X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Accofil - wszystko na jego temat
Odpowiedz

Accofil - wszystko na jego temat

Oceń ten wątek:
  • asq Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiry AA,

    kilka prób na menopurze, później laparo i histerosokpia - stan zapalny macicy, antybiotyki, w międzyczasie badanie do immunologa (byłam u dr Sydora) - zlecił accofil, i teraz był 2 cykl i wygląda na to, że się udało. W przyszłym tyg mam wizyt e i gin. zobaczymy co powie. W zależności jaka morfologia biorę 1/3 lub 1//4 amp dziennie. I na początku był wlew.
    Biore estrofem, luteine, heparyne, encorton - ale tu każdy ma swój przypadek, więc chyba nie ma się co tak dokładnie sugerować.

    wojaniela, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 30 listopada 2021, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, każdy przypadek jest inny. Ale dobrze poznać inne schematy postępowania. Ja miałam trzy próby z accofilem - 1/3 ampułki co trzy dni. Niestety bez efektu żadnego. Czy u Was były starania naturalne?
    A estrofem z jakiego powodu miałaś zalecony?

  • Ika Autorytet
    Postów: 608 379

    Wysłany: 30 listopada 2021, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asq wrote:
    Kiry AA,

    kilka prób na menopurze, później laparo i histerosokpia - stan zapalny macicy, antybiotyki, w międzyczasie badanie do immunologa (byłam u dr Sydora) - zlecił accofil, i teraz był 2 cykl i wygląda na to, że się udało. W przyszłym tyg mam wizyt e i gin. zobaczymy co powie. W zależności jaka morfologia biorę 1/3 lub 1//4 amp dziennie. I na początku był wlew.
    Biore estrofem, luteine, heparyne, encorton - ale tu każdy ma swój przypadek, więc chyba nie ma się co tak dokładnie sugerować.

    A możesz mi powiedzieć jak robisz zastrzyk? Rano? Bo doktor napisał ze morfologia 24h po zastrzyku. I raz w tygodniu. Czyli jak w piatek zacznę accofil to dopiero w kolejny piatek morfologia?

    Od 2017 starania o 2 dziecko
    2x ciąża pozamaciczna,
    Brak jajowodów
    6xhisteroskopia
    Zespół Ashermana
    Hashimoto
    08.2019 I IVF -4 transfery-nieudane
    07.2020 II IVF-4 transfery-nieudane
    07.2021 III IVF
    08.2021 - cb
    09.2021- cb
    12.2021 😔
    02.2022 😔
    04.2022 transfer blastki 4.1.1
    8dpt - beta 55,1
    9dpt - beta 106,3
    12dpt - beta 528,0
    14dpt- beta 1132,0
    18dpt - beta 5071,0 prog 37
    23dpt- beta 19450, prog 36
    27dpt - serduszko ❤
    16.05 - usg - 8w3d 1,9 cm 170 fhr 😍
    🙏
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika wrote:
    Chyba już gratulowałam ciąży, ale gratuluję raz jeszcze 🙂🙂 już niewiele zostalo 🙂 dzieki że że cały czas udzielasz
    Dzięki za gratulacje🙂. Staram się czuwać, bo... sama chciałam w najgorszych momentach trafić na takie forum, gdzie jest tyle wsparcia (merytorycznego też).
    Z kolei bardzo współczuję Tobie - 11 transfer to naprawdę dużo. Nie wiem, jak Ty się jeszcze trzymasz, ani skąd Twój partner/mąż czerpie siły do wspierania Ciebie. Mogę tylko trzymać kciuki, że tym razem się uda.

    Myślę, że próba zmiany podejścia może pomóc. Nawet jeśli to "tylko" zmiana psychiczna, "tylko" nadzieja na lepsze. Trzymaj się!

  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Cześć dziewczyny, dzisiaj ustaliłam z lekarzem, że włączymy accofil do drugiego kriotransferu. Do tego też mam encorton. Piszecie o accofil do podania w formie zastrzyku, a wcześniej czytałam o kroplówkach -czy coś pomieszałam? Mam go dostać trzy razy. Z tego co zrozumiałam to przed transferem, w dniu transferu i po. Nie ukrywam, że wiąże z nim duże nadzieje zwłaszcza, że nasz zarodek to blastka 2aa. Czy po accofilu rutynowo powinno się zrobić morfologie?
    Czy możesz mi powiedzieć jak dokładnie miałaś podany acofiil - ile dni przed transferem i ile po?

