Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?
Odpowiedz

35 + starajace sie o pierwsze dziecko, czy sa takie?

Oceń ten wątek:
  • azja87 Przyjaciółka
    Postów: 101 87

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Runnerka wrote:
    Hej, gonapeptyl daily? Jesli tak to ja je znam, bralam je przez 19 dni przed stymulacja. Okolo 3-4 dni silnego bolu glowy (tabletki nie dawaly rady go zbic), czasami pobudki w nocy z powodu napadow goraca 😉 poza tym czulam sie zupelnie normalnie. Same zastrzyki latwe do zrobienia, w gotowych osobnych strzykawkach. Troche pieczace podczas wstrzykiwania, ale bez tragedii.


    Dzięki!
    Mam nadzieję, że akurat bólów głowy nie będę mieć, bo i bez leków je miewam :/ ale damy radę :))

    Ona: rocznik 87
    On: rocznik 74
    AMH: 1,0
    cross-match: negatywny,
    allo-MLR-6%,
    KIR - genotyp Bx, nieobecne geny: 2DL5 [gr.1], 2DS1, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
    IUI x 2 - nieudane,
    Od 10.2024 w trakcie in vitro - 1 stymulacja 10.2024: ❄️❄️ (jeden prawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 2 stymulacja 02.2025: ❄️❄️ (jeden LLM, jeden nieprawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 3 stymulacja 07.2025 -❄️❄️ (oba nieprawidłowe po PGT-A), 4 stymulacja 01.2026: ❄️4BB - czekamy na wyniki PGT-A
  • azja87 Przyjaciółka
    Postów: 101 87

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS wrote:
    Cześć Azja, miło Cię znowu widzieć! Z nowymi siłami do boju! 💪
    Jak minął Ci czas: suplementowałaś, badałaś coś?
    Obyś miała z tej stymulacji super wyniki 🤗


    Czas był nam super potrzebny z partnerem - jestem teraz tak pozytywnie nastawiona po tych dwóch miesiącach niecałych, że aż trudno uwierzyć :)

    Cały czas suplementujemy się, u mnie akurat nie wiem czy widać jakaś zmianę, ale u partnera widać dużą poprawę wyników nasienia - dalej są w granicach dolnych średnich, ale poprawiły się bardzo od poprzedniego razu.

    Robiliśmy też badania genetyczne u mnie i pogłębione badania nasienia u partnera - na tem moment wszystkie prawidłowe, jeszcze na jedne czekamy, ale jak słyszałam, co najwyżej przedłuża przyjmowanie leków.

    To co innego tym razem będziemy mieli, to leki na wyciszenie endometriozy - lekarz zakłada, że może to być problemem u nas - zobaczymy. Na razie najbardziej stresuję się jak przetransportuję te ampułko-strzykawki w samolocie na urlop :p

    Ola8999, LS lubią tę wiadomość

    Ona: rocznik 87
    On: rocznik 74
    AMH: 1,0
    cross-match: negatywny,
    allo-MLR-6%,
    KIR - genotyp Bx, nieobecne geny: 2DL5 [gr.1], 2DS1, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
    IUI x 2 - nieudane,
    Od 10.2024 w trakcie in vitro - 1 stymulacja 10.2024: ❄️❄️ (jeden prawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 2 stymulacja 02.2025: ❄️❄️ (jeden LLM, jeden nieprawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 3 stymulacja 07.2025 -❄️❄️ (oba nieprawidłowe po PGT-A), 4 stymulacja 01.2026: ❄️4BB - czekamy na wyniki PGT-A
  • Lajla87_87 Autorytet
    Postów: 1143 2731

