X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 16 grudnia 2023, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia tule mocno oby było lepiej.

    SAS może immuno w sensie o endometrium komórki NK czy coś takiego

    Virginia lubi tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ale tu cisza przez caly dzien. Dziewczyny jak wypelnilam formularz ze strony Reprofit z prosba o kontakt zaznaczylam ze jestem zainteresoeana procedura z zarodkami dawcow. Oni oddzwonia do mnie ? Czy trzeba zaznaczyc ze chce sie wizyte online ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 23:54

  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3095 5572

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas mi odp ma maila. Wszystko ustalałam mailowo.

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 17 grudnia 2023, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Sas mi odp ma maila. Wszystko ustalałam mailowo.
    A jakies badania dosylam ? jak ustalam.jaki ma byc dla.nas zarodek ? Wypelnia sie jakies ankiety ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2023, 00:04

  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3095 5572

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja im wysłałam wszystko co miałam, a byłam tu po stymulacji. Cechy fenotypowe dawców wypełniałam w formularzu kontaktowym i jeszcze potwierdzałam na konsultacji. Dr o dużo rzeczy pytała na konsultacji.

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    A jakies badania dosylam ? jak ustalam.jaki ma byc dla.nas zarodek ? Wypelnia sie jakies ankiety ?


    Na weekendzie może Ci nie odp ale już dziś powinni się do Ciebie odezwać. Zaproponują Ci kilka terminów do wyboru i czy chcesz online czy na miejscu. Wyślesz im wszystkie badania jakie masz zrobione na maila i oni ewentualnie jak będą czegoś potrzebować to Cię jeszcze o jakieś poproszą. A jaki chcesz zarodek to na konsultacji już dokładniej się dogadacie bo jeszcze raz będą pytać o grupę krwi i fenotyp. Ja dostałam dopasowane 2 zarodki tego samego dnia wieczorem :)

    NovaAn
    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Na weekendzie może Ci nie odp ale już dziś powinni się do Ciebie odezwać. Zaproponują Ci kilka terminów do wyboru i czy chcesz online czy na miejscu. Wyślesz im wszystkie badania jakie masz zrobione na maila i oni ewentualnie jak będą czegoś potrzebować to Cię jeszcze o jakieś poproszą. A jaki chcesz zarodek to na konsultacji już dokładniej się dogadacie bo jeszcze raz będą pytać o grupę krwi i fenotyp. Ja dostałam dopasowane 2 zarodki tego samego dnia wieczorem :)

    Faktycznie jest juz email.i kwestionariusz do wypelnienia, musze do tego usiasc. Ale teraz zaczynam sie bic z myslami czy zaznaczyc przebadany czy nieprzebadany zarodek.

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Faktycznie jest juz email.i kwestionariusz do wypelnienia, musze do tego usiasc. Ale teraz zaczynam sie bic z myslami czy zaznaczyc przebadany czy nieprzebadany zarodek.

    Mysle ze jak masz tyle kasy odlozone i mozesz to bierz przebadany

    Monika29 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Mysle ze jak masz tyle kasy odlozone i mozesz to bierz przebadany
    Jakby mi ktos dal 100 procent gwarancji to pewnie ze kasa sie na to znajdzie, ale niestety gwarancji nigdy nie ma.
    Na jedno podejscie kase bedziemy miec gorzej jak znow sie nie ida. Ale moze to akurat ten 3 ostatni strzal. Tak czy siak czekam na wynik z histeroskopi a to pewnie potrwa bo sa swieta. Chociaz lekarka do mnie dzwonila powiedziala ze niczego zlego sie nie spodziewa bo macica ladnie wyglada jeden plus w tym wszystkim.

    Virginia, Monika29 lubią tę wiadomość

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Faktycznie jest juz email.i kwestionariusz do wypelnienia, musze do tego usiasc. Ale teraz zaczynam sie bic z myslami czy zaznaczyc przebadany czy nieprzebadany zarodek.


    Spokojnie teraz możesz zaznaczyć cokolwiek a później na wizycie możesz zmienić zdanie i zapytać o wszystko co Cię martwi. Ja na początku skłaniałam się ku przebadanemu ale po rozmowie z moim lekarzem a później z Czechami dr Rokasova zdecydowałam się na niebadany i się udało za pierwszym razem. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i jak masz zapas kasy bo jednak to troszkę drożej wychodzi. Mnie uspokoiło to że dr Rokasova wytłumaczyła mi że ryzyko u nich chorego zarodka są bardzo niskie, jak wiadomo oni te zarodki tworzą od najlepszych dawców a nie tak jak w PL adoptujesz od pary która się leczyła. Ale to już Ty musisz podjąć decyzję o chodzi też o to żeby się później nie zamartwiać że mogłaś wziąć przebadany. Niestety nikt nie da Ci gwarancji czy taki a taki się przyjmie bo to również loteria.