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Przychodzę do Was bo mam zagwozdkę... z zaleceń dr Paśnika, od 4dnia po owu mam brać accofil. W poniedziałek mieliśmy iui, a od wczoraj leżę chora w łóżku. Rozłożyła mnie grypa. Pytanie: czy jest sens brania accofilu i robienia morfologii? Mam mętlik w głowie 🙄

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • asq Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Tak, każdy przypadek jest inny. Ale dobrze poznać inne schematy postępowania. Ja miałam trzy próby z accofilem - 1/3 ampułki co trzy dni. Niestety bez efektu żadnego. Czy u Was były starania naturalne?
    A estrofem z jakiego powodu miałaś zalecony?
    estrofem 2mg biorę bo mam zaburzenia hormonlane - zaburzenia przysadki
    starania po wywolanej owulacji naturalne - lekarka nam mówi, że inseminacja bardzo niewiele zwiększa szanse, że rzekomo bez sensu to robić.
    In vitro narazie odłożyliśmy, bo 1 ciążą była 4 lata temu bez accofilu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2021, 19:44

    wojaniela lubi tę wiadomość

  • asq Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika wrote:
    A możesz mi powiedzieć jak robisz zastrzyk? Rano? Bo doktor napisał ze morfologia 24h po zastrzyku. I raz w tygodniu. Czyli jak w piatek zacznę accofil to dopiero w kolejny piatek morfologia?

    co 3 dni robię morfologię. zastrzyk mi dr zaleciła wieczorem, jak by były skutki uboczne, żeby je awaryjnie przespać

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asq wrote:
    estrofem 2mg biorę bo mam zaburzenia hormonlane - zaburzenia przysadki
    starania po wywolanej owulacji naturalne - lekarka nam mówi, że inseminacja bardzo niewiele zwiększa szanse, że rzekomo bez sensu to robić.
    In vitro narazie odłożyliśmy, bo 1 ciążą była 4 lata temu bez accofilu.

    Dziękuję za odpowiedź! Czy zaburzenia przysadki miałaś zdiagnozowane na podstawie wyników badań krwi? Pytam, bo u mnie pojawiają się plamienie po miesiączce i po owulacji. Raz dostałam na to estrogeny (taki do wycierania w rękę), ale po zastosowaniu plamienia sie nasiliły (wtedy akurat było to już po owulacji), więc odstawiłam. Zastanawiam się, czy może powinnam je brać w jakimś innym schemacie, żeby wyeliminować plamienia. Innych źródeł nie stwierdzono. Miałam badany estradiol w różnych momentach cyklu i wynik nie zawsze był zadowalający.

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 01:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MayMasza wrote:
    (...) Rozłożyła mnie grypa. Pytanie: czy jest sens brania accofilu i robienia morfologii? Mam mętlik w głowie 🙄
    Ale zaczęłaś brać accofil i dorwała Cię grypa czy na odwrót - grypa Cię dorwała i zastanawiasz się nad zaczęciem accofilu? Bo wiesz, skutkiem ubocznym u wielu dziewczyn są właśnie objawy grypopodobne i bóle krzyża.
    Ja bym accofil wzięła tak czy siak - może zwiększy szanse na ciąże, tak jak i ewentualne przeziębienie (mówi się, że jak organizm walczy z przeziębieniem to nie zwalczy zarodka...).

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 02:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asq wrote:
    starania po wywolanej owulacji naturalne - lekarka nam mówi, że inseminacja bardzo niewiele zwiększa szanse, że rzekomo bez sensu to robić.
    Bo inseminacja znacznie zwiększa szanse tylko w szczególnych przypadkach (bardziej mechanicznych przeszkód w staraniach). Także brawa dla lekarki, że nie próbuje naciągnąć na inseminację. Chociaż czasem, do refundacji in vitro i tak trzeba jedną zrobić.

  • MadleineM Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oddam za przysłowiową czekoladę albo lepiej słoiczek warzywek dla malucha zastrzyk Gonapeptyl Daily (mam ich łącznie 5 sztuk) data ważnosci 02/2022. Leżą w lodówce, byly transportowane też w lodówce przenośnej po zakupie. Troche o nich zapomniałam a może któraś skorzysta akurat ma mając potrzebe w tym terminie :) odbiór osobisty Poznań

  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Ale zaczęłaś brać accofil i dorwała Cię grypa czy na odwrót - grypa Cię dorwała i zastanawiasz się nad zaczęciem accofilu? Bo wiesz, skutkiem ubocznym u wielu dziewczyn są właśnie objawy grypopodobne i bóle krzyża.
    Ja bym accofil wzięła tak czy siak - może zwiększy szanse na ciąże, tak jak i ewentualne przeziębienie (mówi się, że jak organizm walczy z przeziębieniem to nie zwalczy zarodka...).

