X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Accofil - wszystko na jego temat
Odpowiedz

Accofil - wszystko na jego temat

Oceń ten wątek:
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2118 1852

    Wysłany: 19 czerwca, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olska wrote:
    I jeszcze pytanie, co myślicie o braniu accofilu „w razie w”? Mam wynik allo mlr na granicy, lekarz powiedział że accofil „do rozważenia” ale mam powtórzyć badanie. Tylko transfer będzie zanim będę miała okazję powtórzyć allo i zastanawiam się, oprócz skutków ubocznych leku dla mnie, czy brać zastrzyk nawet jakby się okazało potem że nie było wskazań? Czy coś może w transferze pójść nie tak przez accofil?
    Ja miałam accofil po wyniku Kir, gdzie wyszło brak kilku, w tym chyba dwa ważne dla implantacji. Allo w ogóle nie badałam.

    '81, 09.2021 początek starań invitro,
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    Procedura 2: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok. 2000 gram
    35+6: ok. 2600 gram
    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1312 2041

    Wysłany: 19 czerwca, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Miała któraś z Was wlew domaciczny w staraniach naturalnych? Czy wlew jest skuteczniejszy od zastrzyków? W lipcu mam konsultację z immunologiem, gin proponuje wlew i później zastrzyki po całej ampułce, trochę się obawiam.
    Ja od immunologa mam śmieszną dawkę 1/5 ampułki codziennie, bo podobno są wtedy mniejsze skutki uboczne. I faktycznie u mnie się sprawdziło, bo nie mam żadnych a biorę już 2 miesiące. Z tego co nieraz widziałam komentarze dziewczyn, to im większa dawka tym ryzyko tych skutków wyższe. Zapytaj może ginekologa żeby jakoś to podzielić. Fakt, że jest wtedy więcej zastrzyków, ale to chwila moment a skutki uboczne potrafią być nieprzyjemne

    Frajda lubi tę wiadomość

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo 🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 -> prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98 gram malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️
    ⏳ 24.10 III USG prenatalne

    preg.png
  • Delulu Autorytet
    Postów: 277 236

    Wysłany: 19 czerwca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Accofil na KIRy, pomaga w implantacji przy okazji wspiera tworzenie się łożyska. Ostatnio na wizycie u immuno dowiedziałam się, że to co jest w accofilu to jest również naturalnie u nas w organizmie w macicy oraz w nasieniu. Tylko accofil to po prostu duża dawka. Lekarze też nie przepisują jakiś kosmicznych dawek i też trzeba badać regularnie poziom leukocytow i neutrofili. Brałam dość długo, bo do 1 nieudanego transferu i po udanym do 12 tc. Po odstawieniu wszystko w wynikach krwi wraca do normy bardzo szybko.
    Też się naczytałam o skutkach ubocznych. Każdy musi rozważyć sam te kwestie. Ja zaufałam lekarzowi i chciałam mieć poczucie, że robię wszystko co tylko można, żeby zwiększyć szanse. 😉

    Frajda, Nowa na forum lubią tę wiadomość

    💕 Starania od 06.2021 💕
    👰29 lat
    AMH ok. 5 ✅
    TSH ❌ (letrox) prolaktyna❌(dostinex)
    Supelementy: wit.D, kwas foliowy, magnez, DHA
    🤵32 lata, obniżone parametry nasienia ❌

    Kariotypy OK ✅
    Laparoskopia: drożne jajowody ✅ usunięcie ognisk endometriozy ✅
    3 nieudane IUI ❌
    Histeroskopia + CD138 (stan zapalny przeleczony antybiotykiem) ✅
    Immunologia: KIR bx (brak kilku odpowiadających za implantację) ❌ cytokiny bez tragedii
    Allo Mlr ✅ cross match ✅ p/c. p. plemnikowe ✅
    Zalecenia: encorton + prograf + zastrzyki accofil
    10.2023 punkcja: 24 dojrzałe 🥚(6 zamrożono), 3 ❄️❄️❄️ (5BB, 5BA, 4BC - zdegradował)
    01. 2024 FET 5BB - nieudany
    02.2024 FET 5BA
    8 dpt beta 128 🥹
    10 dpt beta 236 🍀tsh 3,85
    12 dpt beta 615 🍀
    14 dpt beta 1724 🍀 tsh 1,87
    23 dpt CRL 2,4mm i jest 💓

    preg.png
  • Olska Ekspertka
    Postów: 126 50

    Wysłany: 20 czerwca, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź, u mnie wynik allo mlr 35% co według lekarza może sugerować że zapłodnienia były, ale może być problem z implantacją i dlatego accofil…

