X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Pierwsze dziecko po 40stce
Odpowiedz

Pierwsze dziecko po 40stce

Oceń ten wątek:
  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 16 marca 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskaweczka116 wrote:
    Hej, trzymaj się u mnie to samo, tylko że beta prawidłowo rosła do 5984 dokładnie :) Co Ci powiedział lekarz? Fajnie że jest wątek dla osób starszych i z podobnymi problemami mam teraz 43 lata oczywiscie zaczelam sie leczyc jak mialam 41 ale efektu brak, mam już dwoje dzieci ale od lat czekałam na trzecie, i nie ja odkładałam decyzji o dziecku, byly choroby w rodzinie cieżkie moich rodziców i to mąż odkładal decyzje, AMH miałam 1,2 pytanie na ile teraz spadło, hormony takie że lekarka myślała że oszukuje, że to nie moje - idealne, przy inseminacji już podnosiła mi sie beta ale spadała po 3-4 dniach, nie ruszało mnie to ale teraz to naprawdę problem, krwawienie to dostałam takie że byłam cała we krwi ale jeszcze się nie padłam nie zaczęłam się zwijać to przeczekałam, też sugerowali mi szpital. Gorzej że miałam potem plamienie i drugie krwawienie gdy beta spadła do 800 długie i przemakaly podpaski, teraz beta spadła mi do 6 ale mam nadal skurcze i bóle, owulacja chyba wróciła.Gorzej że nie wiem co dalej, bedziesz od razu po spadku bety robila kolejny transfer? Nie wiem po drugiej ciązy nie urodzilo mi sie łożysko i miałam wyłyżeczkowanie może coś się uszkodził w macicy, podali Ci jakieś możliwe powody, dalsze leczenie?
    Moja przygoda zakończyła się cp, usunięto lewy jajowód :-(


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 16 marca 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa100 wrote:
    Moja przygoda zakończyła się cp, usunięto lewy jajowód :-(

    Ewa, bardzo mi przykro. Współczuję Ci ogromnie. :(
    Prawy masz sprawny?
    Trzymaj się. Najważniejsze, żebyś doszła do siebie, wróciła do zdrowia. 💚

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 17 marca 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka41 wrote:
    . No to trzymam mocno bardzo :)))) Dawaj znać jak wszystko poszlo

    Pobrali 14 z 17 pęcherzyków, 10 jest dojrzałych.
    Teraz pytanie jaka jakość. I znowu czekanie . ..

  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 17 marca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Ewa, bardzo mi przykro. Współczuję Ci ogromnie. :(
    Prawy masz sprawny?
    Trzymaj się. Najważniejsze, żebyś doszła do siebie, wróciła do zdrowia. 💚
    Tak, prawy jest ok. Nie mam już nadziej niestety :-(.
    Co prawda mamy 1 mrozaczka 4.2.2, ale boję się.


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • Miśka41 Koleżanka
    Postów: 39 47

    Wysłany: 17 marca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa100 wrote:
    Moja przygoda zakończyła się cp, usunięto lewy jajowód :-(
    Ewunia bardzo, bardzo mi przykro. To chyba słaby miesiąc wszystko pod gore. Może kwiecień będzie lepszy? Te ostatnie akcje zdecydowanie nie powinny się wydarzyć.

  • Miśka41 Koleżanka
    Postów: 39 47

    Wysłany: 17 marca 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Pobrali 14 z 17 pęcherzyków, 10 jest dojrzałych.
    Teraz pytanie jaka jakość. I znowu czekanie . ..
    Wow jaki wynik :) Myślimy pozytywnie Allende c’mon :) kiedy dadzą znać?

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 17 marca 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka41 wrote:
    Wow jaki wynik :) Myślimy pozytywnie Allende c’mon :) kiedy dadzą znać?