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheisingoodmood wrote:
    Update: byłam na USG. Narazie nic nie widać. Mam kilka miesniaczkow i narazie nie widać pęcherzyka. Lekarz powiedział też nie nie możemy wykluczyć ciąży pozamacicznej. Czy któraś z Was ja miała? Zrobiłam jeszcze dzisiaj betę i w piątek kolejne USG. Szczerze wolałabym żeby ta beta była 0 niż meczyc się z ciążą pozamaciczna lub nadzieja że jeszcze będzie dobrze. Ogólnie doktor powiedział, że ta beta 17 dpt nie jest zachwycająca. Już się nie nastawiam że będzie dobrze i też żeby tylko nie wylądować w szpitalu 😔🙏
    Tak mi przykro 🫂😔
    Czyli na to wychodzi że jak beta od początku dobrze nie rusza to potem nie ma nadzieji 🥲😢

    👧 ’87 🐈
    AMH: 1,31
    Kariotyp 🆗
    KIR Bx, brak 2DS1, 2DS5, 3DS1 ❌
    CD56 ❌
    cross match 51,7% & negatywny 🤷‍♀️
    MTHFR C677T (C/T) ❌ PAI-1 4G/5G ❌
    Podejrzenie adenomiozy

    👦 ’85 🐕‍🦺
    Kariotyp 🆗
    morfologia 1%❌
    HBA 75% MSOME 2% ➡️ 0%❌
    SCSA 🆗

    I IVF
    🍀Invimed Wrocław🍀
    3AA cb💔 3x4AA, 4BB❌

    II IVF
    🍀FERTILITA Ruda Śląska🍀
    diphereline x 2
    07.01 punkcja 8 oocytów, 🥚6MII IMSI ➡️ ❄️ 3AA
    09.01 ET 2x4A (2dn) (Prograf, Accofil, SMOFlipid, Duphaston, Neoparin, Utrogestan)
    ✨12dpt 319,78 ✨14dpt 760,13 ✨17dpt 1919,75 ✨20dpt 6168,61✨26dpt 29843,34
    28dpt CRL 0,37 ♥️ CRL 0,45 ♥️
    7w1d CRL 0,98 CRL 1,02
    9w0d CRL 2,34 CRL 2,48
    12w1d prenatalne ryzyka niskie 🩷🩵 CRL 5,77 CRL 5,83
    21w0d 🩵 498g 🩷 474g
    24w0d 🩵 702g 🩷 657g

    preg.png
  • OLA Przyjaciółka
    Postów: 71 47

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Qlka_ wrote:
    A jaką masz mutację? Homo czy heterozygotę?
    Homo

    06.25 - ❄️ 6BB
    10.25 - transfer - beta < 0.2
    12.25 - 2BB i ❄️ 5BC
    12.25 - transfer - beta < 0.2
    03.26 - transfer - beta < 0.2
    05.26 - ❄️ 4AB i 6BC - PTGA ok
  • Przytulasek Autorytet
    Postów: 270 380

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat84 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Ja już w domku po pobraniu. Mamy 10 🥚 🙂 niestety na szczegóły co i jak będę czekać tydzień. Lekarza nie będzie a transfer i tak mamy odroczony przez badanie PTG-A.
    Czuję się dobrze, lekkie krwawienie i pobolewają mnie jeszcze jajniki i trochę senna jestem.
    Ale w sumie to wszystko dobrze. Faktycznie nie takie to straszne :) najmniej przyjemne chyba zakładanie wenflonu 😆


    To już masz z głowy i Ładny wynik 😊 oby się teraz ładnie zapłodniły i dalej do przodu ✊
    Trochę mnie uspokoiłaś , że ta punkcja nie taka straszna😄 ale na razie to jutro się okaże , jak to wypali , bo 2 monitoring w 9 dniu , a czuję się zupełnie normalnie nic nie czuję🫤