  • Frajda Ekspertka
    Postów: 141 258

    Wysłany: 20 czerwca, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Ja od immunologa mam śmieszną dawkę 1/5 ampułki codziennie, bo podobno są wtedy mniejsze skutki uboczne. I faktycznie u mnie się sprawdziło, bo nie mam żadnych a biorę już 2 miesiące. Z tego co nieraz widziałam komentarze dziewczyn, to im większa dawka tym ryzyko tych skutków wyższe. Zapytaj może ginekologa żeby jakoś to podzielić. Fakt, że jest wtedy więcej zastrzyków, ale to chwila moment a skutki uboczne potrafią być nieprzyjemne

    Dziękuję za odpowiedź :) No wydaje mi się, że z grubej rury chce gin polecieć od razu, jestem ciekawa co immuno na to. Mam nadzieję, że ogólnie da zielone światło na Accofil. Z tego co czytam docent ostrożnie dawkuje ten lek. Z jednej strony się cieszę, że mam gina, który zrobi wlew, a z drugiej trochę się boję, bo proponuje spore dawki. Na pewno przedstawię mu opinię immuno po konsultacji i albo zostaniemy przy jego pomyśle albo będziemy modyfikować, to dzielenie dawek też chyba byłoby spoko.

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • Olska Ekspertka
    Postów: 126 50

    Wysłany: 20 czerwca, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przeczytałam ponad 50 😅 stron tego wątku i dalej nie rozumiem czemu dostałam w zaleceniach Accofil, tylko dlatego że allo mlr prawie 35%, a Kiry ok+bx… Co myślicie? 🙈

  • thestorm Autorytet
    Postów: 284 174

    Wysłany: 20 czerwca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olska wrote:
    Dziewczyny przeczytałam ponad 50 😅 stron tego wątku i dalej nie rozumiem czemu dostałam w zaleceniach Accofil, tylko dlatego że allo mlr prawie 35%, a Kiry ok+bx… Co myślicie? 🙈

    Też mam kir bx i Docent Pasnik powiedział że niczego mi nie brakuje w tym zakresie. A w ciąże zaszłam właśnie w cyklu z accofilem. Czy akurat on pomógł? Nie wiem. 🤷‍♀️ Jeśli jest jakaś opcja że jest u Ciebie z implantacją, wczesną ochroną zarodka to na Twoim miejscu bym spróbowała. Może akurat pomoże. Ja nie miałam po nim żadnych skutków ubocznych. Bardzo dobrze się czułam. Każdy przypadek jest inny i nie wszystko możemy wytłumaczyć wynikami badań 🤷‍♀️.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 21:45

    Olska lubi tę wiadomość

    96’ 👫 kryptozoospermia, adenomioza, PCOS, niedoczynność tarczycy, brak prawego jajowodu, cienkie endometrium, Allo mlr 0%.

    11.2021 ICSI- 12❄️
    (1 poronienie 8t, 1 ciąża pozamaciczna, 1 ciąża biochemiczna)

    2024
    Immunosupresja- Azathioprine i Encorton
    Sztuczna menopauza- Diphereline

    IX transfer 3BA (+AH, accofil, intralipid) ❤️🍀
    I Prenatalne- niskie ryzyka, Nifty ok 🩵🩵🩵


    preg.png
  • Olska Ekspertka
    Postów: 126 50

    Wysłany: 21 czerwca, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    thestorm wrote:
    Też mam kir bx i Docent Pasnik powiedział że niczego mi nie brakuje w tym zakresie. A w ciąże zaszłam właśnie w cyklu z accofilem. Czy akurat on pomógł? Nie wiem. 🤷‍♀️ Jeśli jest jakaś opcja że jest u Ciebie z implantacją, wczesną ochroną zarodka to na Twoim miejscu bym spróbowała. Może akurat pomoże. Ja nie miałam po nim żadnych skutków ubocznych. Bardzo dobrze się czułam. Każdy przypadek jest inny i nie wszystko możemy wytłumaczyć wynikami badań 🤷‍♀️.

