X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Adopcja KD - która klinika najlepsza i jak się mogę najlepiej przygotować
Odpowiedz

Adopcja KD - która klinika najlepsza i jak się mogę najlepiej przygotować

Oceń ten wątek:
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje szczęście chyba się skończyło:( żołądek prawie nie boli ciągle mi gorąco no i zeszło powietrze z cycków:(

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Moje szczęście chyba się skończyło:( żołądek prawie nie boli ciągle mi gorąco no i zeszło powietrze z cycków:(

    Mnie też piersi bolą raz mniej, raz więcej.
    Spróbuj umówić się do lekarza na usg. Może trzeba włączyć dodatkowy progesteron.

    Póki nie ma bóli typowo miesiączkowych to nie martw się!

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    Mnie też piersi bolą raz mniej, raz więcej.
    Spróbuj umówić się do lekarza na usg. Może trzeba włączyć dodatkowy progesteron.

    Póki nie ma bóli typowo miesiączkowych to nie martw się!
    Boże jak mi ulżyło, wszystko dobrze z dzidzia. Krwiak dalej jest więc jeszcze będę się oczyszczać. Mam brać nospe 3razy dziennie bo mam przykurcz macicy .

    karolcia35 lubi tę wiadomość

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Boże jak mi ulżyło, wszystko dobrze z dzidzia. Krwiak dalej jest więc jeszcze będę się oczyszczać. Mam brać nospe 3razy dziennie bo mam przykurcz macicy .

    Co za ulga 😄
    Już nas nie strasz że się skończyło!
    Który masz teraz tc?

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Co za ulga 😄
    Już nas nie strasz że się skończyło!
    Który masz teraz tc?
    Sama się wystraszyłam. 9t5d z miesiączki A z usg 10t4d

    karolcia35 lubi tę wiadomość

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Boże jak mi ulżyło, wszystko dobrze z dzidzia. Krwiak dalej jest więc jeszcze będę się oczyszczać. Mam brać nospe 3razy dziennie bo mam przykurcz macicy .

    No to całe szczęście. Trzymaj się tam!

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Ellas Koleżanka
    Postów: 57 4

    Wysłany: 21 grudnia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, przygarniecie mnie? Nie wiem kompletnie, jaki kierunek obrać. 44 lata stuknie mi na początku 2021. Amh styczeń 0,89, sierpień już 0,47. Aż się boję teraz Amh zbadać. Miałam 3 zarodki, 2 transferowane w czerwcu, beta 0. Dziś miałam weryfikacje ostatniego, trzeciego zarodka 11dpt i beta spadła czyli biochem, koniec.Leczę się w invicta. Wg lekarza szansa z moich komórek mierna, bo raczej nie uzyskamy lub może cudem jeden zarodek niezbyt jakościowy będzie. Czasu coraz mniej, wiek ... Czy uważacie, ze warto podjąć jeszcze próbę na własnych komórkach czy iść od razu w KD? Jestem skołowana, moje rozmyślania wokół KD są już od dawna. Teraz jaka klinika, Czechy odpadają, jestem z północy Polski. Myślałam o Invimed lub Gamecie. Czy zostać? Chociaż jak patrzyłam żadna z Was Invicty nie rekomenduje szczególnie.

  • maja12 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellas wrote:
    Cześć Dziewczyny, przygarniecie mnie? Nie wiem kompletnie, jaki kierunek obrać. 44 lata stuknie mi na początku 2021. Amh styczeń 0,89, sierpień już 0,47. Aż się boję teraz Amh zbadać. Miałam 3 zarodki, 2 transferowane w czerwcu, beta 0. Dziś miałam weryfikacje ostatniego, trzeciego zarodka 11dpt i beta spadła czyli biochem, koniec.Leczę się w invicta. Wg lekarza szansa z moich komórek mierna, bo raczej nie uzyskamy lub może cudem jeden zarodek niezbyt jakościowy będzie. Czasu coraz mniej, wiek ... Czy uważacie, ze warto podjąć jeszcze próbę na własnych komórkach czy iść od razu w KD? Jestem skołowana, moje rozmyślania wokół KD są już od dawna. Teraz jaka klinika, Czechy odpadają, jestem z północy Polski. Myślałam o Invimed lub Gamecie. Czy zostać? Chociaż jak patrzyłam żadna z Was Invicty nie rekomenduje szczególnie.