    Kat84 lubi tę wiadomość

    👧 39 🧑‍🦱40

    Starania od 2020r.
    Laparoskopia 2021r.
    Problem : słabe nasienie
    AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
    Kariotypy ✔️
    Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
    Drożność jajowodów ✔️
    03.2025 Angelius Provita MP
    1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    02.06 .25 początek stymulacji
    💉menopur , puregon , orgalutran
    Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
    07.07 Histeroskopia
    Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
    2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    14.11.25 początek stymulacji
    💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
    Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
    zapłodnione --> 3 doba ❌️
    3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
    06.03 💉rekovelle
    9.03 orgalutran , Menopur
    18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB

    23.03 I FET 3AB -
    b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
    01.06
    4️⃣Procedura IVF
    01.06 start stymulacji
    13.06 punkcja - 6🥚->5🥚-> 5 doba❌️
  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulasek wrote:
    To już masz z głowy i Ładny wynik 😊 oby się teraz ładnie zapłodniły i dalej do przodu ✊
    Trochę mnie uspokoiłaś , że ta punkcja nie taka straszna😄 ale na razie to jutro się okaże , jak to wypali , bo 2 monitoring w 9 dniu , a czuję się zupełnie normalnie nic nie czuję🫤

    Przytulasek, tak sama punkcja nie jest straszna. Wiadomo, że aparatura, lekarze, pielęgniarki, wkłucia itd to trochę przerażające ale nic nie czujesz przy narkozie i budzisz się już po. U mnie tylko lekkie krwawienie do kilku godzin po (miej podpaske) i jak puściły przeciwbólowe to zaczęłam czuć jajniki i dół brzucha. No i dostałam biegunki po antybiotyku i w sumie to chyba mocniejszy ból niż od jajników 🙈 jak to mówią… jak nie urok, to sraczka 😂 Trzymam za Ciebie kciuki!

    Przytulasek lubi tę wiadomość

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
  • _Qlka_ Autorytet
    Postów: 295 188

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OLA wrote:
    Homo
    U mnie tez, i bralam tylko acard 75 krory mialam odstawic do czasu punkcji 🤔

  • Przytulasek Autorytet
    Postów: 270 380

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat84 wrote:
    Przytulasek, tak sama punkcja nie jest straszna. Wiadomo, że aparatura, lekarze, pielęgniarki, wkłucia itd to trochę przerażające ale nic nie czujesz przy narkozie i budzisz się już po. U mnie tylko lekkie krwawienie do kilku godzin po (miej podpaske) i jak puściły przeciwbólowe to zaczęłam czuć jajniki i dół brzucha. No i dostałam biegunki po antybiotyku i w sumie to chyba mocniejszy ból niż od jajników 🙈 jak to mówią… jak nie urok, to sraczka 😂 Trzymam za Ciebie kciuki!


    Dzięki🤗 Na razie to zobaczymy , co pokaże jutrzejszy monitoring i czy już dostanę termin ...
    Ajj Ty to faktycznie miałaś nieprzyjemności po 🫤 ale ważne , że z głowy . Poza tym piękny wynik wynagrodził cierpienia 😊

    Kat84 lubi tę wiadomość

    👧 39 🧑‍🦱40

    Starania od 2020r.
    Laparoskopia 2021r.
    Problem : słabe nasienie
    AMH 1, 2 ( 2021) 0,7 ( 06 .2025) 1,7 ( 11.2025) . , niskie żelazo i ferrytyna
    Kariotypy ✔️
    Kir Bx , większość implantacyjnych ✔️
    Drożność jajowodów ✔️
    03.2025 Angelius Provita MP
    1️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    02.06 .25 początek stymulacji
    💉menopur , puregon , orgalutran
    Punkcja 16.06 ❌️ nie udało się nic pobrać 🥲
    07.07 Histeroskopia
    Sierpień na 3 miesiące Omnitrope i androtop
    2️⃣ Procedura IVF krótki protokół
    14.11.25 początek stymulacji
    💉 gonal ,omnitrope , Menopur , orgalutran
    Punkcja : 8🥚--> 4 dojrzałe --> 2
    zapłodnione --> 3 doba ❌️
    3️⃣ Procedura IVF. Krótki protokół
    06.03 💉rekovelle
    9.03 orgalutran , Menopur
    18.03 punkcja - 4🥚-> 2🥚- 1 zarodek 3AB

