X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 16 stycznia, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    Ja się przymierzam do adopcji😁 tylko jeszcze jestem rozdarta czy komórki dawczyni czy całego zarodka! niecierpliwie oczekuje histeroskopii 4 marca i bije sie z myślami co wybrać!! i co powie mój doktor jak mu powiem o Reproficie w Ostrawie heh...czy będzie chętny do współpracy w przygotowaniach do transferu czy raczej będzie po stronie swojej kliniki

    Jak obecna klinika bedzie robila problemy to przygotowania pewnie mozesz zalatwic u zwyklego ginekologa. Do sztucznego transferu to tak naprawde potrzebujesz jednego USG, zeby potwierdzili, ze Endo jest gotowe. Recepty na leki mozesz dostac w Czechach jak nie ma kto wypisac w Polsce. Chociaz wiadomo, ze latwiej tutaj.

    KD czy AZ to tez nielatwa decyzja. A jak partner sie na to zapatruje? Bo z tego co pamietam jego plemniki ok?

    En Wu, Chmurka87 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 16 stycznia, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    Ja się przymierzam do adopcji😁 tylko jeszcze jestem rozdarta czy komórki dawczyni czy całego zarodka! niecierpliwie oczekuje histeroskopii 4 marca i bije sie z myślami co wybrać!! i co powie mój doktor jak mu powiem o Reproficie w Ostrawie heh...czy będzie chętny do współpracy w przygotowaniach do transferu czy raczej będzie po stronie swojej kliniki

    Ja tez biję się z myślami czy podejść do 4 procedury czy AZ? 🤔
    Nie śpieszę się, muszę się ogarnąć psychicznie ale chciałabym wiedzieć co robić, mieć plan bo bez tego nie potrafię...

    Sas, Chmurka87, Aga1979 lubią tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 16 stycznia, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Anka i Sas, jak dobrze pojdzie to jeszcze w tym roku bedzie male bobo :)
    Byloby super, ale czy to mozliwe ? :)

    En Wu, Virginia lubią tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 16 stycznia, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    Ja się przymierzam do adopcji😁 tylko jeszcze jestem rozdarta czy komórki dawczyni czy całego zarodka! niecierpliwie oczekuje histeroskopii 4 marca i bije sie z myślami co wybrać!! i co powie mój doktor jak mu powiem o Reproficie w Ostrawie heh...czy będzie chętny do współpracy w przygotowaniach do transferu czy raczej będzie po stronie swojej kliniki
    A gdzie sie leczysz Invimed ?

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 16 stycznia, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja tez biję się z myślami czy podejść do 4 procedury czy AZ? 🤔
    Nie śpieszę się, muszę się ogarnąć psychicznie ale chciałabym wiedzieć co robić, mieć plan bo bez tego nie potrafię...

    Mysle ze to wszyszystko zalezy od tego jak wam szly poprzednie procedury, czy mieliscie jakies swoje zarodki, czy beta w ogole drgnela. U nas byly 3 procedury, z pierwszej jeden zarodek, z drugiej 2 a z trzeciej 0. Zwlaszcza po tej ostatniej gdzie caly proces przechodzilam na nic nie mialabym sily juz tego powtarzac i temu az. To trudna decyzja ale zrozumialam ze wina lezala w naszych zarodkach, poprostu byly za slabe i pewnie to by sie nie zmienilo. A tu pierwsza az udana. Dajcie sobie czas i przemyslcie na spokojnie. Przy az jest zdecydowanie mniej ingerencji w nasz organizm bez tych wszystkich zastrzykow i punkcji ktora tez nie jest taka super dla naszych jajnikow.

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 16 stycznia, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    A któraś teraz oddaje brzuszek? ;)

    My z Aga w czerwcu a Virginia troszke pozniej. W zasadzie na kiedy masz termin kochana? A czy teraz teraz ktoras rodzi? Juz tez sie gubie 🙈

    Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 16 stycznia, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Byloby super, ale czy to mozliwe ? :)

    Oczywiscie ze mozliwe!

    Sas lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 16 stycznia, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    My z Aga w czerwcu a Virginia troszke pozniej. W zasadzie na kiedy masz termin kochana? A czy teraz teraz ktoras rodzi? Juz tez sie gubie 🙈

    Czekam na transfer. W czwartek podgląd endometrium :)

    Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 245 186

    Wysłany: 16 stycznia, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Jak obecna klinika bedzie robila problemy to przygotowania pewnie mozesz zalatwic u zwyklego ginekologa. Do sztucznego transferu to tak naprawde potrzebujesz jednego USG, zeby potwierdzili, ze Endo jest gotowe. Recepty na leki mozesz dostac w Czechach jak nie ma kto wypisac w Polsce. Chociaz wiadomo, ze latwiej tutaj.

    KD czy AZ to tez nielatwa decyzja. A jak partner sie na to zapatruje? Bo z tego co pamietam jego plemniki ok?

