X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2258 2454

    Wysłany: 25 lipca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie dziś beta 13 dpt 1758,80 🥰

    Ona900, Torcikowa, Sas, Kingus 1, Ewlona, kid_aa, Aga1979, Virginia, Nobi lubią tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Torcikowa Przyjaciółka
    Postów: 80 114

    Wysłany: 25 lipca, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dziewczyny u mnie dziś beta 13 dpt 1758,80 🥰

    Gratulacje!!!❤️ Ale tłuściutka beta. Przekazuj swoje pozytywne fluidy, będziemy czerpać. 😉

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    On: '90
    Wada genetyczna jąder
    Ona: '91
    Niedrożny prawy jajowód
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox N50)

    Klinika InviMed Katowice:
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢

    Klinika AngeliusProvita Katowice:
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞

    6dpt. - test pozytywny
    7dpt. - beta: 53.55 🍀❤🍀
    progesteron: 19.59
    9dpt. - beta: 173.2 🍀❤🍀
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    05.11.2021 - I badania prenatalne: prawdopodobnie chłopiec
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Szczepan. 3660g, 60cm.

    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    9dpt. - beta: 69.61 🍀❤🍀
    progesteron - 27.90
    11dpt. - beta: 153.84 🍀❤🍀
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 25 lipca, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    U mnie też padało ale już pogoda jest 😉mam wolne dziś mam nadzieję Że chociaż pogoda będzie
    Na jakim ty jestes joanna etapie ? Bo juz sie zakrecilam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 18:28

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 25 lipca, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torcikowa wrote:
    Co warto zrobić z badań na pierwszą wizytę w klinice po półrocznej przerwie, oprócz panelu tarczycowego, glukozy na czczo, prolaktyny, LH, FSH, estradiolu i progesteronu? We wrześniu chcemy podejść do transferu naszego bałwanka.
    To nie jest obowiazkowe.
    obowiazkowe masz cytologia i badanie piersi wazne rok.
    i wazne pol roku
    wymaz z pochwy
    chlamydia
    biocenoza pochwy

    cmv igg igm
    hbsag
    hcv przeciwciala
    hiv
    rubella igg igm
    toksoplazmoza igg ihm
    kila

    To jest to co pamietam.

  • Ewlona Autorytet
    Postów: 333 459

    Wysłany: 25 lipca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dziewczyny u mnie dziś beta 13 dpt 1758,80 🥰
    Rozwaliłaś bank 👌

    ZAJĄCZEK94, Sas lubią tę wiadomość

    2 iui ❌
    2 ivf ❌
  • Torcikowa Przyjaciółka
    Postów: 80 114

    Wysłany: 25 lipca, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    To nie jest obowiazkowe.
    obowiazkowe masz cytologia i badanie piersi wazne rok.
    i wazne pol roku
    wymaz z pochwy
    chlamydia
    biocenoza pochwy

    cmv igg igm
    hbsag
    hcv przeciwciala
    hiv
    rubella igg igm
    toksoplazmoza igg ihm
    kila

    To jest to co pamietam.

    Wiem, że to nie jest obowiązkowe, dlatego pytam co warto zrobić z takich rzeczy hormonalnych.

    On: '90
    Wada genetyczna jąder
    Ona: '91
    Niedrożny prawy jajowód
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox N50)

    Klinika InviMed Katowice:
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢

    Klinika AngeliusProvita Katowice:
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞

    6dpt. - test pozytywny
    7dpt. - beta: 53.55 🍀❤🍀
    progesteron: 19.59
    9dpt. - beta: 173.2 🍀❤🍀
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    05.11.2021 - I badania prenatalne: prawdopodobnie chłopiec
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Szczepan. 3660g, 60cm.

    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    9dpt. - beta: 69.61 🍀❤🍀
    progesteron - 27.90
    11dpt. - beta: 153.84 🍀❤🍀
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 26 lipca, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torcikowa wrote:
    Wiem, że to nie jest obowiązkowe, dlatego pytam co warto zrobić z takich rzeczy hormonalnych.
    Na pewno tsh tarczyca, pewnie lekarka zleci ci jakies badania lh i fsh robi sie do jakiegos dnia cyklu jak dobrze pamietam chyba do 5go. Chyba czy chcesz sprawdzic czy jest owulacja to chyba jakos po 10tym. Ale bez pierwszej wizyty trudno wywnioskowac.
    I jak wyjda wymazy jak wyjdzie jakas bakteria trzeba to wyleczyc.

