X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 20 października 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Jakie badania pod koniec 1ego trymestru masz w Uk? czy przyjezdzasz na badania do PL?
    Zrobisz nifty? to sie wtedy tez dowiesz jaka plec :)

    Szczerze nie mam pojęcia jak to tutaj dokładnie wyglada, wszystkiego się pewnie dowiem na spotkaniu z położna. Z tego co wyczytałam tutaj robią test PAPPA ale nie mam pojęcia na ile to prawda 🙈 szczerze powiedziawszy to dla mnie trochę czarna magia 🙈 nawet nie wiem co to te nifty 🙈 jakby ktoś mógł wytłumaczyć co za badania się robi w Pl i kiedy, byłabym wdzięczna 😁

    Virginia lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 20 października 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    En Wu ja jako uzależniona od ruchu, siłowni, biegania, sportu etc. odpuściłam pierwsze 12 tc. Ten pierwszy trymestr jest newralgiczny, warto spokojnie do niego podejść. Później wróciłam do ćwiczeń, siłowni (bez ćwiczeń typowo na brzuch, skakania itp.), biegania (wolniej, w zasadzie trucht i krótkie dystanse) plus od początku ciąży spacery po 5-6km. Skończyłam ćwiczyć kończąc 38 tc. Osobiście uważam, że dzięki temu ekspresowo wróciłam do siebie, samopoczucie super, waga też ok. Oczywiście wszystko zależy od przebiegu ciąży, u mnie była fizjologiczna i w żaden sposób niezagrozona.

    No ja to lubiłam sobie pobiegać na bieżni ale wiadomo ze w ciąży bieganie raczej odpada temu myśle o marszu i o jodze ale tez właśnie wydaje mi się ze narazie lepiej odpuścić bo to początek, a już po USG w 12 tyg jak już będzie wszystko ok to może wtedy zacząć. U mnie ze spacerami póki co porażka. Jesień pełna para, deszcz, zimno i same choróbska w koło 🙈

    Jeżóweczka lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • GaGa2103 Koleżanka
    Postów: 31 29

    Wysłany: 20 października 2023, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! :)
    Podczytuje Was od czasu do czasu tu i na forum z Reprofit bo od jakiegoś czasu zastanawiamy się na AZ No i wreszcie chyba zapadła decyzja i mamy konsultacje online 9.11 -trochę nerwów i niepewności jest …
    Powiedzcie mi proszę czy decydować się na przebadany zarodek czy nie? Jaka jest zależność czy procent sukcesu z przebadanym zarodkiem? Z Waszych doświadczeń oczywiście -czy przebadany zarodek ma większe szanse na zdrowa i wogole ciąże?
    My jesteśmy już po 40, ja mam 42 i osobiście nie chce tracić czasu i zdrowia bo już poronienia za mną ze względu na jakość jajeczek a teraz ich praktyczny brak…
    Bardzo gratuluje wszystkich brzuszków i dzieciaczków! Fajnie się Was czyta! Super wspierająca się grupa.
    Podrawiam was serdecznie 🥰

    Virginia, En Wu, Jeżóweczka, I gave up, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    LaughLoveLive
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 20 października 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Szczerze nie mam pojęcia jak to tutaj dokładnie wyglada, wszystkiego się pewnie dowiem na spotkaniu z położna. Z tego co wyczytałam tutaj robią test PAPPA ale nie mam pojęcia na ile to prawda 🙈 szczerze powiedziawszy to dla mnie trochę czarna magia 🙈 nawet nie wiem co to te nifty 🙈 jakby ktoś mógł wytłumaczyć co za badania się robi w Pl i kiedy, byłabym wdzięczna 😁

    NIFTY czy Sonco to badania genetyczne z krwi i w Polsce musisz sama za nie zaplacic. Pappa to jest standard.
    Ale dopytaj w UK o te genetyczne. Pewnie nazywaja sie inaczej, ale moze sa dostepne w pewnych przypadkach.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2268 2457

