X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze jest cos na rzeczy chociaz nie wiem jak dlugie masz cykle. U mnie w zeszlym roku ciążę pokazal najpierw test owulacyjny dopiero po ponad tygodniu ciążowy. Tylko ja robilam w dniu spodziewanej @.

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • VeRa77 Debiutantka
    Postów: 11 16

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona 30 wrote:
    Kurcze, nie wiem czy dobrze rozumiem. Wszystkie 7 z wadami ?

    Tak, dokładnie. Na 11 pobranych kumulusów było 8 komórek, z których prawidłowo zapłodniło się 7. Zamrożono najlepsze 4 i w wyniku badania PGS NGS wszystkie miały wady chromosomalne. Czyli na wszystkie pobrane komórki nie było ani jednego dobrego zarodka. To było moje pierwsze ivf. Długi protokół, zaczęty jak jeszcze miałam 39 lat.

    Klasa zamrożonych blastocyst to jedna 5bc z piątej doby i trzy blastocysty też 5bc z szóstej doby.

    Ten z piątej doby, który według embriologa najlepiej się rozwijał i był najbardziej obiecujący miał też najwięcej wad, między innymi zespół Downa.

    VeRa77
  • VeRa77 Debiutantka
    Postów: 11 16

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Bea bardzo mi przykro :( I jaki dalszy plan?

    Rania - to nie jest zly wynik! Nadal jest ponad 1. Wiec jest ok :) Nie zamartwiaj sie tylko wez sie do roboty, idz na IUI.

    Nowy protokół, tym razem spróbuję krótki. A przede mną jeszcze jutro konsultacja tego wyniku z genetykiem. Dodam, że oboje mamy z mężem prawidłowe kariotypy.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    VeRa77
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry, Bea77 i VeRa77 to ta sama osoba. Niechcący utworzyłam dwa profile.

    Znowu.ta.kryska, Nusieńka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska wrote:
    A moze jest cos na rzeczy chociaz nie wiem jak dlugie masz cykle. U mnie w zeszlym roku ciążę pokazal najpierw test owulacyjny dopiero po ponad tygodniu ciążowy. Tylko ja robilam w dniu spodziewanej @.

    Moje cykle trwają zazwyczaj 31-33. Ten ostatni był krótszy, bo 27. Ale to po Ovitrelle tak się skrócił.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VeRa77 wrote:
    Tak, dokładnie. Na 11 pobranych kumulusów było 8 komórek, z których prawidłowo zapłodniło się 7. Zamrożono najlepsze 4 i w wyniku badania PGS NGS wszystkie miały wady chromosomalne. Czyli na wszystkie pobrane komórki nie było ani jednego dobrego zarodka. To było moje pierwsze ivf. Długi protokół, zaczęty jak jeszcze miałam 39 lat.

    Klasa zamrożonych blastocyst to jedna 5bc z piątej doby i trzy blastocysty też 5bc z szóstej doby.

    Ten z piątej doby, który według embriologa najlepiej się rozwijał i był najbardziej obiecujący miał też najwięcej wad, między innymi zespół Downa.


    VeRa77 i co teraz ? Jakie plany ?

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • evaness Ekspertka
    Postów: 149 258

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Destiny80 wrote:
    Nie wiem czy odstawic progesteron.Tutaj na badanie z krwi czeka się 4 dni.No w ważnym przypadku szybciej..

    Destiny ja bym poczekała do jutra czy @ się rozkręci, nie odstawiaj jeszcze proga. Jutro ocenisz. Szkoda, że na wyniki trzeba aż tyle czekać, ja nie mogłam 5h wytrzymać do wyników a co dopiero 4 dni...