    Witaj! Ja też jestem tutaj nowa, choć temat kd nie jest mi obcy, bo za mną już 2 transfery z komórką dawczyni. Myślę, że też faktycznie nie masz na co czekać, bo niestety dla każdej z nas zegar biologiczny tyka :( My podchodzimy akurat w invimed Katowice. Wybraliśmy klinikę ze względu na program gwarancyjny, wiesz jak mówią, lepszy rydz niż nic ;) W każdym razie gwarantują 3 zarodki z 3 doby przy dobrym nasieniu, u nas akurat super wynik, bo transferowaliśmy na świeżo 2 zarodki z 3 doby (ciąża biochemiczna), a 2 zarodki dochodowali nam do blastek. Jedna już transferowana, niestety beta nie drgnęła. Po Nowym Roku będę podchodzić do kolejnego transferu, z tym że teraz robię immunologię. Może z zaleceniami od Paśnika się uda, na co liczę, bo ze względu na moje KIRy jest tutaj problem.

    Ellas lubi tę wiadomość

    Invimed Katowice
    06.2019 ICSI - 1 zarodek/nieudany
    08.2019 ICSI -brak zarodków
    10.2019 ICSI - 1 blastocysta/transfer nieudany
    03.2020 invitro z kd - transfer 2 3dniowców/ciąża biochemiczna
    11.2021 tranfer z kd - blastocysta 4AA/nieudany
    02.2021 transfer z kd - blastocysta 3BA
    03.2021 Ciąża❤️

    endometrioza III st, Mutacja MTHFR, KIR AA, IO
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellas wrote:
    Cześć Dziewczyny, przygarniecie mnie? Nie wiem kompletnie, jaki kierunek obrać. 44 lata stuknie mi na początku 2021. Amh styczeń 0,89, sierpień już 0,47. Aż się boję teraz Amh zbadać. Miałam 3 zarodki, 2 transferowane w czerwcu, beta 0. Dziś miałam weryfikacje ostatniego, trzeciego zarodka 11dpt i beta spadła czyli biochem, koniec.Leczę się w invicta. Wg lekarza szansa z moich komórek mierna, bo raczej nie uzyskamy lub może cudem jeden zarodek niezbyt jakościowy będzie. Czasu coraz mniej, wiek ... Czy uważacie, ze warto podjąć jeszcze próbę na własnych komórkach czy iść od razu w KD? Jestem skołowana, moje rozmyślania wokół KD są już od dawna. Teraz jaka klinika, Czechy odpadają, jestem z północy Polski. Myślałam o Invimed lub Gamecie. Czy zostać? Chociaż jak patrzyłam żadna z Was Invicty nie rekomenduje szczególnie.

    Ja mam 37 lat i mam za sobą 3 procedury, 6 transferów. Zawsze mam zarodki. Lekarz na sam koniec powiedział, że to wina wieku i żebyśmy rozważali adopcje zarodków. Chociaż mam czynnik immunologiczny i nie wiadomo, co się uda. Bo miałam już za dużo prób. Nie wiem co Ci mówią lekarze. Na pewno, dla nich to kasa i biznes. Klient płaci, oczekuje. Nie powiadzą Ci, że jesteś stara i masz brzydkie komórki... Ja jestem rozczarowana tym całym invitro. Myślałam na początku, że to bach i jest. Im dalej to tym gorzej w las...

    Ellas lubi tę wiadomość

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila testujesz przed świętami?

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Ellas Koleżanka
    Postów: 57 4

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Ja mam 37 lat i mam za sobą 3 procedury, 6 transferów. Zawsze mam zarodki. Lekarz na sam koniec powiedział, że to wina wieku i żebyśmy rozważali adopcje zarodków. Chociaż mam czynnik immunologiczny i nie wiadomo, co się uda. Bo miałam już za dużo
    prób. Nie wiem co Ci mówią lekarze. Na pewno, dla nich to kasa i biznes. Klient płaci, oczekuje. Nie powiadzą Ci, że jesteś stara i masz brzydkie komórki... Ja jestem rozczarowana tym całym invitro. Myślałam na początku, że to bach i jest. Im dalej to tym gorzej w las...

