X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 31 marca 2017, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ups, musze suwak uaktualnic ;-)

    moremi, beates lubią tę wiadomość

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 31 marca 2017, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Widzialam sie niestety z jego ojcem w weekend, bo oni pracuja u nas na zmiane. Nie jestem zadowolona, poniewaz dr Artur ma wg mnie wieksza wiedze. Zrobilam wiec tylko usg, wzielam recepte i poszlam.

    Trzymam kciuki z mrozenie. :-)
    Ja jestem w trakcie stumulacji. :-)
    Kciuki za piekna hodowlę :)
    Ps. Jego ojca widzialam w klinice w Katowicach, ale nie musialam isc do niego na wizyte bo mam gina zastepczego w Krakowie (w razie nieobecnosci dr. Arturo :))

    Powodzenia!

    Magdala lubi tę wiadomość

    5958beaa9c1f8.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 31 marca 2017, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Byłam :-)
    Ciałko żółte prawidłowej budowy i wielkości, echo zarodka i serduszko :-) kolejną wizyta za trzy tygodnie, a teraz clexane. I boję się, i cieszę :-)
    Nie mogło być inaczej . Rosnij zdrowo :-D

    moremi lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moremi super wieści. ;)

    moremi lubi tę wiadomość

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Byłam :-)
    Ciałko żółte prawidłowej budowy i wielkości, echo zarodka i serduszko :-) kolejną wizyta za trzy tygodnie, a teraz clexane. I boję się, i cieszę :-)
    Gratulacje!!!! niech rosnie zdrowo!!!!

    moremi lubi tę wiadomość

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 31 marca 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morek i Morczątko nr 2! Niech male rosnie i nie sprawia klopotow!

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Byłam :-)
    Ciałko żółte prawidłowej budowy i wielkości, echo zarodka i serduszko :-) kolejną wizyta za trzy tygodnie, a teraz clexane. I boję się, i cieszę :-)

    More mi <3 .
    Super wieści !

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BISCA wrote:
    Ups, musze suwak uaktualnic ;-)

    Bisca ,pochwal się. Jak się czujesz w roli mamy ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Sung, nie znam cię, więc nie wiem o co chodzi, ale cokolwiek dziwi mnie twoje podejście do tematu. Mój ginekolog endokrynolog bierze pod uwagę całą trójcę. Poprzedni endokrynolog również brał pod uwagę ft3 i ft4. Tyle że tamten chciał mnie leczyć właśnie jodem i może bym się zgodziła, gdyby nie fakt, że zakazał mi starań na minimum pół roku. Po trzech poronieniach i w wieku 37 lat, bo... jego koleżanka zaszła w ciążę mając 42 lata i ja mam jeszcze czas. Od razu zmieniłam lekarza na ginekologa ze specjalizacją z endokrynologii i miesiąc później po ustawieniu hormonów farmakologicznie miałam cykl ciążowy.
    Sung, a w ogóle spotkalas jakiegoś normalnego lekarza? Bo mam wrażenie, że nie i jednak lekarz Google ma u ciebie większe poważanie niż realny człowiek.

    Największe poważanie ma u mnie wiedza. A z tą u większości lekarzy krucho. I słuchanie pacjenta. Bazują na wiedzy ze studiów. I wynikach mieszczących się w normach.
    Może gdybym była w tej garstce pacjentów, którzy po podaniu T4 czują się super i wszystko im się pięknie ustawia to bym nie wiedziała tego co wiem i miała zaufanie do lekarzy.
    Niestety, jestem w tej grupie pacjentów, którzy muszą dostać także T3, żeby żyć a nie wegetować.
    Do tej pory, po parunastu endokrynologach (każdy był polecany i miał być świetny), tylko (w POlsce) ta do której teraz chodzę zgodziła się (z bólem i strachem) na leczenie mnie novothyralem. A i tak co wizytę muszę ją przekonywać, że dobrze się czuję i nie mam nadczynności. Przy novo tsh spada na łeb i to jest normalne, ale oni się tego boją. Owszem ona też patrzy na ft3 i ft4 ale tylko na to czy są w normie.
    Nikt nigdy nie zapytał mnie przy jakich ustawieniach ft3 i ft4 czuję się dobrze. A ja to wiem, bo znam siebie i obserwuję. Ale to nieistotne.
    Jeśli Twoi lekarze biora to pod uwagę i leczą t4 i t3 to bardzo poproszę o namiry. Jestem w stanie pojechać do innego miasta.

    Jod... chciał Cię leczyć płynem Lugola czy jodem radioaktywnym?
    Jod jest super. Pod warunkiem, że się wie z czym to się je. A u nas krzyczą, że przy hashi zero jodu... straszne...