    No właśnie odwrotnie ;p W poniedziałek była IUI, we wtorek rozłożyło mnie przeziębienie, a od piątku mam brać accofil. Na szczęście lekarz odpisał tak, jak mówisz - brać accofil wg zaleceń. Mam tylko nadzieję, że to nie covid ;/ Dziękuje Ci za potwierdzenie :) <3

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 763 631

    Wysłany: 9 grudnia 2021, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dostałam zalecenie accofil co dwa dni pół ampułki.
    Jestem po 3 zastrzyku i jest co raz gorzej jeśli chodzi o skutki uboczne.
    Tak ogromnego bólu głowy jeszcze nie miałam.
    Można przy tych zastrzykach wziąść apap, paracetamol?
    Bo ja w pracy nie wytrzymam.

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
  • asq Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 9 grudnia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Dziękuję za odpowiedź! Czy zaburzenia przysadki miałaś zdiagnozowane na podstawie wyników badań krwi? Pytam, bo u mnie pojawiają się plamienie po miesiączce i po owulacji. Raz dostałam na to estrogeny (taki do wycierania w rękę), ale po zastosowaniu plamienia sie nasiliły (wtedy akurat było to już po owulacji), więc odstawiłam. Zastanawiam się, czy może powinnam je brać w jakimś innym schemacie, żeby wyeliminować plamienia. Innych źródeł nie stwierdzono. Miałam badany estradiol w różnych momentach cyklu i wynik nie zawsze był zadowalający.
    zaburzenia miałam zdiagnozowane już dawno, i rezonans i pobyt w szpitalu, u mnie cała gospodarka hormonalna szwankowła, stąd musiałam mieć wywoływaną owulację. We wtorek byłam na wizycie - pęcherzyk jest zagnieżdzony, wszytsko na ten moment rozwija się prawidłowo ;)

  • asq Koleżanka
    Postów: 38 14

    Wysłany: 9 grudnia 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulla91 wrote:
    Dziewczyny dostałam zalecenie accofil co dwa dni pół ampułki.
    Jestem po 3 zastrzyku i jest co raz gorzej jeśli chodzi o skutki uboczne.
    Tak ogromnego bólu głowy jeszcze nie miałam.
    Można przy tych zastrzykach wziąść apap, paracetamol?
    Bo ja w pracy nie wytrzymam.
    nie wiem czy można przy accofilu brac leki przeciwóbolwe ale olejek miętowy zawsze trochę pomoże - wystarczy wetrzeć w skronie lub olejek z rokitnika

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 11 grudnia 2021, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asq wrote:
    zaburzenia miałam zdiagnozowane już dawno, i rezonans i pobyt w szpitalu, u mnie cała gospodarka hormonalna szwankowła, stąd musiałam mieć wywoływaną owulację. We wtorek byłam na wizycie - pęcherzyk jest zagnieżdzony, wszytsko na ten moment rozwija się prawidłowo ;)
    Świetna wiadomość! Zdrowo rośnijcie!

    Dziękuję za info na temat zaburzeń przysadki. U mnie też hormony rozjechane 😟 wszystko nie tak

  • madzia28 Autorytet
    Postów: 743 982

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka wrote:
    Pozostały mi dwa opakowania accofilu ważne do 2023r. Proszę o kontakt na priv

    Czy nadal aktualne? Zaprosiłam do przyjaciółek

    07.09.2022 3320g i 57 cm cudu ♥️

    age.png

    01.2021 9tc 👼
    04.2021 6tc 👼
  • madzia28 Autorytet
    Postów: 743 982

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Accofiil pomógł którejś z was na wysokie komórki nk ? Brałam encorton i pani dexamethason a jednak komórki nk pozostały na poziomie 21%. Teraz czas na wlewy z intralipidu i chciałabym wyprosić lekarza o Accofil ... jestem po dwóch poronieniach, puste jajo i biochemiczna

    07.09.2022 3320g i 57 cm cudu ♥️

    age.png

    01.2021 9tc 👼
    04.2021 6tc 👼
  • anulla91 Autorytet
    Postów: 763 631

    Wysłany: 13 grudnia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny :)) Po jakim czasie stosowania accofilu odpuściły skutki uboczne?
    ja wziełam wczoraj 4 zastrzyk i dalej bardzo silne bóle głowy to najgorszy skutek uboczny jaki miałam i dalej mam...

    Anulaa
    Wiek 31 lat
    05.2022 - początek stymulacji in vitro
    06.2022 - punkcja
    1 zarodek
    08.2022 - transfer
    beta 7dpo - 46,5
    beta 9dpo 125
    13.04.2023 Kaja 💕
    9d2ce3d20b.png[/ur
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