    Wysłany: 20 października 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GaGa2103 wrote:
    Cześć dziewczyny! :)
    Podczytuje Was od czasu do czasu tu i na forum z Reprofit bo od jakiegoś czasu zastanawiamy się na AZ No i wreszcie chyba zapadła decyzja i mamy konsultacje online 9.11 -trochę nerwów i niepewności jest …
    Powiedzcie mi proszę czy decydować się na przebadany zarodek czy nie? Jaka jest zależność czy procent sukcesu z przebadanym zarodkiem? Z Waszych doświadczeń oczywiście -czy przebadany zarodek ma większe szanse na zdrowa i wogole ciąże?
    My jesteśmy już po 40, ja mam 42 i osobiście nie chce tracić czasu i zdrowia bo już poronienia za mną ze względu na jakość jajeczek a teraz ich praktyczny brak…
    Bardzo gratuluje wszystkich brzuszków i dzieciaczków! Fajnie się Was czyta! Super wspierająca się grupa.
    Podrawiam was serdecznie 🥰

    My mamy pierwsza konsultacje online 13.11. Ale w sumie o szczegóły jeszcze nie zdążyłam zapytać, wszystko załatwiliśmy w ciągu niecałych 2 dni. Ale zainteresowało mnie twoje pytanie z tego względu, że byłam świecie przekonana, że w Reproficie wszytskie zarodki są już przebadane. Czyli jednak jest wybór i wtedy cena jest też inna? Miałam zamiar w poniedziałek dopiero napisać do koordynatorki i zapytać ja o szczegóły.

    GaGa2103 lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1161 1904

    Wysłany: 20 października 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu, ja trochę ćwiczyłam jogi i spacerowałam. W ogóle nie puchłam. A na zachcianki sobie pozwalałam, ale z umiarem. Trochę musiałam się hamować, bo bardzo chodziło za mną słodkie. Jak nigdy…
    Jak sobie nie pofolgujesz z jedzeniem to powinno być Ok.
    Mi ludzie mówią, ze nie widać, ze 2 miesiące temu urodziłam, ale ja czuje, ze ciało jest inne. Biodra są ciut szersze, mam wrazenie, ze ramiona tez odrobine. Wagowo jest jak było przed ciążą. Kilku moim koleżankom zwiększyły się stopy. No jakieś zmiany są chyba nieuniknione. A może się mylę? :)

    En Wu, Virginia, Jeżóweczka lubią tę wiadomość

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 20 października 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GaGa2103 wrote:
    Cześć dziewczyny! :)
    Podczytuje Was od czasu do czasu tu i na forum z Reprofit bo od jakiegoś czasu zastanawiamy się na AZ No i wreszcie chyba zapadła decyzja i mamy konsultacje online 9.11 -trochę nerwów i niepewności jest …
    Powiedzcie mi proszę czy decydować się na przebadany zarodek czy nie? Jaka jest zależność czy procent sukcesu z przebadanym zarodkiem? Z Waszych doświadczeń oczywiście -czy przebadany zarodek ma większe szanse na zdrowa i wogole ciąże?
    My jesteśmy już po 40, ja mam 42 i osobiście nie chce tracić czasu i zdrowia bo już poronienia za mną ze względu na jakość jajeczek a teraz ich praktyczny brak…
    Bardzo gratuluje wszystkich brzuszków i dzieciaczków! Fajnie się Was czyta! Super wspierająca się grupa.
    Podrawiam was serdecznie 🥰

    Witaj w grupie :)
    Temat z badaniem zarodkow jest zlozony. Czechy sa specyficzne, bo zarodki sa od dawcow, a nie od par leczacych sie. Tak wiec od samego poczatku masz do czynienia z zarodkami, ktore zostaly stworzone od mlodych i zdrowych dawcow i po prostu sa dobre.
    Procentowo to ostatnio gdzies czytalam, ze u kobiet 40+ szanse na powodzenie transferu AZ to ok 43%. Przy zbadanym zarodku idzie to do ok 55-60%. Mnie lekarz mowil ze u nas w klinice to prawie 70%, ale to jednak wydaje sie za wysoko i nie widze takich dobrych wynikow tu na forum (lecze sie w Stanach).
    Jezeli znasz angielski to zgoogluj i jest juz wiele badan na ten temat.