    23.03 I FET 3AB -
    b7dpt 3,6 9dpt 2,0 ❌️
    01.06
    4️⃣Procedura IVF
    01.06 start stymulacji
    13.06 punkcja - 6🥚->5🥚-> 5 doba❌️
  • _Qlka_ Autorytet
    Postów: 295 188

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulasek wrote:
    Dzięki🤗 Na razie to zobaczymy , co pokaże jutrzejszy monitoring i czy już dostanę termin ...
    Ajj Ty to faktycznie miałaś nieprzyjemności po 🫤 ale ważne , że z głowy . Poza tym piękny wynik wynagrodził cierpienia 😊
    Widzę, ze tez masz orgalutran - jak Ci sie go stosujw? Ja w niedziele podawalam sobie 1sza dawke ale mialam wrazenie ze jakos srednio mi to poszlo, dzisiaj bylam rano u pielegniarki z tym i teraz sie martwie ze moze skoczyl mi LH i popekaly mi pecherzyki bo cos zle zrobilam w niedziele 🙈

  • LS Autorytet
    Postów: 352 516

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Qlka_ wrote:
    Widzę, ze tez masz orgalutran - jak Ci sie go stosujw? Ja w niedziele podawalam sobie 1sza dawke ale mialam wrazenie ze jakos srednio mi to poszlo, dzisiaj bylam rano u pielegniarki z tym i teraz sie martwie ze moze skoczyl mi LH i popekaly mi pecherzyki bo cos zle zrobilam w niedziele 🙈

    Nie stresuj się, na pewno wszystko dobrze zrobiłaś! Dawaj znać jak będzie na monitoringu 🤞🏼🍀😊

    _Qlka_ lubi tę wiadomość

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • LS Autorytet
    Postów: 352 516

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    azja87 wrote:
    Czas był nam super potrzebny z partnerem - jestem teraz tak pozytywnie nastawiona po tych dwóch miesiącach niecałych, że aż trudno uwierzyć :)

    Cały czas suplementujemy się, u mnie akurat nie wiem czy widać jakaś zmianę, ale u partnera widać dużą poprawę wyników nasienia - dalej są w granicach dolnych średnich, ale poprawiły się bardzo od poprzedniego razu.

    Robiliśmy też badania genetyczne u mnie i pogłębione badania nasienia u partnera - na tem moment wszystkie prawidłowe, jeszcze na jedne czekamy, ale jak słyszałam, co najwyżej przedłuża przyjmowanie leków.

    To co innego tym razem będziemy mieli, to leki na wyciszenie endometriozy - lekarz zakłada, że może to być problemem u nas - zobaczymy. Na razie najbardziej stresuję się jak przetransportuję te ampułko-strzykawki w samolocie na urlop :p

    No to super, że podladowaliscie baterie ☺️
    Dobrze, że wyniki badań są dobre, nie będziesz musiała dodatkowo faszerować się jeszcze czymś.
    Oby ta stymulacja była skuteczniejsza! 🍀🍀🍀
    Daleko się wybieracie na urlop? Może weź zalecenia lekarza, receptę i w sumie ma wystarczyć. Kiedy macie wylot?

