X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

35 +

Oceń ten wątek:
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 marca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    wierzę :)
    tylko, że ;) latami wierzyłam polskim forom, że ft3 i ft4 mają być w górnej granicy, a to nieprawda. I że jodu przy hashi nie wolno. A nic mi takiego kopa nie dało jak jod i odpowiednio dawkowane T3.
    To się nie opiera wiedzy na forach tylko na rozmowach z endokrynologami ;) a ft3 i ft4 powinno być w okolicy środka i każdy szanujacy się lekarz informuje o tym pacjenta i tak ustala leczenie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 12:41

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 marca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    A ja, kurza dupa, przy kolacji czytam.
    O i pewnie rozmarzona oblizalas sztućce :P

    Reni, Sabina lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • ola_bike38 Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 29 marca 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Powiem tak . Jak stać cię na to badanie to je zrób. Fsh masz ładne wiec ono juz pośrednio mówi o rezerwie jaka masz. Zawsze będziesz spokojniejsza widząc na papierze ,ze jajec jeszcze trochę jest ;) Ja osobiście nie robiłam badania ponieważ stwierdziłam, ze skoro mam pcos to amh wyjdzie ok , nawet za wysokie .
    Chociaż teraz jak sie zastanowić to po resekcji klinowej jajnikow sprzed lat[(odeszlo sie juz od tego zabiegu ,gdyż resekcja jajnikow ma na celu min ich czesc usunięcie by wspomóc owulacje, pekanie samoistne pęcherzyków) przy pcos jajniki maja bardzo pogrubiona otoczke co bardzo czesto prowadzi do tworzenia sie licznych torbieli, z przetrwalych pęcherzyków ]oraz kauteryzacji w 2015roku to amh poleciało drastycznie w dół .
    Druga strona medalu jest taka, ze nawet z niskim amh można spokojnie zajść w ciążę bo amh mówi o rezerwie ale nie o jakości jajec. Na wątku były dziewczyny z bardzo niskim amh a zaszły w ciążę nnaturalnie i ja donosily :)
    @Kapturnica a powiedzialabys mi jakie badanie powinno się zrobić by okreslić jakoś jajeczek?

    Staramy się o 2 dziecko. Mama chlopca-lat 7.
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma takiego badania, ktore okresla jakosc jajek. Mozna szacowac na podstawie wieku jedynie.

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    To dla mlodych. Stare dupy sie nie lapio.

    ola_bike38, Luna76 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 29 marca 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_bike38 wrote:
    @Kapturnica a powiedzialabys mi jakie badanie powinno się zrobić by okreslić jakoś jajeczek?
    Nie ma takich badań niestety dostępnych dla ludzi poza badaniem ich pod mikroskopem po pobraniu do ivf czy ich struktura jest prawidłowa ale to też nie daje pewności ze zaplemni się prawidłowo i rozwinie zarodek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 17:57

    MisiaABC, ola_bike38 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, o przy okazji i ja uzyskałam odpowiedź :) Też mnie nurtowało to pytanie o jakość jajeczek - jak to sprawdzić, żeby nie gdybać, no i cóż... pozostaje jednak gdybać. Szkoda.
    Zaglądam tu do Was czasem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    To się nie opiera wiedzy na forach tylko na rozmowach z endokrynologami ;) a ft3 i ft4 powinno być w okolicy środka i każdy szanujacy się lekarz informuje o tym pacjenta i tak ustala leczenie .

    To się uśmiałam, dzięki za poprawienie nastroju ;)
    Mało który endokrynolog w ogóle bierze pod uwagę ft3 i ft4, a o takim, który wie na jakim poziomie ma być ft3 i ft4 jak żyję nie słyszałam (w Polsce).
    Ja pojechałam aż do Niemiec. I całe szczęście.

    Nie masz racji z tym ft3 i ft4.
    Poczytaj choćby stop that thyroid madness.
    Gdyby lekarze mieli choć część tej wiedzy (gdyby chcieli mieć!) wielu z nas nie musiało by pytać po forach i samemu się kształcić.

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    To się uśmiałam, dzięki za poprawienie nastroju ;)
    Mało który endokrynolog w ogóle bierze pod uwagę ft3 i ft4, a o takim, który wie na jakim poziomie ma być ft3 i ft4 jak żyję nie słyszałam (w Polsce).
    Ja pojechałam aż do Niemiec. I całe szczęście.

