X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1476

    Wysłany: 17 stycznia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    U mnie pierwsza procedura 0 zarodka, druga 3 ale żaden się nie przyjął. Przy trzeciej tylko jeden zarodek, byłam 1 raz w ciąży ale niestety poronienie samoistne tydzień 6+3 😪 strasznie mnie to przeczołgało, dużo bardziej niż nieudane próby 😪
    Amh 3.8 więc spoko ale jak widać coś nie tak z moimi komórkami, muszą być za słabe bo zawsze zarodki BB.
    Mąż bez zarzutu, ma mega dobre wyniki.
    Myślę o AZ bo boję się, że 4 procedura znów da nam tylko 1 szanse. Bylabym gotowa podejść do niej nawet teraz ale czy jest sens? KD też ryzyko a koszty mega duże.

    Próbowałam już wszystkiego, żeby poprawic jakośc komórek ale jak widać nic to nie daje.
    Byłam w 2 klinikach, w tej drugiej właśnie udało się zajść w ciążę. Dlatego zastanawiam się czy próbować jeszcze raz czy od razu AZ, żeby już nie przechodzić przez stymulacje, punkcję bez gwarancji że w ogóle będzie jakiś zarodek☹

    Rozmawiam jeszcze z mężem, chce żeby on był także pewny decyzji i żebyśmy podjęli ja razem bo tak jak piszecie to decyzja na całe życie. Dla mnie bez różnicy czy dziecko będzie genetycznie nasze, z AZ czy z KD- każde dziecko pokocham najmocniej na świecie ❤
    Staramy się już 10 lat...

    Ojej to powiem Ci osobiscie ze z takimi wynikami na waszych komorkach ja juz bym odpuscila. Widac slabo reagujesz na stymulacje tak samo jak ja. A kazda kolejna procedura uderza w nasz organizm i tak
    Na prawde nie wiemy czy kiedys nie odczujemy jakichs skutkow tego a efekty sa zadne. Oczywiscie decyzja nalezy tylko do was. Z mojej perspektywy AZ to byla najlepsza decyzja jaka moglismy podjac i ciesze sie ze tak zrobilismy. Bobo jest nasze i bedzie nasze zawsze niezaleznie od genow.

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 245 186

    Wysłany: 17 stycznia, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ojej to powiem Ci osobiscie ze z takimi wynikami na waszych komorkach ja juz bym odpuscila. Widac slabo reagujesz na stymulacje tak samo jak ja. A kazda kolejna procedura uderza w nasz organizm i tak
    Na prawde nie wiemy czy kiedys nie odczujemy jakichs skutkow tego a efekty sa zadne. Oczywiscie decyzja nalezy tylko do was. Z mojej perspektywy AZ to byla najlepsza decyzja jaka moglismy podjac i ciesze sie ze tak zrobilismy. Bobo jest nasze i bedzie nasze zawsze niezaleznie od genow.

    to masz tak samo jak ja! moje zarodki też BB ale jak je wysłałam do diagnostyki PGT...to lepiej nie mówić! nawet nie wiedziałam że tyle monosomii i trisomii może sie skumulować w jednym zarodku!! dlatego odpuszczam zastrzyki, punkcje, źle sie czułam przy stymulacji! niby pobrał lekarz 5 komórek, dwie dotrwały do blastek ale co z tego...AMH też mam 2.0 więc spoko, ale to chyba o jakość chodzi najbardziej!

