marca 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miszkaaa wrote:
    Moim zdaniem dobrze jest jeszcze przed ciążą znac swoje prawa. Żeby później nie robić wielkich oczu ze zdziwienia jak pracodawca wytnie jakiś numer.

    Tak, tylko problem w tym, ze nie zawsze udaje sie szybko zajść w ciąże i do tego czasu cos moze sie zmienić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 20:35

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 16 marca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w pracy też koleżanka miała podwyższona kwotę i ją sprawdzali. Szefowa tak ich zasypała papierami żeby pokazać czym ona się zajmowała w czasie pracy na taką kwotę, że nie mieli przeciwskazań i uznali jej to. Pokazała, że wcześniej zajmowała się prowadzeniem jednej firmy a później zajmowała się większą ilością firm. Tym akurat się nie martwię, że podważą to bo wiemy co robimy w końcu pracuje w biurze rachunkowym a moja szefowa już bardzo długo ma biuro więc wie co robić.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusia100 wrote:
    Dostaje wynagrodzenie bardzo duże tylko teraz mam minimalną na umowie a mam zamiar pracować jak najdłużej jak tylko dam radę. Nie musi mi później utrzymywać takiej kwoty, minimalna mi wystarczy na umowie.
    Nie zgadzam się z tym, jesli jest umowa na zcas okreslony a pozniej tak jak psizesz na czas nieokreslony ze stawka 4000 ale jest ciągłość umowy to zus liczy z 12 m-cy, gdyby była zmiana warunków umowy tzn zmiana etatu to wtedy tylko z wynagrodzenia po zmianie. Pogratulowac niekompetentnej księgoqwej. Moja znajoma takimi własnie kombinacjami po kilku latach kiedy to sztucznie podniosła sobie stawkę, teraz jest winna zusowi 143tys złotych, bo w sytuacji kiedy dowiedziała sie ze jest w ciąży podniosła sobie stawkę z 1500 na 8 tys brutto....

    http://prawo.rp.pl/artykul/796485.html?print=tak&p=0

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2015, 13:23

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 16 marca 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale teraz mam kwote 1750 złotych ale 1/2 etatu a później zmienia na 1/1 i 4000 i podaje tylko do zusu kwot 4000 złotych bo była zmiana etatu i nikt tego nie podważa. Przechodziliśmy już kontrolę zusu w kilkudziesięciu firmach i nikt tego nie zakwestionował. A jak twojej znajomej nie zapłacił zus tej stawki co sobie podniosła to powinna zrobić korektę do tamtych miesięcy i by nie musiała tego płacić.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusia100 wrote:
    ale teraz mam kwote 1750 złotych ale 1/2 etatu a później zmienia na 1/1 i 4000 i podaje tylko do zusu kwot 4000 złotych bo była zmiana etatu i nikt tego nie podważa. Przechodziliśmy już kontrolę zusu w kilkudziesięciu firmach i nikt tego nie zakwestionował. A jak twojej znajomej nie zapłacił zus tej stawki co sobie podniosła to powinna zrobić korektę do tamtych miesięcy i by nie musiała tego płacić.
    w takiej sytuacji przy zmianie etatu to ok....zreszta robicie jak uważacie.Moja znajoma pobrała niesłusznie zasiłek macierzyński i pozniej swiadczenie rehabilitacyjne, sprawdzili ja że w czasie kiedy wykazaywała sobie zarobki 8tys, z własnej działalności nie pracowała tylko leżała w domu, więc jakby tutaj nic nie dalo sie zrobic. a skontrolowałi ja po zcasie bo syn ma juz 2 latka.

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 16 marca 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusia100 wrote:
    Ja ze swoją szefową też wcześniej porozmawiałam. Wie, że się staramy o dziecko i jak zajdę w ciąże to powiedziała, że podniesie mi podstawę wynagrodzenie do 4000 złotych, żebym mogła więcej dostać ze zwolnienia lekarskiego i później zasiłku macierzyńskiego.

