X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Aster_81 Przyjaciółka
    Postów: 69 33

    Wysłany: 12 sierpnia, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Na grupie Facebookowej "In vitro w Polsce" dziewczyny nie raz poruszały temat przenoszenia zarodków i jest to możliwe ale nie wiem czy w każdej klinice no i trochę kosztowne.
    Dzięki, poszukam info. Na razie pytałam w dwóch klinikach i raczej czas oczekiwania bardzo długi, na teraz nie mają nic w naszym fenotypie. Problem jest jeszcze ten, że mamy z mężem niebyt częstą grupę krwi, i do tego oboje jednakową, co zmniejsza szanse na szybkie znalezienie...

    A ile Wy, dziewczyny, czekałyście, i które kliniki mają dużą bazę? Fajnie jak by to była Małopolska...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 15:49

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 12 sierpnia, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster_81 wrote:
    Dzięki, poszukam info. Na razie pytałam w dwóch klinikach i raczej czas oczekiwania bardzo długi, na teraz nie mają nic w naszym fenotypie. Problem jest jeszcze ten, że mamy z mężem niebyt częstą grupę krwi, i do tego oboje jednakową, co zmniejsza szanse na szybkie znalezienie...

    A ile Wy, dziewczyny, czekałyście, i które kliniki mają dużą bazę? Fajnie jak by to była Małopolska...

    A w której pytałaś? I jaką macie grupę krwi? Coś jedna z dziewczyn pisała że klinika Kraków Parens dość szybko dobierają. Ja jestem w Angeliusie może tam podpytaj. Ja czekałam gdzieś prawie miesiąc

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 12 sierpnia, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster_81 wrote:
    Dzięki, poszukam info. Na razie pytałam w dwóch klinikach i raczej czas oczekiwania bardzo długi, na teraz nie mają nic w naszym fenotypie. Problem jest jeszcze ten, że mamy z mężem niebyt częstą grupę krwi, i do tego oboje jednakową, co zmniejsza szanse na szybkie znalezienie...

    A ile Wy, dziewczyny, czekałyście, i które kliniki mają dużą bazę? Fajnie jak by to była Małopolska...

    My z mężem też mamy te same grupy krwi i nawet cechy fenotypowe takie same 😂 z tym że my ARh+ więc najbardziej popularne.
    Mąż się śmieje że pasujemy do siebie jak dwa półdupki 😁😂🤣
    I chyba z 3 razy słyszeliśmy że jesteśmy do siebie podobni 🤭
    Nam zarodek dopasowali już po 4 dniach w Gamecie Gdynia ☺️

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Torcikowa Przyjaciółka
    Postów: 77 106

    Wysłany: 12 sierpnia, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj miałam wizytę u pani doktor w klinice. Pobrała wymazy na Chlamydię oraz biocenozę, rozpisała leki, jestem po (podobno pięknej) owulacji i teraz czekanie na miesiączkę. Niby ma się objawić 23.08, ale mam nadzieję, że nie, bo to jest piątek, a ja mam się stawić na wizytę 1-2 dzień cyklu. Także w pierwszej połowie września będzie transfer! ❤️💪🙏

    On: '90
    Wada genetyczna jąder
    Ona: '91
    Niedrożny prawy jajowód
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox N50)

    Klinika InviMed Katowice:
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢

    Klinika AngeliusProvita Katowice:
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞

    6dpt. - test pozytywny
    7dpt. - beta: 53.55 🍀❤🍀
    progesteron: 19.59
    9dpt. - beta: 173.2 🍀❤🍀
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    05.11.2021 - I badania prenatalne: prawdopodobnie chłopiec
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Szczepan. 3660g, 60cm.

    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    9dpt. - beta. 69.61 🍀❤🍀
    progesteron - 27.90
  • Torcikowa Przyjaciółka
    Postów: 77 106

    Wysłany: 12 sierpnia, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    To cie wykonczylo, a ja myslalam ze to kiedys przejdzie , tzn przed porodem :)

    Według lekarza cierpiałam na te niepowściągliwe mdłości ciężarnych, więc dlatego tak się męczyłam. Było to uciążliwe, no i bardzo wstydliwe, bo udało mi się zapaskudzić poczekalnię u lekarza, jego gabinet, Lidla, Pepco, masę parkingów, chodników, laboratorium itp. 🙈 Jednak te wymioty, to było małe miki w porównaniu z tym, co przeżyłam po porodzie. A, No i jeszcze na początku ciąży. Lekarz mi powiedział, że już dawno nie miał tak pechowej pacjentki, żeby wszystkie plagi przyciągała. 😂

    Aga1979, Sas lubią tę wiadomość

    On: '90
    Wada genetyczna jąder
    Ona: '91
    Niedrożny prawy jajowód
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox N50)