    Sas, Virginia, Monika29 lubią tę wiadomość

    NovaAn
    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Spokojnie teraz możesz zaznaczyć cokolwiek a później na wizycie możesz zmienić zdanie i zapytać o wszystko co Cię martwi. Ja na początku skłaniałam się ku przebadanemu ale po rozmowie z moim lekarzem a później z Czechami dr Rokasova zdecydowałam się na niebadany i się udało za pierwszym razem. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny i jak masz zapas kasy bo jednak to troszkę drożej wychodzi. Mnie uspokoiło to że dr Rokasova wytłumaczyła mi że ryzyko u nich chorego zarodka są bardzo niskie, jak wiadomo oni te zarodki tworzą od najlepszych dawców a nie tak jak w PL adoptujesz od pary która się leczyła. Ale to już Ty musisz podjąć decyzję o chodzi też o to żeby się później nie zamartwiać że mogłaś wziąć przebadany. Niestety nikt nie da Ci gwarancji czy taki a taki się przyjmie bo to również loteria.
    I przebadany pewnie dluzej szukaja. Jamnie juz meczy 3 lata tego latania szukania przygotowan. Wiem ze to nie jest dlugo ze dziewczyny lecza sie dluzej, ale ja niestety mam juz swoje lata i wiadomo im szybciej tym lepiej.

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    I przebadany pewnie dluzej szukaja. Jamnie juz meczy 3 lata tego latania szukania przygotowan. Wiem ze to nie jest dlugo ze dziewczyny lecza sie dluzej, ale ja niestety mam juz swoje lata i wiadomo im szybciej tym lepiej.

    Tak na przebadany się troszkę dłużej czeka ale nie powiem Ci ile. Rozumiem Cię ponieważ ja się starałam 7 lat i to było bardzo męczące. Dlatego jak zdecydowałam się na AZ to od razu poszłam w Czechy ze względu na skuteczność i czas.

    NovaAn
    preg.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Jakby mi ktos dal 100 procent gwarancji to pewnie ze kasa sie na to znajdzie, ale niestety gwarancji nigdy nie ma.
    Na jedno podejscie kase bedziemy miec gorzej jak znow sie nie ida. Ale moze to akurat ten 3 ostatni strzal. Tak czy siak czekam na wynik z histeroskopi a to pewnie potrwa bo sa swieta. Chociaz lekarka do mnie dzwonila powiedziala ze niczego zlego sie nie spodziewa bo macica ladnie wyglada jeden plus w tym wszystkim.

    No wlasnie gwarancji nigdy nie ma. W zaleznosci od tego czy w razie niepowodzen bedziecie chcieli jeszcze próbować. Ja myslalam o czechach raczej jako o ostatnim razie wiec pewnie bralabym przebadany. Jezeli odpukac planujecie wiecej podejsc mozecie wziac nieprzebadany i zobaczyc co z tego wyjdzie. Kazdy zarodeczek ma szanse na powodzenie jak widac nawet te od par leczacych sie wiec nieprzebadany od mlodych dawcow tymbardziej

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1449 3328

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas, wtrącę się do rozmowy jeśli oczywiście mogę. Jeśli kasa pozwala, wzięłabym zarodek przebadany. Dlaczego? Akurat na swoim przykładzie powiem tak. W ciąży naturalnej miałam puste jajo płodowe. Ostatecznie (po kilku innych probach - prawdopodobnie wady naszych zarodków) trafiliśmy do Czech. Poszliśmy kategorią, że weźmiemy nieprzebadany. Jakoś nie miałam tego "doświadczenia" i pojęcia, więc poszłam najmniejszą linią oporu. Okazało się (pech, to pech), że trafiłam znowu puste jajo. I tutaj pojawił się dylemat. Ponieważ dwa razy puste jajo - na moim i na AZ - dało do myślenia, czy mój organizm nie odrzuca w pewien sposób zarodków. Następnym razem podeszliśmy do AZ z zarodkiem przebadanym, który dał nam sukces w postaci synka, który niebawem przyjdzie na świat. Mam świadomość, że mógł to być zbieg okoliczności, że kolejny nieprzebadany zarodek mógł dać również zdrowa ciąże, ale również z racji wieku, o którym wspomniałaś, wyeliminowałam chociaż wady zarodka, które zarówno moje jak i z AZ, były do tej pory. Jeśli dane będzie mi podejść jeszcze kiedyś do transferu, to na pewno Czechy i na pewno przebadany.

    Trzymam kciuki za powodzenie, obojętnie jaką decyzję podejmiecie. Wierzę, że gdzieś tam jest ten wymarzony zarodek, który da Wam szczęście.