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 26 lipca, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Aga a dlaczego chcesz kończyć laktację?
    Bo mam problem z piersiami, w lewej piersi mam torbiel która zrobiła mi się po zapaleniu piersi po pierwszym dziecku i odczuwam ból i muszę to skontrolować. W ciąży nie kontrolowali bo ciąża. A tak wogole był plan karmić do szóstego miesiąca później powoli odstawić bo po dziesięciu miesiącach muszę wrócić do pracy no ale niestety inaczej się potoczyło.
    Mam bardzo dużo zamrożonego mleka więc tak na miesiąc starczy.

    Sas lubi tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 26 lipca, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Aga, ja przy pierwszym dziecku schodzilam z karmienia na raty. Nie dalam rady z dnia na dzien (probowalam). Zaczelam po prostu odejmowac po jednym karmieniu co drugi dzien. Potem zostawilam chyba na miesiac jedno poranne i jedno wieczorne karmienie i potem dopiero koniec. To byl nielatwy dla mnie proces, bo mialam bardzo duzo mleka.
    U mnie też mnóstwo mleka było jak u krowy 😂
    Aż płakać się chciało, mały wypijał tak co godzinę lub dwie po 30 ml a ja odciągałam co trzy godziny po 300 ml.
    Już w nocy nie odciągam i jest lepiej ale odezwał się torbiel który mam od wielu lat a lekarza mam dopiero na 1 sierpnia.

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 26 lipca, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    U mnie proza zycia z niemowlakiem :P Pierwsze 2 tyg to jeszcze jakos poszlo, bo maly spal prawie caly czas, ale ostatni tydzien to dal mi juz popalic. Ciagle tylko chce na mnie wisiec i nic innego nie pomaga.
    A po CC tez juz lepiej. Po 2 tyg odstawilam leki przeciwbolowe i wyszlam z domu na pierwszy spacer. Ale do pelnej sprawnosci i to bez bolu to pewnie jeszcze minie kilka tygodni.
    Oprocz tego dwojka dzieci to inny wymiar zmeczenia LOL to tak mowie, jakbyscie myslaly o kolejnym dzieciaczku :)
    Kochana u mnie to samo pierwsze dwa tygodnie super a później tylko u przy mnie i butla i zmiana pieluchy 😂
    Haha chciałyśmy mieć dzidziulki😂
    Przy córce nie miałam problemów , nie płakała, nie miała kolek a Stasiu inna bajka 🤣 Ale jak tak się spojrzy jak się uśmiecha i te minki to odrazu lepiej się robi na sercu😍 U Ciebie inaczej masz jeszcze starszego synka ale co tam my matki nie damy rady ❤️

    Sas, Virginia lubią tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 26 lipca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ja od siebie polecam herbatke z szałwii i okłady z liści kapusty na zakończenie laktacji. U mnie poszło dosyć szybko ale też nie miałam dużo mleka.
    U nas wszystko dobrze. Dziś byliśmy u lekarza na takim
    ogólnym sprawdzeniu i mnie i bobasa. Młody ma już 5250g i wszystko z nim w porządku 😃 jutro mamy szczepienie i szczerze się boje. Oby nie miał gorączki 🙁 jak zacznie płakać to chyba będe płakać razem z nim 🙈
    A tak poza tym to 11 wybieramy się do Polski i już pomału planujemy wakacje na październik.
    Mały jest przecudowny. Coraz więcej potrafi i zaczyna być wszystkiego ciekawy 😃 a matka zakochana po uszy 😂😂😂😃😃😃
    No to ładnie waży 😁 super że jesteście szczęśliwi ❤️
    Ty to jesteś szalona z tym lataniem ale może akurat mały polubi latać samolotem i będzie bezproblemowo.
    Ja sobie nie wyobrażam jak by Stasiek zaczął się drzeć w samolocie tak jak nieraz potrafi , ludzie żywcem by mnie zjedli 😂
    Jak uda nam się zrobić paszport to myśleliśmy lecieć we wrześniu akurat córka mogłaby zająć się naszym zwierzyńcem a my troszkę odpocząć ale to się zobaczy.