    Klinika InviMed Katowice:
    20.12.2019r. - AID
    02.01.2020r. betaHCG >2.3😢

    Klinika AngeliusProvita Katowice:
    17.08.2021 - start IVF z nasieniem dawcy (krótki protokół)
    20.08.2021 - punkcja.
    Pobrano 7 komórek, zapłodniono 6, mamy 5 zapłodnionych. 🤞🤞
    02.09.2021 - transfer blastki 3AB 🍀
    Nie mamy żadnej śnieżynki.😞

    6dpt. - test pozytywny
    7dpt. - beta: 53.55 🍀❤🍀
    progesteron: 19.59
    9dpt. - beta: 173.2 🍀❤🍀
    25dpt. - mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀❤
    05.11.2021 - I badania prenatalne: prawdopodobnie chłopiec
    30.12.2021 - badania połówkowe: zdrowy chłopiec! ❤👶❤
    18.05.2022 - poród SN.
    Szczepan. 3660g, 60cm.

    Powrót po rodzeństwo z AZ:
    09.09.2024 - transfer 3AA
    7dpt. - test pozytywny
    9dpt. - beta. 69.61 🍀❤🍀
    progesteron - 27.90
  • Aster_81 Przyjaciółka
    Postów: 69 33

    Wysłany: 12 sierpnia, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    A w której pytałaś? I jaką macie grupę krwi? Coś jedna z dziewczyn pisała że klinika Kraków Parens dość szybko dobierają. Ja jestem w Angeliusie może tam podpytaj. Ja czekałam gdzieś prawie miesiąc
    Dzięki za cynk, zadzwonię tam. Pytałam w Artvimed i Krakovi. Mamy ARh-

  • Aster_81 Przyjaciółka
    Postów: 69 33

    Wysłany: 12 sierpnia, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    My z mężem też mamy te same grupy krwi i nawet cechy fenotypowe takie same 😂 z tym że my ARh+ więc najbardziej popularne.
    Mąż się śmieje że pasujemy do siebie jak dwa półdupki 😁😂🤣
    I chyba z 3 razy słyszeliśmy że jesteśmy do siebie podobni 🤭
    Nam zarodek dopasowali już po 4 dniach w Gamecie Gdynia ☺️
    No to faktycznie pasujecie do siebie jak dwie krople wody 😅
    No właśnie Gameta Gdynia jest dość daleko 😬 w zasadzie nie ma dalszego miejsca w Polsce 😑 Byliśmy w Bocianie w Warszawie, ale tam znów lekarz nie zgadza się z moim dotychczasowym leczeniem, a zmiana wszystkiego nie wchodzi w rachubę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 19:51

    Ona900 lubi tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 12 sierpnia, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Co stosowałaś? Byłaś z tym tylko u swojego lekarza prowadzącego?
    Tak szczeze to nic,mieszkam w Norwegi a tutaj na wszystko daja paracetamol a lekarz kazal kupic masz w aptece ktora nic nie pomagala. Moze porozmawiaj ze swoim ginekologiem on na pewno cos doradzi

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 12 sierpnia, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Czy to normalne, ze caly czas chce mi sie sikac ? :)
    Haha ty masz dopiero poczatek ciazy. Ja pod koniec ciazy w nocy to czasami co piec minut musialam isc i tylko pare kropelek polecialo s uczucie jak by nie wiadomo jak sie chcialo. A jakie fajne uczucie po porodzie jak sie pojdzie siku a tutaj leci i leci 😂
    Kochana wszystko przed Toba 😊

    Sas lubi tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 12 sierpnia, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Mi moja mama mówi, że jak nie ma nudności to będzie chłopiec a jak są to dziewczynka, ciekawe ile w tym prawdy 🙄
    Nie prawda u mnie jest chlopak a mdlosci u zgage mialam potworne 🥺

    ZAJĄCZEK94, Sas lubią tę wiadomość

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2246 2449

    Wysłany: 12 sierpnia, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Tak szczeze to nic,mieszkam w Norwegi a tutaj na wszystko daja paracetamol a lekarz kazal kupic masz w aptece ktora nic nie pomagala. Moze porozmawiaj ze swoim ginekologiem on na pewno cos doradzi

    Mam już maść, po niej jest dużo lepiej a stosuje dopiero 2 dni.

    Aga1979, Sas lubią tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • przyszłamama96 Ekspertka
    Postów: 171 77

    Wysłany: 12 sierpnia, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torcikowa wrote:
    Dziewczyny, dzisiaj miałam wizytę u pani doktor w klinice. Pobrała wymazy na Chlamydię oraz biocenozę, rozpisała leki, jestem po (podobno pięknej) owulacji i teraz czekanie na miesiączkę. Niby ma się objawić 23.08, ale mam nadzieję, że nie, bo to jest piątek, a ja mam się stawić na wizytę 1-2 dzień cyklu. Także w pierwszej połowie września będzie transfer! ❤️💪🙏


    Pytanko czy chlamydia i biocenoza są refundowane w ramach programu?