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 17 stycznia, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Dobrze powiedziane, te wszystkie procedury wplywaja rowniez na naszych partnerow. Moj maz ma juz totalnie dosc i nie chce slyszec o kolejnym in vitro. Nawet o kolejnej AZ. Jak sie dowiedzielismy ze bedzie chlopak to mowi do mnie ze przeciez jak wrocimy do Pl to mozemy adoptowac dziewczynke. Ja do niego ze albo podejsc jeszcze raz do az na co on ze nie bo to wszystko jest dla mnie za duzo i leki i stres i wszystko. W sumie ma racje. Do in vitro juz bym nie podeszla nawet jak bym miala miliony na koncie. AZ nie przekreslam tak calkiem ale zobaczymy jak sie zycie potoczy. Najpierw niech ja jedno ogarne a nie ze maz mi juz o drugim 😂 spodobalo mu sie bycie tata 😂
    Kochana moj maz ciagle mi gada ze Mamy jeszcze jedno jajeczko😱 normalnie szok, ciekawa jestem jak sobie poradzi z malenstwem, tak naprawde nie mial nigdy stycznosci z niemowlakiem i chyba nie wie CI go czeka😂
    Ja tylko sie modle zeby byl grzeczny jak corka ale znajac moje szczescie da nam popalic🤣
    Faceci na swoj sposob tez przezywaja ten caly proces.

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 17 stycznia, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ooo super, chwileczkę po nas. Super rodzic na lato. Ja mysle ze przenosze ciaze. Duzo osob tutaj przenosi. Nie wiem czy slabo wyliczają termin czy co 🙈
    Mi tym Razem wyliczyla termin na 11 czerwca a dwie aplikacje ktore mam na 8 czerwca wiec duzej roznicy nie ma.

    En Wu, Virginia lubią tę wiadomość

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 17 stycznia, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ojej to powiem Ci osobiscie ze z takimi wynikami na waszych komorkach ja juz bym odpuscila. Widac slabo reagujesz na stymulacje tak samo jak ja. A kazda kolejna procedura uderza w nasz organizm i tak
    Na prawde nie wiemy czy kiedys nie odczujemy jakichs skutkow tego a efekty sa zadne. Oczywiscie decyzja nalezy tylko do was. Z mojej perspektywy AZ to byla najlepsza decyzja jaka moglismy podjac i ciesze sie ze tak zrobilismy. Bobo jest nasze i bedzie nasze zawsze niezaleznie od genow.

    Ja właśnie tez coraz częściej myślę o tym, że odbije się to na moim zdrowiu, dlatego zaczęłam myśleć o AZ właśnie, żeby już nie obciążać mojego organizmu, który po tych 3 procedurach chyba i tak ma już dość 🤷‍♀️
    Swoją drogą ciekawe dlaczego mam tak słabe skutki stymucjacji. Amh dobre, od 2 procedury miałam dluga przerwę, w tym czasie zrobilam naprawdę wszystko co w mojej mocy ale nic i nie dalo jak widać, jedynie tyle, że udało się w ciążę zajść ale radość nie trwała zbyt długo. Bardzo boję się przechodzić przez to kolejny raz...

    En Wu, Virginia lubią tę wiadomość

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1476

    Wysłany: 17 stycznia, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Kochana moj maz ciagle mi gada ze Mamy jeszcze jedno jajeczko😱 normalnie szok, ciekawa jestem jak sobie poradzi z malenstwem, tak naprawde nie mial nigdy stycznosci z niemowlakiem i chyba nie wie CI go czeka😂
    Ja tylko sie modle zeby byl grzeczny jak corka ale znajac moje szczescie da nam popalic🤣
    Faceci na swoj sposob tez przezywaja ten caly proces.

    No wlasnie. Tym naszym mężom sie wydaje ze to wszyszystko jest takie proste, temu moj chcial blizniaki. Nie wiedział czym pachnie jedno niemowle a gdzie dwoje 😂 ciekawe czy bedzie taki chetny jak nie pospi sobie w nocy albo jak wróci zmęczony z pracy a tam trzeba bedzie dziecko zabawiac 😂🤭

    Virginia, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 17 stycznia, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja właśnie tez coraz częściej myślę o tym, że odbije się to na moim zdrowiu, dlatego zaczęłam myśleć o AZ właśnie, żeby już nie obciążać mojego organizmu, który po tych 3 procedurach chyba i tak ma już dość 🤷‍♀️
    Swoją drogą ciekawe dlaczego mam tak słabe skutki stymucjacji. Amh dobre, od 2 procedury miałam dluga przerwę, w tym czasie zrobilam naprawdę wszystko co w mojej mocy ale nic i nie dalo jak widać, jedynie tyle, że udało się w ciążę zajść ale radość nie trwała zbyt długo. Bardzo boję się przechodzić przez to kolejny raz...