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • LS Autorytet
    Postów: 352 516

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheisingoodmood wrote:
    Update: byłam na USG. Narazie nic nie widać. Mam kilka miesniaczkow i narazie nie widać pęcherzyka. Lekarz powiedział też nie nie możemy wykluczyć ciąży pozamacicznej. Czy któraś z Was ja miała? Zrobiłam jeszcze dzisiaj betę i w piątek kolejne USG. Szczerze wolałabym żeby ta beta była 0 niż meczyc się z ciążą pozamaciczna lub nadzieja że jeszcze będzie dobrze. Ogólnie doktor powiedział, że ta beta 17 dpt nie jest zachwycająca. Już się nie nastawiam że będzie dobrze i też żeby tylko nie wylądować w szpitalu 😔🙏


    Współczuję 🫂 Trzymam kciuki, żeby się odbyło bez szpitala. Aczkolwiek to zależy od tego jak długo będziesz czekała na rozwiązanie sytuacji.. Trzymaj się 🥺

    👩'89
    HSG ✔️AMH 1,4 (07.2024) -->0,99 (04.2025)
    Kariotyp✔️
    ❌Kir Bx (2DS1, 2DS5, 3DS1 obecne)
    ❌Niska ferrytyna 21-->27-->20-->14

    🧔‍♂️'75
    Morfologia 1%❌
    SCD 13%✔️
    Kariotyp ✔️
    _________________________________________
    Invimed Wrocław🍀
    IUI 10.2024 ❌

    I IVF:
    Kwalifikacja 2025.04✔️
    2025.05 💉Menopur300, Rekovelle12 - 11🥚- ❄️❄️❄️
    2025.06 - histeroskopia✔️
    2025.09 - FET 4AB ❌
    2025.11 - CD138✔️, CD56✔️
    2026.01 - FET 4BB, 4BA❌
    II IVF:
    2026.03 💉Gonapeptyl, Menopur 200, Gonal-f 100 - 9🥚-2x8bl, 2x❄️❄️
    2026.03- ET 2x8bl❌
    25.05 - FET 2x❄️❄️- 9dpt-5,2; 11dpt -9,35 14dpt-3,8❌
  • Sheisingoodmood Ekspertka
    Postów: 179 338

    Wysłany: 9 czerwca 2025, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LS wrote:
    Współczuję 🫂 Trzymam kciuki, żeby się odbyło bez szpitala. Aczkolwiek to zależy od tego jak długo będziesz czekała na rozwiązanie sytuacji.. Trzymaj się 🥺
    Właśnie jeszcze nie wiadomo bo odebrałam wynik bety i rośnie cały czas. Dziś 19 dpt 905 mlU/ml. Cud?

    LS, Przytulasek lubią tę wiadomość

    88'
    09.2023 - 21 tc. 💔
    19.03.2025 - punkcja 14🥚➡️9 zapłodnionych ➡️2 ❄️5.1.1 i 4.1.2
    21.05.2025 - transfer 4.1.2
    26.05.2025 - progesteron 22.91 ng/ml- 8 dpt beta: 37,8 mIU/ml; 10 dpt beta: 59,2 mlU/ml; 12 dpt beta: 80,mlU/ml; 14 dpt beta: 116 mlU/ml; 17 dpt beta: 347 mlU/ml; 19 dpt beta: 905 mlU/ml 💔
    07.10.2025 - transfer 5.1.1 🍀 -10 dpt: <2.3mlU/ml ❌

    AMH 2,88
    ferrytyna 57
    prolaktyna ➡️dostinex ✅
    Niedoczynność tarczycy tsh - 1.5➡️euthyrox ✅
    Insulinooporność - glukoza - 88, insulina 10➡️glucophage + dieta ✅
    wit.D3 - 50✅
    B12 - 512✅
  • Thoruviel Autorytet
    Postów: 878 1047

    Wysłany: 10 czerwca 2025, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    azja87 wrote:
    (...)