    Ja też jestem rozczarowana, liczyłam ze łatwiejsze to będzie, miałam tylko nk na poziomie 13 i brałam encorton. Po histeroskopii, nic nie znaleźli. Mój lekarz jest szczery do bólu, mówi pesel z przodu czyli wiek, niskie amh i stąd słabe jakościowo. Biologii nie oszukam. Ale przykro, fakt. Nie wiem czy warto uruchamiać procedurę na swoich, płacić i lipa. Wiem, ze z KD tez może nie wyjść ale szansa większa jest. Powiedział mi tez, ze na moich komórkach 1-1,6 proc szansy na ciąże w tym wieku, nie napawa optymizmem. Wczoraj rozmawiałam. Mąż ma nasienie ok. U mnie problem. Wiec jak już KD ale tutaj tez dużo pytań i obaw ... czy na pewno przykładają się do badań kandydatek, kwalifikacji dawczyń ... dla nich to biznes ... lekarz dobiera nic nie wiesz, dobrze też byłoby foto zobaczyć, wyniki badań - chyba ze coś pokazują zanonimizowane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2020, 15:23

  • Ellas Koleżanka
    Postów: 57 4

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja12 wrote:
    Witaj! Ja też jestem tutaj nowa, choć temat kd nie jest mi obcy, bo za mną już 2 transfery z komórką dawczyni. Myślę, że też faktycznie nie masz na co czekać, bo niestety dla każdej z nas zegar biologiczny tyka :( My podchodzimy akurat w invimed Katowice. Wybraliśmy klinikę ze względu na program gwarancyjny, wiesz jak mówią, lepszy rydz niż nic ;) W każdym razie gwarantują 3 zarodki z 3 doby przy dobrym nasieniu, u nas akurat super wynik, bo transferowaliśmy na świeżo 2 zarodki z 3 doby (ciąża biochemiczna), a 2 zarodki dochodowali nam do blastek. Jedna już transferowana, niestety beta nie drgnęła. Po Nowym Roku będę podchodzić do kolejnego transferu, z tym że teraz robię immunologię. Może z zaleceniami od Paśnika się uda, na co liczę, bo ze względu na moje KIRy jest tutaj problem.

    Napisałabyś jak wyglada procedura doboru dawczyni? Przekazują Ci tylko informacje o fenotypie, ze dobrali czy wiesz coś więcej o kandydatce? Czy to Polka, jakie ma wykształcenie? Czy ma dzieci itp.

    A i jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej skorzystać z mrożonych komórek czy jednak podejść do KD na świeżych?

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellas wrote:
    Ja też jestem rozczarowana, liczyłam ze łatwiejsze to będzie, miałam tylko nk na poziomie 13 i brałam encorton. Po histeroskopii, nic nie znaleźli. Mój lekarz jest szczery do bólu, mówi pesel z przodu czyli wiek, niskie amh i stąd słabe jakościowo. Biologii nie oszukam. Ale przykro, fakt. Nie wiem czy warto uruchamiać procedurę na swoich, płacić i lipa. Wiem, ze z KD tez może nie wyjść ale szansa większa jest. Powiedział mi tez, ze na moich komórkach 1-1,6 proc szansy na ciąże w tym wieku, nie napawa optymizmem. Wczoraj rozmawiałam. Mąż ma nasienie ok. U mnie problem. Wiec jak już KD ale tutaj tez dużo pytań i obaw ... czy na pewno przykładają się do badań kandydatek, kwalifikacji dawczyń ... dla nich to biznes ... lekarz dobiera nic nie wiesz, dobrze też byłoby foto zobaczyć, wyniki badań - chyba ze coś pokazują zanonimizowane.
    Komórki dawczyni anonimowe, to są dziewczyn, które przystępują do invitro i mają za dużo occytow, gdzie możesz zapłodnić tylko 6 a miałaś pobranych np. 12. Nie ma gwarancji jak się zapłodnić i ile będzie zarodków. Niestety jakości komórek nie wymyślili jak badac

  • maja12 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellas wrote:
    Napisałabyś jak wyglada procedura doboru dawczyni? Przekazują Ci tylko informacje o fenotypie, ze dobrali czy wiesz coś więcej o kandydatce? Czy to Polka, jakie ma wykształcenie? Czy ma dzieci itp.

    A i jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej skorzystać z mrożonych komórek czy jednak podejść do KD na świeżych?

