X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Adenomioza a transfer
Odpowiedz

Adenomioza a transfer

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,

    zapewne temat adenomiozy już się na forum pojawił, natomiast nie znalazłam żadnych 'świeżych' historii związanych z tą chorobą.

    Potrzebuje pozytywnych wibracji, jestem świeżo po histeroskopii z laparoskopią. Powoli dochodzę do siebie. Wykryto u mnie endometrioze I stopnia i jeden niedrożny jajowód. Dodatkowo Pani doktor z obrazu USG wywnioskowała , że moja macica ma takie zmiany, które mogłyby świadczyć o adenomiozie. 🙄 Szczerze powiem, że trochę mnie to załamało, jestem po 3 nieudanych transferach, gdzie beta nigdy nie była pozytywna.

    Zaczęłam troszkę czytać na temat tego dziadostwa, nie jest dużo informacji na ten temat, o endometriozie wiadomo zdecydowanie więcej. Wyczytałam, że choroba bardzo umniejsza szanse na powodzenie transferu, donoszenie ciąży.

    Opowiedźcie proszę o swoich doświadczeniach z tą chorobą, o Waszych transferach, czy były one zabezpieczone dodatkowo jakimiś lekami, jaką taktykę mieli Wasi lekarze. Będę ogromnie wdzięczna! ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2022, 20:18

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam podejrzenie adenomiozy i endometriozę I stopnia. Właściwie żadnego zalecenia nie dostałam na adenomioze. Lekarz od endo mówił, że można próbować ja usuwać jak jest punktowa. U mnie jest rozlana i nie ma takiej możliwości. Od immunologa dowiedziałam się, że nie powinno robić się wlewu z accofilu, bo wpływa na rozrost endometrium, więc i powiększenie adenomiozy.

    Chętnie dowiem się o innych zaleceniach w kontekście adenomiozy.

  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Też mam podejrzenie adenomiozy i endometriozę I stopnia. Właściwie żadnego zalecenia nie dostałam na adenomioze. Lekarz od endo mówił, że można próbować ja usuwać jak jest punktowa. U mnie jest rozlana i nie ma takiej możliwości. Od immunologa dowiedziałam się, że nie powinno robić się wlewu z accofilu, bo wpływa na rozrost endometrium, więc i powiększenie adenomiozy.

    Chętnie dowiem się o innych zaleceniach w kontekście adenomiozy.


    Witaj, dziękuję za odpowiedź.

    Jesteś w trakcie procedury in vitro? Ja tak naprawdę jestem jeszcze przed rozmową z lekarzem prowadzącym naszą procedurę. Ciekawi mnie czy ten brak zagnieżdżenia i beta 0 to wina właśnie adenomiozy 🤦‍♀️ brak mi już sił, chcąc jeszcze bardziej pogłębić diagnostykę, w przyszłym tygodniu wykonuje badania immunologiczne, zapewne i tam coś wyjdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2022, 15:57

  • Mrs_dz0ana Autorytet
    Postów: 1101 2283

    Wysłany: 9 marca 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Też mam zdiagnozowaną adenomiozę w szyjce i trzonie macicy. Doktor powiedział mi jedynie, że może ona utrudniać implantacje dlatego też myślę, że przy transferze zdecydujemy się na jakiegoś wspomagacza typu Embrogule. Póki co jeszcze jesteśmy przed stymulacją bo czekamy na wszystkie wyniki badań

    age.png
    💃89' AMH 3, Niedrożne jajowody, Adenomioza, MTHFR, Polipy , KIR AA bez DS, Oboje HLA C1/C2, Allo 31%
    🕺 91' Ruch 24%, morfo 1%, DFI 21%, HBA 60%, Poli. apal IGF2, inwersja chrom. 9
    🧐Długi: marvelon, diostinex, gonalpeptyl, gonal, menopur + masa supli -> 19🥚
    10x❄️: 4x4.1.1, 2x5.1.1, 2x6.1.1, 4.1.2, 3.1.2; PGT-A: 3x zdrowe❄️: 2x5.1.1, 4.1.1
    🍍Sztuczny: Estrofem, Vagifem, Aspirin, Metypred, Accofil, Neoparin, Prolutex, Cyclogest, Crinone -> FET 5.1.1 (Embryoglue + Atosiban)🍀
    5 dpt: beta 35; 8 dpt: beta 186, 12 dpt: beta 832; 14 dpt: GS 6mm; 24 dpt: ASP 110; 8+4: CRL 2cm, ASP 175; 10+1: CRL 3,13cm, ASP 175, 37g; 11+3: CRL 4,66cm, ASP 172, 51g; 14+3: CRL 8,7cm, 95g KSIĘŻNICZKI 🥰; 17+2: 201g 23+1: 605g; 27+0 1,05kg; 31+0 1,80kg DO KOCHANIA ❤️
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 9 marca 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam adenomioze. 3 nieudane transfery beta 0. Z tego co rozmawiałam z lekarzem i czytałam publikacje to adenomioza bardzo obniża szanse w niektórych artykułach wskazane było że szanse spadają o 50 %. Jeśli chodzi o leki które zwiększały by szanse powodzenia przy adenomiozie to nie słyszałam o takich. W klinikach proponują próby do skutku a może się uda... Tylko skąd na to brać siły i pieniądze?

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Mrs_dz0ana Autorytet
    Postów: 1101 2283

    Wysłany: 10 marca 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałaś zastosowane jakieś leki albo wspomagacze do implantacji przy transferach względem tej adenomiozy?

    age.png
    💃89' AMH 3, Niedrożne jajowody, Adenomioza, MTHFR, Polipy , KIR AA bez DS, Oboje HLA C1/C2, Allo 31%
    🕺 91' Ruch 24%, morfo 1%, DFI 21%, HBA 60%, Poli. apal IGF2, inwersja chrom. 9
    🧐Długi: marvelon, diostinex, gonalpeptyl, gonal, menopur + masa supli -> 19🥚
    10x❄️: 4x4.1.1, 2x5.1.1, 2x6.1.1, 4.1.2, 3.1.2; PGT-A: 3x zdrowe❄️: 2x5.1.1, 4.1.1
    🍍Sztuczny: Estrofem, Vagifem, Aspirin, Metypred, Accofil, Neoparin, Prolutex, Cyclogest, Crinone -> FET 5.1.1 (Embryoglue + Atosiban)🍀
    5 dpt: beta 35; 8 dpt: beta 186, 12 dpt: beta 832; 14 dpt: GS 6mm; 24 dpt: ASP 110; 8+4: CRL 2cm, ASP 175; 10+1: CRL 3,13cm, ASP 175, 37g; 11+3: CRL 4,66cm, ASP 172, 51g; 14+3: CRL 8,7cm, 95g KSIĘŻNICZKI 🥰; 17+2: 201g 23+1: 605g; 27+0 1,05kg; 31+0 1,80kg DO KOCHANIA ❤️
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