    Nie masz racji z tym ft3 i ft4.
    Poczytaj choćby stop that thyroid madness.
    Gdyby lekarze mieli choć część tej wiedzy (gdyby chcieli mieć!) wielu z nas nie musiało by pytać po forach i samemu się kształcić.
    Na szczęście każdy może mieć własne zdanie i tego się trzymajmy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 13:15

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 30 marca 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, nie znam cię, więc nie wiem o co chodzi, ale cokolwiek dziwi mnie twoje podejście do tematu. Mój ginekolog endokrynolog bierze pod uwagę całą trójcę. Poprzedni endokrynolog również brał pod uwagę ft3 i ft4. Tyle że tamten chciał mnie leczyć właśnie jodem i może bym się zgodziła, gdyby nie fakt, że zakazał mi starań na minimum pół roku. Po trzech poronieniach i w wieku 37 lat, bo... jego koleżanka zaszła w ciążę mając 42 lata i ja mam jeszcze czas. Od razu zmieniłam lekarza na ginekologa ze specjalizacją z endokrynologii i miesiąc później po ustawieniu hormonów farmakologicznie miałam cykl ciążowy.
    Sung, a w ogóle spotkalas jakiegoś normalnego lekarza? Bo mam wrażenie, że nie i jednak lekarz Google ma u ciebie większe poważanie niż realny człowiek.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 30 marca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    o matko... :0 ale cewnik taki cewnik do pęcherza?? się zakłada przy sprawdzaniu drożności?? zgłupiałam...

    moje amh 2,9 chyba i mam iść na usg w kierunku pcos.

    Wprowadza sie wziernik ginekologiczny. Po przemyciu szyjki macicy roztworem odkażającym wprowadza się jednorazowy, sterylny, miękki cewnik, na którego końcu znajduje się (na razie pusty) balonik.

    Za pomocą strzykawki i specjalnego miękkiego cewnika podaje się do jamy macicy płyn, który stopniowo wypełnia jamę macicy, potem jajowody i następnie dostaje się do jamy otrzewnej.

    stara metod: do wykonania stosuje się tradycyjne, metalowe aparaty Schulzego wymagające umocowania na szyjce za pomocą tzw. kulociągów , czyli metalowych szczypiec

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 14:41

    Sung, Sabina lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 30 marca 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    To dla mlodych. Stare dupy sie nie lapio.
    Hej co u Ciebie? Jak tam nasz doktorek? ;) ja sie widzieli z him w przyszly czar tea a Nutri dowiemy sie, ile zarodeczkow od kd mrozimy :)

    5958beaa9c1f8.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Sung, a w ogóle spotkalas jakiegoś normalnego lekarza? Bo mam wrażenie, że nie i jednak lekarz Google ma u ciebie większe poważanie niż realny człowiek.
    W punkt ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 19:49

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 30 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moremi opowiadaj ,byłaś u gina? Jak maluch ?

    moremi lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 30 marca 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    Wprowadza sie wziernik ginekologiczny. Po przemyciu szyjki macicy roztworem odkażającym wprowadza się jednorazowy, sterylny, miękki cewnik, na którego końcu znajduje się (na razie pusty) balonik.

    Za pomocą strzykawki i specjalnego miękkiego cewnika podaje się do jamy macicy płyn, który stopniowo wypełnia jamę macicy, potem jajowody i następnie dostaje się do jamy otrzewnej.

    stara metod: do wykonania stosuje się tradycyjne, metalowe aparaty Schulzego wymagające umocowania na szyjce za pomocą tzw. kulociągów , czyli metalowych szczypiec
    Boszz jak ja sie cieszę ,ze u mnie to zalatwili pod narkozą podczas laparo. Sam opis powoduje ,ze piczkins mi sie zawija ze strachu :(

    Reni lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Moremi opowiadaj ,byłaś u gina? Jak maluch ?
    Byłam :-)
    Ciałko żółte prawidłowej budowy i wielkości, echo zarodka i serduszko :-) kolejną wizyta za trzy tygodnie, a teraz clexane. I boję się, i cieszę :-)

    Magdala, BISCA, Dziobak, kapturnica, beates, Sung, *aga*, Reni, sandzu, gosia7122, anna maria, Luna76, Sabina, slash lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowianka wrote:
    Hej co u Ciebie? Jak tam nasz doktorek? ;) ja sie widzieli z him w przyszly czar tea a Nutri dowiemy sie, ile zarodeczkow od kd mrozimy :)
    Masz fantastyczne ustawienia klawiatury, ale uważaj, bo zapanuje nad twoim życiem ;-)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 30 marca 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Byłam :-)
    Ciałko żółte prawidłowej budowy i wielkości, echo zarodka i serduszko :-) kolejną wizyta za trzy tygodnie, a teraz clexane. I boję się, i cieszę :-)

    Cudowne wiesci. Ty szczesciaro. <3

    BISCA, moremi lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 30 marca 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowianka wrote:
    Hej co u Ciebie? Jak tam nasz doktorek? ;) ja sie widzieli z him w przyszly czar tea a Nutri dowiemy sie, ile zarodeczkow od kd mrozimy :)

    Widzialam sie niestety z jego ojcem w weekend, bo oni pracuja u nas na zmiane. Nie jestem zadowolona, poniewaz dr Artur ma wg mnie wieksza wiedze. Zrobilam wiec tylko usg, wzielam recepte i poszlam.

    Trzymam kciuki z mrozenie. :-)
    Ja jestem w trakcie stumulacji. :-)

    Dziobak, beates lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • BISCA Autorytet
    Postów: 4158 20980

    Wysłany: 31 marca 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morek !
    Cudnie <3
    Bardzo sie ciesze :-)

    moremi, Sabina lubią tę wiadomość

    ijpbdf9hohkdu6ur.png
‹‹ 13816 13817 13818 13819 13820 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