    My braliśmy mrożone, bo takie oferują w invimedzie, natomiast dają gwarancję przy dobrym nasieniu, więc chociaż było mniej obaw, że wydamy kasę, a zostaniemy z niczym. Jeśli chodzi o dobór dawczyni, to wypełnialiśmy ankietę dotyczącą cech fenotypowych, grupa krwi, kolor oczu, kolor włosów, wzrost, waga itp. Na tej podstawie proponują dawczynię. Cechami może być zbliżona do ciebie lub do męża. Bo nie wiadomo, które geny będą dominujące, a które recesywne, wiec jest prawdopodobienstwo, ze dziecko będzie bardzo podobne do męża. Zaznaczasz tam, na których cechach najbardziej Wam zależy i wtedy proponują dawczynię. Możecie zaakceptować, albo odrzucić i wtedy szukają następnej.
    Jesli chodzi o info o dawczyni, to z tego co nam mówiła nieoficjalnie koordynatorka, to każda dawczyni ma już u nich minimum jedno dziecko i to jest kryterium, które mnie tez przekonalo do próby. Czasem podają wiek, ale też nie zawsze bo to podobno jakaś kontrowersyjna kwestia ze względów prawnych. A u nas te przepisy tak sie zmieniają, że trudno nadążyć. Mi np nie podali, ale ostatnio widziałam, w grupie na facebooku że dziewczynie powiedzieli, też w invimedzie, że dawczyni ma 23 lata i dziecko, więc może coś się tutaj zmieniło. My zaczynaliśmy procedurę w lutym, jeszcze przed pandemią, wiec nie wiem czy tutaj jakieś zmiany były faktycznie. Zdjęcia tez podobno kiedyś pokazywali, jakiś był do wglądu album ze zdjęciami z dziecinstwa, ale teraz nie ma. I tutaj akurat moim zdaniem to lepiej, bo chociaż jak się uda, to nie będę sie doszukiwać w dziecku cech dawczyni.

    Invimed Katowice
    06.2019 ICSI - 1 zarodek/nieudany
    08.2019 ICSI -brak zarodków
    10.2019 ICSI - 1 blastocysta/transfer nieudany
    03.2020 invitro z kd - transfer 2 3dniowców/ciąża biochemiczna
    11.2021 tranfer z kd - blastocysta 4AA/nieudany
    02.2021 transfer z kd - blastocysta 3BA
    03.2021 Ciąża❤️

    endometrioza III st, Mutacja MTHFR, KIR AA, IO
  • maja12 Przyjaciółka
    Postów: 70 36

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Komórki dawczyni anonimowe, to są dziewczyn, które przystępują do invitro i mają za dużo occytow, gdzie możesz zapłodnić tylko 6 a miałaś pobranych np. 12. Nie ma gwarancji jak się zapłodnić i ile będzie zarodków. Niestety jakości komórek nie wymyślili jak badac

    Tu akurat się nie zgodzę, bo nie wszędzie tak jest. Nas zapewniali, że komórki pochodzą z banku, gdzie dawczynie specjalnie były stymulowane do dawstwa. Ale faktycznie w niektórych klinikach przekazują tak dziewczyny oocyty, choć sama nieco bym się chyba obawiała korzystać z takich komórek, bo trudno tutaj ocenić ich jakość.

    Invimed Katowice
    06.2019 ICSI - 1 zarodek/nieudany
    08.2019 ICSI -brak zarodków
    10.2019 ICSI - 1 blastocysta/transfer nieudany
    03.2020 invitro z kd - transfer 2 3dniowców/ciąża biochemiczna
    11.2021 tranfer z kd - blastocysta 4AA/nieudany
    02.2021 transfer z kd - blastocysta 3BA
    03.2021 Ciąża❤️

    endometrioza III st, Mutacja MTHFR, KIR AA, IO
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellas wrote:
    Cześć Dziewczyny, przygarniecie mnie? Nie wiem kompletnie, jaki kierunek obrać. 44 lata stuknie mi na początku 2021. Amh styczeń 0,89, sierpień już 0,47. Aż się boję teraz Amh zbadać. Miałam 3 zarodki, 2 transferowane w czerwcu, beta 0. Dziś miałam weryfikacje ostatniego, trzeciego zarodka 11dpt i beta spadła czyli biochem, koniec.Leczę się w invicta. Wg lekarza szansa z moich komórek mierna, bo raczej nie uzyskamy lub może cudem jeden zarodek niezbyt jakościowy będzie. Czasu coraz mniej, wiek ... Czy uważacie, ze warto podjąć jeszcze próbę na własnych komórkach czy iść od razu w KD? Jestem skołowana, moje rozmyślania wokół KD są już od dawna. Teraz jaka klinika, Czechy odpadają, jestem z północy Polski. Myślałam o Invimed lub Gamecie. Czy zostać? Chociaż jak patrzyłam żadna z Was Invicty nie rekomenduje szczególnie.