    Eliza ja mialam AMH 4 jak zaczynalam IVF. Chyba wlasnie dlatego trudniej bylo odpuscic. Niestety lekarze oprocz tego wyniku AMH i FSH duzo wiecej nie sa wstanie powiedziec i niestety w niektorych przypadkach okazuje sie, ze te liczby nie oznaczaja jakosci.

    Mnie decyzje pomogly tez podjac liczby. Mialam dosyc duzo ladnych komorek, wiekszosc sie zapladniala i w sumie mialam tylko 2 zarodki slabej jakosci. Moze ktoras proba przynioslaby ten jeden jedyny dobry zarodek, ale pytanie bylo po ilu jeszcze probach. Nie mialam na to sily.

    Eliza888 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 17 stycznia, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    No wlasnie. Tym naszym mężom sie wydaje ze to wszyszystko jest takie proste, temu moj chcial blizniaki. Nie wiedział czym pachnie jedno niemowle a gdzie dwoje 😂 ciekawe czy bedzie taki chetny jak nie pospi sobie w nocy albo jak wróci zmęczony z pracy a tam trzeba bedzie dziecko zabawiac 😂🤭

    Moj na poczatku tez myslal o blizniakach. Na szczecie lekarz nam to odradzil :) Jedna ciaza to bylo duzo dla mojego ciala, a opieka nad jednym niemowlakiem to bylo wyzwanie.

    En Wu lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 17 stycznia, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 i SAS trzymamy kciuki!!!

    SAS a jakie badania immuno masz zrobić?

    Anka84 lubi tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 17 stycznia, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Anka84 i SAS trzymamy kciuki!!!

    SAS a jakie badania immuno masz zrobić?

    Joanna Ty jutro masz transfer? :)

    Sas lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 17 stycznia, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Eliza ja mialam AMH 4 jak zaczynalam IVF. Chyba wlasnie dlatego trudniej bylo odpuscic. Niestety lekarze oprocz tego wyniku AMH i FSH duzo wiecej nie sa wstanie powiedziec i niestety w niektorych przypadkach okazuje sie, ze te liczby nie oznaczaja jakosci.

    Mnie decyzje pomogly tez podjac liczby. Mialam dosyc duzo ladnych komorek, wiekszosc sie zapladniala i w sumie mialam tylko 2 zarodki slabej jakosci. Moze ktoras proba przynioslaby ten jeden jedyny dobry zarodek, ale pytanie bylo po ilu jeszcze probach. Nie mialam na to sily.

    Ja jak zaczynałem 1 procedurę Amh miałam prawie 6. Mimo tego zero zarodkow.
    Próby podkoksowania komórek chyba dużo nie zmieniły ale za to lata starań bardzo dużo zmieniły we mnie. Nie chcę już tak dłużej żyć po prostu. Czekam do wiosny, dojdę do siebie, słoneczko będzie, cieplej się zrobi, nastawienie będzie lepsze, decyzja zostanie podjęta i lecimy dalej po nasze dziecko 💪💪💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 16:38

    Virginia, En Wu lubią tę wiadomość

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 17 stycznia, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza888 wrote:
    Ja właśnie tez coraz częściej myślę o tym, że odbije się to na moim zdrowiu, dlatego zaczęłam myśleć o AZ właśnie, żeby już nie obciążać mojego organizmu, który po tych 3 procedurach chyba i tak ma już dość 🤷‍♀️
    Swoją drogą ciekawe dlaczego mam tak słabe skutki stymucjacji. Amh dobre, od 2 procedury miałam dluga przerwę, w tym czasie zrobilam naprawdę wszystko co w mojej mocy ale nic i nie dalo jak widać, jedynie tyle, że udało się w ciążę zajść ale radość nie trwała zbyt długo. Bardzo boję się przechodzić przez to kolejny raz...