    Sas lubi tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 26 lipca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia a jak ty sie czujesz po cc ? Bo mnie to wszyscy strasza ze tak dlugo dochodzi sie do siebie.

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 26 lipca, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Virginia a jak ty sie czujesz po cc ? Bo mnie to wszyscy strasza ze tak dlugo dochodzi sie do siebie.


    Ja jestem tydzień po cesarce i całkiem fajnie już sobie śmigam chociaż powiem szczerze że dobę po cesarce to miałam chwilę zwątpienia bo jednak trzeba swoje odcierpieć 😀 najważniejsze to upominać się o przeciwbólowe kroplówki ale u mnie w szpitalu to na drugi dzień dostałam dopiero na noc a dziecko miałam przez cały dzień przy sobie więc nie powiem no dało mi to w dupe strasznie 🤷‍♀️

    NovaAn
    preg.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 26 lipca, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Kochana u mnie to samo pierwsze dwa tygodnie super a później tylko u przy mnie i butla i zmiana pieluchy 😂
    Haha chciałyśmy mieć dzidziulki😂
    Przy córce nie miałam problemów , nie płakała, nie miała kolek a Stasiu inna bajka 🤣 Ale jak tak się spojrzy jak się uśmiecha i te minki to odrazu lepiej się robi na sercu😍 U Ciebie inaczej masz jeszcze starszego synka ale co tam my matki nie damy rady ❤️

    no dokladanie, to co sie sprawdzalo przy pierwszym dziecku, nic a nic nie sprawdza sie teraz :P

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 26 lipca, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dziewczyny u mnie dziś beta 13 dpt 1758,80 🥰

    Piekna i mocna beta!!! :)

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 26 lipca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Virginia a jak ty sie czujesz po cc ? Bo mnie to wszyscy strasza ze tak dlugo dochodzi sie do siebie.

    Mysle, ze bardzo zalezy to od osoby i jaki masz prog bolu. Generalnie moja rada, to brac leki przeciwbolowe do oporu i nie probowac byc bohaterka. Ja zeszlam dopiero po 2 tygodniach i naprzemiennie bralam paracetamol i ibuprofen w podwojnych dawkach (wolalam to niz opioidy, ktore sa dostepne w Stanach).

    Pierwsze dni byly trudne, zeby wstac z lozka, schylic sie i podniesc/karmic malego. Na pierwsze 2-3 dni dobrze by bylo miec kogos do pomocy przy tych czynnosciach i w ogole sie oszczedzac i jak najmniej dzwigac.
    Ogolnie po tygodniu juz chodzilam normalnie, a po trzech sama wsiadlam do auta. Ale, teraz zaraz minie miesiac a podbrzusze nadal ciagnie i pamietam po pierwszej CC, ze ciagnelo mnie (nie bolalo) jeszcze przez tygodnie.
    Druga sprawa, po pierwszej CC doszlam do siebie o wiele szybciej niz po drugiej. Tak wiec jezeli rozwazasz drugie dziecko porod drogami natury bedzie lepsza opcja (u mnie pierwsza CC byla nieplanowana).

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 26 lipca, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Mysle, ze bardzo zalezy to od osoby i jaki masz prog bolu. Generalnie moja rada, to brac leki przeciwbolowe do oporu i nie probowac byc bohaterka. Ja zeszlam dopiero po 2 tygodniach i naprzemiennie bralam paracetamol i ibuprofen w podwojnych dawkach (wolalam to niz opioidy, ktore sa dostepne w Stanach).

