X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Accofil - wszystko na jego temat
Odpowiedz

Accofil - wszystko na jego temat

Oceń ten wątek:
  • Mini1234 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 kwietnia, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja wczoraj dostałam właśnie accofil i trochę się obawiam tych zastrzyków. Jestem w 8tyg ciąży i dostałam dawkę 1/2 co 3 dni.
    Mam badania kir bx i lekarz właśnie zalecił zastrzyki.
    Pierwszą ciążę poroniłam i teraz zaszłam po 2 latach starań w następną, badań dużo porobionych i powychodzilo parę rzeczy ale maleństwo przy leczeniu dotychczasowym ładnie rośnie ;)
    I te zastrzyki mnie teraz trochę przeraziły. Mam je brać przez ok 2 tyg.

  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 804 704

    Wysłany: 17 kwietnia, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mini1234 wrote:
    Hej. Ja wczoraj dostałam właśnie accofil i trochę się obawiam tych zastrzyków. Jestem w 8tyg ciąży i dostałam dawkę 1/2 co 3 dni.
    Mam badania kir bx i lekarz właśnie zalecił zastrzyki.
    Pierwszą ciążę poroniłam i teraz zaszłam po 2 latach starań w następną, badań dużo porobionych i powychodzilo parę rzeczy ale maleństwo przy leczeniu dotychczasowym ładnie rośnie ;)
    I te zastrzyki mnie teraz trochę przeraziły. Mam je brać przez ok 2 tyg.
    Całkiem późno masz wdrożony Accofil, 2 tyg zleci szybciutko :) też jestem w 8tyg a przy zwiększeniu dawek zużyłam już całe op 7amp 🙈 zastrzyki to nic strasznego. Insulinowki mają malutką igłę ☺️
    Jeśli można wiedzieć, skąd decyzja na tym etapie o wdrożeniu leku ?☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia, 17:29

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59


    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Mini1234 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 kwietnia, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz kazał zrobić badania kir parę dni temu przyszły wyniki i dopiero wczoraj była wizyta dlatego też tak późno jest takie zalecenie.
    Same zastrzyki mnie nie przerażają tylko zawsze mnie zwalają skutki uboczne jak się oczytam to już mnie zawsze wszystko boli.. :/

  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 804 704

    Wysłany: 18 kwietnia, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od organizmu. Ja np robię zastrzyk na wieczór i przez kilka tyg nie miałam żadnych objawów pomimo dodatkowych dawek i przejścia z 1/2 na 2/3. Tylko po ostatnim zastrzyku obudziłam się nad ranem i odczuwalam ból pleców. Jak wstawałam to już było ok :)

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59


    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Eve83 Ekspertka
    Postów: 150 132

    Wysłany: 26 kwietnia, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, korzystałyście ze strony receptomat, aby otrzymać receptę na accofil? Mam kartę wizyty od immunologa i zalecenia z dokładnym dawkowaniem. Natomiast recepty nie otrzymałam. Wizytę u ginekologa mam za ok. 2 tygodnie. Zastanawiam się jak jest z uzyskaniem recepty przez internet?

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1003 1534

    Wysłany: 27 kwietnia, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    To zależy od organizmu. Ja np robię zastrzyk na wieczór i przez kilka tyg nie miałam żadnych objawów pomimo dodatkowych dawek i przejścia z 1/2 na 2/3. Tylko po ostatnim zastrzyku obudziłam się nad ranem i odczuwalam ból pleców. Jak wstawałam to już było ok :)
    A czemu przeszłaś na wyższe dawkowanie? Lekarz na podstawie wyniku morfologii zdecydował?

    💔 Puste jajo płodowe po PGT-A + PGT-M
    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42%
    🔴 KIR AA, brak 5 implantacyjnych
    🔴 Cytokiny
    🔴 Morfologia plemników 0-1%
    🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    18.01.2023 - punkcja 🐔🥚
    🐣 16 pobrano, 13 dojrzałych -> 11 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ --> czekamy na wyniki PGT-M + PGT-A
    ❄️❄️❄️ zdrowe 🧬

    10.05.2023 transfer (estrofem, cyclogest, agolutin, clexane)
    7 dpt beta 36 -> 13 dpt beta 287,4 -> 15 dpt beta 529 -> 21 dpt beta 1569 😔-> jest malutki pęcherzyk ciążowy w macicy
    29 dpt brak zarodka w pęcherzyku 💔

    🍀 24.04.2024 transfer 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, acard, cyclogest, agolutin)
    4dpt ⏸
    6dpt beta 44,5; progesteron 27
‹‹ 72 73 74 75 76
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