    To co innego tym razem będziemy mieli, to leki na wyciszenie endometriozy - lekarz zakłada, że może to być problemem u nas - zobaczymy. Na razie najbardziej stresuję się jak przetransportuję te ampułko-strzykawki w samolocie na urlop :p

    Hej,
    ja już latałam z zastrzykami, chyba Gonapeptyl to był 😃 Też się stresowałam, ale bez problemu przeszło. Miałam je w torbie termicznej a tam mały wkład żelowy chłodzący. Tylko na security powiedziałam, ze mam leki i od razu wyjęłam. Nie zrobiło to na nich wrażenia 😃 a w hotelu trzymali mi na recepcji w lodówce, bo nie miałam lodóweczki w pokoju 😉 a, no i miałam zaświadczenie od lekarza ze sobą + recepta.
    Z takim zaświadczeniem od lekarza (po angielsku na zagraniczne loty) można nawet płyny przewieźć - leciałam z Oesteogel innym razem (powyżej 100 ml) i też przeszłam security. Tylko w Londynie przetrzepali mi bagaż podręczny i sprawdzali zaświadczenie. W Polsce nawet nie spojrzeli na zaświadczenie Tylko wzięli ten żel na specjalną tackę.

    Jakiś czas temu kupiłam sobie taki specjalny kuferek z wkładami chłodzącymi, szukałam pod nazwą futerał na insulinówki, bardzo sprawdza się na podróże czy nawet odbiór leków z apteki. To na razie w pociągu/busie i aucie testowałam. Na kilka godzin spokojnie chłodziło.

    EDIT: widzę, że pytałaś się też o Primolut-nur. Też miałam to z zestawem z Gonapeptyl. I tego primoluta nie wspominam dobrze. Może miałam lekką hiperstymulację a może primolut tak na mnie zadziałał - ok.5 dni po punkcji miałam nagle jakieś uciski w klatce, przyspieszony oddech, bardzo duży niepokój. Myślałam, że mam zawał serca. Poszłam do internisty, po EKG wszystko w porządku na szczęście. Lekarz mi powiedział, ze prawdopodobnie przez ten Primolut lub po prostu hormony. Zawsze przechodziłam dobrze stymulację, więc nawet nie skojarzyłam, że to to. Lekarz z kliniki kazał mi odstawić Primolut i od razu było lepiej. W kolejnej stymulacji już nie miałam tego.
    Ale też każda z nas inaczej reaguje na leki, więc po prostu obserwuj się i kontaktuj sie z kliniką w razie czego 😉
    Gonapeptyl u mnie zawsze wchodził z kolei jak złoto. Bez problemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2025, 08:45

    Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
    -cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
    -allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA

    Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min <3 02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
    23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪

    Klinika nr 2 od 09/24:
    IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
    IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
    - transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
    - transfer IX 05/04 5.2.3 💔
    Klinika nr 1 2021-08/24
    4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
    3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
    -transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
    -transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
    IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0.
  • Thoruviel Autorytet
    Postów: 878 1047

    Wysłany: 10 czerwca 2025, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sheisingoodmood wrote:
    Właśnie jeszcze nie wiadomo bo odebrałam wynik bety i rośnie cały czas. Dziś 19 dpt 905 mlU/ml. Cud?

    Beta rozpędziła się, ciężko stwierdzić. Będziesz jeszcze sprawdzać betę 21 dpt czy po prostu idziesz na USG kolejne?

    Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
    -cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
    -allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA

    Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min <3 02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
    23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪

    Klinika nr 2 od 09/24:
    IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
    IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
    - transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
    - transfer IX 05/04 5.2.3 💔
    Klinika nr 1 2021-08/24
    4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
    3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
    -transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
    -transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
    IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0.
  • Sheisingoodmood Ekspertka
    Postów: 179 338

    Wysłany: 10 czerwca 2025, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thoruviel wrote:
    Beta rozpędziła się, ciężko stwierdzić. Będziesz jeszcze sprawdzać betę 21 dpt czy po prostu idziesz na USG kolejne?
    Sprawdzę w piątek betę a w poniedziałek do lekarza, bo napisał żeby w poniedziałek jednak przyjść na USG. Myślicie że jest jeszcze szansa?