    Pierwsze dni byly trudne, zeby wstac z lozka, schylic sie i podniesc/karmic malego. Na pierwsze 2-3 dni dobrze by bylo miec kogos do pomocy przy tych czynnosciach i w ogole sie oszczedzac i jak najmniej dzwigac.
    Ogolnie po tygodniu juz chodzilam normalnie, a po trzech sama wsiadlam do auta. Ale, teraz zaraz minie miesiac a podbrzusze nadal ciagnie i pamietam po pierwszej CC, ze ciagnelo mnie (nie bolalo) jeszcze przez tygodnie.
    Druga sprawa, po pierwszej CC doszlam do siebie o wiele szybciej niz po drugiej. Tak wiec jezeli rozwazasz drugie dziecko porod drogami natury bedzie lepsza opcja (u mnie pierwsza CC byla nieplanowana).
    Ja mialam dwie laparoskopie i wirm ze boli ale jak trzeba to czlowiek jakos wytrzyma.
    Zawsze marzyla mi sie dwojka dzieci ale z pierwszym sporo czasu zeszlo plus problemy wiec nie wiem czy wyrobie sie w czasie z drugim. Jestem coraz starsza a znow moze byc pod gorke.
    Musze rozmawiac z lekarka jak ona to widzi czy cc czy ns.
    Jeszcze jakis miesniak mi sie przyplatal nie wiem czy to nie bedzie wskazaniem do cc.

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 26 lipca, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Na jakim ty jestes joanna etapie ? Bo juz sie zakrecilam.
    Dziękuję że pytasz 😉na jakim ja jestem etapie trudne pytanie. Mąż powiedział że do invimedu już na pewno nie pójdzie umówiłam się więc do gamety. Do Tej twojej doktorki były odległe terminy więc zapisałam się do tej innej co pytałam cię o opinię. Ogólnie spoko czekam teraz na wyniki badań ureoplazma itd i mam zrobić jeszcze tsh witamine d3 a-Tg i a-Tpo później konsultacja wizyta u psychologa i może w końcu coś ruszy.
    Te usg piersi skonsultowalam z 3 lekarzami także za pół roku do kontroli.

    Sas lubi tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 690 331

    Wysłany: 26 lipca, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Ja mialam dwie laparoskopie i wirm ze boli ale jak trzeba to czlowiek jakos wytrzyma.
    Zawsze marzyla mi sie dwojka dzieci ale z pierwszym sporo czasu zeszlo plus problemy wiec nie wiem czy wyrobie sie w czasie z drugim. Jestem coraz starsza a znow moze byc pod gorke.
    Musze rozmawiac z lekarka jak ona to widzi czy cc czy ns.
    Jeszcze jakis miesniak mi sie przyplatal nie wiem czy to nie bedzie wskazaniem do cc.

    Sas a ile masz lat? Ja też już 1,5 roku się staram o dziecko a efektu brak. Też jakiś mięśniak, endometrioza 2 stopnia. Ja obecnie 36 lat.

    Sas lubi tę wiadomość

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Sas Autorytet
    Postów: 1689 1307

    Wysłany: 26 lipca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna1212 wrote:
    Dziękuję że pytasz 😉na jakim ja jestem etapie trudne pytanie. Mąż powiedział że do invimedu już na pewno nie pójdzie umówiłam się więc do gamety. Do Tej twojej doktorki były odległe terminy więc zapisałam się do tej innej co pytałam cię o opinię. Ogólnie spoko czekam teraz na wyniki badań ureoplazma itd i mam zrobić jeszcze tsh witamine d3 a-Tg i a-Tpo później konsultacja wizyta u psychologa i może w końcu coś ruszy.
    Te usg piersi skonsultowalam z 3 lekarzami także za pół roku do kontroli.
    Moja lekarka to Justyna wygrzeb na necie raczej do niej nie ma dlugich terminow ale tam jest wiecej babek dobrych no i lekarz Połać. Do rzgowa sie umowilas ? A skad ty jestes ze tak zapytam. U nas w kato invimed mi niby polecali ale lekarka jakas polecila mi gamete wiec sie na gamete zdecydowalam bo droge mam praktycznie taka sama tu i tu. Na pewno nie obiecuja cudow ale jak wszystko idzie swoim rytmem i tempem czlowiek czuje sie zaopiekowany.
    Ty jestes duzo mlodsza ode mnie widze w stopce to masz czas na spokojnoe podejsc do wszhstkiego no i teraz sa refundacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca, 18:58

‹‹ 1355 1356 1357 1358 1359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