    U mnie pierwszy transfer AZ z przebadanym zarodkiem skonczyl sie ciaza. Teraz staram sie o drugie dziecko i pierwszy transfer nieprzebadanego zarodka nie udal sie.
    Jezeli macie finanse, poszlabym w przebadany zarodek. Wiem, ze 42 lata to nie koniec swiata (ja mam 41), ale sama po sobie czuje, ze chcialabym, zeby wszystko poszlo juz szybko i kazde niepowodzenie co raz trudniej sie znosu. Z przebadanym masz wieksze szanse, ze jednak uda sie szybciej.

    ZAJĄCZEK94, GaGa2103 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 20 października 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    NIFTY czy Sonco to badania genetyczne z krwi i w Polsce musisz sama za nie zaplacic. Pappa to jest standard.
    Ale dopytaj w UK o te genetyczne. Pewnie nazywaja sie inaczej, ale moze sa dostepne w pewnych przypadkach.

    Poczytałam trochę i raczej nie robią tutaj tego, a cena za to badanie tez nie jest mała. Dziewczyny robiła któraś?

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 2408 4520

    Wysłany: 20 października 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GaGa2103 wrote:
    Cześć dziewczyny! :)
    Podczytuje Was od czasu do czasu tu i na forum z Reprofit bo od jakiegoś czasu zastanawiamy się na AZ No i wreszcie chyba zapadła decyzja i mamy konsultacje online 9.11 -trochę nerwów i niepewności jest …
    Powiedzcie mi proszę czy decydować się na przebadany zarodek czy nie? Jaka jest zależność czy procent sukcesu z przebadanym zarodkiem? Z Waszych doświadczeń oczywiście -czy przebadany zarodek ma większe szanse na zdrowa i wogole ciąże?
    My jesteśmy już po 40, ja mam 42 i osobiście nie chce tracić czasu i zdrowia bo już poronienia za mną ze względu na jakość jajeczek a teraz ich praktyczny brak…
    Bardzo gratuluje wszystkich brzuszków i dzieciaczków! Fajnie się Was czyta! Super wspierająca się grupa.
    Podrawiam was serdecznie 🥰
    Witamy! 😊
    Możesz w Reproficie wybrać zarodek przebadany lub nieprzebadany. Nieprzebadany jest oczywiście tanszy, trzeba sprawdzić cennik na stronie, my z takiego skorzystaliśmy, udało się za pierwszym razem. Jeśli możesz sobie pozwolić na to finansowo, to warto wziąć przebadany, zawsze to spokojniejsza głowa. Co do szans, to patrząc tu na forum to dziewczyny korzystają z obu wersji i niestety nie ma reguły - przebadany zarodek nie zawsze gwarantuje powodzenie.

    GaGa2103 lubi tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava ❄️ 4AA
    ➡️7 dpt beta 72,18 ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt mamy ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm Maleństwa ❤
    ➡️21+0 tc 03.03.23 USG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️26+4 tc 11.04.23 957g.➡️30+4 tc 1432 g.
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g.
    ➡️34+4 tc 2411 g. ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    10.09.2024 r. Reprofit Ostrawa ❄️4AA
    ➡️6 dpt beta 59,52
    ➡️8 dpt beta 209,7
    ➡️10 dpt beta 508,1
    age.png
  • Jeżóweczka Autorytet
    Postów: 2408 4520

    Wysłany: 20 października 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    En Wu, ja trochę ćwiczyłam jogi i spacerowałam. W ogóle nie puchłam. A na zachcianki sobie pozwalałam, ale z umiarem. Trochę musiałam się hamować, bo bardzo chodziło za mną słodkie. Jak nigdy…
    Jak sobie nie pofolgujesz z jedzeniem to powinno być Ok.
    Mi ludzie mówią, ze nie widać, ze 2 miesiące temu urodziłam, ale ja czuje, ze ciało jest inne. Biodra są ciut szersze, mam wrazenie, ze ramiona tez odrobine. Wagowo jest jak było przed ciążą. Kilku moim koleżankom zwiększyły się stopy. No jakieś zmiany są chyba nieuniknione. A może się mylę? :)
    Nobi u mnie jest dokładnie tak jak u Ciebie. Też czuję, że ciało jest inne, chociaż jak wróciłam do domu, to rzeczywiście nie było widać, że rodziłam. Zostało mi do zgubienia 3 kg z 9, które przytyłam, z tym, że 8 tygodni po porodzie poza spacerami nie miałam innej aktywności. Teraz już wróciłam do regularnych treningów, chociaż muszę przyznać, ze waga nie chce lecieć, jest trudniej z wiekiem. Stopy całą ciążę bez zmian 😄