    My pierwsza procedurę mieliśmy w 2019 roku gdzie AMH mialam 5,68 😏
    Wszystkie wyniki jakie kazali nam zrobić były dobre a finalnie pobrane 9 komórek z czego tylko 2 dojrzałe. Reszta zdegenerowane i puste. Żadna się nie zaplodnila więc zostaliśmy z niczym.
    Druga procedura w innej klinice w 2022 roku AMH 5,15
    Pobranych 6 dojrzałych 5 a finalnie 1 zarodek 4BB ale beta nie ruszyła 🤷‍♀️
    Lekarz podczas stymulacji był bardzo ostrożny bo mówił że przy takim AMH boi się hiperstymulacji u mnie. Potem mowi że rozmawiał na mój temat nawet z embriologiem bo moja sytuacja nie daje mu spokoju, że przy takim AMH powinnam eksplodować od ilości komórek a tu taka słaba odpowiedź 🙄
    Mowil że jeżeli chce poczekać to klinika ma wprowadzać jakieś badania genetyczne i może znaleźlibyśmy przyczynę.
    Stwierdziliśmy że czekamy już 12 lat więc to zdecydowanie za długo. Zresztą już wyplukalismy się z kasy 🙄
    Sama zapytałam o AZ bo nikt nie da mi gwarancji że 3cia procedura coś da. Na szczęście lekarz się zgodził i pierwszy transfer udany 🥰

    En Wu, Sas, Eliza888 lubią tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 17 stycznia, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Kochana moj maz ciagle mi gada ze Mamy jeszcze jedno jajeczko😱 normalnie szok, ciekawa jestem jak sobie poradzi z malenstwem, tak naprawde nie mial nigdy stycznosci z niemowlakiem i chyba nie wie CI go czeka😂
    Ja tylko sie modle zeby byl grzeczny jak corka ale znajac moje szczescie da nam popalic🤣
    Faceci na swoj sposob tez przezywaja ten caly proces.

    Ja się ostatnio podśmiewalam do mojego męża że ciekawe czy nasi dawcy mają jeszcze jakiś zarodek w klinice to Oliwka miałaby rodzeństwo genetyczne😅
    Mój mąż mowi że już jest za stary na drugie (41 w marcu)😂🤣
    Że w ogóle na pierwsze już był za stary 😂🤣
    Na ten moment sama nie planuje już drugiego dziecka i raczej się to nie zmieni ale chciałam sprawdzić jego reakcje 🤪😅

    En Wu, Virginia, Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 17 stycznia, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Ja się ostatnio podśmiewalam do mojego męża że ciekawe czy nasi dawcy mają jeszcze jakiś zarodek w klinice to Oliwka miałaby rodzeństwo genetyczne😅
    Mój mąż mowi że już jest za stary na drugie (41 w marcu)😂🤣
    Że w ogóle na pierwsze już był za stary 😂🤣
    Na ten moment sama nie planuje już drugiego dziecka i raczej się to nie zmieni ale chciałam sprawdzić jego reakcje 🤪😅

    Ja myslalam, ze stanie na jednym dziecku. Wszystkie rzeczy ciazowe i dla dziecka juz dawno porozdawalam, a tutaj nagle zwrot akcji 😂🤣
    W ogole jak pomysle, ze drugie dziecko bede rodzic w wieku 42 lat to nie moge uwierzyc.... :) 🤣 w glowie sie poprzewracalo 🤣