    Staramy się, hehe. Ale ja jestem pcos, a wtedy podobno komórki są gorszej jakości, więc te obawy to nie tak na wyrost.
    Podobno jutro dadzą znać, tylko to dopiero pierwszy dzień. Do piątego jeszcze trochę... Także kciuki chętnie przyjmę 😘

  • Truskaweczka116 Koleżanka
    Postów: 53 19

    Wysłany: 18 marca 2021, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa100 wrote:
    Moja przygoda zakończyła się cp, usunięto lewy jajowód :-(
    Bardzo mi przykro, wiem co czujesz spodziewałam sie podobnego zakończenia, wychodzi na to że mi się udało, prawdopodobnie poronila sie do jajowodu i wchlonęła Powiedz mi przy jakiej becie udało się znaleźć twoją ciążę, moja nie została w ogóle znaleziona ? Miałaś transfer świeży czy crio, mój lekarz nie zgodził się na transfery świeżych, w ogóle w moim przypadku, więc był druk, ciąża była uzależniona tylko od leków i zeszła po odstawieniu.

  • Truskaweczka116 Koleżanka
    Postów: 53 19

    Wysłany: 19 marca 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa100 wrote:
    Kolejna zła wiadomość....
    Byłam na usg pecherzyka brak przy becie 7350 wynik z poniedziałku.
    Mam odstawić leki i czekać na okres, jeśli nie nadejdzie w ciągu tygodnia to szpital.
    Przepraszam bardzo, że tak dopytuje ale bardzo mnie interesuje czy znaleźli ci tą ciążę i przy jakiej becie czy po prostu pękł jajowód. Na pewno masz teraz mniejsze ryzyko kolejnej pozamacicznej niż ja, chyba można nawet celowo zamknąć jajowody, żeby sie nie powtarzały i robic in vitro, ważne, że jajnik został. Mnie tylko odbijają te dlugie przerwy i obniżanie AMH. Kiepsko to u mnie wygląda.

  • Miśka41 Koleżanka
    Postów: 39 47

    Wysłany: 20 marca 2021, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ewa100 co u Ciebie? Jak się czujesz? (Przytulam mocno) @Allende jakie wieści? Kiedy transfer? :) coś pozytywnego by nam się tu przydało żeby morale podnieść :) Ja sama nadal łykam torbę leków i czekam aż się poprawi ;) Na szczęście bez szpitala na razie ale pół kliniki podobno wystraszyłam ;) U mnie jak zwykle wszystko na opak ale to norma :)

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 20 marca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka41 wrote:
    @Ewa100 co u Ciebie? Jak się czujesz? (Przytulam mocno) @Allende jakie wieści? Kiedy transfer? :) coś pozytywnego by nam się tu przydało żeby morale podnieść :) Ja sama nadal łykam torbę leków i czekam aż się poprawi ;) Na szczęście bez szpitala na razie ale pół kliniki podobno wystraszyłam ;) U mnie jak zwykle wszystko na opak ale to norma :)

    Miśka ja mam w 3 dobie 4 walczące zarodki. W poniedziałek będą mrozić, jak coś zostanie. Cieszę się i obawiam jednocześnie, bo to że dotrwały do 3 doby to jeszcze nic, w tym wieku podobno. W poniedziałek będzie dzień sądny 😘
    Ty masz jednego mrozaczka, tak? Chyba w takim przypadku gdy jest jeden, to mrożą w 3 dobie?
    A jak się czujesz? Co z tym krwiakiem i powikłaniami po punkcji? Co jest na opak?? Ściskam

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 22 marca 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Miśka ja mam w 3 dobie 4 walczące zarodki. W poniedziałek będą mrozić, jak coś zostanie. Cieszę się i obawiam jednocześnie, bo to że dotrwały do 3 doby to jeszcze nic, w tym wieku podobno. W poniedziałek będzie dzień sądny 😘
    Ty masz jednego mrozaczka, tak? Chyba w takim przypadku gdy jest jeden, to mrożą w 3 dobie?
    A jak się czujesz? Co z tym krwiakiem i powikłaniami po punkcji? Co jest na opak?? Ściskam

    czy to dzisiaj ten sądny dzień? :) masz jakieś wieści?

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 22 marca 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judysia86 wrote:
    czy to dzisiaj ten sądny dzień? :) masz jakieś wieści?


    Taak, nastąpił. Zamrożone wszystkie 4, więc szok i niedowierzanie 😍 Podobno są ładne. Nie poddałam ich badaniom genetycznym i tutaj mam zmartwienie.