    Virginia, Nobi lubią tę wiadomość

    26.10.2022 r. Reprofit Ostrava ❄️ 4AA
    ➡️7 dpt beta 72,18 ➡️9 dpt beta 147,70
    ➡️12 dpt beta 644,72➡️14 dpt beta 1507,05
    ➡️26 dpt mamy ❤
    ➡️30.12.22 USG prenatalne 5.66 cm Maleństwa ❤
    ➡️21+0 tc 03.03.23 USG połówkowe 483g. Córeczka❤
    ➡️26+4 tc 11.04.23 957g.➡️30+4 tc 1432 g.
    ➡️32+3 tc III USG prenatalne 1968 g.
    ➡️34+4 tc 2411 g. ➡️36+4 tc 2623 g.
    ➡️40+0 tc córeczka na świecie SN 3430g.
    10.09.2024 r. Reprofit Ostrawa ❄️4AA
    ➡️6 dpt beta 59,52
    ➡️8 dpt beta 209,7
    ➡️10 dpt beta 508,1
    age.png
  • GaGa2103 Koleżanka
    Postów: 31 29

    Wysłany: 20 października 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    My mamy pierwsza konsultacje online 13.11. Ale w sumie o szczegóły jeszcze nie zdążyłam zapytać, wszystko załatwiliśmy w ciągu niecałych 2 dni. Ale zainteresowało mnie twoje pytanie z tego względu, że byłam świecie przekonana, że w Reproficie wszytskie zarodki są już przebadane. Czyli jednak jest wybór i wtedy cena jest też inna? Miałam zamiar w poniedziałek dopiero napisać do koordynatorki i zapytać ja o szczegóły.

    No to fajnie jesteśmy na tym samym „etapie”:)
    No właśnie z tego co czytałam tu dziewczyny piszą i często maja dylemat, badać czy nie badać zarodków bo niby prawdopodobieństwo ciąży większe ale cena znacznie większa….dziewczyny piszą ze niby nie warto badać bo dawcy młodzi i zdrowi…

    Virginia, ZAJĄCZEK94 lubią tę wiadomość

    LaughLoveLive
  • GaGa2103 Koleżanka
    Postów: 31 29

    Wysłany: 20 października 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Witaj w grupie :)
    Temat z badaniem zarodkow jest zlozony. Czechy sa specyficzne, bo zarodki sa od dawcow, a nie od par leczacych sie. Tak wiec od samego poczatku masz do czynienia z zarodkami, ktore zostaly stworzone od mlodych i zdrowych dawcow i po prostu sa dobre.
    Procentowo to ostatnio gdzies czytalam, ze u kobiet 40+ szanse na powodzenie transferu AZ to ok 43%. Przy zbadanym zarodku idzie to do ok 55-60%. Mnie lekarz mowil ze u nas w klinice to prawie 70%, ale to jednak wydaje sie za wysoko i nie widze takich dobrych wynikow tu na forum (lecze sie w Stanach).
    Jezeli znasz angielski to zgoogluj i jest juz wiele badan na ten temat.

    U mnie pierwszy transfer AZ z przebadanym zarodkiem skonczyl sie ciaza. Teraz staram sie o drugie dziecko i pierwszy transfer nieprzebadanego zarodka nie udal sie.
    Jezeli macie finanse, poszlabym w przebadany zarodek. Wiem, ze 42 lata to nie koniec swiata (ja mam 41), ale sama po sobie czuje, ze chcialabym, zeby wszystko poszlo juz szybko i kazde niepowodzenie co raz trudniej sie znosu. Z przebadanym masz wieksze szanse, ze jednak uda sie szybciej.
    Dziękuje za przywitanie i odpowiedz 🙂
    No właśnie jak już decydować się na taka procedurę to na 100% i myśle ze jeśli prawdopodobieństwo ciąży ma być o 20% wyższe to warto zainwestować dodatkowe pieniądze…
    Nawet nie orientuje się ile ro kosztuje w Czechach bo ram będziemy podchodzili do procedury …
    Znam angielski, ponad 10 lat mieszkałam w Nowej Zelandii 🙂 Fajnie widzieć ze są tu kobitki z całego świata 😏