    Sas, En Wu, Ona900, Aga1979 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 17 stycznia, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    My pierwsza procedurę mieliśmy w 2019 roku gdzie AMH mialam 5,68 😏
    Wszystkie wyniki jakie kazali nam zrobić były dobre a finalnie pobrane 9 komórek z czego tylko 2 dojrzałe. Reszta zdegenerowane i puste. Żadna się nie zaplodnila więc zostaliśmy z niczym.
    Druga procedura w innej klinice w 2022 roku AMH 5,15
    Pobranych 6 dojrzałych 5 a finalnie 1 zarodek 4BB ale beta nie ruszyła 🤷‍♀️
    Lekarz podczas stymulacji był bardzo ostrożny bo mówił że przy takim AMH boi się hiperstymulacji u mnie. Potem mowi że rozmawiał na mój temat nawet z embriologiem bo moja sytuacja nie daje mu spokoju, że przy takim AMH powinnam eksplodować od ilości komórek a tu taka słaba odpowiedź 🙄
    Mowil że jeżeli chce poczekać to klinika ma wprowadzać jakieś badania genetyczne i może znaleźlibyśmy przyczynę.
    Stwierdziliśmy że czekamy już 12 lat więc to zdecydowanie za długo. Zresztą już wyplukalismy się z kasy 🙄
    Sama zapytałam o AZ bo nikt nie da mi gwarancji że 3cia procedura coś da. Na szczęście lekarz się zgodził i pierwszy transfer udany 🥰

    Temat juz zamkniety, ale czasem jeszcze sa takie mysli dlaczego nam nie wyszlo. Na chwile obecna medycyna bada tylko to nieszczesne AMH, ktore okazuje sie, ze nie jest dla wszystkich wyznacznikiem, ze sie uda. Trudno nie miec takiego "closure" i podanego konkretnego powodu niepowodzen.

    Mam nadzieje, ze w przyszlosci odkryja co jeszcze moze byc nie tak i jak to naprawic.

    En Wu, Ona900 lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 17 stycznia, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z pierwszej procedury uzyskałam 16 dojrzałych komórek finalnie 2 zarodki 3-dniowe i beta nie drgnęła. Zmiana kliniki druga procedura 19 dojrzałych komórek finalnie 4 zarodki dobrej klasy ale nic z tego. Zapytałam mojego lekarza co myśli o AZ i powiedział, ze to najlepsza decyzja jaką podejmę ponieważ nie widzi sensu kolejnej procedury. Powiedział mi żeby to były Czechy i on mnie przygotuje bo uważa, że tam mam większe szanse i tak zrobiłam i pierwszy transfer udany :) Podziwiam za wytrwałość kobiety które miały po 4-6 procedur no ja do nich nie należę. Po 7 latach postanowiłam iść dalej bo stwierdziliśmy z mężem, że mamy dość stania w miejscu. Uważam, że to najlepsze co mogłam zrobić i ani przez myśl mi nie przechodzi aby tego żałować :)

    Sas, Chmurka87, En Wu, Virginia, Ona900, Magra3, Aga1979 lubią tę wiadomość

    NovaAn
    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 17 stycznia, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Ja myslalam, ze stanie na jednym dziecku. Wszystkie rzeczy ciazowe i dla dziecka juz dawno porozdawalam, a tutaj nagle zwrot akcji 😂🤣
    W ogole jak pomysle, ze drugie dziecko bede rodzic w wieku 42 lat to nie moge uwierzyc.... :) 🤣 w glowie sie poprzewracalo 🤣
    Ja mam nadzieje ze z pierwszym sie do tego wieku wyrobie mialo.isc szybko sprawnie a okazuje sie ze i AZ nie jest takie proste. Zaraz 40stka na karku a tu nici.

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Eliza888 Ekspertka
    Postów: 172 86

    Wysłany: 17 stycznia, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdyby w tej 3 procedurze nic nie wyszło to na pewno nie rozważałabym kolejnej. Takie było moje postanowienie. Przez to jednak, że byłam w ciąży cały czas z tyłu głowy krąży myśl, czy nie za wcześnie się poddaje. To są bardzo trudne decyzje. Pewnie z czasem jak już pogodzę się z tą strata będzie mi łatwiej podjac decyzje🤷‍♀️

