X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret, kiedy masz ta wizyte? To dziwne, ze az tak mocno boli....


    Mobo trzymam kciuki, zeby juz teraz jajko peklo i spotkalo na swojej drodze dorodnego plemniora :D
    Na stymulacji sie nie znam, ale co do droznosci, to ja bym na Twoim miejscu najpierw zrobila HSG, bo jest mniej inwazyjne (chyba o to chodzilo ginowi z kontrastem). Zawsze pozniej, w razie co, mozna zrobic laparoskopie.

    MoBo, Margaret.Se, milka1 lubią tę wiadomość

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia wrote:
    Ja miałam drożność za pomocą laparoskopii (przez pępek) i jeżeli o mnie chodzi, to jestem zadowolona. Przy okazji robili mi jeszcze usuwanie ognisk endometriozy i wycinali mięśniaka. Takie trzy w jednym.

    Dzieki Amelcia :)
    Lekarz z letka sklanial sie ku tej metodzie. Wiadomo moze nic nie byc i wtedy spoko, ale jak cos wyjdzie to i tak laparo trza robic.

    Ten Twoj bociek z obrazka niezle zasuwa bo juz 14 tydz :) WOW super! Duzo zdrowka dla was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 21:11

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Dobra jestem, no wiec:

    a) dostalam zastrzyk, zeby pecherzyk na 100 strzelil i zeby sprawdzic czy na wykresie bedzie jakas zmianka (tzn ja nigdy skokow temki nie mam na owu) + progesteron (tym razem mi powiedzial jak zapodac)

    b) nie bedzie ciazy to dzwonic poczatkiem kolejnego cyklu bo zrobimy stymulowany. Teraz cholera ten lekarz to dupa, pyta sie mnie czy clo czy jakimis tam zastrzykami (je musi sprowadzic) - no jak ja mam cholera wiedziec?
    Piszcie jak jestescie w temacie

    c) niedroznosc - mam do wyboru: kontrasten, jakas tam metoda ultra cos (kurde nie pamietam nazwy!!!!) lub laparo (pod narkoza przez pepek). Cholera co wybrac? Umawiamy sie przy kolejnej wizycie wiec musze podjac decyzje.

    No to teraz mam duzo do czytania bo kilka decyzji musze podjac. Plizzzz pomocy :)
    a) jaki zastrzyk bo zalezy ile jednostek czasami nie strzelaja po otrivelle i pregnylu tylko po gonapeptylu.

    b) zacznij od clo, clo to lek pierwszego rzutu-łagodny, jak zadziała to ok, sprawdzisz, zastrzyki sa drogie, a poza tym u mnie tez probowali od clo, clo ma dobre wyniki, pozniej sie wprowadza letrozol a zastrzyki na koncu, chyba ze na kobiete nie działa najpierw clo, a pozniej letrozol(ale to rzadko), zastrzyki sa glownie w invitro

    c) niedroznosc, zrob hsg jezeli nie masz endometriozy, jak masz endometrioze to lepsza laparoskopia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 20:44

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    Kochana ja to się nie wiem, dziwczynki piszcie jak cos wiecie na temat :) widze ze zaczełąs leciec po bandzie, szybko i sprawnie to pójdzie :) super

    Zaczelam lekarzowi zanizac statystyke bo po 7 miechach nadal nic, wiec sie w koncu wykazac chce.
    No chyba jestem tu jedyna z nieprzegladnietym silikiem jeszcze :P

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret idz na wizyte :p zeby cos nie wyszło do leczenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wlasnie lekarz teraz dał gonapeptyl bo mowi ze przy tym na 100% peka(sie okaze;) a otrivelle i pregnyl to trzeba czasami zwiekszac krecic itd.

    MoBo lubi tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a) jaki zastrzyk bo zalezy ile jednostek czasami nie strzelaja po otrivelle i pregnylu tylko po gonapeptylu.

    b) zacznij od clo, clo to lek pierwszego rzutu-łagodny, jak zadziała to ok, sprawdzisz, zastrzyki sa drogie, a poza tym u mnie tez probowali od clo, clo ma dobre wyniki, pozniej sie wprowadza letrozol a zastrzyki na koncu, chyba ze na kobiete nie działa najpierw clo, a pozniej letrozol(ale to rzadko), zastrzyki sa glownie w invitro

    c) niedroznosc, zrob hsg jezeli nie masz endometriozy, jak masz endometrioze to lepsza laparoskopia

    :) Aszka dzieki

    a} zapytalam sie czy to otivelle a on ze nie. Czy pregnyl nie wiem bo nazwa nie mowila mi nic i wtedy ciezko zapamietac. Strzykawa byla dosc dosc :} no nie wiem.

    b} tez mysle ze pierwszy cykl moze byc z clo

    c) no wlasnie ja zawsze sie balam, ze mam endometrioze bo mam BARDZO obfite miesiaczki i bardzo bolesne. Jak mi w zeszlym roku robili gastroskopie to nigdzie w srodku nie widzieli tzn w odbycie, jelitach (tam gdzie lubi sie przerzucac). Moja kolezanka po hsg niby bylo wszystko ok az 3 lekarz doszukal sie "cos" i zlecil laparo, co dopiero wykrylo endometrioze. Ehhh swiszczy mi w glowie :)

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka a cos pomaga jak powiem, ze zastrzyk FSH? czy one wszystkie takie?