    Dziękuję za opinie, masz rację 🙂

  • Eve83 Ekspertka
    Postów: 222 198

    Wysłany: 23 czerwca, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca, 20:06

  • WesołaŻyrafka Przyjaciółka
    Postów: 73 21

    Wysłany: 2 lipca, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, do którego tygodnia ciąży brałyście accofil?

  • Delulu Autorytet
    Postów: 277 236

    Wysłany: 2 lipca, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WesołaŻyrafka wrote:
    Dziewczyny, do którego tygodnia ciąży brałyście accofil?

    Do 12 tygodnia.

    💕 Starania od 06.2021 💕
    👰29 lat
    AMH ok. 5 ✅
    TSH ❌ (letrox) prolaktyna❌(dostinex)
    Supelementy: wit.D, kwas foliowy, magnez, DHA
    🤵32 lata, obniżone parametry nasienia ❌

    Kariotypy OK ✅
    Laparoskopia: drożne jajowody ✅ usunięcie ognisk endometriozy ✅
    3 nieudane IUI ❌
    Histeroskopia + CD138 (stan zapalny przeleczony antybiotykiem) ✅
    Immunologia: KIR bx (brak kilku odpowiadających za implantację) ❌ cytokiny bez tragedii
    Allo Mlr ✅ cross match ✅ p/c. p. plemnikowe ✅
    Zalecenia: encorton + prograf + zastrzyki accofil
    10.2023 punkcja: 24 dojrzałe 🥚(6 zamrożono), 3 ❄️❄️❄️ (5BB, 5BA, 4BC - zdegradował)
    01. 2024 FET 5BB - nieudany
    02.2024 FET 5BA
    8 dpt beta 128 🥹
    10 dpt beta 236 🍀tsh 3,85
    12 dpt beta 615 🍀
    14 dpt beta 1724 🍀 tsh 1,87
    23 dpt CRL 2,4mm i jest 💓

    preg.png
  • WesołaŻyrafka Przyjaciółka
    Postów: 73 21

    Wysłany: 2 lipca, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delulu wrote:
    Do 12 tygodnia.
    Docent P. Tak zalecił? Mi napisał żeby w 9tc odstawić a jak czytam forum to większość jednak później odstawia accofil.

  • Martulek Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 3 lipca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Mnie się udało umówić na wizytę do dr Litmanowicz z tej samej kliniki co dr Paśnik, do którego już nie było szans się dopchać. Potwierdził mi po konsultacji wszystkich wyników badań, które zrobiłam do tej pory, że tylko Accofil pomoże mi zajść w ciążę, że taka moja uroda i naturalnie nie ma szans. Z jednej strony smutno, ale z drugiej dobrze wiedzieć, dlaczego przez tyle lat nic się nie udawało. Muszę porobić jeszcze dodatkowe zabiegi i badania przed kolejnym podejściem. I myślę, że w połowie maja będę startować. Pewnie odezwę się jeszcze tu, bo będę mieć na pewno wątpliwości co do aplikacji leku, itd. Póki o trzymam kciuki za inne staraczki. 🙂🤞
    Hej, przy allo 0 miałaś szczepienia czy udało się bez ?:)

    2 inseminacje nieudane
    Polna Poznań:
    2 punkcje
    Kwiecień 2023 FET ( encorton) nieudany
    Listopad 2023 FET udany ( encorton, Accofil) - poronienie chybione 7tc Aniołek 💔
    2024 Dalsza diagnostyka immunologiczna i powrót, mamy 2 śnieżynki ❄️❄️
    Czerwiec 2024 FET udany ( Atosiban, Glucophage, Encorton, Accofil, clexane, immunopresja).
    Beta 107 500 😍
    8w3d ❤️🙏
  • Martulek Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 3 lipca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle laski czy wam się udało utrzymać ciaze przy allo 0?🙏 Czytałam że w wielu przypadkach allo 0 nie było problemem. Może któraś z was ma pozytywną historie :)

    2 inseminacje nieudane
    Polna Poznań:
    2 punkcje
    Kwiecień 2023 FET ( encorton) nieudany
    Listopad 2023 FET udany ( encorton, Accofil) - poronienie chybione 7tc Aniołek 💔
    2024 Dalsza diagnostyka immunologiczna i powrót, mamy 2 śnieżynki ❄️❄️
    Czerwiec 2024 FET udany ( Atosiban, Glucophage, Encorton, Accofil, clexane, immunopresja).
    Beta 107 500 😍
    8w3d ❤️🙏
  • Delulu Autorytet
    Postów: 277 236

    Wysłany: 3 lipca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WesołaŻyrafka wrote:
    Docent P. Tak zalecił? Mi napisał żeby w 9tc odstawić a jak czytam forum to większość jednak później odstawia accofil.