    No,no zazdraszczam takiego pracowawcy :) ja zawsze trafiałam na pseudopracodawcow wg ktorych powinnam sie cieszyc,ze mam prace w sensie umowe o prace a o pieniadze najlepiej sie nie pytać :/

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • Aga11 Przyjaciółka
    Postów: 108 20

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak ktoś opłaca KRUS, to ktoś wie jak to jest???

    ***
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwusia100 wrote:
    Ja ze swoją szefową też wcześniej porozmawiałam. Wie, że się staramy o dziecko i jak zajdę w ciąże to powiedziała, że podniesie mi podstawę wynagrodzenie do 4000 złotych, żebym mogła więcej dostać ze zwolnienia lekarskiego i później zasiłku macierzyńskiego.

    Faktycznie zazdroszcze takiej szefowej...
    Ja tez mam umowe na czas nieokreslony, obecnie do konca roku i nie wiem co bedzie pozniej, a u nas w biedronkach lubia zwalniac po tych 9 miesiacach tzn. nie przedluzac umowy takze ja tez jak zajde w ciaze (a chce przed koncem roku bo pozniej zas moge byc w dupie i oczywiscie najpozniej do konca siernia ew. do polowy wrzesnia dobrze zebym juz byla bo wtedy z dniem konca umowy bylabym w 3 miesiacu i wtedy musza mi przedluzyc do porodu) to pewnie po macierzynskim bede musiala szukac nowej pracy... chyba ze jakims cudem mnie zostawia w co watpie, a o podniesienie mi umowy do pelnego etatu nie mam co marzyc wtedy, raczej bo jesli to zalezy od kierownika regionalnego to moze sie uda bo teraz jest babka i wyglada na normalna...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • agacięte Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 17 maja 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A czy wiecie jak to jest jeżeli ma się status osoby bezrobotnej, wraz z początkiem ciąży podejmuje się nową pracę, a później np po 4 miesiącach idzie się na zwolnienie lekarskie ?

    Czy takie coś zus może podważyć ?
    Skąd osoba szukająca pracy może wiedzieć kiedy zajdzie w ciąże ?

  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 18 maja 2015, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zus właśnie nie może tego wiedzieć wiec prawdopodobnie będą sprawdzali taką osobę czy nie jest to fikcyjne zatrudnienie. Jeżeli jest to prawdziwa praca to nie ma co sie martwić. Często koleżanka zatrudnia koleżankę bo jest w ciąży a nigdy w pracy nawet sie nie pojawiła. takie wlasnie fikcyjne zatrudnienia zus próbuje wyłapać.

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 18 maja 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZUS może podważyć wszystko ;)

    Miszka, niekoniecznie zawsze jest tak, że nie ma się o co martwić ;)
    Ja nie byłam fikcyjnie zatrudniona, nie kombinowałam, a ZUS przetrzepał mnie i firmę, w której pracowałam tak, że odechciało mi się drugiego dziecka ;) Z chwilą gdy ZUS przejął wypłatę zasiłku zaczął się sajgon. Pracodawca wzywany na rozmowę, tona papierów do dostarczenia, przesłuchiwanie pracodawcy i później przesłuchiwanie pracowników, ponowne wzywanie pracodawcy a na koniec składanie wyjaśnień przeze mnie. Zasiłek dostałam po 3 miesiącach :/ Sprawdzali wszystko, łącznie z mailami wysyłanymi przeze mnie do klientów, podpisami składanymi na umowach itp. ;)
    Też pracowałam w biurze rachunkowym, szef to biegły rewident i firmę prowadzi od ponad 20 lat, zatrudnia same kobiety, mamy pod sobą ponad 150 firm, więc zna się na rzeczy, a niewiele brakowało i nie miałabym wypłaconego ani L4, ani macierzyńskiego, a jechałam na najniższym wynagrodzeniu i nie wyłudzałam zasiłku, bo w moim przypadku trudno było przewidzieć, że z miejsca pracy zabierze mnie karetka z arytmią serca indukowaną ciążą ;)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • noelka Autorytet
    Postów: 429 275

    Wysłany: 18 maja 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile czasu byłaś tam zatrudniona? Byłaś wtedy na okresie próbnym?

  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 19 maja 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka współczuję przeżyć, włos się jeży... grunt, że wszystko dobrze się skończyło :)

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