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • Lore Autorytet
    Postów: 295 599

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ło materko, ale sie mi tu dzis dziewuchy rozpisały :D Ja po 12h w pracy ledwie zipie a tu tyle czytania o.O :D

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

    I will live my life!!!
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf wrote:
    Margaret, kiedy masz ta wizyte? To dziwne, ze az tak mocno boli....


    W poniedziałek, nigdy wczesniej tak nie miałam, fakt bolały mne jajca ale nie przy nacisku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 22:04

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 19 maja 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mobo pamietaj ze laparoskopia moze obnizyc rezerwe jajnikowa, ktora w naszym wieku i tak jest juz powaznie naruszona :(

    MoBo lubi tę wiadomość

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 19 maja 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf wrote:
    Mobo pamietaj ze laparoskopia moze obnizyc rezerwe jajnikowa, ktora w naszym wieku i tak jest juz powaznie naruszona :(

    lo matko a tego to Ci ja nie wiedziałam, a gdzie o tym poczytac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 22:21

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 19 maja 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdziekolwiek, na przyklad tutaj :


    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-starania-ze-wspomaganiem/amh-a-laparoskopia,5331.html

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 19 maja 2015, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:

    W poniedziałek, nigdy wczesniej tak nie miałam, fakt bolały mne jajca ale nie przy nacisku

    Mam nadzieje, ze to nic powaznego :*

    Margaret.Se, Edkaka lubią tę wiadomość

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 20 maja 2015, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf wrote:
    Mam nadzieje, ze to nic powaznego :*


    Ja również, teraz mam ovulacje i cholera dwa mnie nawalaja az mi bol tyłkiem wychodzi brrr

    milka1 lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 20 maja 2015, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a) jaki zastrzyk bo zalezy ile jednostek czasami nie strzelaja po otrivelle i pregnylu tylko po gonapeptylu.

    b) zacznij od clo, clo to lek pierwszego rzutu-łagodny, jak zadziała to ok, sprawdzisz, zastrzyki sa drogie, a poza tym u mnie tez probowali od clo, clo ma dobre wyniki, pozniej sie wprowadza letrozol a zastrzyki na koncu, chyba ze na kobiete nie działa najpierw clo, a pozniej letrozol(ale to rzadko), zastrzyki sa glownie w invitro

    c) niedroznosc, zrob hsg jezeli nie masz endometriozy, jak masz endometrioze to lepsza laparoskopia
    Odchodzi się już całkiem od stymulacji clo w przypadkach innych niż pco/pcos z uwagi na przerost pęcherzyków, liczną owulację i upośledzenie endometrium u zdrowych kobiet. Dodatkowo ma znacznie więcej skutków ubocznych niż właśnie letrozol. U mnie było kolatanie serca, pokrzywka i osłabienie. Gonadotropiny mają najlepsze efekty i najmniej skutków ubocznych.

    MoBo lubi tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoBo wrote:
    Aszka a cos pomaga jak powiem, ze zastrzyk FSH? czy one wszystkie takie?
    to do stymulacji zastrzyk. A na pekanie sa inne :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret.Se wrote:
    Ja również, teraz mam ovulacje i cholera dwa mnie nawalaja az mi bol tyłkiem wychodzi brrr
    moze taka owulacja, a kiedy masz te wizyte? 20?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ide w sobote jednak na te badanie progesteronu bo sie okazało ze moja przychodnia od 7.40 czynna, wiec dla mnie za pozno a nie moge sie spozniac. Dobrze ze sie zmieszcze w 7 dniach w sobote :)

    MoBo, milka1 lubią tę wiadomość

  • MoBo Autorytet
    Postów: 3149 5879

    Wysłany: 20 maja 2015, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi wrote:
    Odchodzi się już całkiem od stymulacji clo w przypadkach innych niż pco/pcos z uwagi na przerost pęcherzyków, liczną owulację i upośledzenie endometrium u zdrowych kobiet. Dodatkowo ma znacznie więcej skutków ubocznych niż właśnie letrozol. U mnie było kolatanie serca, pokrzywka i osłabienie. Gonadotropiny mają najlepsze efekty i najmniej skutków ubocznych.

    Dzieki moremi :)
    Jak juz se tak moge wybierac to zapytam sie o ten letrozol bo na wizycie za cholere sobie nazwy nie moglam przypomniec.

    Keep calm you are a mummy! O.o
    l22ndf9her11uere.png
‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