    Virginia lubi tę wiadomość

    LaughLoveLive
  • GaGa2103 Koleżanka
    Postów: 31 29

    Wysłany: 20 października 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżóweczka wrote:
    Witamy! 😊
    Możesz w Reproficie wybrać zarodek przebadany lub nieprzebadany. Nieprzebadany jest oczywiście tanszy, trzeba sprawdzić cennik na stronie, my z takiego skorzystaliśmy, udało się za pierwszym razem. Jeśli możesz sobie pozwolić na to finansowo, to warto wziąć przebadany, zawsze to spokojniejsza głowa. Co do szans, to patrząc tu na forum to dziewczyny korzystają z obu wersji i niestety nie ma reguły - przebadany zarodek nie zawsze gwarantuje powodzenie.
    Dziękuje za odpowiedz i moje gratulacje 🙂
    Może będę mądrzejsza po konsultacji i otrzymanych warunkach finansowych 😏
    Jakoś z przebadanym miałabym spokojniejsza głowę chyba choć tak jak mówisz gwarancji i reguły nie ma….

    LaughLoveLive
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1449 3329

    Wysłany: 20 października 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GaGa2103 wrote:
    Cześć dziewczyny! :)
    Podczytuje Was od czasu do czasu tu i na forum z Reprofit bo od jakiegoś czasu zastanawiamy się na AZ No i wreszcie chyba zapadła decyzja i mamy konsultacje online 9.11 -trochę nerwów i niepewności jest …
    Powiedzcie mi proszę czy decydować się na przebadany zarodek czy nie? Jaka jest zależność czy procent sukcesu z przebadanym zarodkiem? Z Waszych doświadczeń oczywiście -czy przebadany zarodek ma większe szanse na zdrowa i wogole ciąże?
    My jesteśmy już po 40, ja mam 42 i osobiście nie chce tracić czasu i zdrowia bo już poronienia za mną ze względu na jakość jajeczek a teraz ich praktyczny brak…
    Bardzo gratuluje wszystkich brzuszków i dzieciaczków! Fajnie się Was czyta! Super wspierająca się grupa.
    Podrawiam was serdecznie 🥰



    Witaj 🙃

    Co do pytania, czy lepiej z zarodkiem przebadanym, czy nieprzebadanym, to tak na prawdę nie ma dobrej odpowiedzi. Tak, jak Jezoweczka wspomniała, że udało się Jej pierwszy raz z nieprzebadanym zarodkiem, tak ja powiem, że z nieprzebadanym "trafiłam" na puste jajo. Za drugim razem podeszliśmy do transferu z zarodkiem przebadanym, który dał aktualną ciaże. Na forum reprofitowym znajdziesz dziewczyny, które podchodzą z zarodkiem przebadanym po kilka razy i też się nie udaje, ale musisz mieć na uwadze, że to już zagłębianie się w historię leczenia. Nie znam Twojej, ale patrząc na to, co się naczytalam i sama do tej pory przeszłam, to gdyby ten transfer się nie udał, to tak, czy siak pogłębiłabym swoją diagnostykę leczenia i ponownie wybrałabym zarodek przebadany. Zawsze - dla mnie - to zwiększenie szans, no ale ja trafiłam puste jajo zarówno w ciąży naturalnej jak i w az (taki pech!). drugim kluczowym elementem jest też sprawa finansów, bo przebadany zarodek był 1000 euro droższy w maju 2023 (nie znam aktualnego cennika). Jednak teraz, gdy jestem w ciąży i mam za sobą badanie I i II prenatalne to uważam, że te pieniądze i tak musisz/wydajesz właśnie wtedy, robiąc różne testy Nifty, czy Sanco. Po prostu odwlekasz to w czasie. Przy przebadanym zarodku robiliśmy tylko Pappa, bo moja głowa była spokojniejsza. Decydowaliśmy się również na przebadany zarodek, o czym w ogole nie myśleliśmy przy pierwszym, że z racji 40+ i adopcji az, mamy jakiś minimalny wpływ na wyeliminowanie słynnych chorób chromosomowych. Oczywiście trzeba mieć z tyłu głowy, że zawsze jakiś tam % tej niepewności zostaje i mogą wystąpić inne wady, ale jest to zawsze jakieś zmniejszenie ryzyka. Nie chcieliśmy mieć też do siebie wzajemnych pretensji w razie "w". Wiadomo, że jesteśmy dorośli i świadomie podejmujemy decyzję, mamy też dluuuuugi staż w związku, ale jednak życie to życie i często pisze swoje scenariusze....