    88'
    09.2023 - 21 tc. 💔
    19.03.2025 - punkcja 14🥚➡️9 zapłodnionych ➡️2 ❄️5.1.1 i 4.1.2
    21.05.2025 - transfer 4.1.2
    26.05.2025 - progesteron 22.91 ng/ml- 8 dpt beta: 37,8 mIU/ml; 10 dpt beta: 59,2 mlU/ml; 12 dpt beta: 80,mlU/ml; 14 dpt beta: 116 mlU/ml; 17 dpt beta: 347 mlU/ml; 19 dpt beta: 905 mlU/ml 💔
    07.10.2025 - transfer 5.1.1 🍀 -10 dpt: <2.3mlU/ml ❌

    AMH 2,88
    ferrytyna 57
    prolaktyna ➡️dostinex ✅
    Niedoczynność tarczycy tsh - 1.5➡️euthyrox ✅
    Insulinooporność - glukoza - 88, insulina 10➡️glucophage + dieta ✅
    wit.D3 - 50✅
    B12 - 512✅
  • azja87 Przyjaciółka
    Postów: 101 87

    Wysłany: 10 czerwca 2025, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thoruviel wrote:
    Hej,
    ja już latałam z zastrzykami, chyba Gonapeptyl to był 😃 Też się stresowałam, ale bez problemu przeszło. Miałam je w torbie termicznej a tam mały wkład żelowy chłodzący. Tylko na security powiedziałam, ze mam leki i od razu wyjęłam. Nie zrobiło to na nich wrażenia 😃 a w hotelu trzymali mi na recepcji w lodówce, bo nie miałam lodóweczki w pokoju 😉 a, no i miałam zaświadczenie od lekarza ze sobą + recepta.
    Z takim zaświadczeniem od lekarza (po angielsku na zagraniczne loty) można nawet płyny przewieźć - leciałam z Oesteogel innym razem (powyżej 100 ml) i też przeszłam security. Tylko w Londynie przetrzepali mi bagaż podręczny i sprawdzali zaświadczenie. W Polsce nawet nie spojrzeli na zaświadczenie Tylko wzięli ten żel na specjalną tackę.

    Jakiś czas temu kupiłam sobie taki specjalny kuferek z wkładami chłodzącymi, szukałam pod nazwą futerał na insulinówki, bardzo sprawdza się na podróże czy nawet odbiór leków z apteki. To na razie w pociągu/busie i aucie testowałam. Na kilka godzin spokojnie chłodziło.

    EDIT: widzę, że pytałaś się też o Primolut-nur. Też miałam to z zestawem z Gonapeptyl. I tego primoluta nie wspominam dobrze. Może miałam lekką hiperstymulację a może primolut tak na mnie zadziałał - ok.5 dni po punkcji miałam nagle jakieś uciski w klatce, przyspieszony oddech, bardzo duży niepokój. Myślałam, że mam zawał serca. Poszłam do internisty, po EKG wszystko w porządku na szczęście. Lekarz mi powiedział, ze prawdopodobnie przez ten Primolut lub po prostu hormony. Zawsze przechodziłam dobrze stymulację, więc nawet nie skojarzyłam, że to to. Lekarz z kliniki kazał mi odstawić Primolut i od razu było lepiej. W kolejnej stymulacji już nie miałam tego.
    Ale też każda z nas inaczej reaguje na leki, więc po prostu obserwuj się i kontaktuj sie z kliniką w razie czego 😉
    Gonapeptyl u mnie zawsze wchodził z kolei jak złoto. Bez problemu.