    Czy spotkałam lekarza, kórego szanuję? Tak. Jednego w temacie hashi i boreliozy, mogę polecać z czystym sumieniem. Moją endo w temacie cukru też, bo inni uważali, że nic mi nie jest (na podstawie wyników), a ona powiedziała, że mam hiperinsulinemię. Tego z Niemiec w temacie hormonów i tarczycy. Ostatnio odkryłam panią doktor od mthfr i wygląda bardzo obiecująco. Zajmuje się też hashi, więc jest szansa na przynajmniej 2 w jednym.
    Czemu się tak pieklę? Bo wiem ile ja musiałam się nauczyć, nachodzić i naeksperymentować, żeby dojść do stanu, w którym czuję się dobrze.
    ALe ja mam samozaparcie, a powinno być tak, że idziesz do lekarza i on cię słucha i leczy i nie musisz robić doktoratu z endokrynologii...

    Ale też ja jestem skomplikowanym przypadkiem. Nie znam lekarza, który to lubi ;)


  • Zuza1304 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 marca 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Jestem tu nowa. Staram się o drugie maleństwo (mam córeczkę 11 lat).Czwarty cykl za mną i niestety znowu @

    Zuza1304
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beates wrote:
    Bisca ,pochwal się. Jak się czujesz w roli mamy ?

    Nie ma slow, ktore moglyby opisac jaka jestem szczesliwa. To musi byc jakas ogromna biologiczna manipulacja albo inna forma hormonalnego spisku ;-) ale czuje sie upojona szczesciem. Nie wiem czy wszystkie mamy tak maja czy wynika to z mojej dlugiej histori staraniowej. Chwilami jestem jeszcze zdumiona ze sie udalo i nie dowierzam ze mam to moje ukochane malenstwo.
    Spedzam cale dnie zajmujac sie nia i gapiac sie w nia jak nawiedzona. Uwielbiam z nia byc <3 :-)

    Dziobak, malgos741, sandzu, moremi, villemo_gbm, beates, Reni, Krakowianka, paszczakin, MisiaABC, Lena123, Sabina, slash lubią tę wiadomość

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wieczorowa pora,

    Wczoraj wyszlam ze szpitala. W poniedzialek o 4.00 rano obudzilam sie, bo poczulam, ze cos leci mi po nogach. Niestety krew. Przestraszylam sie, wsiedlismy w samochod i na izbe przyjec. Na szczescie byla to jednorazowa akcja, Jeszcze tego samego dnia wszystko sie uspokoilo, ale potrzymali mnie do piatku. Przyczyna krwawienia nieznana. Lozysko sie nie odkleja i nie jest przodujace, ale niepokoj pozostal. Ciagle biegam do lazienki i sprawdzam czy wszystko jest ok.

    Pozdrawiam wszystkie stare i nowe forumowiczki.

  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biszkopcie, ciesze sie razem z Toba! Malusia jest przecudna! I niech ten hormonalny fiś trwa jak najdluzej. ❤

    moremi, BISCA lubią tę wiadomość

  • Dziobak Autorytet
    Postów: 3918 19317

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, nie strasz ludzi!! Mala niech siedzi grzecznie przynajmniej ze 2 tygodnie, a najlepiej do konca, zeby sie ciutke podtuczyc. Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo ok.

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biszkopt, tak to właśnie działa :-)

    BISCA, malgos741 lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, może to jakiś krwiak się wynaczynil? Ale lekarzem nie jestem i pogdybac sobie mogę. Trzymam mocno za Was kciuki.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bisca <3
    Cieszę się bardzo razem z Tobą !

  • beates Autorytet
    Postów: 1187 3989

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszą,pewnie nieźle strachu się najadlaś.
    Już niewiele do finału zostało.
    Niech Mała grzecznie siedzi i nie straszy rodziców.

  • anna maria Autorytet
    Postów: 5167 21444

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morek ciesze sie z Toba :-)

    moremi lubi tę wiadomość

    201407014965.png
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BISCA wrote:
    Nie ma slow, ktore moglyby opisac jaka jestem szczesliwa. To musi byc jakas ogromna biologiczna manipulacja albo inna forma hormonalnego spisku ;-) ale czuje sie upojona szczesciem. Nie wiem czy wszystkie mamy tak maja czy wynika to z mojej dlugiej histori staraniowej. Chwilami jestem jeszcze zdumiona ze sie udalo i nie dowierzam ze mam to moje ukochane malenstwo.
    Spedzam cale dnie zajmujac sie nia i gapiac sie w nia jak nawiedzona. Uwielbiam z nia byc <3 :-)
    Piękna opowieść :) :)

    5958beaa9c1f8.png
‹‹ 13817 13818 13819 13820 13821 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