    Virginia, Sas, Magra3, Monika29 lubią tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gave up wrote:
    Sas, wtrącę się do rozmowy jeśli oczywiście mogę. Jeśli kasa pozwala, wzięłabym zarodek przebadany. Dlaczego? Akurat na swoim przykładzie powiem tak. W ciąży naturalnej miałam puste jajo płodowe. Ostatecznie (po kilku innych probach - prawdopodobnie wady naszych zarodków) trafiliśmy do Czech. Poszliśmy kategorią, że weźmiemy nieprzebadany. Jakoś nie miałam tego "doświadczenia" i pojęcia, więc poszłam najmniejszą linią oporu. Okazało się (pech, to pech), że trafiłam znowu puste jajo. I tutaj pojawił się dylemat. Ponieważ dwa razy puste jajo - na moim i na AZ - dało do myślenia, czy mój organizm nie odrzuca w pewien sposób zarodków. Następnym razem podeszliśmy do AZ z zarodkiem przebadanym, który dał nam sukces w postaci synka, który niebawem przyjdzie na świat. Mam świadomość, że mógł to być zbieg okoliczności, że kolejny nieprzebadany zarodek mógł dać również zdrowa ciąże, ale również z racji wieku, o którym wspomniałaś, wyeliminowałam chociaż wady zarodka, które zarówno moje jak i z AZ, były do tej pory. Jeśli dane będzie mi podejść jeszcze kiedyś do transferu, to na pewno Czechy i na pewno przebadany.

    Trzymam kciuki za powodzenie, obojętnie jaką decyzję podejmiecie. Wierzę, że gdzieś tam jest ten wymarzony zarodek, który da Wam szczęście.
    Tez sklaniam sie bardziej ku przebadanemu zeby jak najbardziej sie da skrocic ilosc prob. 40stka na karku nie zostalo duzo czasu. Dzis ogarne formularz czekam na wyniki histero pewnie beda po sylwestrze. I czekam co w Gameci czy znajda zarodek.

    A tak z ttm pechem to ja nalezy dontych co z drewnianego dachu spadnie cegla na glowe, nie wierze w przesady ale ostatnio jakies pechowe to moje zycie.

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Tez sklaniam sie bardziej ku przebadanemu zeby jak najbardziej sie da skrocic ilosc prob. 40stka na karku nie zostalo duzo czasu. Dzis ogarne formularz czekam na wyniki histero pewnie beda po sylwestrze. I czekam co w Gameci czy znajda zarodek.

    A tak z ttm pechem to ja nalezy dontych co z drewnianego dachu spadnie cegla na glowe, nie wierze w przesady ale ostatnio jakies pechowe to moje zycie.

    Sas jeżeli masz kasę na przebadany zarodek , to bierz zbadany. Gdyby coś nie wyszło będziesz wiedziała przynajmniej, że to nie wina zarodka. Ja tak teraz podjęłam decyzję. 40 lat kończę w przyszłym roku, nigdy nie badałam zarodków, z AZ też mieliśmy nieprzebadany. Teraz ostatnia szansa. Jeżeli się nie uda, to przynajmniej wiem, że zrobiłam wszystko co mogłam.

    Sas lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas - wiadomo, ze kasa jest wazna. Jak to bylby tylko jeden transfer to byloby inne podejscie, a tutaj jednak wiemy, ze trzeba tez myslec troche strategicznie :( Nie zlicze godzin i dni, ktore spedzilam na rozmyslaniu co dalej i jak sobie poradzimy finansowo.
    Co do badan genetycznych, to w Czechach chyba naprawde nie mozna podjac zlej decyzji. To i tak bedzie loteria, chociaz w Czechach o wiele mniejsza :) Szanse, ze te nieprzebadane zarodki sie nie przyjma sa pewnie niskie, bo dawcy sa mlodzi i zdrowi.

    U nas bylo tak, ze przy pierwszej ciazy mielismy przebadany zarodek i to byl zarodek od pary leczacej sie. Z tego co wiem oni mieli problemy z utrzymaniem ciazy i dlatego je badali.
    Teraz w drugim podejsciu, pierwszy zarodek od pary leczacej sie nie byl badany i sie nie przyjal.
    Drugi, ktory na razie radzi sobie dobrze, byl od bardzo mlodej dawczyni

    Sas, Monika29 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Sas jeżeli masz kasę na przebadany zarodek , to bierz zbadany. Gdyby coś nie wyszło będziesz wiedziała przynajmniej, że to nie wina zarodka. Ja tak teraz podjęłam decyzję. 40 lat kończę w przyszłym roku, nigdy nie badałam zarodków, z AZ też mieliśmy nieprzebadany. Teraz ostatnia szansa. Jeżeli się nie uda, to przynajmniej wiem, że zrobiłam wszystko co mogłam.
    Widze w opisie ze masz cienkie endometrium Cos mowi na ten temat lekarz ? Jestes na hormpnalnej terapi zastepczej M Czy nie masz problemu z miesiaczka i endometrium ?

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Widze w opisie ze masz cienkie endometrium Cos mowi na ten temat lekarz ? Jestes na hormpnalnej terapi zastepczej M Czy nie masz problemu z miesiaczka i endometrium ?

    Ostatnio po dużych dawkach estrofemu rosło do 8mm

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3095 5572

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    I przebadany pewnie dluzej szukaja. Jamnie juz meczy 3 lata tego latania szukania przygotowan. Wiem ze to nie jest dlugo ze dziewczyny lecza sie dluzej, ale ja niestety mam juz swoje lata i wiadomo im szybciej tym lepiej.
    Nam przebadany znaleźli w 1 dzień

    Sas, Virginia lubią tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
‹‹ 1193 1194 1195 1196 1197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