    Virginia, GaGa2103, ZAJĄCZEK94 lubią tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 20 października 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GaGa2103 wrote:
    Dziękuje za odpowiedz i moje gratulacje 🙂
    Może będę mądrzejsza po konsultacji i otrzymanych warunkach finansowych 😏
    Jakoś z przebadanym miałabym spokojniejsza głowę chyba choć tak jak mówisz gwarancji i reguły nie ma….

    Z tego co się orientowałam nieprzebrany zarodek koło 1500€, przebadany 2500€. Myśle, ze gdyby nie udało mi się w Pl, zainwestowałybym w przebadany bo już miałam dość przechodzić wszystko od nowa i od nowa chociaż gwarancji nigdy nie ma.

    Virginia, GaGa2103 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 20 października 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GaGa2103 wrote:
    Dziękuje za przywitanie i odpowiedz 🙂
    No właśnie jak już decydować się na taka procedurę to na 100% i myśle ze jeśli prawdopodobieństwo ciąży ma być o 20% wyższe to warto zainwestować dodatkowe pieniądze…
    Nawet nie orientuje się ile ro kosztuje w Czechach bo ram będziemy podchodzili do procedury …
    Znam angielski, ponad 10 lat mieszkałam w Nowej Zelandii 🙂 Fajnie widzieć ze są tu kobitki z całego świata 😏

    Nowej Zelandii jeszcze nie bylo :)
    W takim razie szukaj artykulow tutaj. Kopalnia wiedzy: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/

    GaGa2103 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 20 października 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gave up wrote:
    Witaj 🙃

    Co do pytania, czy lepiej z zarodkiem przebadanym, czy nieprzebadanym, to tak na prawdę nie ma dobrej odpowiedzi. Tak, jak Jezoweczka wspomniała, że udało się Jej pierwszy raz z nieprzebadanym zarodkiem, tak ja powiem, że z nieprzebadanym "trafiłam" na puste jajo. Za drugim razem podeszliśmy do transferu z zarodkiem przebadanym, który dał aktualną ciaże. Na forum reprofitowym znajdziesz dziewczyny, które podchodzą z zarodkiem przebadanym po kilka razy i też się nie udaje, ale musisz mieć na uwadze, że to już zagłębianie się w historię leczenia. Nie znam Twojej, ale patrząc na to, co się naczytalam i sama do tej pory przeszłam, to gdyby ten transfer się nie udał, to tak, czy siak pogłębiłabym swoją diagnostykę leczenia i ponownie wybrałabym zarodek przebadany. Zawsze - dla mnie - to zwiększenie szans, no ale ja trafiłam puste jajo zarówno w ciąży naturalnej jak i w az (taki pech!). drugim kluczowym elementem jest też sprawa finansów, bo przebadany zarodek był 1000 euro droższy w maju 2023 (nie znam aktualnego cennika). Jednak teraz, gdy jestem w ciąży i mam za sobą badanie I i II prenatalne to uważam, że te pieniądze i tak musisz/wydajesz właśnie wtedy, robiąc różne testy Nifty, czy Sanco. Po prostu odwlekasz to w czasie. Przy przebadanym zarodku robiliśmy tylko Pappa, bo moja głowa była spokojniejsza. Decydowaliśmy się również na przebadany zarodek, o czym w ogole nie myśleliśmy przy pierwszym, że z racji 40+ i adopcji az, mamy jakiś minimalny wpływ na wyeliminowanie słynnych chorób chromosomowych. Oczywiście trzeba mieć z tyłu głowy, że zawsze jakiś tam % tej niepewności zostaje i mogą wystąpić inne wady, ale jest to zawsze jakieś zmniejszenie ryzyka. Nie chcieliśmy mieć też do siebie wzajemnych pretensji w razie "w". Wiadomo, że jesteśmy dorośli i świadomie podejmujemy decyzję, mamy też dluuuuugi staż w związku, ale jednak życie to życie i często pisze swoje scenariusze....