    Sas, Chmurka87 lubią tę wiadomość

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1476

    Wysłany: 17 stycznia, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Ja z pierwszej procedury uzyskałam 16 dojrzałych komórek finalnie 2 zarodki 3-dniowe i beta nie drgnęła. Zmiana kliniki druga procedura 19 dojrzałych komórek finalnie 4 zarodki dobrej klasy ale nic z tego. Zapytałam mojego lekarza co myśli o AZ i powiedział, ze to najlepsza decyzja jaką podejmę ponieważ nie widzi sensu kolejnej procedury. Powiedział mi żeby to były Czechy i on mnie przygotuje bo uważa, że tam mam większe szanse i tak zrobiłam i pierwszy transfer udany :) Podziwiam za wytrwałość kobiety które miały po 4-6 procedur no ja do nich nie należę. Po 7 latach postanowiłam iść dalej bo stwierdziliśmy z mężem, że mamy dość stania w miejscu. Uważam, że to najlepsze co mogłam zrobić i ani przez myśl mi nie przechodzi aby tego żałować :)

    No wlasnie a najgorsze jest to ze ciagle sie ma w glowie ze trzeba dalej to ciagnac. Wszystkie plany, wszystkie urlopy (przynajmniej w moim przypadku) krecily sie wokół procedury. Ile razy trzeba bedzie jechac na wizyte, ile trzeba zachowac urlopu na te wszystkie wizyty a co rowniez za tym idzie jak trzeba rozporzadzac kasa do tego momentu zeby na wszystko wystarczylo. Matko jakie to bylo meczace. A finalnie okazywalo się ze nic z tego. Powiem wam ze jeszcze jak mialam chociaz jeden zarodek z procedury i dochodzilo do transferu to jakos to znosilam bo mialam nadzieje ale jak juz z ostatniej procedury okazalo sie ze nie mamy nic to cos we mnie peklo. Wszystkie te zastrzyki, leki, punkcja i mimo ze to nie jest najwazniejsze rowniez pieniadze poszly na nic. No i wlasnie to przesadzilo o AZ bo mimo ze tez bierzemy leki, nie jest to tak ingerencja w organizm jak IVF

    Virginia, Sas lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 17 stycznia, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    No wlasnie a najgorsze jest to ze ciagle sie ma w glowie ze trzeba dalej to ciagnac. Wszystkie plany, wszystkie urlopy (przynajmniej w moim przypadku) krecily sie wokół procedury. Ile razy trzeba bedzie jechac na wizyte, ile trzeba zachowac urlopu na te wszystkie wizyty a co rowniez za tym idzie jak trzeba rozporzadzac kasa do tego momentu zeby na wszystko wystarczylo. Matko jakie to bylo meczace. A finalnie okazywalo się ze nic z tego. Powiem wam ze jeszcze jak mialam chociaz jeden zarodek z procedury i dochodzilo do transferu to jakos to znosilam bo mialam nadzieje ale jak juz z ostatniej procedury okazalo sie ze nie mamy nic to cos we mnie peklo. Wszystkie te zastrzyki, leki, punkcja i mimo ze to nie jest najwazniejsze rowniez pieniadze poszly na nic. No i wlasnie to przesadzilo o AZ bo mimo ze tez bierzemy leki, nie jest to tak ingerencja w organizm jak IVF

    Dokładnie!! To takie męczące dla mnie było wiecznie planować wolne i te urlopy żeby było dobrze…wszystko było podporządkowane leczeniu. I tak jak mówisz jakbyś miała jeszcze chociaż jakieś zarodki do transferu to inaczej bo ta nadzieja jest a ja już przed transferem mojego ostatniego zarodka czułam, że nic z tego i rozmawiałam z mężem i on powiedział, że ma dość i on chce AZ. Ogólnie to się mi śmiać chce z niego bo nie sądziłam, że tak strasznie się będzie cieszył z tego udanego transferu…no wiecie mężczyźni zawsze jakoś te emocje mniej okazują a przynajmniej mój 😀 ale wczoraj się dowiedziałam że zdarzył już wypaplać większości znajomym, ze będzie ojcem a obiecał mi że nie powie do prenatalnych to mi powiedział, ze mu się jakoś tak przypadkowo wszystko powiedziało 😂 ale nie mam serca się gniewać bo widzę jaki jest szczęśliwy z tego powodu ☺️

    Virginia, En Wu, Sas lubią tę wiadomość

    NovaAn
    preg.png
‹‹ 1217 1218 1219 1220 1221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