    Mi bliżej do AZ, przebadanego, pewnego, no właśnie mój chłopak ma badania dna plemnika ok, aczkolwiek lekarz mówi że to też nie do końca daje pewność bo może byc tak że przy połączeniu komórki i plemnika jakiś mechanizm nawala...ale ta genetyka jest nie do zbadania na ten moment! z jednej strony nie chce go pozbawiać możliwości zostania ojcem biologiczbym ale z drugiej kolejne poronienie to cios w psychike i tak już mocno nadszarpniętą...
    ciężko być kobietą!!

    En Wu, Eliza888 lubią tę wiadomość

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 16 stycznia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja tez biję się z myślami czy podejść do 4 procedury czy AZ? 🤔
    Nie śpieszę się, muszę się ogarnąć psychicznie ale chciałabym wiedzieć co robić, mieć plan bo bez tego nie potrafię...
    To zalezy jakiej jakosci masz jajeczka a partner nasie ie jezeli jest jakas watpliwosc to podeszlabym do AZ. Pamketam jak to tlumaczyla.mi moja lekarka bo u mnie nie rosly pecherzyki jaki to jest maly procemt ze invitro sie uda przy 100 procentowych zdrowych ludziach a co dopiero jak sa jakies nieprawidlowosci. Do tego ze stymulacja ciala kobiety hormonami wcale nie jest taka zdrowa i ze to jest duze obciazenie i ze szkoda czasu i zdrowia i kasy na probowanie w nieskonczonosc. Moze wyczuj czy aby klinika cie nie naciaga na kase ? Jakie sa szanse ? Skoro nie udalo sie 4 razy to dlaczego ma udac sie 5 raz ? To sa trudne decyzje ale jak czlowiek sobie to w glowie pouklada ze widocznie los tak chce ze trzeba zmienic taktyke i da sie rade to wtedy jest latwiej. Duzo zalezy od lekarza nam lekarka po 2 nieudanej stymulacji powiedziala ze to nie ma sensu. Wtedy bylam zla ze nie probuje a dzis jej dziekuje bo to naprawde szkoda byloby naszej kasy i czasu. Z az bujamy sie juz 2 lata i wcale to nie jest takie latwe. Gdybysmy wtedy przeciagali w czasie nie wiadomo jak dzis by bylo.

    Aga1979 lubi tę wiadomość

  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 245 186

    Wysłany: 16 stycznia, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja tez biję się z myślami czy podejść do 4 procedury czy AZ? 🤔
    Nie śpieszę się, muszę się ogarnąć psychicznie ale chciałabym wiedzieć co robić, mieć plan bo bez tego nie potrafię...

    AZ to troszke pewniejsze wyjście! zależy jak twoja psychika to znosi! ja miewam często doły i jak mi doktor zaproponował jeszcze raz procedure i badanie PGT to powiedziałam że absolutnie...nie tędy droga! jak masz silniejszy temperament to walcz, a nóż sie uda!

    Sas lubi tę wiadomość

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 16 stycznia, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To sa trudne decyzje. Ja po 3 probach bylam wykonczona fizycznie i psychicznie i nie mialam sily na dalsze proby. A na proby z KD u nas klinika nie dawala gwarancji zarodkow i to byly tez takie koszta, ze nas to przeroslo. Na samym koncu to moj maz zaproponowal AZ i to on bardziej naciskal. Chyba tez juz nie mial sily na to wszystko. Chyba czasem zapominamy jak te proby maja tez wplyw na naszych partnerow...

    Ale to wszystko trzeba sobie samemu poukladac w glowie i byc gotowym. Nie ma co robic tego na sile, bo jest to decyzja na cale zycie.
    Teraz jestem w drugiej ciazy AZ i nawet przez chwile nie rozwazalam prob na wlasnych komorkach. Lekarz zapytal pro forma, bo w koncu zrobia wszystko jak placimy :P , ale nawet jak finansowo moglibysmy sobie pozwolic na kolejne proby to psychicznie nie mialam juz takiej potrzeby. Zreszta co tutaj sie zastanawiac jak nasz pierwszy maluch jest tylko nasz i ten drugi juz tez :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia, 22:00

    Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 16 stycznia, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    My z Aga w czerwcu a Virginia troszke pozniej. W zasadzie na kiedy masz termin kochana? A czy teraz teraz ktoras rodzi? Juz tez sie gubie 🙈

    Termin pierwszy tydzien lipca, ale cos czuje, ze bedzie koniec czerwca :P

    Sas, En Wu, Aga1979 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 16 stycznia, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Czekam na transfer. W czwartek podgląd endometrium :)
    O to ty juz blizej jak dalej. trzymam kciuki mam nadzieje ze sie uda i zaraz za toba dolacze ja :)

    Anka84, En Wu lubią tę wiadomość

  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 245 186

    Wysłany: 17 stycznia, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    A gdzie sie leczysz Invimed ?

    ja chodze do Angeliusa w Katowicach! też opcja KD jest tu średnia, żadnych gwarancji!