    Teraz doczytałam, że na razie to bardziej plamienie - tym bardziej wstrzymaj się z odstawieniem leków i poczekaj na rozwój wydarzeń :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2017, 20:17

    Kamska lubi tę wiadomość

    35 lat, 1.08.2017 - IUI :) <3
    14.04.2018 SYN <3
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona 30 wrote:
    Moje cykle trwają zazwyczaj 31-33. Ten ostatni był krótszy, bo 27. Ale to po Ovitrelle tak się skrócił.
    Jezeli w tym cyklu tez mialas zastrzyk to po Ovitrelle testy moga byc pozytywne

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Destinay80 Evaness dobrze radzi poczekaj czy z tego plamienia cos sie rozkreci. Trzymam kciuki

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu.ta.kryska wrote:
    AMH. Hormon antymuellerowski.Okresla rezerwe jajnikowa, czyli ile jest mniej wiecej pecherzykow zdolnych do wyprodukowania komorki jajowej. Suchy wynik kompletnie nic nie mowi. Potrzebne sa jednostki i przede wszystkim normy. Kazde Laboratorium moze miec inne. Wiec rzucanie cyferkami jest jak podawanie ilosci ciuchow w szafie. Co z tego, ze Kryska ma trzy. Ale co trzy? Sukienki? Bluzki? Spodnie? W jakich kolorach? Itp.
    I Kryska nas pogonila

    MisiaABC, Znowu.ta.kryska lubią tę wiadomość

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • Kamska Ekspertka
    Postów: 192 165

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska wrote:
    I Kryska nas pogonila
    Nie biadolimy dziewczyny DZIAŁAMY! !!

    MisiaABC, Znowu.ta.kryska, Dani, Fiona 30 lubią tę wiadomość

    atdc6iye1mipw3kl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiona 30 wrote:
    VeRa77 i co teraz ? Jakie plany ?

    Teraz będę podchodzić jeszcze raz. Ale chyba krótkim protokołem. Chciałabym podejść do stymulacji jeszcze raz, potem przerwa 2-3 miesiące i kolejna stymulacja. A PGS NGS robić na zarodkach zebranych z obu tych następnych stymulacji, bo jak widać 4 zarodki w moim przypadku to za mało żeby wyłonić choć jeden zdrowy. Jeśli to się nie powiedzie, to albo odpuszczamy dalsze próby albo spróbujemy z komórkami dawczyni (choć obecnie nie jesteśmy przekonani do tego rozwiązania).

    Adopcja odpada, bo ze względu na nasz wiek chyba się nie łapiemy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska ten cykl był bez Ovitrelle.

  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evaness wrote:
    Destiny ja bym poczekała do jutra czy @ się rozkręci, nie odstawiaj jeszcze proga. Jutro ocenisz. Szkoda, że na wyniki trzeba aż tyle czekać, ja nie mogłam 5h wytrzymać do wyników a co dopiero 4 dni...

    Teraz doczytałam, że na razie to bardziej plamienie - tym bardziej wstrzymaj się z odstawieniem leków i poczekaj na rozwój wydarzeń :)

    Dziękuję evaness.Tak i na tym razie koniec.Ale po pracy położyłam się i czułam coś wyraźniej jakby bliżej prawej strony macicy.To nie było kłucie, ale tak jakby uwieranie. Bol silniejszy jakby prawy jajnik ,ale gdzieś bliżej jakby pachwiny.Mam ten bol od dawna.Przy ostatniej ciąży bol był bardzo mocny.Moja ginekolog nic tam nie widzi.Może kolonoskopia pomoże zrozumieć.Oby nie endometrioza...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2017, 22:14

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamska wrote:
    Destinay80 Evaness dobrze radzi poczekaj czy z tego plamienia cos sie rozkreci. Trzymam kciuki
    Tak też zrobię. Dziękuję

    Kamska lubi tę wiadomość

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evaness wrote:
    Fiona a jak robisz testy? najlepiej jest zacząć kilka dni przed spodziewaną owu, robić codziennie i zostawiać sobie te papierki/patyczki do porównania jeden koło drugiego, dopiero wtedy najlepiej widać kiedy krecha jest najmocniejsza (niektóre dziewczyny jeszcze dopisują daty na każdym - co akurat głupie nie jest bo już kiedyś przypadkiem rozrzuciłam testy na podłogę i cała robota poszła na marne bo puzzli już z tego nie ułożysz...).
    Ja kiedyś robiłam jednorazowo co kilka dni nie porównując i wtedy wydawało mi się, że są pozytywne za każdym razem.
    Chyba, że jakieś leki zaburzają Ci testy owu. Sama nie wiem?