    no pieknie to ujelas :)

    I gave up lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Cherry78 Autorytet
    Postów: 2601 3919

    Wysłany: 20 października 2023, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Poczytałam trochę i raczej nie robią tutaj tego, a cena za to badanie tez nie jest mała. Dziewczyny robiła któraś?

    En Wu - w U.K. mozesz sobie zrobic test Harmony (ja robiłam). Koszt ok £500 zależy oczywiście gdzie robisz.
    Na NHS robią tylko test pappa.
    Co do cesarki, to w chwili obecnej możesz mieć na życzenie, tzn zapytają jak chcesz rodzić i dlaczego ale nie mogą Ci odmówić, natomiast wiek i ivf jest jak najbardziej wskazaniem do cs.
    Polecam tez poszukać szkoły rodzenia w swojej okolicy, jak również zorientować się w lokalnych szpitalach.
    Jak masz jakieś pytania to zapraszam na priv. Urodziłam dwoje dzieci w UK (Londyn). 😁

    Virginia, Aga1979 lubią tę wiadomość

    Wiek 44l.
    Kriobank, długi protokół
    AMH 0.59
    FSH 8.6
    Kir AA

    Transfer No 7
    Warszawa - Bocian

    23.3.2021 ET 4aa 🥰
    Beta
    7dpt - 61,6
    9dpt - 140,6
    11dpt - 406,8
    15dpt - 3482
    24dpt - pięknie bijące ❤️
    7w1d - 1,02 cm maleństwa 🥰
    1.12 Tygrysek ❤️

    22.11.2022FET 4aa
    7dpt beta 96.9
    13dpt beta 1632
    27dpt jest ❤️
    23.06.23 2.3 kg 🫶🏻
    16.07.2023 synek jest z nami ❤️

    46l. 😅

    event.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 20 października 2023, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry78 wrote:
    En Wu - w U.K. mozesz sobie zrobic test Harmony (ja robiłam). Koszt ok £500 zależy oczywiście gdzie robisz.
    Na NHS robią tylko test pappa.
    Co do cesarki, to w chwili obecnej możesz mieć na życzenie, tzn zapytają jak chcesz rodzić i dlaczego ale nie mogą Ci odmówić, natomiast wiek i ivf jest jak najbardziej wskazaniem do cs.
    Polecam tez poszukać szkoły rodzenia w swojej okolicy, jak również zorientować się w lokalnych szpitalach.
    Jak masz jakieś pytania to zapraszam na priv. Urodziłam dwoje dzieci w UK (Londyn). 😁

    Ooo dziękuje bardzo. Póki co to ta ciąża to świeża sprawa, myśle, ze powoli będę doczytywac i zasięgnę tez języka kumpelki, która niedawno rodziła. Dziękuje, w razie czego nie omieszkam pytac 😁 a Ty miałaś cc?

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1691 1308

    Wysłany: 20 października 2023, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GaGa2103 wrote:
    Dziękuje za przywitanie i odpowiedz 🙂
    No właśnie jak już decydować się na taka procedurę to na 100% i myśle ze jeśli prawdopodobieństwo ciąży ma być o 20% wyższe to warto zainwestować dodatkowe pieniądze…
    Nawet nie orientuje się ile ro kosztuje w Czechach bo ram będziemy podchodzili do procedury …
    Znam angielski, ponad 10 lat mieszkałam w Nowej Zelandii 🙂 Fajnie widzieć ze są tu kobitki z całego świata 😏
    O ile dobrze pamietam ceny jak pisaly dziewczyny przebadany zarodek kosztowal.ok 2500 euro a nie przebadany chyba 1500 euro.

    GaGa2103 lubi tę wiadomość

‹‹ 1144 1145 1146 1147 1148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