    Ja sobie postanowiłam że na własnych komórkach staram się do 40 rz. I tak miałam sporo stymulacji w tym lekkich w sumie 10.
    Niedawno miałam transfer mojej ostatniej blastki. Beta 0.
    Po nowym roku kd. Z tym że ja jestem z pd i do Ostrawy mam 1,5 godziny drogi.
    Możesz rozważyć bo to 2 wizyty. Pierwsza wypełnianie dokumentów i mrożenie nasienia A potem już sam transfer. Podgląd można u siebie.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Ja sobie postanowiłam że na własnych komórkach staram się do 40 rz. I tak miałam sporo stymulacji w tym lekkich w sumie 10.
    Niedawno miałam transfer mojej ostatniej blastki. Beta 0.
    Po nowym roku kd. Z tym że ja jestem z pd i do Ostrawy mam 1,5 godziny drogi.
    Możesz rozważyć bo to 2 wizyty. Pierwsza wypełnianie dokumentów i mrożenie nasienia A potem już sam transfer. Podgląd można u siebie.
    A jak z tym podglądem u siebie? Tzn wysula im sie opis usg czy jak?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Ellas Koleżanka
    Postów: 57 4

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maja12 wrote:
    My braliśmy mrożone, bo takie oferują w invimedzie, natomiast dają gwarancję przy dobrym nasieniu, więc chociaż było mniej obaw, że wydamy kasę, a zostaniemy z niczym. Jeśli chodzi o dobór dawczyni, to wypełnialiśmy ankietę dotyczącą cech fenotypowych, grupa krwi, kolor oczu, kolor włosów, wzrost, waga itp. Na tej podstawie proponują dawczynię. Cechami może być zbliżona do ciebie lub do męża. Bo nie wiadomo, które geny będą dominujące, a które recesywne, wiec jest prawdopodobienstwo, ze dziecko będzie bardzo podobne do męża. Zaznaczasz tam, na których cechach najbardziej Wam zależy i wtedy proponują dawczynię. Możecie zaakceptować, albo odrzucić i wtedy szukają następnej.
    Jesli chodzi o info o dawczyni, to z tego co nam mówiła nieoficjalnie koordynatorka, to każda dawczyni ma już u nich minimum jedno dziecko i to jest kryterium, które mnie tez przekonalo do próby. Czasem podają wiek, ale też nie zawsze bo to podobno jakaś kontrowersyjna kwestia ze względów prawnych. A u nas te przepisy tak sie zmieniają, że trudno nadążyć. Mi np nie podali, ale ostatnio widziałam, w grupie na facebooku że dziewczynie powiedzieli, też w invimedzie, że dawczyni ma 23 lata i dziecko, więc może coś się tutaj zmieniło. My zaczynaliśmy procedurę w lutym, jeszcze przed pandemią, wiec nie wiem czy tutaj jakieś zmiany były faktycznie. Zdjęcia tez podobno kiedyś pokazywali, jakiś był do wglądu album ze zdjęciami z dziecinstwa, ale teraz nie ma. I tutaj akurat moim zdaniem to lepiej, bo chociaż jak się uda, to nie będę sie doszukiwać w dziecku cech dawczyni.

    Bardzo dziękuję za wyjaśnienia, bardzo pomocne. Faktycznie nie myślałam w taki sposób o foto, masz rację też pewnie doszukiwałabym się. A wiek mogliby faktycznie podawać. Ja dziś próbowałam się dodzwonić do koordynatorki z invimedu Gdynia ale nie odbierała. Jak jutro się uda to podzielę się informacjami jak teraz to wyglada. Zakładam, że jak to ,sieciówka’ to mają takie same zasady.

    maja12 lubi tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    A jak z tym podglądem u siebie? Tzn wysula im sie opis usg czy jak?
    Tak. Scan usg.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 22 grudnia 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellas wrote:
    Bardzo dziękuję za wyjaśnienia, bardzo pomocne. Faktycznie nie myślałam w taki sposób o foto, masz rację też pewnie doszukiwałabym się. A wiek mogliby faktycznie podawać. Ja dziś próbowałam się dodzwonić do koordynatorki z invimedu Gdynia ale nie odbierała. Jak jutro się uda to podzielę się informacjami jak teraz to wyglada. Zakładam, że jak to ,sieciówka’ to mają takie same zasady.

    Na Ukrainie są katalogi ze zdjeciami .
    Ja też nie chciałabym oglądać. No może jakieś z dzieciństwa jeśli już.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