    Ja jestem pod opieką dr S.

    💕 Starania od 06.2021 💕
    👰29 lat
    AMH ok. 5 ✅
    TSH ❌ (letrox) prolaktyna❌(dostinex)
    Supelementy: wit.D, kwas foliowy, magnez, DHA
    🤵32 lata, obniżone parametry nasienia ❌

    Kariotypy OK ✅
    Laparoskopia: drożne jajowody ✅ usunięcie ognisk endometriozy ✅
    3 nieudane IUI ❌
    Histeroskopia + CD138 (stan zapalny przeleczony antybiotykiem) ✅
    Immunologia: KIR bx (brak kilku odpowiadających za implantację) ❌ cytokiny bez tragedii
    Allo Mlr ✅ cross match ✅ p/c. p. plemnikowe ✅
    Zalecenia: encorton + prograf + zastrzyki accofil
    10.2023 punkcja: 24 dojrzałe 🥚(6 zamrożono), 3 ❄️❄️❄️ (5BB, 5BA, 4BC - zdegradował)
    01. 2024 FET 5BB - nieudany
    02.2024 FET 5BA
    8 dpt beta 128 🥹
    10 dpt beta 236 🍀tsh 3,85
    12 dpt beta 615 🍀
    14 dpt beta 1724 🍀 tsh 1,87
    23 dpt CRL 2,4mm i jest 💓

    preg.png
  • YUPI Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 3 lipca, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martulek wrote:
    W ogóle laski czy wam się udało utrzymać ciaze przy allo 0?🙏 Czytałam że w wielu przypadkach allo 0 nie było problemem. Może któraś z was ma pozytywną historie :)
    My przy allo 0 utrzymalismy ciaze. Podobno przy allo 0 zazwyczaj NK i test cba źle wychodzi (u nas sie potwierdzilo).

    Ps czy na darmowym koncie mozna wysylac prywatne wiadomosci?

  • Martulek Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 3 lipca, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia 🙈

    2 inseminacje nieudane
    Polna Poznań:
    2 punkcje
    Kwiecień 2023 FET ( encorton) nieudany
    Listopad 2023 FET udany ( encorton, Accofil) - poronienie chybione 7tc Aniołek 💔
    2024 Dalsza diagnostyka immunologiczna i powrót, mamy 2 śnieżynki ❄️❄️
    Czerwiec 2024 FET udany ( Atosiban, Glucophage, Encorton, Accofil, clexane, immunopresja).
    Beta 107 500 😍
    8w3d ❤️🙏
  • Olska Ekspertka
    Postów: 126 50

    Wysłany: 5 lipca, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam according 4/5 dni przed transferem. Macie jakieś info czy lepiej brać wcześniej/pozniej prze transferem, czy ten jeden dzień nie robi różnicy?

  • Norisowa Ekspertka
    Postów: 172 123

    Wysłany: 5 lipca, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olska wrote:
    Hej, mam according 4/5 dni przed transferem. Macie jakieś info czy lepiej brać wcześniej/pozniej prze transferem, czy ten jeden dzień nie robi różnicy?
    Hej, ja miałam zlecone od owulacji (potwierdzonej) czyli 5dni przed transferem po 1/2amp.co 2 dzień - czyli jak większość tutaj

    Olska lubi tę wiadomość

  • Olska Ekspertka
    Postów: 126 50

    Wysłany: 5 lipca, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norisowa wrote:
    Hej, ja miałam zlecone od owulacji (potwierdzonej) czyli 5dni przed transferem po 1/2amp.co 2 dzień - czyli jak większość tutaj
    Oki. Dzięki 🙂 ja mam troszkę inaczej bo cała ampułka 4/5 dni przed transferem i się właśnie zastanawiałam czy lepiej 4, czy 5 czy juz za bardzo kombinuje 🙈

‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