    Sas lubi tę wiadomość

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 17 stycznia, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    To sa trudne decyzje. Ja po 3 probach bylam wykonczona fizycznie i psychicznie i nie mialam sily na dalsze proby. A na proby z KD u nas klinika nie dawala gwarancji zarodkow i to byly tez takie koszta, ze nas to przeroslo. Na samym koncu to moj maz zaproponowal AZ i to on bardziej naciskal. Chyba tez juz nie mial sily na to wszystko. Chyba czasem zapominamy jak te proby maja tez wplyw na naszych partnerow...

    Ale to wszystko trzeba sobie samemu poukladac w glowie i byc gotowym. Nie ma co robic tego na sile, bo jest to decyzja na cale zycie.
    Teraz jestem w drugiej ciazy AZ i nawet przez chwile nie rozwazalam prob na wlasnych komorkach. Lekarz zapytal pro forma, bo w koncu zrobia wszystko jak placimy :P , ale nawet jak finansowo moglibysmy sobie pozwolic na kolejne proby to psychicznie nie mialam juz takiej potrzeby. Zreszta co tutaj sie zastanawiac jak nasz pierwszy maluch jest tylko nasz i ten drugi juz tez :)

    Dobrze powiedziane, te wszystkie procedury wplywaja rowniez na naszych partnerow. Moj maz ma juz totalnie dosc i nie chce slyszec o kolejnym in vitro. Nawet o kolejnej AZ. Jak sie dowiedzielismy ze bedzie chlopak to mowi do mnie ze przeciez jak wrocimy do Pl to mozemy adoptowac dziewczynke. Ja do niego ze albo podejsc jeszcze raz do az na co on ze nie bo to wszystko jest dla mnie za duzo i leki i stres i wszystko. W sumie ma racje. Do in vitro juz bym nie podeszla nawet jak bym miala miliony na koncie. AZ nie przekreslam tak calkiem ale zobaczymy jak sie zycie potoczy. Najpierw niech ja jedno ogarne a nie ze maz mi juz o drugim 😂 spodobalo mu sie bycie tata 😂

    Aga1979, Virginia lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 17 stycznia, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Termin pierwszy tydzien lipca, ale cos czuje, ze bedzie koniec czerwca :P

    Ooo super, chwileczkę po nas. Super rodzic na lato. Ja mysle ze przenosze ciaze. Duzo osob tutaj przenosi. Nie wiem czy slabo wyliczają termin czy co 🙈

    Virginia lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 17 stycznia, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Czekam na transfer. W czwartek podgląd endometrium :)

    Ogromne kciuki! Dawaj znac po wizycie ze wszystko idzie w dobrym kierunku ❤️

    Anka84 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 17 stycznia, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    ja chodze do Angeliusa w Katowicach! też opcja KD jest tu średnia, żadnych gwarancji!
    Niestety w tych mnienszych klinikach jest slabiej. Ale z tego co wiem to wszystkie kliniki w PL komorki dawczyn biora z jednego banku chyba z hiszpani o ile dobrze pamietam. Ma nazwe ten bank ale wylecislo mi z glowy. Tez sie zastanawialismy ale koszty 20 tys zl wychodzilo kiedys i nie ma pewnosci i w sumie szanse jak przy invitro i odpuscilismy. Pomyslec ze mialoby sie nie idac i podchodzic kolejny raz to mozna pojsc z torbami. No chyba ze ktos na prawde spi na kasie.

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 17 stycznia, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsza procedura 0 zarodka, druga 3 ale żaden się nie przyjął. Przy trzeciej tylko jeden zarodek, byłam 1 raz w ciąży ale niestety poronienie samoistne tydzień 6+3 😪 strasznie mnie to przeczołgało, dużo bardziej niż nieudane próby 😪
    Amh 3.8 więc spoko ale jak widać coś nie tak z moimi komórkami, muszą być za słabe bo zawsze zarodki BB.
    Mąż bez zarzutu, ma mega dobre wyniki.
    Myślę o AZ bo boję się, że 4 procedura znów da nam tylko 1 szanse. Bylabym gotowa podejść do niej nawet teraz ale czy jest sens? KD też ryzyko a koszty mega duże.

    Próbowałam już wszystkiego, żeby poprawic jakośc komórek ale jak widać nic to nie daje.
    Byłam w 2 klinikach, w tej drugiej właśnie udało się zajść w ciążę. Dlatego zastanawiam się czy próbować jeszcze raz czy od razu AZ, żeby już nie przechodzić przez stymulacje, punkcję bez gwarancji że w ogóle będzie jakiś zarodek☹

    Rozmawiam jeszcze z mężem, chce żeby on był także pewny decyzji i żebyśmy podjęli ja razem bo tak jak piszecie to decyzja na całe życie. Dla mnie bez różnicy czy dziecko będzie genetycznie nasze, z AZ czy z KD- każde dziecko pokocham najmocniej na świecie ❤
    Staramy się już 10 lat...

‹‹ 1216 1217 1218 1219 1220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