    Ja mogę odetchnąć z ulgą - na USG wszystko ok, jest zarodek, ma całe 5mm ;) i widziałam jak kropka pulsuje :) Poryczałam się i rozkleiłam na maxa na fotelu - chyba informacja dotarła w końcu do głowy :)

    evaness to wspaniale. Teraz dbaj o siebie i nie zamartwiaj się

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • FinnRasiel Ekspertka
    Postów: 140 74

    Wysłany: 1 września 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaness - wspaniałe wieści :) Rozsyłaj dobre fluidy :)

    U mnie niestety będzie najpewniej kolejny miesiąc na straty...plamienie się nasila i czuję, że będzie z tego @ i to 5 dni przed terminem, czyli skróciła mi się ostatnia faza. I nawet nie zdążyłam sobie potestować.

    Pogoda we Wrocławiu dzisiaj wygląda jak moje emocje, zimno i leje :( ... aż mi żal tych dzieciaków, które dziś mają 1 dzień w szkole.

    # mother, you're mumbling...
    36l
    AMH- 1,2 (2016) 0,9 (2017) 0,9 (2018)
    LUF - niepotwierdzone
    (I) ICSI (Marzec 2019)przez torbiel procedura przerwana
    03. 2019 Laparoskopia Endometrioza IV stopnia, liczne zrosty, większość usunięta, nie wdrożone leczenie - naturalne starania (?)
  • Necia82 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 września 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja i ja...ja też od pewnego czasu staram się o drugie dziecko...syn ma już 15lat...i coś nie umiem zaciążyc....

    Necia82
  • Necia82 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 1 września 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ....Jestem tu nowa ale muszę spytać was o opinię.
    okres mam zawsze jak w zegarku co 30dni. w tym miesiącu doznałam szoku bo bardzo słabego krwawienia dostałam w nocy z 28/29sierpnia przy czym powinnam dostać okres 1-2września.krwawienie było bez skrzepow tylko żywa krew ale w ilościach takich że zwykła wkładka śmiało wystarczyła na cały dzień.Trzeciego dnia już nie było prawie nic.Dziś przypada dzień planowego okresu i nie ma nic a tamto się skończyło.trochę mam wrażenie jakby podbrzuSze było wzdete i pełne.Każdego miesiąca mam już tydzień przed okresem dolegliwości typowe dla PMS...a w tym miesiącu nie było nic,brzuch nie bolał,piersi również nic a nic...Dodam że intensywnie staramy się o maleństwo od 3 cykli.wiem kiedy mam owulacje i zawsze kochamy się dwa dni przed i w dzień ow. zrobiłam dziś test ciążowy który wyszedł negatywnie...czy już mogę się pożegnać z myślą ,że się udało? czy może jednak za wcześnie na dodatni wynik? może któraś miała podobnie?co o tym myślicie?

    Necia82
  • Rania Ekspertka
    Postów: 129 173

    Wysłany: 1 września 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani powodzenia, Evaness gratulacje.
    Dziekuje za rady odnosnie AMH, podchodzę jednak do tego badania z rezerwą, przeczytalam tu na forum ze wynik powinno sie podzielic przez 2.
    w takim razie byloby to 0,60....
    w normach laboratorium w ktorym robilam te badanie nie mieszcze sie nawet w dolnym progu....mam 1,2 a dolny prog to 2:(
    12.09 mam wizyte i ginekologa, bede ją prosić o skierowanie na IUI. Przedtem musze wypic morze wina na endometrium:)
    Dziewczyny trzymajcie się,
    Paryz was pozdrawia i oferuje znizki na zwiedzanie dla kazdego dziecka poczętego z OVUfriend.
    Nie, dzis jeszcze nic nie pilam:))))

    Dani, Znowu.ta.kryska lubią tę wiadomość

    córka 24 tc[*]
    8p3oqqmzaze9a671.png
    24.04.2018 pierwsze IUI 15dpo 68,8...
    0360136997edde1a6bd36c823e5bb152.png
‹‹ 1084 1085 1086 1087 1088 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