  • AniaS Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 23 marca 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Taak, nastąpił. Zamrożone wszystkie 4, więc szok i niedowierzanie 😍 Podobno są ładne. Nie poddałam ich badaniom genetycznym i tutaj mam zmartwienie.

    Allende ja też nie badalam zarodków genetycznie. Stwierdziłam, że co ma być to będzie :) jestem po pierwszym nieudanym transferze i szykuję się na kolejny. Dzisiaj jadę na usg endometrium i jestem ciekawa jak to wszystko wygląda ;) Może jeszcze w tym tygodniu transfer 🙉

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 marca 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaS wrote:
    Allende ja też nie badalam zarodków genetycznie. Stwierdziłam, że co ma być to będzie :) jestem po pierwszym nieudanym transferze i szykuję się na kolejny. Dzisiaj jadę na usg endometrium i jestem ciekawa jak to wszystko wygląda ;) Może jeszcze w tym tygodniu transfer 🙉

    A daleko jesteś po 40tce? Bo ja +2. I straszą okrutnie 😣
    A transferujesz na naturalnym cyklu czy sztucznym? Trzymam kciuki tak w ogóle!

  • AniaS Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    A daleko jesteś po 40tce? Bo ja +2. I straszą okrutnie 😣
    A transferujesz na naturalnym cyklu czy sztucznym? Trzymam kciuki tak w ogóle!

    W tym roku będę miała 41 😀 ja jakoś się nie przejmuje takim straszeniem, uważam że jak ma się udać to się uda 🙂 jestem na cyklu sztucznym i dzisiaj się okazało, że będę miała transferowana 2 zarodki ale dzisiaj przyszły badania genetyczne na trombofilie i bez clexany się nie obejdzie 🙁

    Allende lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 marca 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaS wrote:
    W tym roku będę miała 41 😀 ja jakoś się nie przejmuje takim straszeniem, uważam że jak ma się udać to się uda 🙂 jestem na cyklu sztucznym i dzisiaj się okazało, że będę miała transferowana 2 zarodki ale dzisiaj przyszły badania genetyczne na trombofilie i bez clexany się nie obejdzie 🙁

    Dlaczego dwa? Ile ich jeszcze masz? 😊
    Trzymam kciuki w takim razie, dawaj znać 💪

  • AniaS Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 24 marca 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Dlaczego dwa? Ile ich jeszcze masz? 😊
    Trzymam kciuki w takim razie, dawaj znać 💪

    Mialam 6 zarodkow z 5 doby, ostatnio był podany jeden i beta nawet nie ruszyła. Teraz robiłam badania na trombofilie i tak mi badania powychodzily, że przed transferem dostanę clexane :( jeszcze nie wiadomo jak będzie z nowymi obostrzeniami bo transfer mam w Czechach więc siedzę jak na szpilkach 😀 A jak u Ciebie? Wiadomo kiedy będzie transfer??

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 25 marca 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaS wrote:
    Mialam 6 zarodkow z 5 doby, ostatnio był podany jeden i beta nawet nie ruszyła. Teraz robiłam badania na trombofilie i tak mi badania powychodzily, że przed transferem dostanę clexane :( jeszcze nie wiadomo jak będzie z nowymi obostrzeniami bo transfer mam w Czechach więc siedzę jak na szpilkach 😀 A jak u Ciebie? Wiadomo kiedy będzie transfer??

    6 zarodków z piątej doby to imponujący wynik 😍 trzymam kciuki za ten transfer w takim razie, dawaj, znać!!
    Miałaś jakieś obciążenie w rodzinie, że akurat to badanie ci zostało zrobione?

  • AniaS Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 25 marca 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    6 zarodków z piątej doby to imponujący wynik 😍 trzymam kciuki za ten transfer w takim razie, dawaj, znać!!
    Miałaś jakieś obciążenie w rodzinie, że akurat to badanie ci zostało zrobione?

    Przy pierwszym transferze nie ruszyła mi beta więc dostałam te badania do zrobienia. Dzisiaj miałam konsultacje z genetykiem i dostałam jeszcze do sprawdzenia: kwas foliowy, wit B12 i homocysteine. Mam zmienić zwykły folik na metylowany a reszta wynikow jest ok :) zobaczymy co będzie dalej :D

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