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 12 sierpnia, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Mam już maść, po niej jest dużo lepiej a stosuje dopiero 2 dni.
    Ja chemoroidy mam po pierwszym porodzie 23 lata temu i tak sobie byly i czasami pobolaly no i w czerwcu jak rodzilam wylazly i dosc bolaly, juz jest lepiej i mam w razie czego masc przywieziona z polski😁

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 672 269

    Wysłany: 12 sierpnia, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster_81 wrote:
    Dzięki za cynk, zadzwonię tam. Pytałam w Artvimed i Krakovi. Mamy ARh-

    Ja też mam arh +. Mój mąż też arh +. Zadzwoń popytaj. Jest też dofinansowanie. Może Ci się uda też zdobyć. Niestety też byłam w Bocianie w Lublinie. I lekarz też nie zgadzał się na adopcje zarodka. Tylko ze ba własnych komórkach. A moje amh 0,52, do tego endometrioza 2 stopnia i inne problemy. Wiem o co chodziło lekarzowi żebym najpierw zostawiła sporo kasy na in vitro na własnych komórkach na końcu byłoby to co ja chce czyli adopcja zarodka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia, 20:53

    Aster_81 lubi tę wiadomość

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 12 sierpnia, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster_81 wrote:
    Dzięki, poszukam info. Na razie pytałam w dwóch klinikach i raczej czas oczekiwania bardzo długi, na teraz nie mają nic w naszym fenotypie. Problem jest jeszcze ten, że mamy z mężem niebyt częstą grupę krwi, i do tego oboje jednakową, co zmniejsza szanse na szybkie znalezienie...

    A ile Wy, dziewczyny, czekałyście, i które kliniki mają dużą bazę? Fajnie jak by to była Małopolska...

    Jak tylko pytasz w klinikach a nie leczysz sie nigdzie konkretnie to watpie ze ktos ci powie ze krotko sie czeka. Oni zostawiaja sobie furtke i mowia ze nawet do 6 miesiecy, mnie tez tak mowili w mojej klinice w ktorej sie leczylam a czekalam.moesiac najdluzej dwa. Mysle ze pierwszenstwo maja jednak jakby stali pacjenci kliniki leczacy sie.
    Albo ci ktorzy maja swojego lekarza prowadzacego.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 12 sierpnia, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Haha ty masz dopiero poczatek ciazy. Ja pod koniec ciazy w nocy to czasami co piec minut musialam isc i tylko pare kropelek polecialo s uczucie jak by nie wiadomo jak sie chcialo. A jakie fajne uczucie po porodzie jak sie pojdzie siku a tutaj leci i leci 😂
    Kochana wszystko przed Toba 😊
    Nie strasz :) najpierw wymioty i mdlosci, teraz nie moge jesc miesa i do tego to sikanie. Tez tak.mam ide a tu 5 kropel :) ale na pecherz cisnie.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 12 sierpnia, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Mam już maść, po niej jest dużo lepiej a stosuje dopiero 2 dni.
    A co to za masc ?

  • Sas Autorytet
    Postów: 1684 1306

    Wysłany: 12 sierpnia, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aster_81 wrote:
    No to faktycznie pasujecie do siebie jak dwie krople wody 😅
    No właśnie Gameta Gdynia jest dość daleko 😬 w zasadzie nie ma dalszego miejsca w Polsce 😑 Byliśmy w Bocianie w Warszawie, ale tam znów lekarz nie zgadza się z moim dotychczasowym leczeniem, a zmiana wszystkiego nie wchodzi w rachubę
    Wydajr mi sie ze w thch wiekszych klinikach co mimo wszystko jest wiecej pacjentow jest wiecej zarodkow, ale to tylko moje domysly. Ja lecze sie w Gamecie Rzgow i mnie pasuje. Ktos klinike Parens mi polecal w krakowie ale nam blizej do rzgowa ze slaska.

    Aster_81 lubi tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 12 sierpnia, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Nie strasz :) najpierw wymioty i mdlosci, teraz nie moge jesc miesa i do tego to sikanie. Tez tak.mam ide a tu 5 kropel :) ale na pecherz cisnie.
    Ja drugi i trzeci miesiac ciazy prawie nic nie jadlam, schudlam 7 kilo, wszystko mnie mdlilo a zgaga masakra

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 12 sierpnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    A co to za masc ?
    Procto glyvenol ale nie wiem czy mozna ja stosowsc w ciazy. Ja juz nie karmie piersia wiec nie musze sie stresowac

‹‹ 1370 1371 1372 1373 1374 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