    Ona: rocznik 87
    On: rocznik 74
    AMH: 1,0
    cross-match: negatywny,
    allo-MLR-6%,
    KIR - genotyp Bx, nieobecne geny: 2DL5 [gr.1], 2DS1, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
    IUI x 2 - nieudane,
    Od 10.2024 w trakcie in vitro - 1 stymulacja 10.2024: ❄️❄️ (jeden prawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 2 stymulacja 02.2025: ❄️❄️ (jeden LLM, jeden nieprawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 3 stymulacja 07.2025 -❄️❄️ (oba nieprawidłowe po PGT-A), 4 stymulacja 01.2026: ❄️4BB - czekamy na wyniki PGT-A
  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 10 czerwca 2025, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Qlka_ wrote:
    Widzę, ze tez masz orgalutran - jak Ci sie go stosujw? Ja w niedziele podawalam sobie 1sza dawke ale mialam wrazenie ze jakos srednio mi to poszlo, dzisiaj bylam rano u pielegniarki z tym i teraz sie martwie ze moze skoczyl mi LH i popekaly mi pecherzyki bo cos zle zrobilam w niedziele 🙈

    Mialam dokladnie taki sam zestaw jak Ty: Bemfola, Menopur i Orgalutran. Na pewno wszystko bylo dobrze. Orgalutran w sumie chyba najmniej problematyczny z tych wszystkich leków bo nic sama montować nie musisz, tylko wstrzyknąć.

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
  • azja87 Przyjaciółka
    Postów: 101 87

    Wysłany: 10 czerwca 2025, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na szczęście mam ten Primolut brać tylko 7 dni, więc mam nadzieję że jakoś dam radę - na razie drugą dawkę przyjęłam, więc jeden dzień bliżej.

    U mnie często występują jakieś reakcje alergiczne po lekach typu pokrzywka np. na antybiotyk po stymulacji podany tak zareagowałam, więc mnie nic nie zdziwi 😜

    Ona: rocznik 87
    On: rocznik 74
    AMH: 1,0
    cross-match: negatywny,
    allo-MLR-6%,
    KIR - genotyp Bx, nieobecne geny: 2DL5 [gr.1], 2DS1, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
    IUI x 2 - nieudane,
    Od 10.2024 w trakcie in vitro - 1 stymulacja 10.2024: ❄️❄️ (jeden prawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 2 stymulacja 02.2025: ❄️❄️ (jeden LLM, jeden nieprawidłowy po PGT-A), transfer nieudany, 3 stymulacja 07.2025 -❄️❄️ (oba nieprawidłowe po PGT-A), 4 stymulacja 01.2026: ❄️4BB - czekamy na wyniki PGT-A
  • Kat84 Ekspertka
    Postów: 217 496

    Wysłany: 10 czerwca 2025, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulasek wrote:
    Dzięki🤗 Na razie to zobaczymy , co pokaże jutrzejszy monitoring i czy już dostanę termin ...
    Ajj Ty to faktycznie miałaś nieprzyjemności po 🫤 ale ważne , że z głowy . Poza tym piękny wynik wynagrodził cierpienia 😊

    Dawaj znać, jak po monitoringu. Ja skontaktowałam się z kliniką i dowiedziałam się, że mamy 8 zapłodnionych komórek.. wynagradza to trochę wszystkie moje dyskomfortu ☺️

    Thoruviel, LS, Przytulasek, Runnerka, Ola8999 lubią tę wiadomość

    👩 84 r., AMH 2,47 (04.25) ➡️ 3, 24 (08.25), wszystkie badania w normie
    👱🏼‍♂️ 85 r., morfologia 1%, fragmentacja DNA 27%

    ❌ I IVF stymulacja 28.05 (2dc)
    04.06 I monitoring
    09.06 punkcja➡️ 10 🥚=> 8 zapłodnionych => 0 zarodków do transferu (degeneracja 6 dnia) ❌😓
    II IVF (z PGT-A) 10.25
    18.10 start stymulacji: Mensinorm 225 j.
    29.10 punkcja➡️ 14 pobranych ➡️ 8 zapłodnionych ➡️ 2 ❄️❄️ (✅ po PGT-A)
    01.12 transfer FET ❄️4BA ❌🥲
‹‹ 1252 1253 1254 1255 1256 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.

CZYTAJ WIĘCEJ